Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Pjergulla

Jeni duke kërkuar për një pjergull çati? Ne kemi 18,070 çati në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pjergulla

Sa kushtojnë pjergullat? Për pjergullat, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: dizenjimi i pjergullave, matja e vendndodhjes së pjergolës, prodhimi i pjergulës. Çmimet e strehimoreve dhe të ndenjëseve janë rreth 500-2000 euro për copë. Artikulli më i shtrenjtë në pjergulla është zakonisht prodhimi i pjergullave të bëra sipas masës nga marangozët. Shpenzimet shtesë mund të përfshijnë: prizma druri, çati, gardhe, që kushtojnë mesatarisht 100-350 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 18,070. Mos kërkoni më tej: çmimi i pjergullave, tek ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: PjergullaÇmimet mesatare

Çmim të ulët104 640,00 L/një copë
Çmimi mesatar177 435,00 L/një copë
Cmim i larte284 280,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve pergol

Për të mësuar çmimin e saktë të pergolit, dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të verifikuar, kështu që ju merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në kategorinë Pergola.

Montimi i një pergola alumini të thjeshtë në zonën e 10 m279200.0L / gjitha
Instalimi i një pergola alumini të thjeshtë të ankoruar në mur, çati të drejtë të polikarbonat në një sipërfaqe prej 10 m2.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Instalimi i një pergola alumini të thjeshtë me një banesë 21-30 m2183840.0L / gjitha
Instalimi i një pergola alumini të thjeshtë të ankoruar në mur, të barabartë me çatinë e polikarbonatit të 21-30 m2.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Montimi pergola alumini me zonën 31-40 m2365880.0L / gjitha
Instalimi i pergolës së aluminit të thjeshtë të ankoruar në mur, të barabartë me çatinë e polikarbonatit të zonës prej 31-40 m2.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Kuvendi i një pergola alumini të thjeshtë me një banesë 11-20 m2157920.0L / gjitha
Instalimi i pergolës së aluminit të thjeshtë të ankoruar në mur, të barabartë me çatinë e polikarbonatit të zonës prej 11-20 m2.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Hijezim i jashtemSa kushton hijezimi i jashtëm? Për hijezimin e jashtëm, ne shpesh ofrojmë...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini

Sa është ndërtimi pergola? Nëse jeni duke kërkuar për një mënyrë për të shtuar një element dominues, një strukturë të re ose hije në një ballkon, tarracë ose oborr, pergola është një mënyrë e shkëlqyer për ta bërë këtë. Pergolas janë gjithnjë e më popullore në vitet e fundit. Falë dizajnit dhe materialit të ri, ato janë më të volitshme dhe të adaptueshme në një gamë më të madhe të stileve të shtëpisë dhe arkitekturës. Pergolas mund të ndërtohet nga materiale të ndryshme, druri dhe fibra qelqi në vinyl dhe core alumini. Ato ndryshojnë me madhësi, dizajn dhe vendndodhje, dhe të gjitha ndikojnë në koston totale të projektit. Shpenzimet pergol sipas materialit Një pjesë e madhe e kostos së pergolit është krijuar me kosto materiale. Disa materiale janë më të kushtueshme se të tjerët, ndërsa druri i veçantë kushton më së shumti dhe kits të paktën: Alumawood. Alumawood është alumini që është përpunuar, pikturuar dhe prerë në dru. Është më rezistente ndaj dëmtuesve si dru dhe është përgjithësisht i lirë. Megjithatë, është shumë e hollë dhe e formuar lehtë në të. Ngjyra alumawood gjithashtu mund të zbehet koha dhe të mbetet shkumës, kështu që kërkon njollë të rregullt. Alumini dhe vinyl Këto dy materiale zakonisht ndodhin së bashku, sepse shumica e pergolit vinyl kërkojnë thelbin e aluminit për forcë dhe stabilitet. Kështu, do të jeni një avantazh i kujdesit të thjeshtë vinyl të pasuruar për forcën dhe stabilitetin e metalit. Pergolas bërë nga këto materiale janë ndërtuar në një stil modern ose