Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Dyer garazhe

Po kërkoni një specialist të dyerve të garazhit? Ne kemi 20,125 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dyer garazhe

Sa kushtojnë dyert e garazhit? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme për dyert e garazhit: shënjestrim dhe instalim i dyerve të garazhit. Çmimet e portave të hyrjes në garazh janë rreth 400-650 euro për copë. Artikulli më i shtrenjtë brenda dyerve të garazhit është zakonisht prodhimi i një dere automatike garazhi. Shpenzimet shtesë mund të përfshijnë: lidhjen e njësisë së kontrollit, shërbimin, i cili kushton mesatarisht 30-150 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 20,125. Mos kërkoni më tej: çmimi i dyerve të garazhit, ju do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore me ne.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Dyer garazheÇmimet mesatare

Çmim të ulët14 999,40 L/një copë
Çmimi mesatar30 756,00 L/një copë
Cmim i larte39 240,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e Çmimeve të Garage Gates

Për të mësuar çmimin e saktë të Gates Gates dërgoni pyetjen për ekspertët tanë të verifikuar, dhe pastaj ju merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në kategorinë Garage Gate.

Portë sektoriale72 000,00L / një copë
Slats binjake të izoluara, stabilitet të lartë, operacion pa probleme dhe gjithashtu pronat unike izoluese termike. Në ngjyra të ndryshme dhe dimensione standarde.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Portë58 800,00L / një copë
Në dy dimensione standarde dhe në tre ngjyra themelore (të bardha, kafe, anthracite).
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Vozis16 800,00L / një copë
Makinë elektrike për të siguruar ngushëllimin më të lartë kur trajton porta garazh.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Pajisje3 000,00L / një copë
Kontrolli - Classic Button telekomandë; Aplikimi - Sistemi i kontrollit të sigurt i projektuar për smartphones dhe tableta; Bllokimi i zhbllokimit emergjent - në rast të dështimit të energjisë elektrike; Garage Gate Grip; Falsifikim; Udhëzues bar dhe hekurudhor; Burime çeliku.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Dyer garazhi me hapje anesoreSa kushtojnë dyert e garazhit me lëkundje? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e...
Dyer industriale garazhiSa kushtojnë dyert e garazhit industrial? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme...
Dyer garazhi me rrotullimSa kushtojnë dyert e garazhit me rrotullim? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e...
Dyer garazhi sektorialeSa kushtojnë dyert seksionale të garazhit? Për dyert seksionale të garazhit, ne...
Dyer garazhi me vareseSa kushtojnë dyert e palosshme të garazhit? Ne shpesh ofrojmë shërbimet e...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa kushton instalimi i Garage Gate? Kostoja mesatare e instalimit të një porta të re garazhi është 450 euro, por çmimet mund të rriten deri në 1 175 euro. Çmimet e Garazhit: Çmimi mesatar prej 450 euro Çmimi më i ulët 45 euro Çmimi më i lartë 1,175 euro Nëse porta juaj e tanishme po humbet ose thjesht për të siguruar dhe përmirësuar pamjen e përgjithshme të jashtme tuaj në natyrë, instalimi i një garazhi të ri mund të jetë një projekt i madh i përmirësimit të familjes. Sa do t'ju kushtoni një garazh të ri, instalimin e tij dhe çfarë duhet të marr parasysh kur keni çmim? Si mund të punësosh një instalues ​​të kualifikuar Garage Gate? Installer Garage Gate ndodhet pranë Wilio. Gjeni se sa një portë e re garazhi është e vlefshme. Çmimet e këtyre portave do të varen nga madhësia, materiali dhe stili që zgjidhni. Po ashtu, vendosni nëse jeni duke marrë një portë të bërë në një kontratë që do të kushtojë më shumë ose do të zgjedhë një nga mënyrat. Shkruani Wilio Hetim dhe zgjidhni nga menutë që ofruesit do t'ju dërgojnë. Materiale. Gates mund të bëhet nga materiale të ndryshme duke përfshirë alumini, çeliku, vinyl, fibra qelqi, dru ose kombinime të shumta materiale. Disa kanë dritare qelqi ose plastike të ndërtuara, të cilat gjithashtu ndikojnë në çmimin e tyre. Bëni një pasqyrë se kush profesionistët në portën e garazhit janë më të mirët në lagjen tuaj. Gjeni avantazhet dhe disavantazhet e materialeve të disponueshme. Për të pasur një ide se sa porta e re e garazhit është e vlefshme duke marrë parasysh llojin e garazhit, madhësinë e tij (nëse