Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Instalime elektrike te mencura

Po kërkoni një elektricist për instalime elektrike inteligjente? Ne kemi 21,995 elektricistë në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,701 profesionistë të regjistruar
87,679 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Instalime elektrike te mencura

Sa kushton një instalim i zgjuar? Në rastin e instalimeve elektrike inteligjente, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: projektimin e instalimeve elektrike, ofertën e çmimit, ndërtimin dhe montimin e komponentëve, lidhjen e pjesëve individuale në rrjet. Çmimet e instalimeve elektrike inteligjente janë rreth 1850-4000 euro për prodhim. Artikulli më i shtrenjtë në një instalim elektrik inteligjent është zakonisht njësia e kontrollit. Kostot shtesë mund të përfshijnë: raportet e rregullta të gjendjes, aplikacionin celular, shërbimin pas garancisë, të cilat kushtojnë mesatarisht 20-100 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 21,995. Mos kërkoni më tej: çmimi inteligjent i instalimeve elektrike, ju do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore me ne.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,701 profesionistë të regjistruar
87,679 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Instalime elektrike te mencuraÇmimet mesatare

Çmim të ulët111 000,00 L/projekt
Çmimi mesatar175 611,60 L/projekt
Cmim i larte240 000,00 L/projekt
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të instalimit elektrik

Për të mësuar çmimin e saktë të instalimit elektrik të zgjuar, dërgoni kërkesën tek specialisti ynë i certifikuar, dhe pastaj merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e instalimeve të zgjuara.

