Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Porte te makinave

Po kërkoni një ndërtues për porta makinash? Ne kemi 24,178 ndërtues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,803 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Porte te makinave

Sa kushtojnë portat e makinave? Për portat e makinave, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: fokusimi, projektimi dhe ndërtimi i një porti. Çmimet e gazebos për makinë janë rreth 300-1500 euro për copë. Artikulli më i shtrenjtë në portet e makinave është zakonisht prodhimi i trarëve prej druri dhe çatisë. Kostot e tjera mund të përfshijnë: punë gërmimi, kosto transporti dhe vegla, të cilat kushtojnë mesatarisht 30-120 €. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 24,178. Mos kërkoni më tej: çmimi i porteve të makinave, ju do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore me ne.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,803 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Porte te makinaveÇmimet mesatare

Çmim të ulët18 000,00 L/një copë
Çmimi mesatar48 240,00 L/një copë
Cmim i larte84 000,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të strehimoreve të makinave

Për të mësuar çmimin e saktë të strehimoreve në makinë, dërgoni pyetjen për specialistin tonë të certifikuar, dhe pastaj ju merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në një kategori të strehimit të makinave.

Strehim alumini për një makinë5 256,00L / m2
Strehim alumini për një makinë, dimensionet: lxšxv 5,02x3,62x2,42 m, çati hark, mbulim i polikarbonat.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Strehim alumini për një makinë të vetme me çati të harkuar9 222,00L / m2
Strehim alumini për një makinë, dimensionet: Šxl 2.70x5,10 m, çati arc vetë-mbështetje, mbulim të polikarbonat.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Strehim alumini për një makinë me çati të drejtë10 488,00L / m2
Strehim alumini për një makinë të vetme, dimensionet: Šxl 2.70x5.10 m, çati të drejtë vetë-mbështetje, mbulim të polikarbonat.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Strehim çeliku për një makinë të vetme me çati të drejtë me pjatë trapezoid12 960,00L / m2
Strehim çeliku për një makinë të vetme, dimensionet: lxšxv 7,97x3,20x2,51 m, çati drejt, mbulim nga pjatë trapezoidale.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Streheza dhe tendaSa kushtojnë strehimoret? Për strehimoret, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: fokusim,...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa është një strehë e makinave? Strehimi i makinave është një hapësirë ​​shtëpie në shtëpi nën të cilën makina ose rimorkio banimi mund të parkojnë. Strehimi i makinave siguron mbrojtje kundër motit të kundërt. Makina është e mbrojtur nga dielli, shiu, breshri, bora dhe acar. Ju do të kurseni shpenzimet që lidhen me riparimin e saj eventual. Shumë pronarë në shtëpi shtojnë një strehë të makinave në një garazh ekzistues, ndërsa të tjerët ndërtojnë një strehë makine kur shtëpia e tyre nuk ka garazh. Strehimoret e makinave mund të bëhen me kuti të parafabrikuara ose të ndërtuara nga baza për të përputhur dizajnin e shtëpive të jashtme. Kostoja e strehimit të ndërtesës Kostoja mesatare e ndërtimit të një strehimore të makinave varet nga shumë variabla duke përfshirë lejet e ndërtimit, kostot e punës dhe, natyrisht, nga madhësia e strehimit të makinës. Leja e ndërtimit për strehim të makinave Nëse një zonë strehimi në makinë nuk kalon 25 m2 leja e ndërtimit për strehim të makinave nuk