Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Dritare plastike

Jeni duke kërkuar për një prodhues të dritareve plastike? Ne kemi 17,237 krijues dritaresh në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,701 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dritare plastike

Sa kushtojnë dritaret plastike? Për dritaret plastike, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: fokusim, projektim, prodhim dhe instalim të dritareve plastike. Çmimet e dritareve plastike janë rreth 60-100 euro për copë. Dritaret e mëdha me xham sigurie me shumë dhoma janë zakonisht artikujt më të shtrenjtë brenda dritareve plastike. Kostot shtesë mund të përfshijnë: shërbimin pas garancisë, heqjen e dritareve të vjetra, vendosjen e blindave, të cilat kushtojnë mesatarisht 20-100 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 17,237. Mos kërkoni më tej: çmimi i dritareve plastike, me ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,712 profesionistë të regjistruar
87,701 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Dritare plastikeÇmimet mesatare

Çmim të ulët3 000,00 L/një copë
Çmimi mesatar3 924,00 L/një copë
Cmim i larte5 100,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të dritareve plastike

Për të mësuar çmimin e saktë të dritareve plastike, dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të verifikuar, dhe pastaj ju merrni oferta të shumëfishta. Shikoni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e dritareve plastike.

Dritarja e linjës së vetme plastike me dimensione 800x1000 mm me të dyfishtë izolues6960.0L / një copë
Një dritare plastike me një të mesme, VXŠ 800x1000 mm, izolues i dyfishtë lustrim, 6 profilin e dhomës.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Dritarja plastike e vetme e dhomës së vetme me xhami të dyfishtë të izoluar, 6 profilin e dhomës7758.0L / m2
Dritare plastike OS me një krah, izolues xham të dyfishtë, 6 profilin e dhomës.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Dritarja e vetme e linjës së vetme me përmasa 800x1600 mm me trooks izolues10176.0L / një copë
Një dritare plastike me një të mesme, VXŠ 800x1600 mm, izolues Triple, 6 profilin e dhomës.
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Dritarja plastike e vetme e dhomës së vetme me trojack izolues, 6 profilin e dhomës8628.0L / m2
Dritare plastike OS me një krah, izolues Triple, 6 profilin e dhomës.
Së bashku
m2
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Instalim i dritareveSa kushton instalimi i dritareve? Gjatë instalimit të dritareve, ne shpesh ofrojmë...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
A jeni të interesuar të merrni një blerje të dritareve plastike me vlerë? Ose si mund t'i jepni vetë dhe t'i pastroni ato për të përfunduar përsosmërinë? Sa qëndrojnë dritaret plastike? Shpenzimet janë një nga informacionet më të panjohura për të blerë dritare - kostoja e dritareve plastike mund të ndryshojë shumë në varësi të shumë faktorëve të tillë si: Madhësia e hapjes Distanca nga dyshemeja Lloji i lustrim Stil dritaresh Lloji i dritares Shpenzimet e Kuvendit Për shkak se ka kaq shumë variabla, mund të jetë e vështirë të kuptojmë çmimin pa e ditur specifikimet e sakta të dritareve që do t'ju duhet dhe dëshironi. Gjërat e rritjes nuk janë qesharake, veçanërisht nëse është blerje të mëdha si Windows. Këto janë investime serioze që mund të ndikojnë në cilësinë e jetës suaj. Për këtë arsye, është e rëndësishme të nënvlerësoni dhe të kushtoni kohën para vendimit përfundimtar. Si të rivendosni gjendjen origjinale të dritareve plastike? Dritaret plastike mund të dëmtojnë rrezet e diellit me kalimin e kohës dhe