Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Tapeta

Jeni duke kërkuar për një krijues të letër-muri? Ne kemi 23,383 tapiceri në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,800 profesionistë të regjistruar
87,877 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Tapeta

Sa kushton ngjitja e letër-muri? Kur ngjitim letër-muri, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: fokusim, blerje dhe ngjitje me porosi të letër-muri. Çmimet e letër-muri dekorativ jo të endura janë rreth 3-8 euro për m2. Artikulli më i shtrenjtë në ngjitjen e letër-muri zakonisht është ngjitja e tapeteve me përmasa të mëdha. Shpenzimet e tjera mund të përfshijnë: shpenzimet e transportit, ngjitësit, konsultat, të cilat kushtojnë mesatarisht 10-40 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 23,383. Mos kërkoni më tej: çmimi i ngjitjes së letër-muri, me ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,800 profesionistë të regjistruar
87,877 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: TapetaÇmimet mesatare

Çmim të ulët198,00 L/m2
Çmimi mesatar309,60 L/m2
Cmim i larte480,00 L/m2
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të lidhjes së letër-muri

Për të mësuar çmimin e saktë të Wallpapes ngjitës dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të verifikuar, dhe pastaj ju merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për shërbime individuale në Wallpapers lidhur me kategorinë.

Bonding Wallpapes deri në 3.80 m336,00L / m2
Bonding VIONS Wallpapers për lartësi mur deri në 3.80 m.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Bonding Tapy mbi 3.80 m348,00L / m2
Bonding Wallpapes letër në mur mbi 3.80 m.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Bonding vetë-ngjitës Wallpapes deri në 3.80 m402,00L / m2
Bonding Wondpapers vetë-ngjitës për mur deri në 3.80 m.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Bonding Wallpapers vetë-ngjitës mbi 3.80 m426,00L / m2
Bonding Wallpapers vetë-ngjitës në mur mbi lartësinë 3.80 m.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Lyerje, bojaxhi / molerSa kushton puna e lyerjes dhe piktori? Gjatë punimeve të lyerjes dhe...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Cilat janë kostoja e tërheqjes së dhomës? Kostoja e sfondit të sfondit përfshin vetëm fërkimin e tyre, nuk përfshijnë heqjen e Wallpapers të vjetra dhe të supozojmë se muri është në gjendje të mirë dhe nuk kërkohet rregullime. Për të hequr një sfond ekzistues dhe ngjit një letër-muri të ri në një dhomë të mesme, presin akuza të tjera. Përfundimi i letër-muri do të marrë një mesatare prej 1 deri në 2 ditë, në dhomat që janë të vështira për t'u zhveshur ose në ato që kanë nevojë për riparim, por sfondi mund të zgjasë më gjatë. Shpenzimet individuale të shpërndarjes, heqjen dhe fërkimin letër-muri të ri në një dhomë me një sipërfaqe prej 20 m² - kostot totale: 400 euro (materialet, fuqia punëtore, deponimi i mbeturinave). Si të letër-muri? Sfondi nuk është aq popullor sa dikur, sepse muret e pikturuara nga vitet 1990 u bënë më të popullarizuara, por edhe vetë Wallpapering filloi të kthehej në modë kohët e fundit. Wallpaper është punë mjaft e kërkuar dhe sasia e punës do të ndryshojë në varësi të statusit të mureve dhe natyrisht nga madhësia e dhomës. Nëse muret tashmë janë tërhequr atëherë atëherë zakonisht do të duhet të hiqet duke përdorur avullore dhe scrapers, por nganjëherë vetëm duhet të letër-muri mbi letër