Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Shtepi druri

Jeni në kërkim të një ndërtuesi për shtëpi prej druri? Ne kemi 24,222 ndërtues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,781 profesionistë të regjistruar
87,824 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Shtepi druri

Sa kushtojnë shtëpitë prej druri? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për shtëpitë prej druri: rilevim, prodhim dhe montim të pjesëve të shtëpisë, ndërtim themelesh, përgatitje për rrjete inxhinierike, montim. Çmimet e shtëpive prej druri janë rreth 65 mijë -110 mijë euro për shtëpi. Artikulli më i shtrenjtë në shtëpitë prej druri është zakonisht montimi i një shtëpie duke përdorur makineri të rënda. Kostot e tjera mund të përfshijnë: lejet e ndërtimit, përfshirjen e rrjeteve inxhinierike, shërbimet e financimit, të cilat kushtojnë mesatarisht 200-3000 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 24,222. Nuk keni pse të shikoni më: shtëpi prej druri çmimi, tek ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,781 profesionistë të regjistruar
87,824 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Shtepi druriÇmimet mesatare

Çmim të ulët3 957 600,00 L/një copë
Çmimi mesatar5 582 376,00 L/një copë
Cmim i larte6 605 400,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e Çmimeve Devodomov

Për të mësuar çmimin e saktë të punimeve të drurit, dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të verifikuar, dhe pastaj ju merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e Woods.

