Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Grila te brendshme

Jeni duke kërkuar për perde të brendshme? Ne kemi 17,224 blinds në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Grila te brendshme

Sa kushtojnë blindat e brendshme? Për blindat e brendshme, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: fokus, dizajn, instalim, riparim. Çmimet e blindave dhe grilave të brendshme janë rreth 20-50 euro për copë. Artikulli më i shtrenjtë në blindat e brendshme është zakonisht instalimi i blindave elektrike. Kostot shtesë mund të përfshijnë: kostot e transportit, shërbimin pas garancisë dhe pjesët e këmbimit, të cilat kushtojnë mesatarisht 10-80 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 17,224. Nuk keni më nevojë të kërkoni: çmimin e blindave të brendshme, tek ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Grila te brendshmeÇmimet mesatare

Çmim të ulët238,80 L/një copë
Çmimi mesatar430,20 L/një copë
Cmim i larte842,40 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e Çmimeve të Blinds Brendshme

Për të mësuar çmimin e saktë të blinds të brendshëm, dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të verifikuar dhe pastaj ju merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e blinds të brendshme.

Lamella e brendshme e aluminit840.0L / m2
Blinds alumini të brendshëm, gjerësi slats 18/25 mm, ngjyra e bardhë, pa udhëheqje.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Linja anësore për blinds, kabllo silikoni70.8L / M.
Udhëzime anësore për blinds, kabllo silikoni.
Së bashku
M.
Futni kërkesën
Blinds brendshme alumini me gjerësi 400 mm1110.0L / një copë
Blinds alumini i brendshëm max 25, Šxl 400x500 mm.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Blindjet e brendshme të aluminit me një gjerësi prej 1000 mm1470.0L / një copë
Alumini i brendshëm Blinds Max 25, SXFL 1000x500 mm.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Hijezim i brendshemSa kushton hijezimi i brendshëm? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa është instalimi i blinds? Kostoja mesatare e instalimit të blinds është nga 110 në 150 € për m2. Çmimi i përgjithshëm do të varet nga lloji i blinds, madhësia e dritareve tuaja dhe numri i dritareve që dëshironi të hije. Blinds lejojnë kontrollin e ndriçimit të brendshëm të mbrojtur kundër rrezet e diellit dhe të mbrojë privatësinë nga pikëpamjet e huaja. Pa blinds ju do të duhet të ndryshoni pozicionin ose të lëvizni vendet derisa dielli të ndryshojë pozicionin në qiell. Blinds dhe blinds mund të zgjidhin këtë problem dhe mund të mos jetë një projekt i shtrenjtë për përmirësimin e familjes. Instalimi i blinds mund të rrisë efikasitetin e energjisë, të ndihmojë familjen e ftohjes dhe të zvogëlojë shpenzimet e ajrit të kondicionuar. Ata mund të zvogëlojnë zhurmën nga brendshme në natyrë dhe të mbrojnë dritaret nga dëmtimet mekanike. Historia e instaluesit profesional të blinds dhe mburojës mund t'ju ndihmojë të siguroni që blinds tuaj të ri të përshtaten me buxhetin tuaj dhe kornizën tuaj të dritares, dhe mund të ju kursejnë kohë dhe shqetësim. Para se të punësoni dikë, merrni një vlerësim të çmimeve pasi projekti juaj do të kushtojë. Çmimi i instalimit varet nga numri i blinds, dritaret dhe metoda e instalimit. Çmimi për blinds alumini të brendshëm është 30-50 € / m2, çmimi për montimin e blinds nën-heqjes është 20-30 € / m2. Blinds alumini në natyrë Përveç mbrojtjes së mësipërme të ambienteve të brendshme me një ventilim të ruajtur. Ata janë gjithashtu të përshtatshëm për të gjitha llojet e dritareve dhe dyerve të ballkonit. Çmimet e blinds alumini të jashtëm sipas llojit të lamellës dhe kontrollit në një dritare me dy copë dimensione 180 cm (gjerësia) x 150 cm (lartësi) janë të zhvendosur: çmimi total i kuvendit - kontrollin manual, kaloni i energjisë ose telekomanda - 200 € - 530 €. Kostot e transportit janë të nevojshme mbi 30 km. Çmimet janë indikative. Çmimi përfundimtar mund të përcaktohet duke u fokusuar dhe vlerësuar gatishmërinë teknike të dritares direkt në faqen e ardhshme të instalimit. Çmimi mund të ndryshojë nga numri i blinds instaluar. Ekziston një ndryshim nëse eksperti i pajisur blinds në një - dy dritare në dhomën e ndenjes ose blinds të përshtatura në të gjithë shtëpinë ose byte. Gjeni në