Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Instalim i dritareve

Po kërkoni një instalues ​​të dritareve? Ne kemi 27,190 krijues dritaresh në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
33,327 profesionistë të regjistruar
90,178 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Instalim i dritareve

Sa kushton instalimi i dritareve? Gjatë instalimit të dritareve, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: orientim, transport, instalim dhe montim të dritareve. Çmimet e instalimit të Windows janë rreth 65-100 euro për copë. Artikulli më i shtrenjtë në instalimin e dritareve është zakonisht instalimi i dritareve të sigurisë me xhami me shumë dhoma. Kostot shtesë mund të përfshijnë: shpenzimet e transportit, shërbimin pas garancisë dhe riparimet e vogla, të cilat kushtojnë mesatarisht 15-50 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 27,190. Nuk keni më nevojë të kërkoni: çmimin e montimit të dritareve, tek ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
33,327 profesionistë të regjistruar
90,178 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Instalim i dritareveÇmimet mesatare

Çmim të ulët3 900,00 L/një copë
Çmimi mesatar4 644,00 L/një copë
Cmim i larte6 000,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të dritareve

Për të mësuar çmimin e saktë të instalimit të Windows, dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të verifikuar, kështu që ju merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në kategorinë që monton dritaret.

Dritaret plastike780,00L / metër
Instalimi i dritareve plastike në një ndërtesë të re
Së bashku
metër
Futni kërkesën
Derë rrëshqitëse1 500,00L / metër
Instalimi i derës plastike HST, PSK dhe elemente mbi 4 m2
Së bashku
metër
Futni kërkesën
Disassembly, montim, punë murature1 200,00L / metër
Demontimi i dritares së vjetër, montimi i një dritareje të re plastike, puna e nevojshme e muraturës.
Së bashku
metër
Futni kërkesën
Trajtimi i spares lidhës420,00L / metër
Preotest dhe kaseta të avullueshme
Së bashku
metër
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Dritare druriSa kushtojnë dritaret prej druri? Për dritaret prej druri, ne shpesh ofrojmë...
Dritare aluminiSa kushtojnë dritaret e aluminit? Për dritaret e aluminit, ne shpesh ofrojmë...
Riparim i roletneve - grilaveSa kushton riparimi i blindave dhe grilave? Gjatë riparimit të grilave dhe...
Dritare plastikeSa kushtojnë dritaret plastike? Për dritaret plastike, ne shpesh ofrojmë shërbimet e...
Dritare rreshqiteseSa kushtojnë dritaret rrëshqitëse? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për dritaret...
Sills dritareSa kushtojnë pragjet e dritareve? Gjatë instalimit të parvazëve të dritareve, ne...
Rinovim i dritareveSa kushton rinovimi i dritares? Gjatë rinovimit të dritareve, ne shpesh ofrojmë...
Servisim dhe riparim i dritareveSa kushton shërbimi dhe riparimi i dritareve? Gjatë servisimit të dritareve dhe...