tradicional dhe kërkojnë mirëmbajtje më të vogël si një pergola prej druri. Borovcë Pisha është një dru i butë relativisht i zakonshëm i përdorur për prodhimin e pergola. Kjo dru është mjaft e lirë, por duhet shumë mirëmbajtje. Duhet të jetë njollosur ose të pikturuar për t'u mbrojtur nga motri. Shpesh kërcënohet nga insektet. Cédr. Cédr është druri më i zakonshëm i përdorur në Pergola. Mund të pikturohet ose të ngrihet, por nuk është e nevojshme, sepse natyrisht kundërshton kalbjet dhe insektet. Megjithatë, mund të shpërthejë, e cila në përgjithësi nuk ndikon në stabilitetin e strukturës, por mund të ndikojë në pamjen e saj. Sekvoja. Sequins janë në një kedër shumë të ngjashme. Nuk kërkon aq shumë kujdes se sa të tjera drurore dhe reziston aktivitetet e insekteve dhe të kalbur. Megjithatë, ajo gjithashtu mund të plasare si Cédr dhe nëse duhet të pikturohet, së pari duhet të pikturohet me veshje themelore për të shmangur rrjedhjen. Sequins janë më të vështira dhe më rezistente se kedri kështu që ata zgjasin më gjatë. Dru tik, ipe dhe dru të veçantë Nëse doni drurin e vështirë dhe të qëndrueshëm që zgjat, investoni në materiale të tilla si dru tik, ipe dhe pyje të tjera ekzotike ose të veçanta. Këto lloje të drurit rezistojnë kalb dhe plasaritje dhe zgjasin më gjatë se sa të butë si Cédr. Shpenzimet mund të varen nga lloji i drurit dhe disponueshmëria më e lartë. Tekstil me fije qelqi. Tekstil me fije qelqi është aktualisht popullor në prodhimin e pergol, veçanërisht për pronarët e shtëpive që duan materiale të ulët të mirëmbajtjes dhe jetë të gjatë. Ekziston një nivel më i vogël i përshtatjes dhe zgjedhjet e ngjyrave janë të kufizuara, por pergolat e fibrave të qelqit do të zgjasin për vite me rradhë. Pro dhe Pergolas negative Pergolas i përkasin llojit të dizajnit që mund të shtojë një shprehje dhe stil të kopshtit tuaj. Ashtu si të gjitha projektet, Pergolas gjithashtu kanë atribute pozitive dhe negative që duhet të merren parasysh para ndërtimit. Pergols janë të gjithanshëm. Ata kanë shumë forma dhe konfigurime dhe mund të bashkëngjiten në një ndërtesë ose të qëndrojnë vetëm. Për të arritur funksionin e dëshiruar, ata mund të kenë një hije të integruar ose hije të lëvizshme. Ata japin stilin e sipërfaqeve të jashtme dhe krijojnë kufij, ata janë gjithashtu dukshëm më të lirë se belveder dhe ndërtesa të tjera. Pergolas janë më të hapura se belveder dhe ndërtesa të tjera, kështu që ata në përgjithësi ofrojnë privatësi dhe hije më të vogël. Shtimi i mburojave, energjisë elektrike dhe pajisjeve të tjera mund të rrisë ndjeshëm kostot, sepse këto modifikime kërkojnë materiale dhe punë shumë më tepër. Ide në dizajn pergola Pergolas kanë shumë forma, madhësi dhe stile. Ju mund të krijoni dizajnin tuaj që do t'i përshtatet nevojave specifike të peizazhit ose të përdorë një nga disa kuti të përfunduara: Pergola tradicionale. Pergola tradicionale është një qëndrim dhe mbështetet nga katër kolona ose profile. Në pjesën e sipërme, trarët janë spaced në mënyrë të barabartë, zakonisht me një fund të lakuar ose dekorativ. Këto trarëve mund të mbeten të dhëna mund të mbulohen me një substancë ose mund të kenë një hardhi të shtrirë. Pergola me çati të lakuar Pergola e lakuar e çatisë është ndërtuar në mënyrë të ngjashme si një pergola tradicionale, por me një kodër të harkuar. Pjesa e sipërme mund të bëhet nga materiale të tilla si rrjetë ose tela për të nxitur bimë vreshta dhe bougainant mbi të. Pergolas me çati të lakuar zakonisht janë të qëndrueshme dhe modele të vogla mund të përdoren si porta në hapësirë. Pergoly falas. Pergols falas janë prodhuar gjithmonë për një kontratë dhe zakonisht janë të dizajnuara për t'iu përshtatur nevojave specifike. Ata mund të kenë një dizajn skulpturor ose artistik dhe nganjëherë përfshijnë një hije pëlhure ose një vresht bitch. Pergola moderne. Pergolat moderne mund të bashkëngjiten në