Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Gardhe druri

Po kërkoni një ndërtues për gardhe druri? Ne kemi 25,270 ndërtues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,700 profesionistë të regjistruar
87,679 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Gardhe druri

Sa kushtojnë gardhet prej druri? Për rrethojat prej druri, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: rilevimi i vendit, projektimi i gardheve prej druri, ndërtimi dhe instalimi i gardheve. Çmimet e rrethimeve prej druri janë rreth 15-35 euro për m2. Artikulli më i shtrenjtë në gardhe druri është zakonisht druri i panjës. Shpenzimet shtesë mund të përfshijnë: pajisje për gërmimin e themeleve, lëmues, llak për dru, që kushton mesatarisht 15-60 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 25,270. Mos kërkoni më tej: gardhe druri çmimi, me ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,700 profesionistë të regjistruar
87,679 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Gardhe druriÇmimet mesatare

Çmim të ulët1 949,40 L/një copë
Çmimi mesatar2 443,20 L/një copë
Cmim i larte3 090,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të gardheve prej druri

Për të mësuar çmimin e saktë të gardheve prej druri, dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të provuar, dhe pastaj ju merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e gardheve prej druri.

Kolona e gardhit neimempnová2340.0L / një copë
Mbrojtja e orendës postimet e unëzuara prej druri dhe të metat me një diametër prej 100 - 150 mm me rrëzë dhe zbehje, por pa kolapsin e kuajve
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Kolona e gardhit e ngopur2520.0L / një copë
Pajisjet e kolonave të gardhit prej druri dhe harqe me një diametër prej 100 - 150 mm me rrëzimin dhe zbehjen, por pa mëngë të pusit, impregnim të pjesës së poshtme të rrëshqitjes ose katranit para se të zgjidhë
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Gara druri lamella.1680.0L / një copë
Gardh prej druri lamella 180 x 180 cm natyral i ngopur
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Gardh druri1920.0L / një copë
Gardh prej druri 178 x 80 cm Natyrore të ngopura
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Gardhe dhe portaSa kushtojnë gardhet dhe portat? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Kur ndërtoni një gardh prej druri, një faktor po përcaktohet për shumë çmime. Lajm i mirë është se gardhet prej druri i përkasin tregut për gardhe të ngurta në më të lirë. Duke vepruar kështu, ato ofrojnë jo vetëm mbrojtje të cilësisë dhe jetë, por edhe materiale natyrore. Çmimi i një gardh druri është përcaktuar për një metër të përbashkët. Kostoja e një gardh druri është nga 40 në 100 dhe më shumë euro. Natyrisht, një numër faktorësh vendosin për çmimin që rezulton. Pjesa më e shtrenjtë e një gardh druri është natyrisht materiale dhe punë. Materiali mund të ndahet në dy kategori. E para janë pyjet sllovake. Soft si acatas, bredh ose pisha. Ata i përkasin gardhit më të lirë të transferimit. Megjithatë, është e nevojshme të llogarisim në mirëmbajtjen e rregullt dhe në jetën e poshtme. Gardhe të lisit janë masiv, druri i vështirë, por çmimi është pak më i lartë. Është një dru sllovak, kështu që druri është në dispozicion, zakonisht nuk ka nevojë të presësh dhe me një komplot të dhjetëra viteve në kujdes të përshtatshëm. Woods ekzotike - vijnë nga Amerika e Jugut apo Afrika. Këtu është çmimi më i lartë. Në të njëjtën kohë, ata kanë jo vetëm emra, por edhe një vështrim. Kjo është lufta kundër një jete të gjatë. Këto janë gardhe masive që meritojnë pajisje cilësore, përpunim dhe kështu natyrisht rrit çmimin për punë. Megjithatë, ishte një turp për të bërë një gardh të tillë. Shtesat në një gardh prej druri maten ndryshe. Ju mund të përdorni krye të falsifikimit, pajisje të ndryshme luksoze ose cutouts. Përpunimi më i kërkuar, kjo është sigurisht çmimi më i lartë i gardhit. Për çmimin gjithashtu ndikon në trajtimin sipërfaqësor që vendosni për të trajtuar dhe bojë. Gardh prej druri Ju duhet të pikturoj lacquers cilësisë çmimi i të cilëve ndryshon gjithashtu. Këtu është e këshillueshme që të këshilloheni direkt me një bashkim që do të rekomandojë pikturë dhe veshje të përshtatshme. Për çmimin e Torbës për të dalluar nëse është një ndërtesë e një gardhit të ri ose, për shembull, ta riparojë atë. Orpava në gjysmë-semi-semieret janë më të lehta, është e mundur të zëvendësohet vetëm panelet e dëmtuara dhe prandaj është gjithashtu një mirëmbajtje e gardhit prej druri dukshëm më e lirë se sa në llojet e tjera të gardheve. Kostoja e punës për qëndrueshmërinë dhe mirëmbajtjen dhe rinovimin e një gardh druri ndryshon nga rajoni dhe cilësia. Megjithatë, mund të krahasoni mjeshtrat dhe marangozët e ndryshëm në Wilio, të cilët do të kafshohen si referenca dhe kuotim. Gjeni mjeshtrin tuaj, scrims e gardhit të përsosur prej druri në çmimin më të preferuar.