lagjen tuaj të specialistit më të mirë të instalimit të çelikut Faleminderit për Wilio dhe le çmimin tuaj nga furnizuesit individualë ose kontaktoni njerëzit në mjedisin tuaj që kanë blinds kanë instaluar dhe kërkoni që ata të përjetojnë një ekspert të veçantë. Avantazhi është se ata do t'ju ofrojnë një konsultim falas, t'ju këshillojë me zgjedhjen më të përshtatshme të blinds. Për më tepër akuza Disa furnizues mund të ngarkojnë një tarifë tjetër për dritare të larta standarde ose skylights që kërkojnë pajisje shtesë. Metodat e instalimit Ekzistojnë dy metoda kryesore të montimit të blinds: Kuvendi i Brendshëm dhe Asambleja e Jashtme. Blinds të brendshëm janë instaluar brenda kornizës së dritares për një pamje elegante, ndërsa blinds e jashtme janë instaluar në muret e jashtme mbi dritaren në kutinë që do të zgjasë mbi fasadën jashtë kornizës së dritares. Nëse ka tashmë një fasadë në shtëpi, mbulesat janë instaluar. Megjithatë, në këtë rast, butësia e dritares zakonisht reduktohet në cilën fletë që mbulon pjesërisht. Mbi instalimin e blinds e jashtme, është e përshtatshme që të merret në konsideratë në fazën e ndërtimit ose më mirë në fazën e shtëpisë. Orari i instaluesit të instalimit, shenjat dhe stërvitjet e vrimave, instaloni hekurudhën udhëzuese ose harduerin tjetër dhe instaloni blinds. Cili është ndryshimi midis kapakëve të dritareve dhe blinds? Dallimi kryesor midis blinders dhe blinds është forma dhe funksioni i tyre. Blinds janë bërë me Plamellas dhe mund të hapen në disa mënyra, ndërsa blinds janë bërë nga një pjesë e materialit dhe mund të tërhiqen ose të tërhiqen. Ndryshe nga shumica e blinds, blinds mund të krijojë errësirë ​​absolute. Blolet mund të kontrollohet vetëm pjesërisht. Në rregullimin e dritës, blinds të jashtëm janë fitues të qartë. Slat e tyre janë bërë në çdo pozicion nga rrezet e diellit dhe në dhomën që keni dritë të mjaftueshme. Ju mund të blini blinds tuaj ose të lënë instaluesin të japë blinds që mund të jenë më të kushtueshme. Çmimi i blinds tuaj të Windows do të varet nga lloji, materiali dhe nëse vendosni të verbon me porosi. Llojet kryesore të blinds Blinds mund të ndahen në llojet e mëposhtme: Lamella blinds Ata kanë slats horizontale që mund të jenë të përkulura, zakonisht duke përdorur një bole rrotulluese, dhe tërheqin dhe tërheqin me një kordon. Ato mund të bëhen prej alumini, vinyl, dru dhe imit druri. Verbime vertikale Ata zakonisht janë bërë nga substanca, kanë lamella të mëdha vertikale dhe përdoren për dyert rrëshqitëse dhe dritare të mëdha. Blinds vertikale kontrollohen shumë lehtë, një kordon / zinxhir me slats tilting dhe vargu i dytë lëvizin në anën tjetër. Blinds elektrike me makinë Ngushëllim Përdorimi i blinds mund të rritet me makinë elektrike dhe kontrollin me telekomandë. Përdorimi i telekomandës përcakton shpatin e kontrollit të dritës dhe tërheqjes dhe tërheqjes së blinds. Blinds dritare të parafabrikuara Këto blinds janë të paktën mundësi të kushtueshme, sepse ato janë bërë për të përmbushur dritaret standarde, me një hekurudhë udhëzues dhe çdo harduer tjetër që duhet të instalohet. Blindet e dritareve të përshtatura paqeje janë më të shtrenjta, sepse ato prodhohen për t'iu përshtatur dimensionit të dritares suaj dhe zakonisht bëhen me materiale me cilësi të lartë. Lamella, verbime vertikale dhe pa tel mund të blihen nga materiale të ndryshme. Materialet popullore përfshijnë: alumin, pëlhurë, vinyl / pvc, druri dhe imitim druri. Çmimi është shumë i ndryshëm në varësi të llojit, madhësisë, materialit dhe prodhuesit të verbër. Blinds të lirë mund të kursejnë para në fillim, por ata nuk mund të kenë një jetë kaq të gjatë se ajo e bërë me materiale më të mira. Si mund të kurseni para për instalimin e blinds tuaj? Në vend të reduktimit të kostove të cilësisë, përveç instalimit të blinds duke përdorur këshilla të mëposhtme: Eliminimi i verbërve të vjetra vetë. Kurseni para për çmontimin e blinds, perde ose mbrojtje të vjetra që ju do të duhet të paguani instaluesin. Para se të blini blinds, ju i dini profesionistët në zonat e blinds në sajë të Wilio: Shumica e instaluesve ofrojnë vlerësim të lirë. Instaluesi mund të vizitojë shtëpinë tuaj, të ofrojë zgjidhje të bazuara në buxhetin tuaj dhe t'ju ofrojë këshilla lidhur me blerjen e blinds të drejtë.