të vjetër. Nëse muret janë pikturuar vetëm atëherë letër-muri e dhomës është shumë më shpejt, edhe nëse ndoshta janë të nevojshme për të pastruar muret e para. Disa Wallpapers gjithashtu kërkojnë një jastëk për të qenë më të bukur, sidomos letrat më të hollë në muret e vjetra. Të gjitha Wallpapers do të kërkojnë një sipërfaqe të qetë dhe të pastër në mënyrë që ato të mund të aplikohen siç duhet. Salla e sfondit freskon, por gjithashtu do të duhet të rivendosni sipërfaqet e tjera të tilla si kornizat dhe panelet e derës dhe dritareve. Dera vetë gjithashtu do të kërkojë vëmendje nëse ata janë pikturuar dhe jo përfundime natyrore. Mos harroni tavanet, tavani i pista do të jetë pranë Wallpapers të reja dhe të ndritshme dru të bardhë duken të padëshiruar. Nëse hiqni sfondet e vjetra duke përdorur avull, përgatiteni për një shumë të kondensimit. Ndoshta do të ishte mirë për të hequr sendet si divanin tuaj ose të paktën të vendosur në mes të dhomës dhe t'i mbuloni ato jo të lagura ose të lagura. Kati dhe qilima gjithashtu do të duhet të mbulohen për t'u mbrojtur nga paste letër-muri dhe çdo pikturë që kryhet njëkohësisht me Wallpapering. Nëse do të përdorni shërbimet e dekoruesit, gjithmonë duhet të kontrolloni nëse puna përgatitore e përfshirë në çmim të tillë si shkarkimi i të gjitha mobiljeve. Shumica e piktorëve dhe dekoratorëve do të presin që pronari i shtëpisë të lëvizë të gjitha mobiljet dhe objektet e tjera në qendër të dhomës, duke u lejuar atyre qasje të lehtë në muret e gatshme për të filluar punën. Ju gjithashtu mund të vendosni sfondin me një shishe me ujë dhe kruajtës. Përdorni një shishe me llak me të njëjtat vepra të ujit të nxehtë dhe uthull të bardhë dhe llak në sfond. Le të thith dhe të fillojmë kruarje. Nëse ende keni vështirësi, përsërisni llakun. Nëse nuk keni një llak, ju e lagni letrën me një sfungjer, ju mund të përdorni një kovë. Kjo metodë do të kushtojë më pak dhe shpesh punon, si dhe avull pa dëmtim të llaçeve. Taping duket të jetë një nga ato aktivitete të punës që njerëzit kanë talent. Nëse nuk e keni bërë atë kurrë, duket shumë më e lehtë se sa me të vërtetë është për të arritur një sipërfaqe të përsosur dhe ka shumë pengesa që mund të prishen në mënyrë që ata të mbeten në sfond të ri dhe modele pa përgjigje. Taping është një aftësi që kërkon disa praktikë dhe veçanërisht durim. Natyrisht, është një punë që mund të bëni në shtëpi nëse keni njohuritë e nevojshme. Sidoqoftë, mund të jetë joefikase nëse përpiqesh të shkosh në sfond nëse nuk jeni të sigurt për aftësitë tuaja, Wallpapers janë të shtrenjta dhe ju do t'i përdorni ato shumë më tepër për probleme! Lidhja e sfondit me një model është edhe më e komplikuar, sepse modeli është i nevojshëm për të lidhur nga një rrip në tjetrin, gjë që shpesh çon në një humbje të madhe për të marrë gjithçka. Nëse keni dyshime, ju lutemi kontaktoni profesionistët tuaj të Wilio dhe kurseni kohë dhe stres. Pyesin se si të shpëtoj nga flluska në letër-muri? Mënyra më e mirë për të ndaluar sfondin e flluskës është sipas dekoratorëve më të mirë përparim ngadalë dhe në mënyrë të barabartë kur ju rrinë në një fletë të re letre dhe zbutni gages. Parandalimi është më i mirë se regjistrimi i gabimit. Kur zbutni letër-muri është më e mira për të përdorur sfungjer të vogël të presionit për të shmangur dëmtimin e modeleve të brishta të pllakave. Por në qoftë se edhe pas rritjes së kujdesit ende krijojnë flluska, mënyra më e mirë për