Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Gurgdhendes

Jeni duke kërkuar për një gurgdhendës? Ne kemi 22,078 gurgdhendës në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Gurgdhendes

Sa kushton një gurgdhendës? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për gurgdhendës: projektim dhe prodhim i gurëve të varreve, dyshemeve, kuzhinave dhe vatrave të zjarrit. Çmimet e produkteve të specializuara të gurit janë rreth 330-530 euro për copë. Artikulli më i shtrenjtë në shërbimet e gurgdhendës është zakonisht prodhimi i një guri varri për një varr të dyfishtë. Kostot shtesë mund të përfshijnë: konsultime dhe riparime, të cilat kushtojnë mesatarisht 20-150 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 22,078. Nuk duhet të shikoni më: çmimi gurgdhendës, tek ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: GurgdhendesÇmimet mesatare

Çmim të ulët19 717,20 L/një copë
Çmimi mesatar25 723,20 L/një copë
Cmim i larte31 800,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e Çmimeve të Shërbimeve Kamenarah

Për të mësuar çmimin e saktë të shërbimit të zhurmshëm, dërgoni pyetjen për ekspertët tanë të verifikuar, kështu që ju të merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e Kamenár.

Sipërfaqet e përpunimit të gurit nga guri artificial1 440,00L / m2
Përpunimi i gurit sipërfaqet nga guri artificial (i zakonshëm ose para betoni) me zhvillimin e shiritave të sipërfaqeve.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Guri duke e bërë rome2 460,00L / m2
Përpunimi i gurit sipërfaqet nga guri artificial (i zakonshëm ose para betoni) me zhvillimin e shiritave nga Štoking Romën.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Kamenárská machining kangjella2 940,00L / m2
Përpunimi i gurit sipërfaqet nga guri artificial (i zakonshëm ose para betoni) me shirita të hartimit me hekurudhë me kangjella.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Përpunimi i gurit duke pastruar parvazin1 890,00L / m2
Sipërfaqja e përpunimit të gurit nga guri artificial (i thjeshtë ose para betonit) me një shirit duke bluar parvazin.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Produkte dhe sherbime tjeraSa kushtojnë produktet dhe shërbimet e tjera? Për produkte dhe shërbime të...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Kostoja e gurit dhe gurit të varrit Gurë të rëndë Varret për të ndjerë kryesisht të përbërë nga një monument bazë, gur varri, gur që linjat e varrit dhe ndoshta nga aksesorët që përbëhen nga vazo guri në lule ose qëndrime qiri. Lloji i gurit mund të zgjidhet nga një gamë e gjerë e materialeve në dispozicion. Çmimi i varrit është i varur nga madhësia, lloji, shtesat eventuale dhe të fundit, por jo më pak nga ngjyra dhe lloji i fonteve. Dorëzimi në masë të madhe mund të zgjasë një muaj. Materialet e Kameňa. Çmimi mesatar i gurit bazë është 375 euro për ton. Guri themelor në masë të madhe është në rangun prej 200 deri në 550 euro për ton. Shpenzimet janë kryesisht nga lloji, me guri kryesor fillon me çmimin prej 200 euro për ton, por Kremenec është më i kushtueshëm dhe qëndron rreth 400 dhe më shumë euro për ton. Për materialet, ju do të paguani euro 2 deri në 6 për metër katror dhe për punë 13 deri 16 euro për m2. Trotuari i gurit ofron bukuri natyrore në ngjyra të shumta natyrore. Është një material i qëndrueshëm që përshtatet mirë për driveways, trotuare dhe tarraca. Kostoja e projektit tuaj përbëhet nga materiali i gurit ka një numër faktorësh, duke përfshirë llojin, formën, mënyrën e përpunimit të gurit, vëllimin total të nevojshëm dhe mënyrën e transportit. Kur zgjedhni një gur varri dhe një produkt guri, ju duhet t'i kushtoni vëmendje kostos mesatare të një pllake guri, madhësia dhe sasia e gurit që ju nevojitet, çmimi mesatar i llojit të gurit për ton dhe çmimin e instalimit të materialit. Megjithatë, çmimi me siguri do të ndikojë nëse guri është përdorur në trotuar, duke ndërtuar një pishinë, tiled, rrugë me pemë, gardh ose si një gur varri. Kostoja e gurit të trotuarit katror Ka kosto mesatare për tjegull gur 15 deri në 22 për metër në gjymtyrët tona. Ky çmim përfshin materiale bazë, llaç dhe punë. Çmimi