mund të humbasin një sipërfaqe të shkëlqyeshme pas një kohe. Çfarë mund të bëni për të qenë përsëri e bukur? Dritaret janë të verdhë dhe me ngjyrë Gjeni një llak të specializuar të rimëkëmbjes së dritareve që lehtë mund të aplikoni dhe fshini - Shtresa e parë dhe dritarja duket pothuajse si e re. Dritaret mbeten me shkëlqim në sajë të lustrimit të kornizave tuaja të rinovuara qartë dylli. Ju gjithashtu mund të pikturoj plastike. Dritaret janë të pista Nëse dritaret tuaja me të vërtetë të pista, gjejnë një llak të veçantë për të pastruar dritaret, dhe kjo nuk dëmton plastike. Ju gjithashtu mund të shkoni një rrugë ekologjike dhe të përdorni zgjidhje acetike dhe ujore për të pastruar kornizat e dritareve të pista. Kornizat e dritareve janë gërvishten ose obiti Ju mund të përdorni agjent pastrues gërryes për gërvishtjet sipërfaqësore. Megjithatë, mos e përdorni atë në zonat me sipërfaqe të drurit. Ju mund të blini një llak xhel për të përfunduar për gërvishtjet më të thella. Windows të reja që dëshironi të mbani në gjendje të mirë Nëse keni dritare të reja dhe doni t'i mbani ato në gjendje të mirë, i konsideroni ata dridhen për t'u dhënë atyre mbrojtje të mëtejshme. Në përgjithësi, nëse nuk jeni të sigurt se si të trajtoni dritaret tuaja plastike, është më mirë të ktheheni tek ekspertët e Wilio. Ata do të jenë në gjendje t'ju tregojnë nëse jeni në gjendje t'i riktheni ato ose nëse duhet të zëvendësohen plotësisht. Si të montoni dritare plastike? Montimi ose zëvendësimi i një dritareje plastike është një punë komplekse që bëjnë më së miri profesionistët nga Wilio. Megjithatë, nëse nuk jeni të sigurt për aftësitë tuaja ju mund ta provoni! Bëni një studim të gjerë para fillimit dhe shikoni videot si ajo. Hapat bazë të nevojshëm për t'u ndjekur janë si më poshtë: Butësisht dhe pikërisht matjen e vrimës dhe dritares Vendosni kornizën brenda hapjes me ndarjen uniforme midis kornizës dhe hapjes Instaloni hapjen, mbulesën plastike dhe trajtimin Vidhni dritaren në kornizë - jo shumë e ngushtë, sepse ju mund të deformoni kornizën Sigurohuni që rreshtimi i jashtëm është në mënyrë të barabartë rreth dritares Vuloni gjithë qarkun e dritares. Vula e membranës përdoret më së miri për strukturat e reja. Pastroni dritaren dhe ju jeni bërë! Si të pastroni dritaret plastike? Një nga avantazhet e mëdha të dritareve plastike është se ato janë shumë të lehta për t'u pastruar dhe janë të lehta për mirëmbajtje. Këtu është mënyra më e mirë për t'i pastruar tërësisht dhe me kujdes: Lërini të gjithë papastërtinë e lirë nga qoshet në brendësi të dritares Lani dritaren e mesëm të dendur sfungjer (ujë sapuni) Thani dritaren me një peshqir ose materiale të tjera të buta Gazetat përfaqësojnë një mënyrë të shkëlqyeshme për të hequr njollat ​​në xhami Mos përdorni ndonjë material gërryes ose korrozive ose kimikate - plastike është dëmtuar lehtë Ata më shpëtojnë paratë e dritareve plastike? Ka më pak vende negative të tilla si alumini ose dritaret prej druri kur blejnë dritare PVC. Dritaret me korniza plastike janë me kosto efektive dhe të lehtë për mirëmbajtje. Për këtë arsye, ju kurseni para në sigurimin e funksionalitetit dhe kurseni kohë në afat të gjatë, për shembull, në krahasim me dritaret prej druri që duhet të pastrohen në kohë dhe të lëshojnë. Sa i përket kursimeve të energjisë, shumë debat çojnë nëse dritaret plastike janë më të mira. Kjo varet më shumë nga lustrimi i zgjedhur se nga korniza. Materiali PVC u preferua fillimisht para aluminit, sepse metali më i mirë çon ngrohje dhe prandaj jo një izolues i tillë i mirë, por në ditët e sotme instalimet e nxehtësisë parandalojnë urat termike në korniza alumini.