Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Rimodelim banjo

Jeni duke kërkuar për një pllakë për rinovimin e banjës? Ne kemi 26,989 pllaka në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,720 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Rimodelim banjo

Sa kushton një rinovim i banjës? Gjatë rinovimit të një banjoje, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: punime të prishjes dhe muraturës, tjegulla, lidhje tualetesh, lavamanësh dhe dushe. Çmimet e rimodelimit të banjës janë rreth 3000 - 7000 euro për rimodelim. Artikulli më i shtrenjtë në rindërtimin e banjës është zakonisht puna e lidhur me tjegulla. Kostot e tjera mund të përfshijnë: mbledhjen e mbetjeve dhe kostot e lyerjes, të cilat kushtojnë mesatarisht 20-300 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 26,989. Mos kërkoni më tej: çmimi i rinovimit të banjës, me ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,722 profesionistë të regjistruar
87,720 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Rimodelim banjoÇmimet mesatare

Çmim të ulët192 000,00 L/punë
Çmimi mesatar291 840,00 L/punë
Cmim i larte372 000,00 L/punë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të rindërtimit të banjës

Për të mësuar çmimin e saktë të rindërtimit të banjës, dërgoni kërkesën tek specialisti ynë i certifikuar, dhe pastaj merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e rindërtimit të banjës.

Hapje të mjaftueshme498.0L / m2
Duke pritur vrima në themel të themelimit ose të përgjithshme nga çdo tullë e djegur në çdo zonë llaç deri në 1 m2, trashësi deri në 150 mm -0,281 t.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Banjo Banjo Obmulovka1687.2L / m2
Banjo obmulovka banje nga çdo lloj tulla të djegur dhe llaç, 65 mm trashë.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Marrja e izolimit sipas pllakave qeramike390.0L / m2
Bërja e izolimit nën pllaka qeramike me një kruajtje të dyfishtë në brendësi në një sipërfaqe horizontale.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Drejtues hidroizolim588.0L / m2
Hidroizolimi i izolimit të silikatit të një komponenti në sipërfaqe horizontale.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
WC Misa.3288.0L / gjitha
WC Bowl pajisur, siguria e vendit me izolim të zhurmës ose shirit të dhëmbëzuar të sistemit të shpejtë, vendosjen në lidhjen e tubit të ndezur dhe një tank flushing, vendosjen e fytit të lidhjes, duke instaluar bordin e WC.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Tank Nëndetëse Flush + button10200.0L / gjitha
Elementi i montimit në Pezullimin WC me një rezervuar të përhapur nën suva, për të nxjerrë erë me kullimin e ajrit. Vetëm fshehur dhe vetëm një buton është i fshehur në tankin e fshehur.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Lavaman9240.0L / gjitha
Solming izolimin e zhurmës, vendosjen e bare të filetuara, washbasins shufra të ndërprerë dhe vidhosje me arra të bashkangjitura dhe pads për shufra të ndërprerë dhe tub lidhës mur në një lidhje mur që kombinon me sifon. Lidhja e baterisë.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Vaskë banjo.16800.0L / gjitha
Lidhja e filtrit të mbeturinave për mbeturinat, montimi i këmbëve të banjës, vendi i kontaktit me murin me një shirit të profilizuar me mure, këmbët janë të rreshtuara dhe të fiksuara me një çimento me shpejtësi të thatë, vaskë është e lidhur me boritë e mbeturinave, marrjen e mostrave të vaskës blloqe të sheshta.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Dush tabaka në dysheme8040.0L / gjitha
