Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Ndertim me qelesa ne dore

Jeni duke kërkuar për një ndërtues shtëpie me çelës në dorë? Ne kemi 23,740 ndërtues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Ndertim me qelesa ne dore

Sa kushton një shtëpi me çelës në dorë? Për shtëpitë me çelës në dorë, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: përzgjedhja e tokës, projektimi i një zgjidhjeje të përshtatshme, oferta çmimesh, financimi i projektit, aplikimi për leje ndërtimi, prodhimi i shtëpive dhe zbatimi i projektit. Çmimet e një shtëpie parafabrikate janë rreth 72 mijë. - 108 mijë. euro për shtëpi. Artikulli më i shtrenjtë brenda një shtëpie me çelës në dorë është zakonisht prodhimi i shtëpisë, ndërtimi i themeleve dhe montimi pasues i shtëpisë. Kostot shtesë mund të përfshijnë: konsultime shtesë, përfshirje të komenteve në propozim, përdorimin e elementeve dhe materialeve premium, të cilat kushtojnë mesatarisht 200-5000 €. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 23,740. Mos kërkoni më tej: çmimet e shtëpive në dorë, me ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Ndertim me qelesa ne doreÇmimet mesatare

Çmim të ulët4 371 600,00 L/një copë
Çmimi mesatar5 643 000,00 L/një copë
Cmim i larte6 480 000,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve për çelësin

Për të mësuar çmimin e saktë në shtëpi për të dërguar një kërkesë për ekspertët tanë të verifikuar, ju do të merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në një shtëpi të kategorisë në çelës.

