Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Ngrohje ne dysheme me rryme

Po kërkoni një korrier për ngrohje elektrike nën dysheme? Ne kemi 27,359 trajnerë në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,794 profesionistë të regjistruar
87,871 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Ngrohje ne dysheme me rryme

Sa kushton ngrohja elektrike nën dysheme? Për ngrohjen elektrike nën dysheme, ne shpesh ofrojmë këto shërbime: fokusim dhe montim të folive ngrohëse elektrike, konsultim të zgjidhjeve të përshtatshme, ofertë çmimesh. Çmimet e ngrohjes nën dysheme janë rreth 93-200 euro për m2. Artikulli më i shtrenjtë në ngrohjen elektrike në dysheme janë zakonisht dyshekët ngrohje me dy bërthama. Shpenzimet shtesë mund të përfshijnë: nivelimin, lidhjen e sistemit të ngrohjes, mjetet që kushtojnë mesatarisht 50-300 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 27,359. Mos kërkoni më tej: ngrohje elektrike nën dysheme do të gjeni ofertat më të mira dhe punë cilësore tek ne.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,794 profesionistë të regjistruar
87,871 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Ngrohje ne dysheme me rrymeÇmimet mesatare

Çmim të ulët5 629,20 L/m2
Çmimi mesatar9 606,00 L/m2
Cmim i larte11 760,00 L/m2
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të ngrohjes në dysheme

Për të mësuar çmimin e saktë të ngrohjes së katit elektrik, dërgoni kërkesën tek specialisti ynë i certifikuar, dhe pastaj merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e ngrohjes në dysheme elektrike.

Mat1 980,00L / m2
Ngrohje në dysheme elektrike me asamblenë e matjes së ngrohjes. Ngrohje Mat Vetë-ngjitës me dirigjent të dyfishtë core 100W / 0.6, Šxl 0,50x1,2 m
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Dirigjenti i ngrohjes nën trotuar180,00L / M.
Instalimi i dirigjentit të ngrohjes në vulën e trotuarit. Dirigjent i ngrohjes Core 10W / m, gjatësia 16.1 m, konsumi i energjisë 170 W, me bishtalec
Së bashku
M.
Futni kërkesën
Përçues i ngrohjes në beton192,00L / M.
Instalimi i dirigjentit të ngrohjes në një beton 4-6 cm. Dirigjent i ngrohjes Single Core PSV 15200, 13.7 m me braid mbrojtës, fuqi 200 W.
Së bashku
M.
Futni kërkesën
Termostati në mur4 200,00L / një copë
Instalimi dhe lidhja e termostatit në mur. IP ELEKTRONIKE IP 21 Termostati për ngrohje në dysheme me sondë dyshemeje dhe sensor hapësinor
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Fletë ngrohje elektrike në dysheme1 302,00L / metër
Dy filma poliestër, të laminuara të ngrohta për veten e tharjes nën dysheme të petëzuar dhe prej druri.
Së bashku
metër
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Ngrohje, inxhinier ngrohjejeSa kushtojnë ngrohja dhe korrierët? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Si funksionon dhe cilat janë kostoja e blerjes dhe veprimit Nuk është e vështirë për të gjetur përfitimet e ngrohjes në dysheme. Çfarë do të dëshironit të bënit një muaj dimri të ngrohtë? Përveç kësaj, nëse vendosni për ngrohje në dysheme në të gjithë shtëpinë, mund të hiqni qafe radiatorët. Kjo do të thotë më shumë hapësirë ​​për vepra arti, njësitë e rafteve ose ndoshta edhe një pamje të guximshme minimale! Ka disa opsione dhe mënyra të ndryshme - për shembull, për të zgjedhur nëse doni të keni atë në një dhomë ose në të gjithë shtëpinë. Me të vërtetë varet kryesisht nga mënyra se si në shtëpi dhe sa jeni të gatshëm të shpenzoni. Cilat lloje të ngrohjes së dyshemesë ekzistojnë, sa kushton Kuvendi dhe operacioni dhe si