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa kushton dritarja e shkëmbimit? Çmimi i shkëmbimit të dritareve duke përfshirë punimet e lidhura dhe materiali përkatës mund të shkojnë nga 200 në 600 euro, në varësi të madhësisë së dritares. Kostot e këmbimit të dritareve ndikojnë në faktorë të ndryshëm, të tillë si numri i dritareve, stili i dritareve dhe çmimi i punës. Çfarë duhet të merret parasysh kur planifikoni ndryshimin e dritares: Shpenzimet e zëvendësimit të xhamit Nëse do të ketë një dritare me një ose xhami të dyfishtë, Lloji i dritares: dritarja rrëshqitëse, dritarja e rrotullimit ... Ashtu si me çdo rinovim familjar, Windows varet nga dy sende themelore: çmimet materiale dhe çmimet e punës. Disa furnizues ngarkojnë çmimin e punës në një orë, të tjerë pas dritares. Kur bëhet fjalë për materialin, më shumë dritare që ndryshoni, aq më i lartë shpenzimet tuaja. Disa vendosin të preferojnë të mos ndryshojnë të gjitha dritaret në të njëjtën kohë, por vazhdimisht. Nëse jeni të shqetësuar për kostot, ju mund të informoni furnizuesin e dritares nëse ofron zbritje kur zëvendësoni të gjitha dritaret në të njëjtën kohë. Ofruesi për të cilin ju vendosni të kryeni matje para instalimit në mënyrë që dritaret e furnizuara të uleshin pikërisht në një milimetër. Përveç paqes individuale, çmimet e ndryshimit të dritareve gjithashtu ndikojnë në tre faktorë: Xhami dritare, Vrimë e dritares dhe kornizat e dritareve. Kostot e zëvendësimit të xhamave Ekzistojnë dy lloje kryesore të xhamit: shkarkimin dhe xhamin me dy tuba (të quajtur edhe të dyja dhe të dyfishta). Ekziston edhe një trefish që përdoret më tepër në klimë shumë të ftohtë. Aksesorët dhe përfundimet e tjera mund të rrisin efikasitetin e energjisë të dritares suaj - pajisje të tilla, natyrisht, do t'ju kushtojnë edhe më shumë para. Konceptet kryesore. Dritare unbe Si emri, dritarja uniforme (me një blender) ka vetëm një shtresë qelqi. Siguron pak ose aspak izolim. Dritare me dy-Fabulous Dritare me dy xhami kanë dy shtresa, e cila është hapësira ajrore që shërben si një pengesë izoluese. Në sipërfaqen e qelqit, të ashtuquajturat shtresë qelqi që bllokon ngrohjes dhe rrezet ultravjollcë nga dielli pa bllokuar dritën natyrore. Argon gazit Argon gazit është më i dendur se ajri dhe ka një përçueshmëri më të ulët termike. Ajo përmirëson fuqinë e një dritare të dyfishtë të bordit. Çmimet e syzeve të tilla izoluese shkojnë nga 50 euro / m2 sipas llojit të argonit të përdorur. Kostoja e zëvendësimit të krahut të dritares Shkëmbimi i krahëve të dritareve varion nga 170 euro në varësi të dimensioneve. Ata kanë një varen anësor dhe hapen jashtë nga mesi. Stili i krahut lejon rrjedhjen më të mirë të ajrit dhe më pak pengesë në Outlook. Kostoja e zëvendësimit të dritares rrëshqitëse Dritaret rrëshqitëse lëvizin horizontalisht përgjatë pistës. Çmimet mesatare shkojnë nga 200 euro më sipër. Shpenzimet e tipit Markizee Ata janë të dobishëm në klimën e shiut dhe çmimet e tyre janë rreth 220 euro. Hapet nga poshtë. Krijon një marquis që ju lejon të largoheni nga dritarja e hapur e hapur për rrjedhjen e ajrit, edhe nëse bie shi. Stili klasik (dhe i shtrenjtë), dritarja Arkier shtrihet jashtë nga struktura. Kostoja e zëvendësimit të kornizës së dritares Korniza që zgjidhni është baza për një dritare të re. Kur merret parasysh se çfarë blejnë dritare, duhet së pari të mendoni për kornizën, pastaj në xhami. Materialet e përbashkëta dhe avantazhet dhe disavantazhet e tyre: Kornizë plastike - nuk është aq rezistente ose tërheqëse se druri apo alumini, por dritaret plastike janë të lehta për t'u mbajtur janë të izoluara dhe të përballueshme. Frame fibër qelqi - izolues i madh; Fibra e qelqit është e fortë dhe efikase efikase. Duket e ngjashme me plastike, por është shumë më e