Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Roleta

Jeni duke kërkuar për një blind rul? Ne kemi 17,241 blinds në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Roleta

Sa kushtojnë blindat? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për blinds: targeting, prodhimi dhe montimi i blinds. Çmimet e teknologjisë së ndërprerjes janë rreth 8-30 euro për copë. Artikulli më i shtrenjtë në grilat me rul është zakonisht prodhimi i grilave të motorizuara. Kostot shtesë mund të përfshijnë: vegla dhe pjesë këmbimi, të cilat kushtojnë mesatarisht 10-60 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 17,241. Nuk duhet të shikoni më: blinds çmimi, me ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: RoletaÇmimet mesatare

Çmim të ulët509,40 L/një copë
Çmimi mesatar1 122,60 L/një copë
Cmim i larte1 614,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve Roliet.

Për të mësuar gamën e saktë të çmimeve, dërgoni kërkesën për profesionistët tanë të certifikuar, dhe pastaj merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e verbër.

I verbër horizontal me profilin e lartë katror1470.0L / m2
Verbër horizontale me profilin e lartë katror. Celotientie Design I përshtatshëm për dritare plastike dhe euro.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Verbime vertikale2814.0L / m2
Blinds vertikale pëlhurë të përshtatshme për shading sipërfaqe të mëdha, por edhe për të injektuar dhoma të mëdha.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Këshillim1200.0L / orë
Consulting në përzgjedhjen roliet - materiale, ngjyra, prerë dhe takim.
Së bashku
orë
Futni kërkesën
Shërbim1920.0L / orë
Diagnostifikimi dhe rrotullat e shërbimit, disassembly dhe montim.
Së bashku
orë
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Hijezim i brendshemSa kushton hijezimi i brendshëm? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Udhëzues i shkurtër për botën e teknologjisë mbrojtëse Tashmë keni rrezet e diellit të mjaftueshme ose pikëpamje kurioze të fqinjëve që kalojnë nëpër dritaren në shtëpinë tuaj? Ju jeni një vendim për të zgjidhur këtë duke përdorur teknikë mbrojtëse thjesht nuk e dini se çfarë? Në zgjedhjen e tij, ju nuk duhet të tërheqni vëmendjen vetëm për paraqitjen e saj, por mbi të gjitha tiparet dhe përfitimet që ofron. Në të njëjtën kohë, ju duhet të dini nëse doni një teknikë në natyrë ose të brendshme. Pra, çfarë mundësish keni? Jashtë Shading Technique Në mesin e teknikës së jashtme të mbrojtjes së jashtme, ne ofrojmë blinds të jashtëm, blinds jashtme, hapje vertikale fasadë, tendë dhe pergolas. Meqenëse vetëdija dhe pergolat vetëm nuk shërbejnë për mbrojtjen e familjes, ne nuk do të jemi më afër tyre. Blinds të jashtëm Ata i përkasin qartë specieve më të përdorura të teknikës së jashtme të mbrojtjes. Ata përshtaten në ambientet ku duam të arrijmë izolim më të fortë nga mjedisi i jashtëm. Avantazhi i tyre i madh është se në dimër parandalon rrjedhjen e nxehtësisë dhe në verë nuk e merr atë në verë. Ata janë gjithashtu izolim të shëndoshë dhe gjithashtu mbrojnë vetë xhamin. Për këto blinds, ju keni një zgjedhje të këtyre materialeve: alumini, druri ose plastike. Blinds e jashtme Edhe blinds të jashtëm gëzohen me popullaritet të madh, pasi ato janë të ngjashme me blinds të jashtëm në aspektin e funksionalitetit. Megjithatë, dallimi në mes tyre është se blinds janë të përbërë nga lamella të shumëfishta deri në blinds nga një pjesë e materialit mbrojtës. Prandaj, ata nuk ofrojnë ndryshueshmëri të tillë kur rregullojnë tranzicionin e dritës. Po kështu, rrotulluesit duhet të dalin