funksionon në të vërtetë? Çfarë është ngrohje në dysheme? Pse duhet ta zgjedhim? Thjesht tha, ngrohje në dysheme ngroh shtëpinë tuaj përmes sistemit të instaluar nën dysheme, e cila ndryshon nga radiatorët që shumica prej nesh e dinë. Përveç ndjenjës së mahnitshme të dyshemesë së ngrohtë shpërndan ngrohje shumë uniforme në të gjithë shtëpinë. Në varësi të shtëpisë tuaj dhe llojit të sistemit që zgjidhni, shtëpia juaj mund të bëjë më shumë energji efikase dhe gjithashtu mund t'ju ndihmojë të zvogëloni emetimet e karbonit. Përfitimet e ngrohjes në dysheme Këtu janë disa nga përfitimet më të mira të ngrohjes në dysheme: Gjithmonë këmbët e ngrohta! Ju mund të shkoni zbathur gjatë gjithë vitit. Hapi nga banja ose dushi drejt në nxehtësi! Shpërndan ngrohjes në mënyrë të barabartë dhe vazhdimisht pas çdo dhome. Njësia e madhe e madhësisë mund të ngrohë një zonë më të madhe si një radiator i pavarur dhe vepron si efektiv në një temperaturë më të ulët, kështu që mund të zvogëlojë llogaritë e ngrohjes. Katet e tua do të mbeten të ngrohta, edhe nëse dritaret janë të hapura ose janë në një dhomë të mëparshme. Është e fshehur - në mënyrë që dizajni i shtëpisë tuaj të mos marrë në mënyrë të panevojshme me radiatorë të rëndë. Mund të instalohet nën dysheme nga guri, pllaka, dru ose qilim (nëse qilimi nuk është shumë i përafërt). Ajo mund të bëjë shtëpinë tuaj higjienike - për marimangat është temperatura më e lartë e dyshemesë nuk është e papërshtatshme. Disavantazhet e ngrohjes underfloor Problemi kryesor i ngrohjes në dysheme është kostoja. Mund të jetë e shtrenjtë dhe e vështirë për instalim - kështu që edhe nëse faturat e energjisë janë pak më të ulëta, nuk ka gjasa që shpenzimet origjinale të kthehen. Në ndërtesat e vjetra, duke shtuar ngrohje në dysheme mund të zgjasë një kohë dhe të shkaktojë goditje të mëdha. Ngrohja e të gjithë sistemit mund të zgjasë më shumë - prandaj është e nevojshme të përdoret një timer për të qenë i sigurt se dhomat tuaja janë mjaft të ngrohta kur doni t'i përdorni ato. Ju nuk mund ta përdorni atë nën disa pjesë të mobiljeve ose pajisjeve. Në fakt, nëse doni të montoni ngrohjen e dyshemesë, mund t'ju duhet të hiqni plotësisht disa objekte të mëdha dhe të rënda. Nëse përdorni një sistem më të vogël, më vonë mund të zbuloni se keni një dysheme të bukur të ngrohtë, por pjesa tjetër e dhomës është ende e ftohtë - që do të thotë që ju do të keni nevojë për radiatorë. Llojet e ngrohjes në dysheme: lagur vs. Sistemet e thata Ekzistojnë dy lloje të ngrohjes underfloor: Ngrohje elektrike në dysheme Siç sugjeron një emër, sistemi elektrik përdor energjinë elektrike për të ngrohur katet duke përdorur kabllot e ngrohjes të vendosura nën to. Ekzistojnë tri opsione për sistemet "të thata": Wire falas - më të përshtatshme për gur ose dysheme tiled dhe ideale për dhoma në forma të parregullta Mat - e shkëlqyer në gur ose dysheme tiled dhe dhoma të mëdha ose më të rregullta POIL MAT - i projektuar posaçërisht për dysheme të laminuara Ngrohja e dyshemesë së ujit ose sistemi i lagësht: Sistemet e lagura janë të lidhura me sistemin tuaj të ngrohjes qendrore përmes një rrjeti tubash përmes të cilave rrjedh ujë të nxehtë direkt nën këmbët tuaja. Këtu janë informacion bazë: Çdo lloj bojler mund të përdoret për sa kohë që ka kapacitet të mjaftueshëm Uji është derdhur nga tubi i hedhur në dyshemenë themelore para se të shtoni një sipërfaqe të re në krye Sistemi përdor tuba plastike të vazhdueshme, kështu që nuk ka nyje - që do të thotë të mos rrjedhë! Cila është