kushtueshme. Korniza e aluminit - alumini është modern dhe shumë i qëndrueshëm. Megjithatë, ajo çon ngrohje, kështu që nuk është një zgjedhje ideale për klimat më të freskëta. Korniza e përbërë - është bërë nga bordet e grimcave dhe materiale të tjera rezistente ndaj drurit që janë të qëndrueshëm ndaj motit, të lehtë për t'u mbajtur dhe janë ekologjike. Korniza prej druri - është shumë e qëndrueshme, energjia e efektshme nuk është e dashur. Druri kërkon lustrim dhe mirëmbajtje të rregullt për të ruajtur tiparin e tyre dhe pamjen klasike. Si mund ta gjej instaluesin e dritares? Shumica prej nesh ndryshojnë dritaret një herë në jetë. Kështu që ju duhet të zgjidhni një dritare dhe një instalues ​​me përvojë për të paguar vëmendjen e mjaftueshme. Prandaj, për këtë arsye duhet të bazoheni vetëm në çmimet, edhe pse cilësia e dritareve është shumë e rëndësishme. Është më e rëndësishme që dritaret e montuara dhe profesionalisht. Dritarja më e lirë e montuar në mënyrë korrekte mund të jetë shumë më efikase se dritarja e montuar në mënyrë të gabuar e një kategorie më të lartë. Këtu vjen në një sërë profesionistësh për të mbledhur dritare me ekspertizë. Para se të zgjidhni, është mirë të pajtoheni me detajet tuaja. Për shembull, pamja e dritares është prioriteti më i lartë, ose preferon veçoritë në vend? Pasi të sqaroni idetë tuaja, një profesionist mund të rekomandojë një dritare që do t'i përshtatet nevojave tuaja, së bashku me vlerësimin e çmimeve. Windows të reja kursen shpenzimet e energjisë. Përmirësimi i dritareve me një tabelë në dritare të reja të dyfishta rrit efikasitetin e energjisë rreth 10% dhe këto kursime të energjisë po rriten me kalimin e kohës. Vlera e dritareve të reja në shitjen e ardhshme Praktika tregon se pronarët e shtëpive mund të marrin një përqindje të konsiderueshme të dritareve kur shesin shtëpinë e tyre. Shumica e blerësve e dinë për ndërlikimet dhe kostot që lidhen me shkëmbimin e dritareve. Broker juaj do të jetë në gjendje të tregojë në çmimin e ofruar të dritareve të reja se sa plus i madh. Është padyshim një projekt me vlerë duke marrë parasysh dhe me vlerë të investosh. Kostoja mesatare e dritareve të përbashkëta të shtëpisë familjare mund të përfaqësojë nga 1600 euro dhe më lart sipas numrit të dritareve për të gjithë shtëpinë. Kjo zakonisht përfshin punën, lejen dhe dërgimin dhe disponimin e të gjitha dritareve ekzistuese. Dritaret mund të durojnë nga 20 në 30, në varësi të cilësisë. Shumë dritare kanë garancitë që mund të mbrojnë klientët 20 ose 30 vjet. Disa kompani garantojnë mbrojtje qelqi. Pra, në thelb nëse dritaret janë thyer për disa arsye, ata do t'i zëvendësojnë ato. Nëse tashmë jeni duke shkuar në shkëmbimin e dritareve, zakonisht rekomandohet të bëni shkëmbimin e dritareve të të gjithë shtëpisë. Në shumë furnizues është e mundur për të marrë një çmim më të mirë. Përveç kësaj, shtëpia do të ketë një kursim më të mirë të energjisë nëse i zëvendësoni të gjithë dhe jo vetëm disa. Shkëmbimi i dritareve zakonisht kursen shpenzimet e ngrohjes dhe ftohjes. Kur blejnë dritare, nuk përqendroheni domosdoshmërisht në shënuesin e lartë, nganjëherë ndihmoni në shqyrtimin dhe përdorimin e tyre për të gjetur furnizuesin e duhur i cili do të kursejë para në produkt. Shkruani kërkesën sot dhe ofron nga ofruesit me përvojë që ju merrni brenda disa minutave.
Përditësuar në: May 15, 2023