nga druri, plastika ose alumini. Apartamenti vertikal i fasadës Është një alternativë më moderne për blinds dhe rrotullon të jashtëm. Ata punojnë në parimin e pëlhurave klasike të brendshme të verbër, por janë bërë nga një material shumë më rezistent ndaj kushteve të jashtme. Avantazhi i tyre i madh është se me funksionalitetin e tyre mund të përshtaten me idetë tuaja. Teknologjia e shtëpive shtëpie Ky grup përfshin blinds të brendshëm horizontale dhe vertikale, blinds dhe plosé. Por edhe një grup i veçantë i veçantë i teknikës së hijes ose mureve të rrëshqitjes japoneze. Nuk ka këtu dhe perde dhe perde. Pra, le të shohim çdo specie më afër. Blinds horizontale të brendshme Ato përfshijnë llojin më të përdorur gjerësisht të teknologjisë së brendshme të hijes. Avantazhi i tyre është thjeshtësia, asambleja e lehtë, mirëmbajtja minimale dhe disponueshmëria e çmimeve. Materiali klasik është alumini, por modelet e bëra nga materiale natyrore (druri, bambu, etj) janë gjithashtu në dispozicion. Blinds vertikale të brendshme Këto blinds janë të përshtatshme për brendshme të mëdha të tilla si zyra ose brendshme me dritare atipike. Avantazhi i tyre është funksionaliteti, komoditeti dhe dekorative. Ata mund të zëvendësojnë mjaft perde dhe variete, pasi ajo është hapësirë ​​për placisin me elegancën e tyre. Janë teknikë e dytë më e përdorur gjerësisht e brendshme. Favoritet gëzojnë funksionalitetin e tyre dhe dekorative, por edhe për shkak se ka disa lloje të rrotullave. Blinds tekstili Është lloji më i zakonshëm i rrotullës, sepse ju e dini shumicën e dritareve klasike me të. Avantazhi i tyre është thjeshtësia, besueshmëria dhe ndryshueshmëria. Ju keni një gamë të gjerë të dekoratave të rrobave dhe ruleve të tekstilit. Blinds bambu Blinds bambu përfshijnë një listë të dytë të dytë. Ata janë të përshtatshëm për të gjithë të brendshme, por kryesisht në banesat moderne formojnë një element dekorativ interesant. Bamboo është një material thjesht natyral, i endur nga sasi të mëdha të drurit. Binarë romakë Këto blinds mund të dekoroj çdo brendshme dhe të japë një stil unik dhe të veçantë. Blinds romake janë ndryshe nga rrotullat e tjera, por ato përputhen. Ose lart ose poshtë. Avantazhi i tyre kryesor është një mundësi e thjeshtë e pastrimit, pasi shumica e substancave mund të lahen në makinë larëse. Plesé. Plates janë blinds pëlhurë që, në krahasim me sistemet konvencionale, lejojnë shkarkimin nga lartë, por edhe nga fundi i dritares. Me plosé ju e dini për të hije forma shumë atipike të dritareve, p.sh. Rrethore, e zhdrejtë, trekëndësh, etj. Grup i veçantë Kjo teknikë e pazakontë e hijes është formuar nga binjakët katërvjeçarë, fasetroll, Siluroll dhe Newroll. Kryesisht kjo është një kombinim i rrotullon me një element të ndryshëm mbrojtës. Për shembull, Twinroll është një kombinim i pëlhurave klasike të verbër dhe blinds. Përkundrazi, fasetroll është një kombinim i pëlhurave të verbër dhe perde klasike. Muret e rrëshqitjes japoneze Kjo është një metodë shumë origjinale e hijes së brendshme. Ata gjejnë aplikimin e tyre ku ka nevojë për të hije një zonë të madhe ose për të ndarë hapësirat. Avantazhi i tyre i madh është ndryshueshmëri e lartë. Ju mund t'i përdorni ato si një element mbrojtës ose dekorativ, por edhe si një derë për të ndërtuar kabinete ose për të mbuluar niches. Varet dhe perde Ato përfshijnë llojet më të vjetra të teknologjisë së mbrojtjes nga drita dhe janë ende pjesë e familjeve tona. Natyrisht, perdet dhe perdet janë subjekt i një trend në modë, kështu që nuk do të gjeni 30-vjeçarët në brendësi të sotme.