Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Dysheme e shtruar

Jeni duke kërkuar për një shtrues dyshemeje të derdhur? Ne kemi 24,516 arkëtarë në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,704 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dysheme e shtruar

Sa kushtojnë dyshemetë e derdhura? Për dyshemetë e derdhura, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: fokus, projektim, konsultim, aplikim të dyshemeve të derdhura. Çmimet e shtrimit të derdhur janë rreth 65-130 euro për m2. Vendosja e një dyshemeje epoksi premium është zakonisht artikulli më i shtrenjtë në dyshemetë e derdhura. Kostot shtesë mund të përfshijnë: mjetet, kostot e transportit, modifikimet shtesë, të cilat kushtojnë mesatarisht 20-150 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 24,516. Nuk duhet të shikoni më: çmimi i dyshemeve të derdhura, me ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,712 profesionistë të regjistruar
87,704 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Dysheme e shtruarÇmimet mesatare

Çmim të ulët3 900,00 L/m2
Çmimi mesatar5 235,00 L/m2
Cmim i larte7 740,00 L/m2
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve Liatych Podláh.

Për të mësuar çmimin e saktë të Liatych Podláh, dërgoni kërkesën për specialistin tonë të certifikuar, dhe pastaj ju merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e katit të vonë.

Epoxy anti-shqip kate (deri në 3 mm)2460.0L / m2
Dysheme të vonshme epoxy anti-shqip në brendësi të trashë prej 3 mm.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Dyshemetë e hedhura epoxy, dekorative (3 mm)3000.0L / m2
Vonë Epoxy vetë-leveling katet, dekorative në të brendshme në 3 mm të trasha.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Dyshemetë e hedhura epoxy, dekorative, patate të skuqura (5 mm)9900.0L / m2
Vonë Epoxy vetë-leveling kate, dekorative, chip kat 5 mm trashë.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Dyshemetë e hedhura epoxy, dekorative me efekt granit (3 mm)4380.0L / m2
Dyshemetë vetë-leveling epoxy vonë, dekorative me efekt granit në 3 mm brendshme të trasha.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Shtrimi ose zevendesimi i dyshemeseSa kushton shtrimi ose zëvendësimi i një dyshemeje? Kur shtrojmë ose zëvendësojmë...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Objekte të bukura të dekoruara dhe kate elegante të hedhura Kate inteligjente dhe të qëndrueshme të hedhura të tilla si epoxy dhe poliuretani përfundon janë të gjitha përfundimet seamless që mund të aplikohen për çdo bazë nën dysheme. Dyshemetë me vonesë janë një përfundim i përsosur që krijon një hapësirë ​​të mirëmbajtjes unziply, atmosferë estetike të këndshme dhe mbi të gjitha hapësirat shumë të rehatshme. Falë përdorimit të poliuretanit dhe epoksit që rezulton, pluhuri dhe papastërtitë dhe kryesisht janë të papërshkueshëm nga uji - edhe kundër çdo barrë kimike ose mekanike. Dyshemetë me vonesë mund të aplikohen në një gamë të gjerë të ngjyrave të ndryshme, si dhe përfundime transparente dhe shtresave të larta, duke përfshirë shtresat anti-shqip dhe antistatike. Kate me ngjyrë të ulët të mirëmbajtjes duke përdorur resins poliuretani Dyshemeja e vonshme janë përfundime të ulëta të mirëmbajtjes që mund të kombinohen lehtësisht me të gjitha llojet e sistemeve të ngrohjes në dysheme. Këto përfundime përmbajnë pigmente të cilësisë dhe aditivëve që mbajnë ngjyrën për një kohë të gjatë dhe i rezistojnë ndikimit të rrezatimit UV. Avantazhi më i madh i dyshemeve prej hekuri poliuretani është gamën e tyre të gjerë të aplikacioneve - banjo, dysheme të gjalla, kuzhina dhe madje edhe garazhe. Dyshemetë poliuretani mund të aplikohen në substrate çdo kat. Mbarimi i sipërfaqes së tyre kërkon një sipërfaqe të qëndrueshme dhe të pastër. Shumë dysheme të vjetra të betonit kanë nevojë për një lloj zbutjeje dhe pastrimi. Bluarja është mënyra më efektive për të zbutur të gjitha gungat e vogla në një pjatë më të vjetër betoni. Dyshemetë Epoxy të përforcuara të përdorura