GSM Communicator8460.0L / një copë
Universal GSM Communicator dhe kontrollin e kontrollit të pajisjes së largët.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Instalimi i njësisë qendrore28200.0L / një copë
Montimi i njësive qendrore CU3-01m dhe CU3-02m, të cilat janë truri i të gjithë sëmundjeve dhe "ndërmjetës" midis mjedisit të programit të përdoruesit dhe shoferëve dhe njësive.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Switching Element për Blinds3600.0L / një copë
Element kalimi për blinds me 2 kanale të daljes për të kontrolluar portat e garazhit, blinds dhe shenjat.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Element temperatura3840.0L / një copë
Elementi i temperaturës matet me një temperaturë të sensorëve të jashtëm dhe gjithashtu kontrollon qarkun e ngrohjes (ngrohje në dysheme elektrike, ajer te kondicionuar, bojler ...). Kombinim me elementet e sistemit.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
ElektricistSa kushton një elektricist? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për elektricistët:...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Familja e zgjuar - Trendi i ri Mijëvjeçari? Kohët e fundit, ne do të hasim gjithnjë e më shumë teknologji të zgjuar. Në veçanti, përdoret në bashkëpunim me pajisjet vendore me procese të larta të automatizuara. Mund të konsiderohen vetëm produkte të zakonshme ose të përdorin vetëm njerëz të pasur në shtëpitë e tyre? Nëse planifikoni të ndërtoni një shtëpi të re, duhet patjetër të mendoni se si përfitimet e teknologjive të mençura mund t'ju sjellin. Ata po bëhen gjithnjë e më të përballueshëm, përfaqësojnë valën e së ardhmes. Nëse jeni duke jetuar në një shtëpi të re, ka mundësi të shumëfishta për të përfshirë teknologjitë e mençura që do të rrisin cilësinë e jetës suaj. Cila pjesë e buxhetit të familjes mund të ndajë për shtëpi të zgjuar? Gjithçka varet nga shkalla që ju jeni të gatshëm për të përmirësuar. Ju mund të kaloni nga qindra në mijëra euro. Prandaj, është shumë e rëndësishme të kuptohet se çfarë prisni nga sistemi i zgjuar dhe cilat janë specifikat e tij. Çfarë është një familje inteligjente? Familja e thjeshtuar, inteligjente përmban teknologji të zgjuar. Ky term mund të përfshijë çdo gjë - nga llamba inteligjente dhe sensorë lëvizjeje, për të plotësuar instalimin elektrik inteligjent në të gjithë shtëpinë. Çdo familje e pajisur me teknologji "të zgjuar" është e kufizuar vetëm nga shuma e kapitalit të investuar. IOT është një sistem inteligjent i lidhjes së shumë pajisjeve elektronike që mund të kontrolloni nga distanca nëpërmjet internetit. Thjesht dhe me efikasitet mund të përdorni smartphone tuaj për të kontrolluar të gjitha pajisjet ose burimet e lehta të lidhura me sistemin qendror në shtëpinë tuaj. Shumë pronarë të shtëpive janë sisteme të njohura të sigurisë inteligjente që kanë sensorë të cilësisë së cilësisë dhe lëvizjes. Së bashku ata krijojnë një sistem mbrojtës gjithëpërfshirës që mund të lidhet me një shërbim privat të sigurisë ose smartphone ose kompjuter në punë. Shtëpitë inteligjente janë në të vërtetë jo vetëm një shtënë e modës, por një investim i vërtetë në të ardhmen. Prandaj është e rëndësishme që tërësisht të konsideroni zgjedhjen e teknologjive që i shërbejnë më së miri nevojave tuaja dhe ta bëni jetën më të lehtë. Teknologjitë duhet të karakterizohen nga kontrolli intuitiv dhe efikasitet të lartë. Sistemi inteligjent i ajrit dhe ngrohjes nuk mund të vendosë vetëm temperaturën sipas dëshirës suaj, por gjithashtu monitorojnë me saktësi konsumin e energjisë në çdo ndërtesë. Falë kësaj, ju mund të vendosni për sistemin më efektiv të ngrohjes dhe të zvogëloni shpenzimet tuaja. Çfarë është instalimi i zgjuar elektrik? Nëse jeni duke ndërtuar një shtëpi të re definitivisht e konsideroni grumbullimin e instalimeve të mençura. Mos gaboni instalime të zgjuara me një sistem të rrjetit klasik, si TV. Në fakt, është instalimi elektrik i aftë për të integruar të gjitha teknologjitë inteligjente që ndodhen në shtëpinë tuaj. Ju mund të prisni që diçka të jetë mjaft e shtrenjtë, por gjithçka varet nga sa linjat që ju nevojiten për të gjithë familjen. Asambleja Bazë e Instalimit Inteligjent Elektrik fillon në shumën prej 2000 EUR dhe më lart, në varësi të numrit të pajisjeve që dëshironi të përfshiheni në sistem. Instalimet inteligjente ju lejojnë të angazhoheni: • Ndriçimi. • Sistemet e lojërave • Sistemi i sigurisë • Interneti • Sistemet e komunikimit • Sensorë Instalimet elektrike inteligjente do t'ju përgatisin hapësirën për aplikimet e ardhshme. Ju gjithashtu mund ta përdorni atë në mënyrë të përsosur pa pajisje të zgjuara që mund të lidheni me të më vonë. Ajo gjithashtu do të rrisë vlerën e shtëpisë tuaj, ndërsa gjithnjë e më shumë njerëz janë të interesuar në pasuri të paluajtshme që karakterizohen nga një shkallë e caktuar e automatizimit. Aktualisht, nuk ka asnjë problem për të gjetur ekspertë që specializohen në montimin e instalimeve elektrike të mençura. Është shumë e rëndësishme