një ndërtesë ose në këmbë lirshëm. Ata kanë profile të hollë dhe jo kolona dhe trarëve mbi krye nuk e kalojnë kornizën. Kjo i jep këto pergjime një pamje më të pastër dhe të qëllimshme. Pergolat moderne mund të jenë të hapura ose të hije me seksione të shtrënguara të largëta. Shumë prej tyre kanë mbulim ultravjollcë (UV) dhe janë të pajisura me pajisje të ndryshme si tifozët ose stola. Pergoly rrumbullakët. Më pak të zakonshme janë pergolas rrumbullakët. Ata ndryshojnë nga belveder duke u hapur plotësisht në anët dhe për të mbështetur më pak të plotë, zakonisht një çati të sheshtë. Pergolat e rrumbullakëta zakonisht janë më të vogla se Sheshi Pergolas. Pergoly vetull. Pergola e vetullave janë shumë të vogla dhe të bashkangjitura në ndërtesë, normalisht mbi derën, garazhet ose dritaret. Ato janë shtrirë vetëm për një deri në dy këngë dhe zakonisht ofrojnë detaje mjaft të dizajnit si një hije. Pergolas rregullueshme dhe tërheqëse Pergola e rregullueshme dhe e tërhequr kanë shumë forma. Ata mund të kenë një hije që automatikisht shtrihet nga korniza ose mund të jenë të pozicionuara për të qenë vetë kulmi. Këto lloje janë të përshtatura dhe janë dukshëm më të shtrenjta sesa pergola tradicionale. Si rregull, ata janë gjithashtu të bashkangjitur në shtëpi dhe jo në këmbë lirshëm. DOŠKOVÁ PERGOLA. Pergolat e pagave janë më pak të shpeshta, por ndodhin në disa zona tropikale. Ato përbëhen nga një kornizë dhe çati kashte e bërë nga materiale tradicionale, duke përfshirë kashtë. Ata janë të qepur dhe mund të jenë të kushtueshme sepse është e vështirë të gjesh furnizuesit të cilët do të dinë siç duhet. Pergola konsol / bashkangjitur Pergola e ndërtuar mbi tarraca mund të jetë tastierë ose e bashkangjitur në shtëpi. Vetëm kërkojnë dy kolona ose këmbë dhe përpilimi i tyre zakonisht është më i lirë se një model i vetëm. Ata sigurojnë hije për njerëzit që hyjnë dhe kryejnë nga shtëpia. Procesi i instalimit Procesi i instalimit Pergola ndryshon në mënyrë të konsiderueshme, në varësi të materialeve, dizajnit dhe nëse është një model i ri ose një çantë e bërë me porosi. Kur është fjala për grupet dhe modelet më themelore, hapi i parë është duke plotësuar vrimat për kolonat që më pas janë të angazhuara në vend dhe betoni lejohet të ngurtësohet. Korniza është ndërtuar pastaj në mënyrë që katër kolona janë bashkuar së bashku për të formuar një shesh ose drejtkëndësh bazë të hapur në krye. Slats fundit ose materiali i çatisë janë instaluar. Në varësi të stilit të stilit të ngjyrosur në mënyrë që ata të përshtaten në kornizë ose të drejtpërdrejtë të pixed ose të dehur në kornizë. Shpenzimet e instalimit Pergola Kur instaloni pergola ju goditi një fushë të madhe të kostos. Materialet, dizajni edhe nëse zgjidhni asamblenë ose kit tuaj kanë një ndikim të madh në kostot. Shtimi i laminimeve të tjera të çatisë për të siguruar privatësinë e ndritshme ose të pasme ose modifikime të tjera, gjithashtu rrit kostot. Duke shtuar çati në pergole Pergola themelore e dizajnit konsiderohet si një strukturë me një çati të hapur, që do të thotë se vetëm nuk ofron shumë hije ose mbron kundër vivilamentëve. Është e zakonshme të sigurohet një sasi më e madhe e hijes duke përdorur një substancë ose duke tërhequr bimë përmes pjesës së sipërme të strukturës. Disa kompani ofrojnë grupe me lamella që janë të vendosura më afër njëri-tjetrit dhe ofrojnë deri në 90% hije. Të tjera ofron mundësinë e përdorimit të kulmit nga materiali UV që filtron rrezet UV dhe gjithashtu ndihmon në bllokun e shiut. Pergole gjithashtu mund të shtohet një çati të plotë të ngurta. Megjithatë, ky proces do të rrisë ndjeshëm koston e projektit për shkak të nevojës për materiale dhe punë shtesë. Varësisht nga dizajni, madhësia dhe materiali, shtimi i një çati të plotë në ndërtimin tuaj mund të dyfishojë kostot e projektit. Lidhja Pergola në një strukturë ekzistuese Pergolat e