Instalimi i tabelave të dushit në dysheme - lidhni siphon me mbeturinat, aplikim në dysheme në të gjithë sipërfaqen e valëzimit silikoni në të cilën vendoset tabaka, duke lidhur sifonin e sipërm me pjesën e poshtme.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Copë varur.5580.0L / gjitha
Varur urinal me bateri dhe furnizim me ujë.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Bidet.4950.0L / gjitha
Në këmbë ose pezullim. Vendosja e saktë e bidet është në afërsi të tualetit (distanca minimale 60 cm). Në një version të pezullimit, rekomandohet që të mblidhen rreth 40 cm mbi dysheme.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Rubinet2700.0L / gjitha
Bateri për lavaman banjo, hije me ngjyra: krom, lidhje me presion të lartë - rezistente ndaj presionit.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Bojler kombinuar.21300.0L / gjitha
Pezullimi i kombinuar kazan horizontal i projektuar për më shumë vende të mostrimit për ngrohjen e energjisë elektrike të kombinuar me një burim të jashtëm të ngrohjes me ujë përmes shkëmbimit të nxehtësisë.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Rinovim dhe rindertimSa kushton rindërtimi dhe rinovimi? Gjatë rikonstruksioneve dhe rinovimeve, ne shpesh ofrojmë...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa është rindërtimi i banjës? Kostoja mesatare e rindërtimit të banjove varet nga madhësia e banjës suaj, materialet e përdorura dhe fushëveprimi i projektit. Nëse është një rindërtim gjithëpërfshirës, ​​të tilla si masoneri, instalimi i ujit, instalimi elektrik, sanitar i pajisur, muret e tjegullave ose parket. Çmimet e punës vetë në rindërtimin gjithëpërfshirës: - Vendosja e bojës dhe shtrimi 18 - 22 € / m2 - Dush solidim dhe sirting nga 130 € - Solidation of Washbasin 40 € - pamjet WC 60 - 110 € Banjo mesatare kushton 3,000 - 5.000 €. Kostoja e rindërtimit të banjove ndryshon shumë. Çmimi i përgjithshëm mund të ndikojë në faktorët si gjendja aktuale e hapësirës, ​​përkatësisht planet e projektimit për të ndërtuar banjo dhe kosto materiale. Disa projekte për rindërtimin e banjës përfshijnë riparime të thjeshta dhe shkëmbime në një banjo të vogël, ndërsa të tjerët kërkojnë shkëmbime themelore dhe modernizim, rinovim të të gjithë banjës ose një zgjerimi banjo. Pra, çfarë do të jetë një furnizues i rindërtimit të banjës? Shikoni shumat dhe gjeni se si të vlerësoni koston e rindërtimit të banjove pranë jush me Wilio. Ashtu si me rinovimin e shtëpisë, kërkesat unike, materialet dhe fushëveprimi i projektit nënkuptojnë koston mesatare të rindërtimit të banjove mbi një gamë të gjerë. Furnizuesit ose instaluesit ndoshta do të duhet të marrin një kontroll personalisht deri në një vlerësim të lirë për rinovim. Në mënyrë që të keni një ide më të mirë të çmimit që ju paguani ju duhet të bëni studimin e tregut para se t'ju ofrojë një vlerësim. Gjeni se kush furnizuesit janë më të mirë të vlerësuar në zonën tuaj duke përdorur Wilio. Kostoja e rindërtimit të një banjo të vogël Kostoja mesatare e rindërtimit të një banjo të vogël është 2.000 - 3,000 €. Hapësira më të vogla do të thotë materiale më të ulëta, punë ose instalim. Projekte të thjeshta të tilla si zëvendësimi i shtrimit, shkëmbimi i lavamanit dhe modernizimi i ndriçuesit mund të përmirësojnë pamjen dhe përshtypjen e banjës tuaj me