është e nevojshme. Megjithatë, nuk duhet të jetë më e madhe se 5 m ose përdoret për qëllime biznesi. Nëse strehimi juaj i plotëson kriteret e mjaftueshme për të raportuar qëllimin e saj në një zyrë të ndërtimit lokal. Për këtë, ju gjithashtu do të keni nevojë për shprehjen e opinionit fqinj dhe dokumenteve të tjera si një letër pronësie, një përshkrim të thjeshtë dhe përshkrim teknik dhe të paguani tarifën e duhur prej 30 euro për një person juridik dhe 10 euro nëse është një person fizik. Ndryshe nga garazhi, strehëzat e makinave nuk konsiderohen si një hapësirë ​​e mbyllur ose e gjallë, kështu që zakonisht është më e lehtë për të marrë leje lokale për të ndërtuar. Udhëzimet janë përgjithësisht më pak kufizuese. Zyra e ndërtesës lokale ka më shumë gjasa të miratojë një strehë makine, e cila nuk do të ndërhyjë me pikëpamjet e fqinjit ose në fushën e rrugës. Materialet e ndërtimit për strehimore Për shkak se strehimi i makinave është vetëm strukturë e hapur pa mure, dyer ose dritare, strehimi i makinës kushton më pak se ndërtimi i garazhit. Strehimi i makinave mund të bëhet nga materiali i aluminit, çeliku ose dru strukturor i galvanizuar me cilësi të lartë. Çmimi i strehimoreve varet nga dizajni (dizajni i thjeshtë dhe i veçantë) dhe madhësia - për një makinë ose dy makina. Çmimet e strehimoreve shkojnë nga 2 000 deri në 6 000 euro. Gjeni furnizuesin e duhur të strehimoreve për makinën tuaj për makinën tuaj. Ndërtimi i pllakës bazë për strehim të makinave Para montimit të strehimit të makinës, është e nevojshme të përgatitet një substrate horizontale e qëndrueshme për të cilën struktura e transportuesit është ankoruar, për shembull, një pllakë betoni është e përshtatshme. Nuk është e nevojshme, por tenton të tërheqë strehim të makinave dhe ofron mbrojtje shtesë të automjeteve. Çmimi i betonit varet nga nota e forcës dhe lëviz nga 50 € / m3 plus transportit nga betoni vendas dhe pompimi. Instalimi i një strehimi të makinës Sipas parazgjedhjes, strehimore metalike për makinën e prodhuar në dizajn klasik nga korniza e aluminit dhe pllakat e polikarbonat. Ndërtimi është i bashkangjitur në një pllakë betoni. Si ta bëni këtë? Kontaktoni veten përmes Wilio me ekspertë në fushën e makinave për makina dhe për të gjetur zgjidhjen më të përshtatshme vetëm për ju.
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
A doni të vendosni dhe mbroni automjetet tuaja pa vënë një garazh plotësues në shtëpi? Nëse keni nevojë për rezistencë dhe mbrojtje të pamposhtur nga erozioni, strehimi i metalit është një investim i shkëlqyer. Nëse doni mbrojtje afatgjate kundër të gjitha ndikimeve të motit, këto strehimore janë një zgjidhje me cilësi të lartë për të cilën mund të mbështeteni në disa ulje. Cili është qëllimi i një strehimi të makinës dhe pse është zgjidhja e duhur për ju? Strehimi i makinave është një strukturë pjesërisht e mbuluar që zakonisht përbëhet nga një çati nga pëlhura ose fletë çeliku e mbështetur nga postimet e çelikut. Këto struktura të fuqishme dhe të fuqishme të stilit të hapur janë të lehta për mirëmbajtje dhe përfundojnë çdo hapësirë ​​të jashtme. Strehimoret e makinave janë elegant, ata i përkasin këtu bashkangjitur për t'u lidhur me shtëpinë, garazhin ose ndërtesën tjetër, dhe lirisht në këmbë, të projektuara për t'u instaluar pothuajse kudo. Strehimoret e çelikut të galvanizuar janë rezistente ndaj korrozionit, plasaritjeve dhe ndryshkut. Për të mos përmendur se ato janë të pajisura me bulona suichart dhe lidhje inovative të futur në kuadër të kuvendit më të lehtë. Strehimi