të hequr qafe prej tyre, i është pod një pin, ndërsa ende të lagur, dhe të printuar ajrin nga buza e flluskës së brendshme. Pas lëshimit të ajrit, ju duhet të jeni në gjendje të detyroni letër për të kontaktuar me murin që pastaj ngjitet dhe tharë në desktop pa gjurmë pas flluskave! Wallpaper vs. Piktura Piktura është një alternativë popullore për sfondin dhe mund të jetë një mënyrë me kosto efektive pothuajse në çdo mur. Por a është piktura e çdo muri me zgjidhjen më të mirë për të gjithë dhomën tuaj? Muret e pikturës sot ofron një gamë të gjerë ngjyrash, hije dhe përfundon - por e njëjta gjë gjithashtu ofrojnë letër-muri! Njerëzit shpesh mund të shmangin letër-muri, sepse ata e konsiderojnë më të vështirë se piktura, por sfondet kanë një numër përfitimesh. Përfitimet e tipit Mbuluar lehtë plasaritje të vogla dhe vrima në suva Thjeshtë dhe të lirë. Më e lirë se suva Mund të durojnë deri në tre herë më shumë se ngjyra Wallpaper ofron textures moderne dhe modele që mund të shtojnë më shumë thellësi dhe ngrohje si ngjyrë Morgjisht është përgjithësisht më i lirë dhe më i shpejtë, por gjithashtu ka një shtresë hije. Për shembull, ngjyra mund të zbehet shpejt dhe më qartë tregon veshin pas goditjeve të vogla dhe gjurmëve nga mobiljet, fëmijët ose kafshët shtëpiake. Megjithëse pikturuar fllad muri mund të duket i madh, ndoshta ju vijnë të gjithë atë ngjyrë rregullisht të zbehtë. Disavantazhi më i madh i sfondit është vështirësi me heqjen e tij kur vendosni të lidhni letër-muri të ri. Peeling letër-muri nga dhoma mund të zgjasë më shumë se rizgjedhja e saj! Wallpaper nuk është një zgjedhje e mirë në zonat e lagura të tilla si banjo apo edhe në disa objekte kuzhine sepse lagështia mund të shkaktojë letër-muri larg nga muri. Megjithëse Wallpapering mund të jetë i shtrenjtë, ju mund të përdorni letër-muri vetëm një mur në dhomë për të reduktuar kohën dhe kostot gjatë arritjes së një ndikimi të rëndësishëm vizual. Si është me Wallpapering Wallpapering? Zakonisht do të zgjasë 1 deri në 3 ditë në varësi të statusit të mureve nëse ato janë pikturuar ose janë tërhequr, dhe nga madhësia e gjumit. Heqja e sfondit ekzistues mund të marrë edhe gjithë ditën. Përgatitja e murit do të zgjasë më shumë nëse ka dëme të mëdha për suva. Nuk mund të tërheqë vetëm letër të vjetër për të kursyer kohë dhe para? Shumica e Wallpapers sot ka një sipërfaqe vinyl ose janë të veshura me një film vinyl që krijon një pengesë të avullit. Nëse përpiqeni të mbizotëroni një material paratrash nga tjetri, mund të rezultojë në një myk ose lagështi midis shtresave. Nëse letër-muri shtesë ekzistues ka një ngjyrë ose model shumë të fortë, kjo shtresë mund të shfaqet nën letër-muri të ri, përveç nëse letër-muri i ri është shumë i fortë. Përveç kësaj, është shumë më e lehtë për të marrë përfundimin profesional nëse keni një sipërfaqe të qetë dhe të pastër. Cilat lloje të Wallpapers janë në dispozicion? Ka shumë lloje të ndryshme të sfondeve, secila me avantazhet dhe disavantazhet e veta specifike, por në mesin e llojeve kryesore përfshijnë vinyl, letër cladding, letër-muri embossed me cilësi, pikturuar ose vinyl letër-muri dhe letër standarde të shtypura. Cilat mjete dhe pajisje nevojiten për të ngjitur sfondin? Nëse doni të ngjiteni vetë sfondin tradicional, ju do të duhet një tavolinë dhe kovë, gërshërë të mirë, letër-muri vetë dhe natyrisht paste, furçë për lidhjen. Nëse hiqni letër-muri të vjetër, avulli dhe kruaja rekomandohet.