Montuar dru bungalot pa tokë 48 m24 200 000,00L / gjitha
Montuar me tokë pa pyll. Zona e shërbimeve 48 m2. 2 dhoma, kuzhinë, sistemi i plotë i izolimit termik, shpërndarjen e brendshme të ujit, kanalizimet, tavanet e brendshme, izolimin e izolimit, dyshemetë, pllakat dhe sanita.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Montuar bungalot dru pa tokë 100 m26 000 000,00L / gjitha
Montuar me tokë pa pyll. Zona e shërbimeve 100 m2. 4 dhoma, kuzhinë, sistemi i plotë i izolimit termik, shpërndarjen e brendshme të ujit, kanalizimet, tavanet e brendshme, izolimin e izolimit, dyshemetë, pllakat dhe sanita.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Montuar me komplot dykatëshe 130 m29 600 000,00L / gjitha
Montuar me tokë pa pyll. Zona e shërbimeve 130 m2, 4 dhoma, kuzhinë, sistemi i plotë i izolimit termik, shpërndarjen e ujit të brendshëm, kanalizimet, tavanet e brendshme, izolimin e izolimit, dyshemetë, pllakat dhe sanitar.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Montuar me komplot të dyfishtë të lirë 140 m210 800 000,00L / gjitha
Montuar me tokë pa pyll. Zona e shërbimeve 140 m2. 5 dhoma, kuzhinë, sistemi i plotë i izolimit termik, shpërndarjen e brendshme të ujit, kanalizimet, tavanet e brendshme, izolimin e izolimit, dyshemetë, pllakat dhe sanita.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Ndertese e reSa kushton një ndërtesë e re? Për ndërtesat e reja, ne shpesh...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa kushton ndërtimi i drurit? Druri është një vend që bën përshtypjen e fshirjes falë bukës së tyre. Ky vend ju ofron forma të ndryshme të përdorimit. Ju mund të jetoni në të, të kaloni pushime me familje dhe miq ose të pushoni nëse gjatë gjithë vitit ose vetëm një pjesë e vitit. Jeta në një shtëpi të tillë duhet të gëzohet me gllënjkë të plotë. Çmimi i një shtëpie prej druri zmadhohet nga madhësia dhe lloji i shtëpisë që dëshironi të posedoni. Kur blini Thesod, ju lutemi t'i kushtoni vëmendje materialeve të përdorura. Kryesisht zgjidhni dru me kujdes. Duhet të jetë pikturuar dhe rezistent ndaj mykut dhe kalbjes. Dru duhet të ketë një densitet të lartë dhe pak ujë. Nevoja për një çati të ngurtë është vendimtare, sidomos në zonat me dëborë ku shtresa e dëborës mund të shkaktojë rënien e strukturës së tërë. Për mbrojtje dhe siguri, merrni një çati të përforcuar. Përforcimet përforcojnë disa zona të pyllit kështu që ata janë të mbrojtur nga era dhe stuhitë e mprehtë. Dritaret dhe dyert me xham të dyfishtë ndihmojnë të mbajnë të ftohtin brenda në verë dhe ngrohjes në dimër. Duke përdorur një kornizë fikse dhe panty ju mund të rrisni forcën e strukturës në shtëpi. Dyert duhet të bëhen prej drurë që është e vështirë për t'u thyer. Flokët dhe vargjet e cilësisë mund të parandalojnë nxjerrjen e njerëzve të huaj t'ju lejojnë të ndiheni të sigurt kur jeni atje, mbrojeni objektin kur nuk jeni dhe të fundit në kushte të ndryshme të motit. Është shumë e rëndësishme që baza juaj të jetë cilësi e fortë dhe e mirë dhe e mirë. Ndoshta do të jetë më e mira për të aktivizuar një ekspert kur kërkon bazën. Fondacioni është ajo që e mban strukturën e shtëpisë dhe pa qenë e fortë, breshëri druri, struktura do të prezantojë dëmtuesit dhe shtëpia do të bëhet e rrezikshme. Merrni një bazë cilësore dhe do të keni një strukturë cilësore për dekadat e ardhshme. Pro dhe kundër të shtëpive prej druri Vlerësimi i përfitimeve dhe disavantazhet e një shtëpie prej druri mund t'ju ndihmojë në vendimet para se të blini vetë shtëpinë. Shtëpitë prej druri janë alternativa më ekonomike në shtëpinë e ndërtuar nga betoni dhe nga tulla tradicionale. Për shkak se druri është një material natyral, shtëpitë prej druri janë gjithashtu të dobishme për mjedisin. Megjithatë, ata kanë disa disavantazhe, duke përfshirë kostot e larta të mirëmbajtjes. Llojet e shtëpive prej druri për ndërtim të qëndrueshëm Për ndërtimin e qëndrueshëm të shtëpive prej druri, ndërtuesit duhet të mbjellin një pemë të re për të zëvendësuar çdo pemë që pritet ndërtesa. Kjo ndihmon në ruajtjen e një ekuilibri ekologjik. Llojet e pyllit: Shtëpitë e lëvizshme: prodhuesit e shtëpive në rritje në fabrikatë dhe pjesë të mëdha të transportit në ndërtime. Shtëpitë prej druri mund të prodhohen si njësi të ndara ose mund të transportohen në pjesë, në varësi të madhësisë totale të shtëpisë. Anuloni shtëpitë: shtëpia e logit është montuar ose vënë në vend. Fiset e trashë prej druri të përdorura për të ndërtuar shtëpinë furnizon një pamje unike. Përveç kësaj, fiset ndihmojnë në rregullimin e temperaturës dhe lagështisë së brendshme. Shtëpi kornizë druri: Shumica e shtëpive prej druri janë ndërtuar në këtë