lidhura janë shumë të zakonshme. Është e bollshme në kuvertën, tarraca dhe vende të tjera të tilla si hyrja në shtëpi ose ndërtesa. Ata ofrojnë një stil dhe hije të një vendi të caktuar dhe ndërtimi i tyre është më i lirë se strukturat e ndara. Ju mund të keni nevojë për leje për të ndërtuar sepse mund të konsiderohet si zgjerimi i një ndërtese ekzistuese. Disa komunitete të pronarëve të tokave dhe autoriteteve rregullatore mund t'i përdorin edhe ato që të ndalohen ose të kufizohen, prandaj kontrolloni kushtet e para para se të filloni. Pergola verzus belveder. Pergolas dhe belveder janë ndërtuar shpesh nga arsye të ngjashme - për të shtuar stilin dhe atraksione të oborrit ose kopshtit. Megjithatë, ka disa dallime të rëndësishme midis tyre. Pergolas zakonisht janë të hapura dhe pa substanca ose ngjitje të hardhisë sigurojnë një hije minimale. Përkundrazi, belveder ka çati dhe dysheme të mbyllura plotësisht. Kjo është një belveder me më shumë ndërtim ose ndërtim të mbyllur, i cili gjithashtu e tejkalon atë. Më e vështirë për t'u ndërtuar, procesi zgjat më shumë dhe kërkon më shumë materiale. Gazebo dhe Pergolas mund të sjellin shumë përfitime për rregullimin e terrenit tuaj, por kur vendosni mes tyre, është e rëndësishme të mendoni se çfarë doni me të vërtetë nga projekti. Kostoja e ndërtimit të një pergola kilnska Nëse vendosni një vetë-ndihmë pergola ju mund të kurseni me kosto. Ka kuti dhe pronarë të shtëpive që i përshtaten këtyre projekteve të madhësisë mund t'i përpilojnë vetë. Ju gjithashtu mund të ndërtoni një pergol prej druri. Megjithatë, duhet të jeni të kujdesshëm kur përdorni pamjen e nevojshme për të prerë një dru përpara se të keni. Sugjerimi i vet Shumë njerëz definitivisht vendosen për dizajnin e tyre që mund të krijojë më shumë hije mund të ketë formën e vet të dëshiruar ose edhe të disponojë muret e pasme të nevojshme për privatësinë ose kundër erës. Sugjerime të tilla rrisin kostot e projektit. Shpenzimet tuaja të dizajnit janë rritur në varësi të materialeve dhe niveleve të rregullimit me kërkesat e veta. Hija e sails çati Është mjaft e zakonshme për të shtuar pergola sest ose substancë në mbrojtje. Ka shumë opsione. Ju mund të zvarritni hijen përmes slats ekzistuese, ta lejoni atë dhe ta shtrëngoni atë sipas nevojës, ose mund të përdorni një vela që do të krijojë hijen. Lakimi i skajeve Shumica e pergolit është katror ose drejtkëndëshe, por mund të përdoren edhe kthesa të ndryshme ose skajet e rrumbullakosura. Këto modele bien në një dizajn të përshtatur dhe rrit çmimin e projektit. Mburoja. Pergole e hapur është gjithashtu e mundur për të plotësuar mburoja ose një çati shalë që krijon një lloj pergola hibride dhe belveder. Ky është një dizajn personal që rrit kostot fillestare të punës dhe materialin. Nëse jeni duke përdorur dru që nuk është kedri ose pasojat, ju duhet të njollosni ose të vulosni pergolin. Ndërsa kedrat dhe sequins janë rezistente ndaj kalbjeve dhe insekteve, pyjet e tjera nuk janë dhe duhet të mbrohen nga motri. Nëse jeni një pergol në një kuvertë të vjetër ose terren të pabarabartë, duhet të mbështeteni në shpenzimet e tjera të peizazhit. Në disa zona ju mund të merrni një zbritje duke ndërtuar pergola nga sezoni. Nëse koha po lutet, disa furnizues mund t'ju ofrojnë një çmim më të ulët nëse kanë më pak klientë. Nëse duhet së pari të krijoni një bazë pergola, të tilla si një tarracë ose një sipërfaqe tjetër, do të keni një kosto shumë më të lartë të projektit. Përdorimi i një hapësire ekzistuese mund të kursejë para. Sigurohuni që pergola juaj të përputhet me dizajnin dhe stilin e jetesës suaj. Është gjithashtu e rëndësishme të merret parasysh madhësia e saj sepse disa ndërtesa të tepërt mund të kufizojnë përdorimin e hapësirës përreth. Edhe pse shumë qytete nuk kërkojnë leje për këtë projekt, disa po. Për besim para se të vazhdoni, gjithmonë konsultohuni me qytetin.