mesatar i gurit vetë është rreth 2 deri në 6 euro për m2. Çmimi i kamerës për ton Ton tjegull mund të mbulojë 70 deri 140 m2 të sipërfaqes sipas llojit të gurit. Versioni më i lirë i pllakave kushton rreth 200 euro për ton, materiali i klasës së mesme kushton nga 350 në 500 euro për ton. Përzgjedhja më e madhe gjendet në këtë varg çmimi. Paleta prej guri. Shpenzimet shkojnë nga 600 në 2 euro 200 ose 0.20 deri në 0.55 € për gjysmë kil. Paletat peshojnë rreth tre deri në katër ton. Një paletë mbulon 210 deri në 560 metra katrorë, në varësi të dimensioneve të gurit. Gurë natyralë Çmimet e gurëve natyrorë janë në rangun prej 200 deri në 550 euro për ton. Në varësi të furnizuesit, ju mund të merrni qindra ngjyra dhe variacione të ndryshme. Pllakat e gurit kushtojnë më shumë se pllaka betoni, por mund të jetë një investim më i mirë. Nëse zgjidhni llojin e duhur ju do të keni probleme të vogla me dëmtime të ftohta ose lagështirë dhe të fundit, por jo më pak me mirëmbajtjen. Scala Stone. Çmimi i gurit të gurit kushton 400 deri 500 euro për ton ose 0.80 deri në 1.00 euro për cm. Megjithëse është furnizuar kryesisht në një gjethe me një trashësi prej dy deri në katër cm, shpesh do të gjeni madhësi më të mëdha. Trotuari i gurit është një zgjedhje e shkëlqyer për shkallët e kopshtit dhe muret e mbështetjes. Ju mund të gjeni deri në 48 x 72 centimetra, deri në trashësi disa centimetra. Rruga e gurit. Kostoja e materialit prej guri është 1 900 në 5 500 euro për 125 deri në 250 m2. Nëse vendosni për pllaka guri të lidhura me një gur ose zhavorr të grimcuar, mund të paguani më pak për përgatitjen dhe instalimin. Udhëtimi i shtruar shton një vështrim të natyrshëm pa materialin e dëmtuar me presion dhe peshë. Metoda e dizajnimit mund të ofrojë një pamje moderne. Trotuar gur rreth pishinës Kostot e pishinës me pllaka variojnë nga 9 000 në 19,800 euro, me kusht që pishina të ketë rreth 180 deri në 270 m. Nëse keni një pishinë me ujë të kripur ose vorbull, bëhuni gati se shpenzimet do të jenë më të larta. Trotuari i gurit është një zgjedhje e shkëlqyer për ndërtimin e pishinës. Disa lloje janë natyrisht rezistente ndaj termike ose anti-shqip, e cila rrit sigurinë. Çmimi i rrugës së rrugës për cubes cobblock Çmimi i rrugës së rrugës nga kube të shtrimit është 4 500 deri 13 90 deri në 180 m2. Heqja e një çmimi sipërfaqësor ekzistues rritet me rreth 300 deri në € 1,200. Shumica e komunikimit me rrugë me pemë është bërë për të matur. Ata kërkojnë një prerje të trashë dhe instalimi i tyre është i vështirë për punë dhe përgatitje. Shumë pronarë të shtëpive ju japin prodhime dhe instaloni elemente guri shtesë si frenon, mure të vogla guri ose të tjera, të cilat mund të rriten me 1,000 deri në 3 000 €. Shpenzimet e instalimit të tarracës së gurit janë nga 750 në 8 400 euro në madhësi 15 deri 120 m2. Tarracat me gurë guri janë të njohura dhe madje mund të bëjnë një farë mase për të zvogëluar llogaritë e energjisë. Disa lloje të guri thithin nxehtësinë, nuk pasqyrojnë diellin e nxehtë në shtëpi, duke zvogëluar kështu nevojën për ftohje. Pyetjet e bëra shpesh Cila është guri i trotuarit? Gurthemeli është një lloj shkëmbi natyror që lehtësohet lehtësisht në gjethe të trasha rreth dy deri në tetë centimetra. Sipërfaqja e dendur është e prerë lehtë dhe është e zbatueshme për trotuaret, tarraca dhe driveways. Ku është më e mira për të blerë pllaka nga guri? Vendi më i mirë për të blerë pllaka është një furnizues lokal, veçanërisht nëse jeni duke u përpjekur për të kursyer para për të transportuar. Gjeni një shumicë rajonale nëse doni zgjedhjen më të madhe. Si duhet të pastroni tarracat e pllakave? Për të pastruar tarracën e pllakave ju nuk duhet të harroni këto hapa: - Vendosni rregullisht shtrimin - Ripper Burin. - Përdorni agjentin absorbues të naftës për ndotje të yndyrshme - Materiali me sipërfaqe mat çdo tre deri në katër vjet të trajtuara posaçërisht A është gur i dashur? Gurthemeli kushton 2 deri në 6 euro për metër katror, ​​i cili është i ngjashëm me asfaltin dhe pak më të shtrenjtë se betoni. Shkruani kërkesën përmes Wilio sot dhe ofron nga ofruesit që ju merrni brenda disa minutave.