në mjedisin industrial Ambienti industrial kërkon një lloj të ndryshëm të sistemit të katit të hedhur. Mbarimi i dyshemesë duhet të përballojë ngarkesat ekstreme kimike dhe mekanike, nëse do të jetë një mjet i rëndë transporti ose njollë e naftës. Lloji i vetëm i rrëshirës që i përshtatet të gjitha këtyre kërkesave është një rrëshirë epoxy. Dyshemetë e përforcuara epoxy mund të aplikohen shumë të hollë. Ata mbrojnë kundër depërtimit të çdo lëngje dhe të gjithë trajtimin sipërfaqësor shpërfill pluhurin dhe papastërtitë. Dyshemetë dhe përfundimet e hedhura industriale që janë anti-shqip, kanë shumë atribute të tjera që kontribuojnë në mirëmbajtjen e ulët, qëndrueshmërinë dhe cilësinë e pllakave industriale. Sa kushton dyshemetë e rrëshirës? Sa kushton dyshemetë e rrëshirës dhe cilat janë kostoja e ngjyrës nga rrëshirë epoxy në metër katror? Kjo është pyetjet që konsumatorët shpesh kërkojnë. E vërteta është se nuk ka përgjigje të qartë për këtë pyetje, për shkak të një gamë të gjerë të produkteve të dyshemesës rrëshirë të ofruara, secila prej të cilave ka karakteristika të ndryshme dhe është projektuar për një përdorim të veçantë. Megjithatë, ne mund t'ju ndihmojmë të kuptoni më qartë kostot përkatëse. Varet nga aplikacioni Kostoja aktuale e kateve të hedhura nga rrëshirë është shumë e varur nga përdorimi i tyre i synuar. Nëse keni nevojë për një zgjidhje dysheme që: ka rezistencë të shkëlqyer veshin Mbron materialin / sfondin e ndërtimit është e padepërtueshme dhe kimikisht rezistente mund të përmirësojë rezistencën rrëshqitëse krijon një sipërfaqe të lëmuar higjienike duket awesome ... Ju mund të dukeni një burim të tillë për të blerë një dysheme rrëshire si një çështje e shtrenjtë. E vërteta është se dyshemetë rrëshirë nuk janë të shtrenjta fare, në varësi të asaj se sa ofrojnë pronat e cilësisë. Faktorët që ndikojnë në koston e dyshemesë së rrëshirës Ka disa faktorë që ndikojnë në koston e dyshemeve rrëshirë. Përfshijnë: Madhësia e zonës - kostoja e dyshemesë rrëshirë për metër katror (m2) varion në varësi të madhësisë së punës së përgjithshme. Kjo është qartazi një nga faktorët më të rëndësishëm. Zona më e madhe e dyshemesë do të jetë më e kushtueshme, por çon në kosto më të ulët për metër katror. Është kështu për shkak të faktit se parket rrëshirë janë të përziera dhe të instaluara në një vend, që do të thotë se zona më e madhe lejon për efikasitet dhe ekonomi më të madhe të shkallës. Substrate - Nëse substrati është i dobët dhe kërkohet ilaç para parket rrëshirë, do të ketë një kosto totale. Cilësia - sa i përket nivelit të qëndrueshmërisë së dyshemeve të rrëshirës, ​​ekziston një dallim i madh nga një sistem në tjetrin. Dyshemetë rrëshirë gjithashtu do të kapërcejnë më mirë me faktorë të tillë si rezistenca kimike, rezistenca termike, shpejtësia e shërimit, viskoziteti dhe cilësia e rrezatimit ultravjollcë të dëmtuar. Kati më i fuqishëm është më i lartë se çmimi. Vlera e shkëlqyer në afat të gjatë Shtrirja e faktorëve të mësipërm ankohet për ofrimin e përgjigjeve të sakta në pyetjen "Sa është dyshemeja e rrëshirës" kati mund të duket si i shtrenjtë në krahasim me opsionet e tjera, por qëndrueshmëria dhe fuqia e dyshemesë së rrëshirës tejkalon shumë mundësitë e ofruara Zgjidhje të tjera në dysheme. Prandaj, parket rrëshirë ofron një vlerë të shkëlqyeshme gjatë gjithë jetës së saj krahasuar me llojet e tjera të dyshemeve. Rëndësia e përgatitjes së sipërfaqes Përgatitja e saktë e dyshemesë është çelësi për të përdorur çdo sistem të katit epoxy. Nëse është një restorant i vogël ose një projekt i madh depo, secili prej tyre duhet t'u kushtohet vëmendje e barabartë. Të gjitha sistemet e rrëshirës mbështeten në një lidhje mekanike me çelësin dhe për fuqinë afatgjatë. Pa përgatitje të mirë të sipërfaqes, ajo është hedhur poshtë në mënyrë të panevojshme nga kryeqyteti që shpenzoni në projektin tuaj të katit. Në përgjithësi është një diamant më i përshtatshëm bluarje i kontrolluar nga vakumi për të arritur profilin më të mirë të sipërfaqes.