Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Kangjella hekuri i farketuar

Po kërkoni një ndërtues për kangjellat e hekurit të farkëtuar? Ne kemi 15,896 ndërtues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Kangjella hekuri i farketuar

Sa kushton një kangjella e falsifikuar? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për kangjellat e falsifikuara: fokus, prodhim, montim, shërbim. Çmimet e kokrra të falsifikuara janë rreth 120-430 euro për m2. Artikulli më i shtrenjtë brenda një kangjella hekuri të farkëtuar është zakonisht prodhimi i kangjellave atipike prej hekuri të farkëtuar. Kostot e tjera mund të përfshijnë: transportin dhe shërbimin pas garancisë, të cilat kushtojnë mesatarisht 20-80 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 15,896. Nuk duhet të shikoni më: kangjellat e falsifikuara çmimi, tek ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Kangjella hekuri i farketuarÇmimet mesatare

Çmim të ulët7 200,00 L/m2
Çmimi mesatar17 983,20 L/m2
Cmim i larte26 136,00 L/m2
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të kangjellave të falsifikuara

Për të mësuar çmimin e saktë të kangjellave të falsifikuara, dërgoni kërkesën tek profesionistët tanë të verifikuar dhe pastaj merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në një kangjella të falsifikuara në kategori.

Kangjella çelik inox për shkallët me një lartësi prej 900 mm3 300,00L / M.
Railings çelik inox për shkallët, kabllo horizontale mbushje 4xd5, lartësi 900 mm, ankorimi kati.
Së bashku
M.
Futni kërkesën
Kangjella në tarracë dhe sipërfaqet e sheshtë me një mbushës vertikal me ribbed, lartësi deri në 1200 mm3 840,00L / M.
Kangjella në tarracë dhe zona të drejta, mbushje vertikale të ribbing, lartësi deri në 1200 mm, alumini anodized, ankorim në dysheme, të përshtatshme për të brendshme dhe të jashtme.
Së bashku
M.
Futni kërkesën
Trajtimi i shkallës për ankorimin në mur1 080,00L / M.
Trajtimi i shkallëve për ankorimin e murit, alumini anodized.
Së bashku
M.
Futni kërkesën
Qëndrimi i mbajtjes, mbushësi horizontal, alumini anodized, lartësi deri në 500 mm2 640,00L / M.
Filler horizontal, alumini anodized, lartësi deri në 500 mm, ankorimi kati, i përshtatshëm për të brendshme dhe të jashtme.
Së bashku
M.
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Ndertim dhe prodhim shkalleshSa kushton ndërtimi dhe prodhimi i shkallëve? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa është kangjella nga hekuri i falsifikuar? Dorëzoni familjen tuaj, kompaninë ose elementet artistike të ndërtimit komercial, sigurinë më të mirë ose stilin dallues që instalon kangjella nga hekuri i falsifikuar. Zjarri në Wilio Professional për të punuar me metal për të bërë tarracë, verandë, ballkon, shkallë të brendshme dhe të jashtme ose gardh instaluar railings të reja nëse ajo e ka bërë atë ekzistuese. Hekuri i falsifikuar është një material i kontrolluar, sepse është i fortë, me formë të fortë, rezistent ndaj korrozionit dhe të ngjitur lehtë. Megjithëse hekuri i qëndrueshëm i ngurtë, i urtë dhe i qëndrueshëm është shumë më i kushtueshëm se speciet e tjera metalike dhe për këtë arsye, në krahasim me ta, nuk përdoret zakonisht. Çmimi për railings të falsifikuara Kostoja mesatare e kangjella nga hekuri i falsifikuar varet nga madhësia, vendosja dhe sasia e dëshiruar e elementeve dekorative. Paraqitja nga hekuri i falsifikuar është duke sfiduar punën dhe vetë metalin nuk i përkasin një materiali të lirë. Në rezultat, kostoja e një metër kangjella nga hekuri i falsifikuar është më i lartë se në rastin e metaleve të tjera si alumini. Përdorimi i zakonshëm i hekurit të falsifikuar përfshijnë gardhe, railings, dritare dekorative, redaktim të brendshëm dhe më shumë. Duke pasur parasysh duktilitetin e saj, ka shumë mundësi adaptimi që nuk janë të disponueshme kur punoni me metale të tjera, kështu që ju mund të keni porta të veçanta dhe railings unike. Hekur i falsifikuar si një shprehje biznesi është bërë gjerësisht në të gjithë gardhin dhe industrinë e portës, shumë të ashtuquajturat "hekuri të falsifikuara" gardhet dhe portat është bërë në të vërtetë prej çeliku të butë. Përveç kësaj, hekuri i falsifikuar është më i vështirë dhe instalimi i tij mund të kërkojë më shumë punë. Çmimi i punës me hekur të falsifikuar Në varësi të nivelit të projektimit, rregullimit dhe instalimit, kostoja e instalimit të portës ose skermës nga hekuri i falsifikuar mund të rritet nga 100 në 900 euro për metër. Alternativa alumini për hekurin e falsifikuar Railings alumini përfaqësojnë një alternativë të përballueshme për pronarët e shtëpive dhe kompanitë që i pëlqejnë formën e hekurit të falsifikuar, por ata duan një zgjidhje më të lirë. Alumini është furnizuar në përfundime dhe llogari të ndryshme dhe mund të rregullohet në mënyrë që ata të imitojnë pamjen e parmakut nga hekuri i falsifikuar. Instalimi i skermës së aluminit mund të kushtojë 20 euro për metër, në varësi të asaj që zgjidhni. Pishina e skermës së aluminit të zi me 4 metra kushton rreth 20 për metër duke përfshirë instalimin dhe materialet në krahasim me 1.2 metra të lartë me rreth 60-110 metra, të cilat shpenzimet janë rreth 4 000 - 7 000 euro. Në këtë çmim, instalimi, materialet dhe transporti është përfshirë. Mirëmbajtja e hekurit të falsifikuar Paraqitja nga hekuri i falsifikuar është për shtëpinë ose investimet e tjera të objektit. Siguroni jetën e saj duke u kujdesur për radhët e tua të brendshme dhe të jashtme për t'u kujdesur. Në rastin e hekurudhave të jashtme nga hekuri i falsifikuar, sigurohuni që ato të jenë të pikturuara siç duhet për t'i rezistuar motit dhe nuk prishin. Kur ju prerë se veshja është hequr ose bust, kujdesuni për atë ose veten tuaj, ose në gardhe dhe ekspertin e kangjella për të shtrydhur ngjyrën e vjetër, të krijojë një sipërfaqe të lëmuar dhe të përforcuar me ngjyra rezistente ndaj motit. Kangjella e brendshme nga hekuri i falsifikuar mund të falë fshin të rregullt të pluhurit nga pamja e mikrofibrave të mrekullueshme. Përdorni një zgjidhje acetik të holluar ose sapun të imët të përzier me ujë për të hequr papastërtitë dhe papastërtitë e akumuluara; Shmangni kimikatet dhe bleachers që mund të jenë të dëmshme. Një parandalim i vogël do të sigurojë që parajsa juaj të duket e mirë gjatë gjithë kohës.