Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Izolim me shkume

Po kërkoni një termoizolim për izolim të fryrë? Kemi 23,803 izolues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,777 profesionistë të regjistruar
87,822 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Izolim me shkume

Sa kushton izolimi i fryrë? Në rastin e izolimit me fryrje, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: projektimi i metodës më të përshtatshme të vendosjes së izolimit, orientimi, aplikimi i izolimit të fryrë. Çmimet e izolimit me izolim të fryrë janë rreth 12-20 euro për m2. Artikulli më i shtrenjtë në izolimin e fryrë është zakonisht izolimi i tavanit horizontal. Kostot shtesë mund të përfshijnë: pajisje mbrojtëse dhe një respirator, të cilat kushtojnë mesatarisht 10-40 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 23,803. Mos kërkoni më tej: Çmimi i izolimit të fryrë, merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore me ne

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,777 profesionistë të regjistruar
87,822 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Izolim me shkumeÇmimet mesatare

Çmim të ulët723,00 L/m2
Çmimi mesatar939,60 L/m2
Cmim i larte1 200,00 L/m2
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të izolimit të lulëzuar

Për të mësuar çmimin e saktë të izolimit të lulëzuar, dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të provuar, kështu që ju merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e izolimit të lulëzuar.

Izolimi i tavaneve1 740,00L / m3
Instalimi i izolimit termik të tavaneve të lulëzuara në trashësi 17 - 40 cm
Së bashku
m3
Futni kërkesën
Izolim Podláh1 800,00L / m3
Instalimi i dyshemeve të izolimit termik që lulëzojnë celuloza në trashësi 17 - 40 cm
Së bashku
m3
Futni kërkesën
Izolim i murit1 920,00L / m3
Instalimi i izolimit termik të mureve të lulëzuara me celulozë në trashësi 17 - 40 cm
Së bashku
m3
Futni kërkesën
Izolim i kulmit të sheshtë1 740,00L / m3
Instalimi i izolimit termik të strukturave konvencionale të ndërtimit të kulmeve të sheshta të lulëzuara me celulozë në trashësi 17 - 40 cm
Së bashku
m3
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Rinovim dhe rindertimSa kushton rindërtimi dhe rinovimi? Gjatë rikonstruksioneve dhe rinovimeve, ne shpesh ofrojmë...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Izolimi i lulëzuar - a ia vlen? Struktura bruto është ndërprerë. Izolimi i lulëzuar në papafingo është një zgjidhje e mrekullueshme që ndihmon shtëpinë tuaj të bëhet termike më e qëndrueshme dhe më efikase efikase, sepse pengon nxehtësinë të hyjë në shtëpinë dhe rrjedhjen e ajrit të ftohtë në verë dhe anasjelltas në dimër. Izolimi i lulëzuar në papafingo mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të zvogëluar përgjithmonë faturat e ngrohjes dhe ftohjen me më shumë se 20%, por shumica e njerëzve nuk janë plotësisht të sigurt, gjë që është izolim në të vërtetë në papafingo është. Izolimin e lulëzuar në papafingo Izolimi tradicional zakonisht furnizohet në shtizat e ndjerë (pllaka shkumë) ose në rrotullime pa trajtim sipërfaqësor, por nëse izolimi juaj kërkon rindërtim ose shtoni atë në një papafingo të vjetër, izolimi i lulëzuar është shpesh një zgjidhje shumë më e mirë. Izolimi i lulëzuar (i njohur edhe si izolim i plotë i mbushjes) është më shpesh i përbërë nga fibra minerale, por njerëzit gjithashtu përdorin fishekëve të polistirenit ose materiale celuloze. Disa izolim të lulëzuar janë bërë prej leshi mineral jo toksik nga fibrat e xhamit. Tekstil me fije qelqi është izolimi më i zakonshëm në treg dhe përdoret në rreth 90% të shtëpive të reja. Si është instaluar izolimi i lulëzuar në papafingo? Kjo izolim është emëruar pas aplikimit të tyre; Përfshin mbushjen e dhëmbëve të kunive ose trarëve ose mbulimin e dyshemesë papafingo me material të zgjedhur të përzgjedhur. Ekspertët e Partia do të vijnë tek ju në shtëpi dhe një anëtar i ekipit do të përdorë çorape defekt për të llak materialin e izoluar me gëzof në dysheme dhe në zgavrën, ndërsa një tjetër i shërben leshit mineral nga fibrat e xhamit në njësinë ose jashtë shtëpisë . Ata vazhdojnë të prodhojnë valë të fibrave të qelqit derisa të mbushen dhëmbët ose derisa veshja e dyshemesë të mbulohet në mënyrë uniforme në një trashësi të caktuar (në varësi të vlerës së kërkuar të R.). Vlerat r përcaktohen nga përbërja dhe trashësia e izolimit. Pse instaloni izolimin e lulëzuar? Izolimi i lulëzuar është fleksibël në faktin që mund të instalohet në çdo hapësirë ​​papafingo dhe mund të izolojë hapësirën e banimit nën atë pavarësisht se si është ndërtuar çati (nëse është i papërshkueshëm nga uji). Ajo gjithashtu mund të instalohet në ambiente të ngushta dhe të veçanta në formë, me kusht që kjo hapësirë ​​është e ndarë mirë nga strehimi strehimit. Fibra e xhamit shpesh nuk është e ndezshme dhe është rezistente ndaj dëmtuesve. Ndryshe nga format tradicionale të izolimit, fibrat e qelqit nuk janë një shtëpi e madhe për brejtësit, zogjtë dhe insektet dhe janë rezistente ndaj lagështirës dhe mykut. Ai gjithashtu ofron disa efekte të shtypjes së zhurmës që mund të jetë e dobishme nëse jetoni pranë një autostrade të zënë, aeroportit, fqinjëve që duan të organizojnë takime të rregullta familjare, ose nëse përjetoni shumë stuhi. Ajo gjithashtu do të punojë në të kundërtën; Nëse keni në familjen e muzikantëve, qenve të zhurmshëm ose si për të parë filma të veprimit gjatë natës, fqinjët tuaj nuk do të shqetësohen, dhe ju mund të zvogëloni zhurmën midis dhomave. Izolimi i lulëzuar është i hershëm se sa ndjehet sepse mund të hyjë në qoshe të vogla dhe lojëra elektronike në papafingo, shanset zakonisht shpëtojnë ajrin e ngrohtë ose të ftohtë - në sajë të saj është shumë më efikase se sa zgjidhjet e tjera. Megjithëse nuk është e mundur t'ju tregojë se sa do të kushtojë instalimi juaj, shumica e njerëzve do të kthehen koston e instalimit në formën e parave të ruajtura për llogaritë e energjisë gjatë 2 deri në 4 vitet e ardhshme. A mund ta instaloj izolimin tim vetëm? Në pothuajse të gjitha rastet, nuk mundeni. Kjo është për shkak se ajo kërkon që ekipi të përjetojë ekspertë ku roli i të gjithëve ka pajisje dhe ekspertizë të shtrenjtë për të siguruar mbulim uniform të izolimit. Instalimi i izolimit të lulëzuar merr një ekip me përvojë shpesh vetëm një ditë dhe do të përfundojë me një rrëmujë minimale. Për këtë punë, ekipi i instalimit është i nevojshëm i përbërë nga persona të shumtë. Sa kohë merr instalimin e izolimit të lulëzuar në papafingo? Instalimi i izolimit të lulëzuar në papafingo do të marrë vetëm një ditë në shumicën e rasteve. Izolimi tradicional, të tilla si blurring dhe kodrina, do të zgjasë të njëjtin ekip shumë më të gjatë se në rastin e izolimit të lulëzuar. Mbani në mend se nëse izolimi i vjetër duhet të hiqet (për shkak të çrrënjosjes ose izolimit toksik), instalimi mund të zgjasë disa ditë. A është izolimi i lulëzuar në papafingo të rrezikshme? Çdo poret e lëshuara dhe fibrat, natyrore ose artificiale mund të jenë të rrezikshme nëse lulëzojnë në ajër dhe të thithin gjatë. Sapo të instalohet izolimi juaj, duhet të shmangni shqetësimin e izolimit dhe të siguroheni që fëmijët të mos kenë qasje në papafingo nëse izolimi është i lirë në dysheme. Izolimi i papafingo moderne nuk përmban asbest. Shumica e frikës nga izolimi rrjedh nga kriza e energjisë në vitet 1970, kur urea-formaldehid izolim u rrit në disa familje të nivelit të formaldehidit. Kjo ndikoi në shëndetin e disa popullsisë dhe shkaktoi formën e izolimit ishte e ndaluar në treg. Shumica e izolimeve janë bërë sot nga materiale jo toksike ose organike. Mënyra kryesore e parandalimit të grimcave të ajrit është të siguroheni që të keni ventilim të duhur ose të mbuloni izolimin tuaj të lulëzuar duke përdorur një batanije alumini multilayer. Sa kohë zgjat izolimi i lulëzuar? Pa marrë parasysh se çfarë lloj izolimi ju zgjidhni, izolimi i lulëzuar është një zgjidhje e përhershme. Izolimi i celulozës zgjat 20 - 30 vjet, sepse është bërë nga materiale natyrore të ricikluara, ndërsa materialet e fibrave të qelqit zgjasin më shumë për shkak se nuk përhapen. Mund të lulëzojë izolimin të zgjasë jetën time të ajrit të kondicionuar? Po, izolimi i lulëzuar mund t'ju ndihmojë të zgjasni jetën tuaj të ajrit të kondicionuar. Temperatura në shtëpinë tuaj do të mbahet shumë më e qëndrueshme, do të ketë ajër më pak të ftohtë që rrjedh nga papafingo (dhe më pak nxehtësia do të kërkojë mënyrën e brendshme) dhe për këtë arsye do të ketë ajër të kondicionuar për të shpenzuar shumë më pak përpjekje për ta bërë shtëpinë tuaj të ftohtë dhe në verë të rehatshme. Kjo ngarkesë e reduktuar do të zgjasë jetën tuaj të ajrit të kondicionuar. Pra, ia vlen instalimi i izolimit të lulëzuar në papafingo? Nëse shtëpia juaj nuk është relativisht e re, sigurisht do të përfitojë instalimin e izolimit të lulëzuar në papafingo. Kjo do ta bëjë shtëpinë tuaj një vend më të rehatshëm për periudhën verore dhe të dimrit, zvogëlon kostot e energjisë dhe rrit vlerën e shtëpisë tuaj.