i makinave me përfundimin e shtuar të vinyl ofron qëndrueshmërinë dhe forcën maksimale të ndërtimit. Veshje e gjatë Vinyl Vintil në çelik të galvanizuar është pesë herë më i trashë se strukturat standarde të çelikut. Kjo ndihmon të rezistojë kruarje, korrodim dhe siguron nivelin më të lartë të mbrojtjes së motit. E gjithë kjo furnizon pjesën e jashtme të strehimit tuaj të strehimit. Këto strehimore të makinave me cilësi të lartë janë në dispozicion në të dyja mishërimet, si në këmbë lirisht dhe bashkangjitur, duke siguruar shumëllojshmëri dhe mundësi më të mëdha. Ndryshe nga garazhi, strehëzat nuk kanë një derë makinash dhe në përgjithësi ose mure. Ata kanë vetëm një çati të qëndrueshme ndaj motit dhe trarëve të bartësve. Si rregull, strehimi i bashkangjitur i makinave zakonisht valë të paktën një mur, varësisht se si është e bashkangjitur në ndërtesë. Vendos gjithashtu të pajisura me mur janë gjithashtu në dispozicion për disa modele të ndara dhe prandaj janë edhe më të dobishme. Cilat janë përfitimet e strehimoreve për makina? Me shkathtësinë e tyre dhe ka shumë arsye pse pronari i shtëpisë do të donte të dispononte një strehë makine. 1. Mbroni automjetet nga ndikimet natyrore Arsyeja kryesore pse pronarët e shtëpisë blejnë një strehë të makinave është mbrojtja e automjeteve para industrisë së motit duke përfshirë diellin, shiun, akullin, krupobitin dhe borën. Përveç makinave, një strehë e makinave mund të përdoret për të mbrojtur automjetet SUV, kamionët, anijet, traktorët dhe madje edhe makina të banimit - karvanët. Nëse automjeti është i parkuar nën strehën e makinës, acar zakonisht nuk formohet në xhamin e tij të përparmë. Kjo është për shkak se strehimi i çatisë për makinën shërben si një pengesë që parandalon rrjedhjen e nxehtësisë direkt në ajër. Ngrohja thith kulmin në vend të kësaj. 2. Nuk ka taksa të tjera të pronës Meqenëse strehimi nuk konsiderohet një strukturë e përhershme, shumica e komunave nuk e konsiderojnë asetet e tatueshme. Kjo është për shkak se strehimi metalik për makinën nuk kërkon strukturën e themeleve. Megjithëse baza e nevojshme nuk është, ne gjithmonë rekomandojmë një strehë për t'u ankoruar. Megjithatë, fshati juaj mund t'ju kërkojë të kërkoni një leje ndërtimi. Rekomandohet të verifikohen ligje specifike në autoritetet lokale, sepse çdo qytet do të ketë një strehë të dallueshme dhe të përhershme për kërkesat e ndryshme. 3. Fleksibiliteti Një nga përfitimet kryesore të një strehimi të veçantë të makinave është fleksibiliteti. Nëse vendosni që dëshironi të lëvizni strehën nga një pjesë e pronës në tjetrën, mund ta bëni. Në varësi të madhësisë së strukturës, mund të zhvendoset manualisht pa nevojën për të diskutuar atë së pari. 4. shkathtësi Megjithëse funksioni i saj kryesor është mbrojtja e automjeteve, strehimi i makinës siguron më shumë. Ka një strukturë shumë universale dhe mund të shërbejë veçori të ndryshme. Strehimi i makinave mund të jetë një hije për përdorim të brendshëm, të biznesit dhe të përgjithshëm. Ka edhe kuti mbulimi në dispozicion për modelet e caktuara të strehimit. Këto ju lejojnë të ndryshoni shpejt strehën në një strukturë të mbyllur plotësisht. 5. Ata merren me mot të keq Strehimoret e makinave janë bërë për t'i rezistuar motit të pafavorshëm. Kjo do të thotë se edhe nën kushtet më të këqija të motit, strehimi juaj duhet të qëndrojë. 