Shtëpia e familjes 4-dhoma11400000.0L / gjitha
Shtëpia familjare me 4 dhoma me baza betoni të përforcuar dhe 110 m2 përfshin një vendbanim të terrenit, ndërtimin e plotë të ndërtesës, duke përfshirë ujin, mbeturinat dhe kullimin, energjinë elektrike, ajrin, duke përfshirë dyshemetë, dritaret, dyert dhe pajisjet e banjës në standard. Gjithashtu përfshihet në gardhin e tërë komplotit, rrufe dhe ulluqet.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
2-dhoma bungalot pa tokë4200000.0L / gjitha
2-dhoma bungalot pa komplot me baza të betonit të përforcuar, sipërfaqja 76 m2. Çmimi përfshin shtrirjen e terrenit, ndërtimin e plotë të ndërtesës, duke përfshirë ujin, mbeturinat dhe kullimin, energjinë elektrike, ajrin, duke përfshirë dysheme, dritare, dyer dhe pajisje banjo në standard. Gjithashtu përfshihet në gardhin e tërë komplotit, rrufe dhe ulluqet.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Shtëpi e montuar pa tokë7200000.0L / gjitha
Montuar shtëpi pa tokë me banesë të përbashkët 98 m2 - 5 dhoma. Çmimi përfshin shtrirjen e terrenit, ndërtimin e plotë të ndërtesës, duke përfshirë ujin, mbeturinat dhe kullimin, energjinë elektrike, ajrin, duke përfshirë dysheme, dritare, dyer dhe pajisje banjo në standard. Gjithashtu përfshihet në gardhin e tërë komplotit, rrufe dhe ulluqet.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Tokë pa tokë3600000.0L / gjitha
Parcelë pa erë me 92 m2. Të furnizuar në furnizimin me ujë, kanalizime, tubacionin e gazit, instalime elektrike, ngrohje qendrore klasike, bojlerë të kondensimit të gazit, ngrohje diellore, derë e brendshme me pajisje dhe korniza derë, svgjepsje sipas qëllimit të dhomës, dysheme të betonit, pllakave dhe vetëm në objektet sociale , Pikturat e brendshme të mureve dhe tavaneve - ngjyrë të bardhë.
Së bashku
gjitha
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Ndertese e reSa kushton një ndërtesë e re? Për ndërtesat e reja, ne shpesh...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Përfitimet e ndërtimit të shtëpisë në çelës Ndërtimi i një shtëpie të re mund të jetë sfiduese. Duhet të ketë parasysh shumë faktorë të ndryshëm. Në veçanti, kostot financiare të fshehura të lidhura me investimet e pasurive të paluajtshme që shpesh shkaktojnë problemet më të mëdha për pronarët e shtëpive të reja. Surprizat financiare mund të përfshijnë çdo gjë, nga shfaqja e investimeve shtesë për funksione të ndryshme të përballueshme (për shembull, një familje inteligjente) për të rritur kostot për çrregullime të paparashikueshme. Megjithatë, nëse doni të jeni gati, gjeni gjithçka paraprakisht për t'ju bërë investime të panevojshme të humbura dhe ju mund të lëvizni në një shtëpi të re. Pse duhet të ju lejoni të ndërtoni një shtëpi të re në çelësin? Ka shumë arsye pse shtëpia është në zgjedhjen kryesore të duhur. Çdo individ do të ketë kërkesat e veta kur ndërton një shtëpi, por të kuptuarit e përfitimeve të zgjedhjes së një çelës në çelësin mund t'ju ndihmojë të bëni vendimin e duhur. Çmim fiks Buxheti për ndërtimin e një shtëpie të re mund të jetë ndryshe. Ndërtuesit e ndryshëm kanë një shumëllojshmëri të përfshirjes dhe kostove në varësi të faqes, buxheti juaj mund të lëvizë deri në lartësi mbi pritjet tuaja. Zgjedhja e një çelës në një çelës mund të lehtësojë stresin nga të panjohura, dhe të sjellë në jetë një dhomë që nuk do të kishit sigurisht në grushtin tënd. Çmimi për çelësin e çelësit është i qartë që nga fillimi dhe të gjitha dokumentet dhe lejet e nevojshme do të ofrojnë një kompani ndërtimi. Të gjitha duke përfshirë rregullimet në terren, skermë dhe instalimin e dritareve dhe shumë më tepër është përfshirë në çmim, dhe ju tashmë e dini se sa për të gjithë shtëpinë do të paguani. Dizajn jashtë orarit Gjithkush e di se stilet e brendshme po ndryshojnë vazhdimisht dhe çfarë është një vit i modës një vit, nuk mund të jetë domosdoshmërisht një tjetër. Kur investoni në pasuri të paluajtshme mund të jetë e vështirë të qëndroni në imazhin kur stili po ndryshon vazhdimisht. Shtëpitë kryesore propozojnë një dizajnerë të brendshëm profesional në ngjyra neutrale që kurrë nuk do të jenë jo të plakjes. Stil i thjeshtë Shprehni personalitetin tuaj nëpërmjet stilit të shtëpisë tuaj. Është e lehtë të pasqyroni stilin tuaj në sfondin neutral të çelësit tuaj të plotë të shtëpisë së plotë. Nëse ju pëlqen ngjyrat estetike, të gjallë ose pamjen industriale, gjithçka është e mundur. Thjesht tha se shtresa e tekstilit është çelësi për të krijuar një hapësirë ​​të ngrohtë dhe të dizajnuar dhe ngjyrave neutrale ju lejojnë të lehtë të rriteni në përsosmëri. Kursim kohe Blerja e çelësit të çelësit në fakt mund të jetë e dobishme nëse jeni duke lëvizur në një qytet apo fshat të ri dhe ju jeni duke pritur për t'u zgjidhur sa më shpejt që të jetë e mundur. Shkarkimi në shtëpinë e përfunduar dhe të re është pa probleme, me kosto efektive dhe shumë më pak stresuese sikur të duhej të zhvendosni përkohësisht familjen tuaj në hotel ose të jepni deri sa të prisni rinovimin e shtëpisë tuaj të vjetër ose të merrni atë të ri. Shkarkimi në një shtëpi të re është një përvojë e madhe e jetës. Nga ëndrra origjinale e shtëpisë tuaj krejtësisht të re pas një produkti të plotë është një përvojë dhe me siguri do ta mbani mend atë përgjithmonë. Ju do të jeni krenarë dhe entuziazëm që ju mund të mburremi me familjen tuaj të re në shtëpi dhe miqtë. Pas tërheqjes ju mund të filloni me aranzhimet e brendshme për të qenë pikërisht sipas simpati tuaj. Megjithatë, shkarkimi në një shtëpi të re mund të thotë se ka ende shumë punë - rregullime terren, ndriçim, rrugë me pemë dhe blinds. Kur bleni shtëpi të përfunduar, vetëm ktheni çelësin dhe lëvizni. Shpejt, i lehtë dhe i lumtur! Inspektimet e ndërtimit Procesi i kontrollit të cilësisë në garancitë kryesore të pasurive të patundshme që klientët do të jenë në gjendje të marrin pa kujdes kur të investojnë në pasuri të paluajtshme pa surpriza të ndryshme të pakëndshme. Nëse vendosni të ndërtoni ose të blini një shtëpi krejtësisht të re, ka të ngjarë që kompania ndërtimore e zgjedhjes suaj të organizojë dhe të përfundojë të gjitha rregullimet e nevojshme. Nëse vendosni të rindërtoni shtëpinë tuaj, do t'ju duhet të kontrolloni dhe pajisni të gjitha lejet e nevojshme së pari. Çelësi i çelësit ju lejon të kaloni këto formalitete dhe falë ju mund të shkarkoni shumë më herët.