temperatura ideale e ngrohjes në dysheme? Si gjithmonë, temperatura ideale ndryshon në varësi të shtëpisë tuaj dhe preferencat tuaja - por për shumicën e njerëzve është temperatura ideale prej rreth 21 ° C për dhoma banimi dhe 18 ° C për dhomat e gjumit. A është ngrohja e dyshemesë me të vërtetë shumë e shtrenjtë? E veshtire per tu thene. Një pyetje e rëndësishme është nëse jeni duke ndërtuar një shtëpi të re ose rinovoni të tashmen. Si rregull, katin e ngrohjes kushton më shumë kur e instaloni atë në një shtëpi tashmë ekzistuese. Një faktor tjetër është nëse jeni duke instaluar një sistem të lagësht ose të thatë. Është më e vështirë të thuhet se sa do të kushtojë rinovim, sepse varet se sa është e nevojshme për të hequr dyshemenë, dhe gjithashtu nga ndërlikimet e tjera të mundshme. Sistemet elektrike Instalimi i një sistemi të thatë është pothuajse gjithmonë më i lirë. Përveç kësaj, ju do të duhet të shtoni koston e izolimit, kontrolleve, bordeve, ekraneve dhe ngrohjes. Ju gjithashtu do të duhet të paguani një elektricist të kualifikuar që ju lejon të lidheni me energji elektrike. Sistemet e bazuara në ujë Çmimi i instalimit të sistemit të lagësht mund të ndryshojë. Nëse vetëm një dhomë është atëherë varet nga kati përdhes ose sa afër është për kazan. Megjithatë, pothuajse me siguri do të jetë më e shtrenjtë se instalimi i sistemit elektrik. Sa kushton trafiku i ngrohjes në dysheme? Në shumicën e rasteve, do të ketë një dallim të madh midis kostos së ngrohjes së sistemit të lagësht dhe të thatë. Kostot operative të ngrohjes së ujit të ngrohtë Megjithëse instalimi mund të jetë i kushtueshëm, ngrohja e dyshemesë zakonisht ka një operacion më të lirë. Shpesh është më efikas se një sistem elektrik, që do të thotë që ju mund ta përdorni atë më të lirë. Shpenzimet operative për ngrohjen e katit elektrik Funksionimi i sistemeve të thata mund të jetë shumë më i kushtueshëm - nganjëherë deri në 3 ose 4 herë më shumë se në një sistem të lagësht. Është kryesisht për shkak se energjia elektrike zakonisht ka një çmim më të lartë se gazi natyror. Për këtë arsye, shpesh përdoret për ngrohjen e dhomave individuale të tilla si banjo ose kuzhinë. Çfarë lloji kati është më i miri për ngrohje nën dysheme? Siç mund të presësh materiale të tilla si guri janë më të përshtatshme për ngrohje nën dysheme - sepse ata janë përçues të ngrohjes natyrore që do të nxehen shpejt dhe do të mbajnë ngrohjen më të gjatë. Megjithatë, është e mundur të përdoret shumica e llojeve të dyshemeve duke përfshirë vinyl, dysheme të petëzuara dhe pllaka. Çfarëdo që kërkoni ndonjë lloj dyshemeje, duhet të jetë e mundur të organizoni sistemin tuaj të dyshemesë për t'iu përshtatur nevojave tuaja. Gjërat kryesore që duhet të merren parasysh Dysheme druri Dyshemetë e djathtë të drurit kërkojnë kujdes të veçantë. Vlen të kontrollohet në prodhuesin e temperaturës maksimale që druri mund të përpunojë. Kryesisht është rreth 27 ° C. Çdo gjë mbi këtë kufizim të ngrohjes mund të shkaktojë që druri të shtrembërohet dhe të thahet. Dyshemetë e petëzuar mund të jenë një zgjedhje e mirë nëse ju pëlqen një përshtypje druri, por pa asnjë rreziqe. E vetmja gjë që duhet të mbani në mend është të siguroheni që petëzimi është shumë i përafërt - në mënyrë ideale jo më shumë se 18 mm - përndryshe do të ndikojë në efektivitetin e sistemit tuaj. Qilim Nëse doni të arrini rezultatet më të mira me qilim, nuk duhet të votoni të tillë që do të ishin shumë të përafërt. Qilim Rugger, aq më gjatë ajo ngroh. Prandaj, sipërfaqja e kombinuar e