është një portë për një garazh për një ose dy makina) dhe materiale. Shpenzimet e kostos prodhuese - Scroll Gates Gates, izoluar 2.4 x 2.1, garazh për një makinë 700 euro (500 euro pa izolim) - Gates Rolling Garage, izoluar 4.8 x 2.1, garazh për dy makina 1 100 EUR (900 euro pa izolim) - Garazh i krahut nga çeliku i shtypur 2.4 x 2.1 m, garazh për një makinë 1000 euro, me çelik dhe dru artificial mbulojnë 2.4 x 2.1 m, garazh për një makinë 2 000 - 2,200 euro - Gate Gates Wing nga çeliku shtypur 4.8 x 2.1 m, garazh për dy makina 1 500 euro - Gatera Garage Wing me dru artificiale të mbuluar 4.8 x 2.1 m, garazh për dy makina 3 500 euro - Porta nga Cédera nga druri masiv ose sofër, me dritare në panelet e sipërme 2.4 x 2.1 m, garazh për një makinë $ 5,000 - Porta nga kedri nga druri masiv ose sofër, me dritare në panelet e sipërme 4.8 x 2.1 m garazh për dy makina 3 500 euro Përfitimet dhe disavantazhet e materialeve konvencionale Alumini: Gatelet e aluminit Gatel janë të lehta për t'u mbajtur me mundësi të thjeshta dhe zakonisht të paktën të kushtueshme. Veçanërisht e përshtatshme për pronarët e shtëpive në zonat me dimër të fortë, sepse ndryshe nga druri nuk deformojnë, ata nuk tërheqin ose shpengojnë. Megjithatë, nëse doni pamjen dhe përshtypjen e dyerve prej druri, ju mund të blini dyer alumini pa probleme, dizajni i të cilëve imiton dru të pikturuar. Tekstil me fije qelqi: thjeshtë për mirëmbajtje janë gjithashtu një fibra qelqi garazh, të cilat zakonisht bashkëngjiten në kornizën e çelikut. Ka një zgjedhje popullore për këtë arsye. Megjithatë, kur ekspozohen ndaj temperaturave të ulëta, ata mund të shkërmoqen dhe më shumë përshtaten për pronarët e shtëpive në kushte të moderuara klimatike. Steel: Garage çeliku Gates lehtë rezistojnë motin e ftohtë dhe janë të lehta për mirëmbajtje. Ashtu si me alumin, ju gjithashtu mund të blini dizajnin e të cilit imiton pamjen e drurit. Ndryshe nga druri, nuk është e nevojshme për të redaktuar ose bojë ato dhe janë më të lira. Shumica e portave të çelikut janë të izoluara, gjë që i bën ata gjithashtu një alternativë për kursimin e energjisë. Vinyl: Vinyl Garage Gates janë të lehta dhe dëmtim rezistente në krahasim me çelik dhe alumin. Ju nuk keni nevojë të gënjesh këto porta. Megjithatë, ato nuk janë të izoluara. Druri i përbërë: Portat e këtij lloji janë bërë nga materiale të ricikluara dhe janë zgjedhje të mira nëse doni të përshtateni me shtëpinë tuaj, por me një çmim më të ulët se një portë e garazhit prej druri. Megjithëse nuk janë aq të fuqishme sa çeliku, në sajë të izolimit të polistirenit, i cili parandalon rrjedhjet e ajrit të nxehtë ose të ftohtë, ende relativisht të efektshme të energjisë. Druri masiv: Gates Gates nga masiv duken mrekullueshëm dhe mund të përshtaten për të përputhur stilin dhe rreshtimin e shtëpisë tuaj. Megjithatë, ato janë më të kushtueshme dhe nuk janë një zgjedhje e mirë nëse jetoni në një mjedis me një shumëllojshmëri të borës dhe shiut, nën ndikimin e lagështirës mund të deformohen dhe të dëmtohen. Ata kërkojnë një mirëmbajtje relativisht të madhe, kështu që ju do të duhet të qëndroni për çdo disa vjet. Ata gjithashtu kanë nevojë për riparime më të shpeshta. Izolim Një tjetër veçori për të vënë theksin është nëse porta juaj është e izoluar apo jo, dhe si është e izoluar. Nëse jeni të interesuar në rritjen e efikasitetit të energjisë të shtëpisë tuaj dhe garazhi juaj është i privuar prej saj, porta e zafrohet mund të nënkuptojë një ndryshim të madh në kostot e ngrohjes dhe ftohjes me kalimin e kohës. Porta e izoluar është e detyruar të R. Sa më e lartë është vlera e r është më e madhe izolimi i derës. Portat më të mira të zeza janë përdorur për të qenë më të kushtueshëm. Madhësi Çmimet e portës së garazhit për një madhësi pa instalim kanë filluar të lëvizin rreth 200 euro dhe kostot rriten në varësi të madhësisë dhe materialit. Dy madhësitë më të zakonshme të Gatelit janë 2.4 x 2.1 m, e cila është e përshtatshme për një garazh të makinave dhe 4.8 x 2.1 m, të përshtatshme për garazh të dyfishtë. Çmimet e portave të cilësisë qepur lehtë mund të rritet deri në disa mijë dollarë. Stil Ne njohim disa stile të zakonshme të garazhit. Më të zakonshmet janë portat e një copë dhe scrolling seksion, nganjëherë të quajtura sipërme, sepse ata janë ribotimin ose palosjen e kokës së poponadit. Dyert e rrotullimit sektorial janë një zgjedhje e mirë nëse keni hapësirë ​​të