kosto më të ulët dhe vështirësi në kohë. Megjithatë, nëse planifikoni të zgjeroni hapësirën, shpenzimet mund të rriten ndjeshëm. Zgjerimi i madhësisë së banjës së vogël ekzistuese rrit koston totale të projektit të rinovimit të banjës dhe shtrin orarin për punë. Disa zgjerime mund të kërkojnë leje për një zyrë ndërtimi që mund të kërkojë pagesë shtesë dhe siguria kërkon një kohë të caktuar. Shembull i një projekti të vogël për rindërtimin e banjës: Përfaqëson 64 orë pune. Dëmtimi i fiksuar i ujit nga rrjedhje e banjës: Ne hoqëm katin e vjetër të vinilit dhe përgatiti zonën dhe montojmë një trotuar të ri qeramik. Ne kemi instaluar një lavaman të ri, bateri dhe pasqyrë. Kostoja e një banjo të re Zgjerimi i banjës kushton 4,000 euro orientim, në varësi të madhësisë së banjës së re. Shpenzimet materiale dhe pajisjet mund të rriten kur ndërtojnë një banjo të re, kështu që mos harroni të vlerësoni koston e çdo pjese të mobiljeve që planifikoni të përfshini në hapësirë. Materialet luksoze për projektin e rindërtimit të banjës, aq më e lartë është buxheti juaj. Përdorimi i mermerit, kabinete të përshtatura ose pllaka qeramike të pikturuara me dorë për muret e tua të reja të dusheve në banjën kryesore do të duken të mahnitshme. Por gjithashtu rrit ndjeshëm materialin tuaj dhe instaloni shpenzimet. Një tjetër shpenzim i madh për rinovimin e ri të banjës është instalimi i shëndetit. Instalimi i një tualeti të ri, lavaman, vaskë ose mbyllje dushi do t'ju sjellë kostot hidraulike dhe shpenzimet materiale dhe të punës. Instaluesit me njohuritë e nevojshme ose furnizuesit e trajnuar duhet të instalojnë tuba të reja të ujit, valvulave dhe sistemeve përkatëse të kullimit. Këshilla dhe truket Konsideroni vendosjen e banjës së rrjedhjes së ulët që mund t'ju kursejë para shtesë me kohë. Trotuari ka një ndikim të madh në banjë, prandaj profesionistët rekomandojnë instalimin e shtresave dhe pllakave më të shtrenjta dhe më të mira. Megjithatë, ju mund të kurseni para nëse bëni një studim të tregut. Konkurrenca midis shpërndarësve të pllakave u rrit dhe ka shumë lojtarë në treg. Kjo do të thotë se në pak zell do të gjeni pllaka të bukura me çmime konkuruese. Shikoni për pllaka qeramike që imitojnë materiale natyrore si graniti. Shmangni blerjen në shitësit e pikut për pajisje banjo. Dyqanet e mëdha dhe shitësit online kanë marrëveshje çuditërisht të mira në kategorinë e mbajtësve të peshqirëve dhe ruajtjes. Për këto gjëra, mos gjurmoni para në dyqanet luksoze dhe blini bateri, hardware dhe pajisje të tjera të përbashkëta në banjo nga shitësit më të lirë. Ndryshime të vogla, një përshtypje të madhe - Modernizoni dyshemenë. - Zëvendësoni ose korrigjoni vaskën, tualet ose lavaman - Zëvendësoni ose përsosin dushin - Shto ose zëvendësoni pajisjet e banjës dhe bateritë e ujit - Zëvendësoni derën tuaj të kabinetit - hiqni bordin tuaj të tualetit Si të krijoni përshtypjen e një hapësire të madhe në një banjo të vogël Modernizoni ngjyrën ose sfondin në të gjitha muret tuaja ose në një mur dominues. Shto pasqyra ose zgjeroni madhësinë e ekzistuese tuaj. Shtoni ose zëvendësoni llambat. Rebe ose zëvendëson asfaltimin. Çfarë duhet t'u kërkoni profesionistëve në zonën e rindërtimit të banjës para se të filloni? 