qilimit dhe pads duhet të jetë më pak se 2.5 cm. Konkret Për shumë, betoni është një kat i përsosur që plotëson një brendshme elegante moderne. Lajm i mirë është se është shumë i përshtatshëm për ngrohje nën dysheme, sepse mban ngrohje për një kohë të gjatë. Është e nevojshme të mbani mend një gjë të rëndësishme për të shmangur busty e sistemit të ngrohjes në dysheme në beton. Sistemi i ujit dhe elektrikut duhet të instalohet në një pallto, jo në beton që mund të dëmtojë sistemin. Çështjet e mëtejshme që duhet të merren parasysh gjatë instalimit të ngrohjes underfloor I përshtatet ngrohjes në dysheme në shtëpinë e vjetër? Po - por ia vlen të merret parasysh nëse është zgjidhja më e mirë. Nëse keni një shtëpi të vjetër me një izolim të keq ose me një lustrim të thjeshtë, ndoshta do të duhet të kombinohen me një sistem radiator tradicional. Nëse shtëpia juaj ka efikasitet të ulët të energjisë, dhe megjithatë ju doni të instaloni ngrohjen e dyshemesë, mund të jetë e vlefshme duke e bërë atë përgjatë punës së rindërtimit si instalimi i izolimit ose derës dhe dritareve efikase të energjisë. A keni nevojë për një leje ndërtimi? Nëse nuk jeni me fat që jetoni në një ndërtesë të mbrojtur memorial ose një pronë historikisht të rëndësishme - përgjigja ndoshta nuk është. Nëse do ta instaloni në një dhomë të re, duhet të siguroheni se është në përputhje me rregulloret e ndërtimit. Sa kohë ndodh ngrohja e dyshemesë? Në varësi të katit tuaj dhe llojin e sistemit që zgjodhët, ngrohja mund të zgjasë 2 ose 3 orë. Kjo është për shkak se, sepse pallto e tubave të ngrohjes merr një kohë për të transferuar ngrohje mbi dysheme dhe ngroh ajrin. A duhet të lejoj ngrohjen e dyshemesë akoma? Në muajt e ftohtë, ngrohja mund të punojë më mirë nëse largoheni nga ngrohja në dysheme në temperaturë të ulët gjatë gjithë ditës. Herë pas here është e nevojshme të ngroheni, që do të thotë se shtëpia juaj do të jetë më e shpejtë kur ju nevojitet. Kam nevojë për një timer? Idealisht, po. Ju duhet të vendosni sistemin në mënyrë që të jeni gati për ngrohje para se të keni nevojë për të. A keni menduar për termostats inteligjente? Ata mund të ndihmojnë në kontrollin e ngrohjes nga kudo duke reduktuar llogaritë tuaja të energjisë elektrike. A mund të marr ngrohjen për të instaluar veten time? Nëse jeni të sigurt që mund të ndihmoni vetë, kështu që po! Ju mund të instaloni sistemin elektrik - por nëse keni zgjedhur një sistem uji, do t'ju duhet të punësoni një ekspert nga Wilio. Në të dy sistemet, elektricisti do të duhet të lidhë sistemin tuaj me burimin e energjisë elektrike dhe një sensor termostati. Si tjetër mund të ngroh shtëpinë time? Çelësi gjatë ngrohjes është izolim. Izoloni çati dhe mure. Dhe çfarë më tepër, reduktoni emetimet e karbonit në shtëpinë tuaj rreth 1.5 ton - që do të thotë të ndihmoni planetët. Si mund ta zvogëloj koston e energjisë? Instalimi i ngrohjes në dysheme është i shtrenjtë - kështu që ju mund të gjeni mënyra të tjera për të kursyer në llogaritë e energjisë. Së pari, sigurohuni që shtëpia juaj dhe të gjitha pajisjet tuaja elektrike të punojnë në mënyrë efikase sa të jetë e mundur. Si ta bëni këtë? Kur ju gatuaj ujë në kazan, përdorni vetëm sa më shumë ujë si keni nevojë Fikni pajisjet kur nuk i përdorni ato - mos i lini ato në modalitetin e gatishmërisë Përdorni llamba të kursimit të energjisë Thasze frigorifer rregullisht Kurrë nuk e vendosni atë në më shumë se 30˚ kur përdorni makinën larëse Zbuloni nëse mund të kurseni para duke riparuar ose duke zëvendësuar bojlerin