kufizuar të tavanit, por më shpesh përdoren në garazhe komerciale ose rezidenciale. Ne gjithashtu e dimë portat e garazhit tilting ose rrëshqitje. Ata në një stil rrëshqitës përdoren më rrallë në familje. Ka edhe Gates Garage në dispozicion si modele depo që janë më të lira se sa portat e bëra me porosi. Gama e stileve është tradicionale pas rrymës dhe portat mund të përputhen me shtëpinë. Kostoja e mekanizmit të hapjes së portës së garazhit Çmimet e mekanizmave po fillojnë rreth 150 euro. Për gjeneratën e tretë Gates Gates, çmimi për mekanizmat e Garage Gate është nga 300 deri në 475 euro. Sistemi i hapjes është i lidhur me një motor elektrik që shtypni butonin e portës për të hapur dhe mbyllur. Disa modele të zgjuara mund të lidhen me telefonin dhe të hapin portën me aplikacionin. Nëse keni nevojë për një sistem të ri të hapjes së derës së garazhit, ju mund të zgjidhni nga tre lloje të ndryshme të disqeve për shtëpinë tuaj: Zinxhiri i zinxhirit: zakonisht është pajisja më e butë e hapjes së gara, por janë të përballueshme dhe shumë të zakonshme. Drive Crawler: Është më e shtrenjtë, por më e qetë se zinxhiri dhe vija. Është një zgjedhje e mirë për garazhin e lidhur me objektin. Vidhosja: Edhe pse disqet e vidave janë ende opsion i zhurmshëm, ata kanë më pak pjesë si një makinë zinxhir dhe kështu kërkojnë më pak kohë për të ruajtur. Gjeni profesionistë lokalë në garazh në Wilio dhe krahasoni çmimet. Ju gjithashtu do të bëni një vlerësim. Instalimi i një garazhi të ri të gjeneratës së tretë zgjat rreth dy deri në tre orë sipas ekspertëve. Çfarë formon koston e instalimit të një porta të re garazhi? Kur të punësoni një ekspert për instalimin e një porta të re garazhi, ju ose paguani për derën dhe kostot e reja për punë ose paguani vetëm për instalimin e tyre nëse tashmë keni portën që dëshironi të përdorni. Tarifa që do të paguani për instalimin e një porta të re garazhi, zakonisht mbulon koston e marrjes nga të vjetrit. Për shembull, Garage Gateway e gjeneratës së tretë përfshin koston e mbledhjes së portave të vjetra të garazhit. Nëse keni blerë tashmë garazhin, kompanitë që ngarkoni 350 - 500 euro për instalimin e portave të dyfishtë të garazhit dhe në një 250 euro të thjeshtë. Mos harroni se këto shuma mbulojnë vetëm shpenzimet e pagave. Instalimi i Gates Gates gjithashtu kryen specialistë që ofrojnë shërbime të ndryshme të kampionëve në shtëpi. Kompanitë e tilla mund të heqin shpejt dhe në mënyrë efektive garazhin e vjetër ose jo-jokoferë, të zëvendësojnë ose përmirësojnë ekzistojnë ose instalojnë një të re gjatë ndërtimit të një shtëpie të re. Ata gjithashtu mund të strehojnë sistemet e hapjes së derës së garazhit. Cilat janë përfitimet e punësimit të instaluesit të Garage Gate? Ju mund të kurseni koston nëse instaloni garazhin tuaj. Megjithatë, marrja me qira e një profesionist për t'ju ndihmuar të keni disa përfitime, duke përfshirë që profesionistët mund t'ju ndihmojnë me portën tuaj të vjetër të garazhit. Në fund të fundit, sa prej nesh kanë një makinë mjaft të madhe për të bërë portat e vjetra të garazhit për të transferuar nëse ata madje e dinë se ku t'i hedhin ato? Instalimi i derës së garazhit hapet mund të jetë instalime elektrike. Puna me energji elektrike nuk është diçka që dëshironi të spërkatni veten. Gates Gates janë të mëdha dhe instalimi dhe heqja mund të jetë e rëndë. Për fat të mirë, një profesionist nga Wilio do t'ju ndihmojë. Si mund të kurseni në instalimet e Garage Gate? Nëse doni të kurseni para në afat të gjatë, mbani mend një garanci të vlefshme në portat e reja të garazhit dhe punën. Kompania Garage Gateway zakonisht garanton punën e saj, ndërsa prodhuesi i derës garanton cilësinë e portës si të tillë. Kompanitë e punës së garazhit duhet të jenë në gjendje të trajtojnë riparimet emergjente sipas nevojës. Për garazhin e gjeneratës së tretë Gates për shërbim pas instalimit, ata ngarkuar 150 euro plus pjesë. Si e punësoni një instalues ​​Garage Gate? Rruga e montimit të Garage Gate nuk është e komplikuar fare. Shkruani kërkesën Wilio. Përshkruani çfarë shërbimi keni nevojë dhe merrni oferta nga ofruesit brenda pak minutash. Lexoni komente profesionale, krahasoni çmimet dhe mos harroni të bëni kosto të rëndësishme që lidhen me shpenzimet. Çfarë përfshihet në çmimin e punës? Sa kushton materialet? Përfshin kostot e instalimit dhe koston e heqjes së portës? Pastaj vetëm të gjeni specialistin më të mirë!