Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Veshje druri

Po kërkoni një ekspert në veshjen e fasadave prej druri? Ne kemi 24,281 suvasë në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,720 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Veshje druri

Sa kushton një veshje prej druri për një fasadë? Në rastin e veshjeve prej druri për fasadat, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: fokus, projektim, prodhim, instalim. Çmimet e veshjes së fasadave prej druri janë rreth 12-26 euro për m2. Artikulli më i shtrenjtë në veshjen prej druri për fasadë është zakonisht prodhimi dhe ngjyrosja e veshjes prej druri. Shpenzimet shtesë mund të përfshijnë: shkallët, veglat, gozhdat, të cilat kushtojnë mesatarisht 5-35 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 24,281. Nuk duhet të shikoni më: veshje druri për çmimin e fasadës, tek ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,722 profesionistë të regjistruar
87,720 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Veshje druriÇmimet mesatare

Çmim të ulët720,00 L/m2
Çmimi mesatar1 122,60 L/m2
Cmim i larte1 590,00 L/m2
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e Çmimeve të Pllakave të Drurit në Fasadën

Për të mësuar çmimin e saktë të pllakave prej druri në fasadë, dërgoni pyetjen për ekspertët tanë të verifikuar, kështu që ju merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në një kategori të veshur me pyll në fasadë.