7 mënyra krijuese për të përdorur një strehë të makinave Siç është përmendur më lart, strehimi i makinave është më shumë se vetëm një ndërtim për automjetet e fshehura. Ajo gjithashtu mund të mbrojë njerëzit dhe prona të tjera nga motri. Nëse është në shtëpi, në zyrë apo të jashtme, ka disa mënyra për të bërë një strehë për makinën për ta përdorur atë. Le të shohim disa prej tyre: 1. Terrace Markiza Strehimi i lidhur me makinë përfaqëson mbrojtje të shkëlqyer në tarracë ose mbizotërim. Në sallën e tarracës ose hapësirës së shtruar para shtëpisë ju do të jeni në gjendje të kënaqni familjen tuaj dhe të ftuarit një qëndrim të këndshëm jashtë, sepse ata do të mbrohen nga rrezet e diellit të dëmshme UV. Ashtu si mbulesa dhe strehimi i makinës do të mbrojë familjen dhe mysafirët tuaj nga shiu, dëbora, curl dhe elementë të tjerë. 2. Punëtoria e jashtme Nëse jeni duke punuar për rinovimin e shtëpisë ose për të rregulluar makinën tuaj, strehimi i makinave ofron projektin tuaj të jashtëm të mbrojtur të mbrojtur nga moti. Strehimoret e makinave janë mjaft të mëdha për t'u përshtatur në të gjitha që ju nevojitet për punën tuaj: kuti me mjete, vegla pushteti, tavolina pune, saws dhe të tjerët. Nën strehimin e makinës ju qëndroni të thatë dhe të mbrojtur nga dielli. 3. Hapësira e piknikut Strehimi i makinave Kulmet e shkëlqyera Vendi për një piknik. Mund të jetë ankoruar në trotuar konkrete në kopshtin tuaj, biznesin ose parkun publik ose në shkollë. 4. Mbulesa për shesh lojërash për fëmijë Edhe shkolla më e mirë dhe kurset e parkimit mund të jenë shumë të ekspozuara ndaj dritës së diellit në orët e caktuara ditore. Strehimi metalik mund të përdoret për të mbuluar të gjithë shesh lojërash ose pjesë të pajisjeve të saj që kanë nevojë për të mbrojtur nga dielli. 5. Hapësira e jashtme për t'u takuar A është hapësira juaj e zyrës të kufizuar? Strehimi i makinave mund të jetë i hutuar në një zonë të betonit ose në parkingun si një vend për objekte të tjera në natyrë në natyrë. Nëse nuk përdoret për emërime, është gjithashtu e mundur të përdoret si ambiente për punonjësit ose takimet e korporatave dhe festimet. Për më tepër, kjo hapësirë ​​mund të përdoret për të organizuar pritjet, konferencat dhe ngjarjet e tjera për klientët tuaj. 6. Platformat për transportin publik Nga stacionet e autobusëve pas qëndrimit të taksive, strehimi i makinave mund të përdoret si një pritje për njerëzit që presin për transport, qoftë në shkolla, në parqe, në aeroporte ose në trotuare të qytetit. Qytetet dhe komunat gjithashtu mund të përdorin strehimoret e makinave në çatinë e stacioneve të autobusëve dhe vende të tjera për fillimin dhe daljen nga mjetet e transportit. Në këtë mënyrë, njerëzit që presin për autobusë, taksi ose automjete të përbashkëta të mbrojtura nga ndryshimet e motit. 7. Për automjetet e mirëmbajtjes Administratorët e ndërtesave publike, kurseve të golfit, shkollave dhe shtëpive të banimit kanë nevojë për një vend për të ruajtur automjetet e mirëmbajtjes. Strehimi i makinave është një vend ideal për të mbrojtur automjetet si traktorë, mowers, rimorkio dhe plows borë para motit. Strehimoret e automjeteve ofrojnë qasje të lehtë në të gjitha lehtësitë e nevojshme për ta bërë pronën e tyre të duken mirë. Strehimi i pronësisë për makinën ka shumë përfitime Ka shumë arsye për të zotëruar një strehë makine, të jetë përdorimi i brendshëm, afarist ose komunal. Mbron njerëzit dhe pronën nga rrezet UV të dëmshme dhe moti i kundërt. Strehimoret janë gjithashtu të dizajnuara për të trajtuar kushtet sfiduese të motit. Falë mënyrës elegante dhe funksionale për të mbrojtur automjetet tuaja para ndikimeve të motit, makinat për makina janë në dispozicion dhe një zgjedhje e thjeshtë për çdo pasuri.