1. A mund të shoh shembuj të veprave tuaja të kaluara në remodele banjo? Lexoni rishikimet e furnizuesit tuaj. Gjeni detajet e përpikërit të tyre, aftësitë e komunikimit, pastërtinë e mjedisit të punës dhe cilësinë e punës. Megjithatë, nëse do të shihni komente negative, mos e refuzoni menjëherë shërbimin. Shikoni se si ata reagojnë: nëse ata demonstrojnë aftësi të forta komunikimi dhe aftësia për të adresuar konfliktet ende mund të jenë të përshtatshme. Gjithashtu mos harroni të aplikoni për portofolin e veprave të tyre të kaluara, veçanërisht nëse doni një projekt të veçantë. Ju mund të shikoni fotot nga puna e mëparshme e rindërtimit të banjës së furnitorëve para se të vini. 2. A bëni zakonisht rindërtimin e banjës sime të madhësisë? Disa furnizues specializohen në lloje të caktuara të projekteve. Për shembull, një furnizues mund të bëjë pajisje për banjo dhe të rinovojë banjën ndërsa një tjetër fokusohet kryesisht në një rindërtim të vogël banjo. Vendoseni këtë pyetje paraprakisht për të kursyer kohë dhe përpjekje gjatë komunikimit me ekspert. Nëse keni nevojë për shërbime në hartimin e banjove, mos harroni të pyesni nëse furnizuesi juaj ka përfunduar trajnimin e dizajnit. Nëse jo, e konsideroni arkitektin ose projektuesin e qirasë përveç zbatuesit të saj. 3. Sa projekte punoni në të njëjtën kohë? Ju dëshironi një kompani apo ekspert që ka kohë për ju dhe ka marrëdhënie afatgjatë me nënkontraktorët tuaj. Sigurohuni që ju të keni furnizuesin tuaj të keni të njëjtat pritshmëri, sa shpesh do të jenë të pranishëm në një vend kur do të ekzekutohen rindërtimi ose rinovimi. Furnizuesi duhet të jetë i hapur për sa për sa kohë do të marrë çdo fazë të projektit dhe duhet të demonstrojë një kuptim të mirë të të cilave faktorët potencialisht mund të ndryshojnë këtë orar. Mësoni vlerësimet e lira nga shpërndarësit më të mirë të banjës Faleminderit Wilio 4. Kush do të punojë në shtëpinë time? Shumë furnizues të mëdhenj shërben si një ndërmjetës dhe punëson kampionë për zbatimin e projektit. Kërkoni një takim me menaxherin e projektit dhe sigurohuni që çdo ditë të jetë në shtëpinë tuaj dikush që dëshironi. Në varësi të elementeve të ilaçit tuaj të banjës, furnizuesi juaj ka të ngjarë të sjellë ekspertë shtesë. Kjo është në shumicën e rasteve gjëra të mira - ju doni të keni një specialist për punë të tilla si pllaka gips, pikturë dhe hedhjen. Megjithatë, mos harroni saktësisht për të pyetur se cilat nënkontrakte do të mbulohen dhe të marrin informacion bazë për këto nënkontraktorë. 5. A jeni të licencuar dhe të siguruar? Çdo furnizues ose nënkontraktor që punon në projektin tuaj duhet të jetë i licencuar dhe i siguruar nga standardet shtetërore dhe lokale. Sigurimi mund t'ju ndihmojë të mbroni nëse shtëpia juaj është dëmtuar gjatë ndërtimit ose nëse punëtorët janë plagosur në ndërtim. 6. Cilat leje kërkojnë rinovimin ose rindërtimin tim dhe t'i merrni ato? Nëse furnizuesi nuk është i gatshëm të marrë leje, mund të jetë një shenjë se nuk ka licencë. 7. Si punoni? Kur fillon dhe mbaron dita e biznesit? A pastrohen punëtorët në fund të çdo dite? Të marrë mbeturina dhe mbeturinat? Nëse profesionistët po punojnë në shtëpi, pyesin se si të mbrojnë dyshemetë e drurit nga dëmi. Është më mirë të flisni për gjithçka paraprakisht dhe të merrni atë në një kontratë. Mos harroni të lexoni me kujdes shqyrtimet e tyre të mëparshme për të gjetur se çfarë pronarët e shtëpive të tjera për stilin e tyre të punës thonë. Nëse jeni gati për të bërë një hap tjetër në rivendosjen e banjës suaj, të filloni të arrini ekspertët më të mirë për të rindërtuar banjën në zonën tuaj sot thanks Wilio.