Woodplower deri në 5 m22100.0L / m2
Instalimi i paneleve të murit, kolonave dhe shtyllave deri në 5 m2 panele me pllaka, hardwoods, madhësi deri në 0.6 m2
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Tjegulla prej druri mbi 5 m21800.0L / m2
Instalimi i mureve, kolonave dhe shtyllave mbi 5 m2 pllaka me pllaka, drurë, madhësi mbi 1.5 m2
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Kuvendi i rreshtimit të tavanit1560.0L / m2
Kuvendi i rreshtimit të Soffit është i barabartë me panelet e kapura me bredh, drurë, madhësia mbi 1.5 m2
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Themelor720.0L / M.
Montimi i rreshtit Soffit, grim themelor
Së bashku
M.
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Fasada, izolim shtepieSa kushton fasada e shtëpisë dhe izolimi i shtëpisë? Ne shpesh ofrojmë...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa kushton Tice? Mesatarisht, ka një shtëpi që përballet nga 5 në 25 euro nga metër katror. Megjithatë, disa pronarë të shtëpive minave në mënyrë të konsiderueshme në varësi të shtëpisë dhe materialeve të tyre të përdorura. Pllakat vinyl janë mundësia më e lirë. Çmimi i tyre varion rreth 5 euro për m2, e ndjekur nga një tjegull nga një fibër-çimento prej 10 euro për m2 dhe një tjegull prej druri për 18 euro. Kostoja e shtëpisë familjare (100 m2): Shpenzimet mesatare 6000 euro Kostot e ulëta prej 2500 euro, Shpenzimet për materiale më të mira prej 7500 euro. Kostoja e tjegullave të reja të shtëpisë tuaj do të varet nga lloji i zgjedhur i skicave, madhësia sipërfaqësore, kostot e pagave dhe puna përgatitore. Kostot e tjegullave vinyl Pllaka vinyl kushtojnë rreth 5 euro për m2. Përfitimet: Instalimi relativisht i lehtë, nuk nevojitet asnjë ngjyrë, mirëmbajtje e ulët, zgjedhje e mirë për shkëmbimin e tjegullave të vjetra. Disavantazhet: Nëse pllakat janë të palodhur, është e mundur që lagështia të kapet në të cilën mund të çojë në kalbje dhe myk. Ky lloj i rrobave nuk është shumë i qëndrueshëm. Mund të ketë një shpërthim ose thellim për shkak të ndikimit ose motit ekstrem. Gjithashtu mund të jetë e vështirë për të gjetur një stil dhe ngjyrë të përshtatshme kur zëvendëson artikullin vinyl. Shpenzimet e ulëta të instalimit dhe kërkesat e ulëta për mirëmbajtjen e skicave vinyl i bëjnë ato tërheqëse dhe të përballueshme tërheqëse. Tjegulla vinyl kërkon vetëm pastrim të rastit. Megjithatë, instalimi i pllakave për kampionët e eksperiencuar në shtëpi nuk është aq i thjeshtë sa ju supozoni. Vidhat e shtrënguara mund të shkaktojnë një shpërthim, zgjerim dhe deformimin e artikullit vinyl. Kostoja e veshjes së çimentos fibroze Pllakat e fibrave të çimentos kushtojnë 15 euro për m2. Ky lloj i shumëfishtë është bërë nga shumë materiale të ndryshme duke përfshirë rërë, çimento dhe fibra prej druri. Është një cilësi e lartë dhe materiale të qëndrueshme. Pavarësisht nga emri i saj industrial, ky lloj i pllakave është pothuajse i padallueshëm nga druri i zakonshëm. Përfitimet: miqësore me mjedisin, zjarri dhe insektet. Ruhet lehtësisht - disa opsione të veshjeve stilistike (gruri i sheshtë, druri, etj.) Garanci deri në 50 vjet. Disavantazhet: ato janë më të shtrenjta, shpenzimet e larta të instalimit. Mund të dëmtohet gjatë ngrohjes ose ftohjes së papritur. Kërkohet një përfundim më i shpeshtë dhe ka një përzgjedhje të kufizuar të ngjyrave në meny. Kostoja e drurit Pllakat prej druri kushtojnë rreth 18 euro për m2. Druri siguron një ndjenjë komode, qoftë në formën e herpes ose bordeve të rrumbullakëta. Zgjedhja është sasia e veriantit të pemëve si pisha, kedri, bredh, Jedlovec dhe Qipro. Avantazhet: pamja e bukur dhe klasike, pafundësisht e adaptueshme dhe lehtësisht e arritshme. Llojet më të lira janë gjithashtu në dispozicion në varësi të llojit të drurit. Disavantazhet: më e shtrenjtë, mirëmbajtje e lartë me bojë dhe det. Ajo po përkeqësohet dhe është e ndjeshme ndaj kalbur, zjarrit dhe insekteve. Shpenzimet e instalimit të SP në mënyrë të konsiderueshme më të thata kundrejt materialeve të tjera. Pllakat prej druri janë portreti dhe pavarësisht nga fakti se ka shumë pllaka është besimtarët e tyre që imitojnë me cilësi që nuk e bëjnë. Me një tingëllimë prej druri të mirë dhe por duhet më shumë mirëmbajtje, sepse pa mirëmbajtje të rregullt, është e prirur t'i nënshtrohet procesit të ndryshëm të kalbur. Kostoja e tullave tjegull Tjegullat e tullave kushton 18 euro për m2. Ajo ofron qëndrueshmëri dhe pamje të lartë që përmirëson kohën - duke supozuar se tulla është mirëmbajtur mirë. Megjithatë, është e shtrenjtë dhe e kufizuar në aspektin e opsioneve të ngjyrave. Disa pronarë të shtëpive gjejnë përzgjedhjen e rimeso tullave ose rimeso guri për një alternativë financiarisht më të përballueshme. Avantazhet: Është e lehtë për mirëmbajtje, ka një estetikë të bukur dhe është një rezistent ndaj zjarrit dhe një motit. Disavantazhet: Këto përfshijnë llojet më të shtrenjta të ndryshme. Instalimi është i vështirë për punë të saktë dhe variantet e disponueshme të ngjyrave janë të kufizuara. Kostoja e veshjes së aluminit Klasë alumini kushton nga 25 euro për metër katror dhe është një nga opsionet më të rëndësishme dhe më elegante në dispozicion. Ashtu si materialet e tjera të veshjes, ajo kërkon pastrim në mënyrë që pamja e tyre të ruhet, por është një tjegull me mirëmbajtje relativisht të ulët që është natyrisht rezistente ndaj ndryshkut. Avantazhet: lehtë janë të instaluar dhe janë rezistente ndaj ujit dhe ngrohjes. Ata nuk lëvizin dhe janë të riciklueshme. Disavantazhet: zhurma e shiut dhe breshërit mund të dëmtohen si rezultat i një natyre të butë dhe mund të prishë. Mund të vishet nga moti i tepruar dhe duhet të pikturohet çdo 5 -10 vjet. Alumini është rezistent ndaj zjarrit dhe termit. Megjithatë, në sajë të natyrës së saj të butë metalike, është e prirur për pantofla dhe gërvishtje. Si të vlerësoni koston e veshjes Nëse doni të vlerësoni çmimin e tjegullave, hapi i parë do të llogarisë zonën e të gjitha mureve që keni në aeroplan që të fshihen. Matni gjerësinë dhe lartësinë e mureve tuaja, zbrisni zonën dhe dyert. Për shumën totale, shtoni 10% për sigurinë gjatë kuvendit. Kur të merrni një sipërfaqe totale prej katrore, mund ta përdorni për të vlerësuar çmimin total. Sa shpesh keni nevojë për të zëvendësuar pllakat? Kjo ndryshon sipas llojit të leckës suaj. Ai duhet të zëvendësohet kur vinyl duhet të zëvendësohet kur ai fillon të zbehet ose të turmë. Tulla duhet të zëvendësohet kur prishet dhe pllakat prej druri duhet të zëvendësohen kur të bëhen të butë dhe kërpudhat. Nëse e shisni shtëpinë tuaj dhe tjegulla juaj e vjetër duket e tronditur, ndoshta ia vlen të pikturoheni ose të ngjyrosni. Nëse tjegulla juaj fillon të ndahet, të rrotullohet, pluhur ose të zbehtë, ndoshta është koha për ta zëvendësuar atë për një të re. Si për të kursyer para për tjegulla? Merrni oferta falas nga furnizuesit e shumtë në Wilio dhe zgjidhni më të mirën nga shqyrtimi dhe çmimet. Pyetni profesionistët për këshilla për kursimin e kostos. Ndoshta ju do të lejoheni të blini llojin më të lirë të rrobave, por gjithashtu të konsideroni jetën e saj. Mos harroni mirëmbajtjen e rregullt Nëse doni që veshja juaj të qëndrojë për aq kohë sa të jetë e mundur, mos harroni pastrimin e rregullt dhe veshjet e nxehta. Nuk ka veshje nuk është 100% pa mirëmbajtje - ju gjithmonë duhet të pastroni, kontrolloni dhe korrigjoni sipas nevojës. Përdorni një leckë të butë ose furçë për të pastruar hekurudhën vinyl. Ju mund të përdorni pastruesin e presionit në disa sipërfaqe, por mund të ekzekutoni testin në një pjesë të materialit. Si e punësoni një furnizues të një tjegulla? Arrijnë një profesionist dhe kërkoni atë për këshilla të ekspertëve se çfarë lloji të veshjes është më e përshtatshme për nevojat dhe opsionet tuaja. Gjeni tjegullën e duhur në Wilio.