dizajn. Një numër i madh i komponentëve të vegjël përdoren për të ndërtuar një ndërtesë të tillë për të lehtësuar përpilimin e modulit dhe para-prodhimin. Druri i drurit është i lidhur më pas me thonjtë. Përfitimet e blerjes ose ndërtimit të një shtëpie prej druri Shtëpitë prej druri përbëhen nga produkti dhe materialet e riciklueshme dhe të biodegradueshme që i bëjnë këto shtëpi shumë ekologjike. Kursim energjie Sepse druri është një izolant natyror, shtëpitë prej druri kanë tendencë të jenë më të efektshme se sa shtëpitë e tjera. Falë këtij materiali, shtëpia juaj mund të jetë e ngrohtë në verë dhe muaj të ngrohtë, kështu që është i përshtatshëm për ndërtim të qëndrueshëm. Ajo mund të izolojë në mënyrë efektive ngrohjen dhe të ftohtë. Nëse investoni në një shtëpi prej druri, ju do të kurseni mijëra euro për kostot e energjisë. Studimet tregojnë se pronarët e shtëpive që jetojnë në shtëpi të vogla prej druri mund të kursejnë deri në 60 për qind në ventilim, ngrohje dhe ajër të kondicionuar. Shumica e shtëpive prej druri përbëhen nga materiale që ndihmojnë në izolimin e shtëpive nga zhurma e jashtme dhe temperaturat e qëndrueshme. Natyrisht tërheqëse. Si material estetik, druri mund të shërbejë si një element dekorativ. Çdo pemë prodhon dru me një dizajn, ngjyrë dhe erë unike. Sipas ngjyrës është e lehtë për të gjetur materiale të ndryshme prej druri. Megjithatë, dizajni prej druri mund të ndryshojë në varësi të asaj se sa e prerë. Ju mund të përdorni një ngjyrë të natyrshme të drurit ose bojë atë për të përputhur stilin dhe preferencat tuaja. Ju mund ta pikturoni atë në ngjyra të errët duke përdorur disa ngjyra të matura ose të ndritshme. Por pa përfundime dekorative, druri do ta bëjë shtëpinë tuaj ende më të bukur. Shumë universale A e dini se druri është elastik? Shtëpitë prej druri mund të ndryshohen lehtë, të ndërtojnë dhe madje t'i trajtojnë ato. Ju mund të prerë, të prerë, të përkulet, të rrinë, clinks, të përkulet, laminat, kombinoni, prerë ose shoqërojnë copa prej druri për t'i bërë ato më të lehtë për të ndryshuar ose redaktuar ato në rinovimet e ardhshme. Një avantazh i madh është se druri mund të ripërdorë ose të riciklojë. Dru mund të përdoret gjithashtu për të ndërtuar disa lloje të ndërtesave. Falë shkathtësisë së drurit, materiali është një zgjedhje e shkëlqyer për pronarët e shtëpive të cilët do të duan të përmirësojnë shtëpinë tuaj në të ardhmen. Me kosto efektive. Shtëpitë prej druri mund të ndërtojnë më shpejt dhe më të përballueshme, në varësi të dizajnit të shtëpisë. Sa i përket kostove të ndërtimit, ato janë 30 për qind më të lira se sa shtëpitë tradicionale dhe shtëpitë e betonit. Shtëpitë e drurit mund të riparohen me çmim të ulët ose të konvertohen në rast të dëmtimit. Përveç kësaj, ju nuk do të paguani shumë për ndërtimin e një shtëpie prej druri, sepse materiali është i lirë. Vetitë termike gjithashtu ndihmojnë në ruajtjen e kostove të ngrohjes dhe të ajrit të kondicionuar. Disavantazhet e shtëpive prej druri Ashtu si çdo material tjetër ndërtimi, druri ka disa disavantazhe, duke përfshirë zvogëlimin dhe dëmtimin e insekteve. Këtu janë disa nga disavantazhet e strehimit në një shtëpi prej druri. Të prirur për të dëmtuar Abiotik dhe agjentët biotikë mund të shkaktojnë shkatërrim ose degradim të drurit. Disa nga faktorët biotikë përfshijnë insektet, bakteret dhe kërpudhat. Insektet si Beetles dhe Termites janë një kërcënim i madh për shtëpitë prej druri. Mund të zvogëlojë jetën e shtëpisë tuaj. Disa nga elementet abiotike përfshijnë diellin, ujin dhe era. Nëse mjedisi përreth është shumë i lagësht, druri mund të ndahet shpejt. Lehtë zvogëlohet dhe rritet Druri është higroskopik. Kjo do të thotë se mund të thithë ujin nga mjedisi, sidomos kur bleni një shtëpi në një zonë përmbytjeje. Pjesët e drurit do të reduktohen dhe do të fryhen në lagështi. Përdorni veshjet e papërshkueshme nga uji për të parandaluar këtë. Lehtë të rritet Druri përbëhet kryesisht nga elementet hidrogjeni dhe karboni, duke e bërë materialin shumë të ndezshëm. Nëse elementet gjatë zjarrit janë të lidhur me oksigjenin, ndikimet mund të jenë shkatërruese. Disa pemë përmbajnë kimikate që lehtë mund të ndezin. Një shembull i shkëlqyeshëm është një copë rrëshirë dru pishe që mund të ndez në temperatura të ulëta. Tani që ju i dini avantazhet dhe disavantazhet e punimeve të drurit, ju mund të merrni vendimin e duhur nëse investoni apo jo. Shtëpitë prej druri janë përgjithësisht ekologjike dhe ndërtimi i tyre është i lirë. Ju kurseni shumë para për koston e ndërtimit, ngrohjes dhe ajrit të kondicionuar. Megjithatë, disavantazhet përfaqësojnë një rrezik potencial për investimin tuaj.