të zgjidhni një profesionist që po provon jo vetëm me njohuri dhe përvojë, por gjithashtu u diplomua me trajnime në zonë. Ju do të jeni më të sigurt se asambleja inteligjente e instalimeve elektrike do të jetë e përsosur dhe në gjendje të ofrojë mbështetje për të gjitha shërbimet dhe pajisjet e ardhshme. Gjërat e internetit (IOT) Ky koncept që dikur e kuptoi vetëm teknikët gjithnjë e më shumë po themelojnë rrugën për jetën tonë të përditshme, së bashku me pajisje të tjera të zgjuara që vijnë në treg. Në parim, IOT tregon çdo gjë që mund të lidhet me internetin. Midis pionierëve përfshijnë llamba të mençura që fituan njerëz të mëdhenj të popullarizuar në mbarë botën. Opsioni i lidhjes WiFi lejon njerëzit të kontrollojnë ndriçimin me aplikim në telefonin tuaj të mençur ose duke përdorur një shofer të projektuar posaçërisht. Produkte të tjera IOT mund të përfshijmë: • Frigorifatorët që ju njoftojnë të blini • Tuba elektrike që mund të njohin llojin e ushqimit të vendosur në furrë dhe automatikisht vendosin temperaturën e duhur dhe kohën e pjekjes • Mikrovalë • Krijuesit e kafesë • Sistemet e ngrohjes dhe ajrit të kondicionuar • Alarmet me ndriçim dhe rregullim të temperaturës • Sistemet e sigurisë Oferta e objekteve inteligjente shtëpiake po zgjerohet çdo vit, me produkte të reja të zhvillohen dhe përshtaten me të drejtën në rritje për përdoruesit e tyre. Në të kaluarën, kërkesa është e nevojshme për çdo lloj të produkteve të IOT, por nga Amazon, Google dhe gjigandët e tjerë teknologjikë sjellin përmirësime të ndryshme, aq më të lehta për të integruar produktet e IOT dhe madje i aktivizojnë ato duke përdorur komandat zanore. Shumë nga produktet IOT janë mjaft të automatizuara për t'ju përfaqësuar në aktivitete të caktuara dhe për t'ju shpëtuar. Një shembull përfaqëson një të verbër elektronik me një sensor të lehtë. Ajo mund të njohë fuqinë e diellit duke depërtuar në shtëpi dhe automatikisht shtrin të verbërit për të formuar një hije dhe nuk vjen për të mbingarkuar brendësinë kryesisht gjatë ditëve të nxehta të verës. Sa është një familje inteligjente? Siç u përmend më lart, çmimi i instalimit inteligjent elektrik fillon rreth 2000 euro. Për ta bërë këtë, duhet gjithashtu të shtoni pajisje të zgjuara që lëvizin në nivele të ndryshme të çmimeve. Kur krahasoni çmimet, përqendrohuni në koston e ndryshme të pajisjes klasike dhe një pajisje të zgjuar. Në shumicën e rasteve, produktet IOT kushtojnë më shumë, por më shumë karakteristika ofrojnë gjithnjë e më shumë para. • Ora inteligjente e alarmit mund të kursejë deri në 125 euro, mund ta programoni atë në mënyrë që shtëpia t'ju ketë fituar para se të ngriheni nga shtrati. • Një llambë inteligjente kushton nga 36 në 80 euro, por mund të durojë deri në 40,000 orë operim normal. Siç është një llambë LED, konsumon më pak energji elektrike si një llambë standarde. Të gjithë kits fillojnë në shumën prej rreth 200 euro. • Frigorifer inteligjent me 671 litra mund t'ju kursejë deri në 7500 euro, duke fshehur kamerat që do t'ju lejojnë të harroni përmbajtjen e saj vetëm kur jeni në blerje. Samsung Partneriteti i Mbyllur me Woolworth dhe frigoriferin e tyre të ri ju lejon të blini direkt ushqim nga shtëpia. • Çmimi inteligjent i sistemit të sigurisë do të ndryshojë në varësi të karakteristikave që ju do të kërkoni prej saj. E ardhmja e pajisjeve të zgjuara Koncepti i IOT e ka renditur fjalorin tonë relativisht kohët e fundit, por tani po flet për teknologji të tjera të zgjuara që së shpejti do të jenë në dispozicion në treg. Në këtë ide, gjithnjë e më shumë njerëz po mësohen me këtë ide dhe ata me padurim presin se çfarë prodhuesit botërorë po përgatiten për ta. Robotikë një herë u kufizua në fabrikat e mëdha. Sot, robotët janë gjithashtu një mënyrë për jetën tonë dhe së shpejti mund të vendosim shtëpitë tona me robotë të ndërtimit. Robotët modernë janë tashmë në gjendje të kryejnë punë të caktuara ndërtimore shpejt dhe me efikasitet. Një nga robotët mund të ndërtojë mure, ndërsa hedhja e tullave të tullave lëviz rreth mijëra në orë. Një tjetër robot i përdorur si një printer 3D në Kinë, mund të ndërtojë një shtëpi nga themelet për një kohë shumë më të shkurtër në krahasim me ndërtimin normal të dytë. Megjithatë, përdorimi i robotëve të ndërtimit është ende shumë i shtrenjtë për njerëzit e zakonshëm. Forca e tregut dhe inovacionit është shumë e rëndësishme në të cilën punojnë kompani të tjera teknologjike. Kohët e fundit, kuzhinier robotik u prezantua nga Moley Electronics në Angli. Ashtu si shumica e teknologjive të reja, gjithashtu "kuzhinier" inteligjent dhe robotë të tjerë të artë kur prodhuesit shtesë vijnë me teknologji të përmirësuar. E ardhmja është sot dhe këtu. Nëse ndërtoni ose rinovoni, merrni parasysh përmirësimet që e bëjnë shtëpinë tuaj më të mençur. Vlera e shtëpisë tuaj do të rritet dhe do të jeni gati për të përdorur teknologjitë më të fundit që shfaqen në treg. Ata do t'ju sjellin një numër përfitimesh dhe më pak shqetësime në jetën e përditshme.