Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Çmimi Dritare druri

Po kërkoni një prag dritareje për dritare druri? Ne kemi 17,085 krijues dritaresh në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,794 profesionistë të regjistruar
87,869 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Dritare druri

Sa kushtojnë dritaret prej druri? Për dritaret prej druri, ne shpesh ofrojmë shërbimet e mëposhtme: orientim dritaresh, konsulencë, prodhim dhe montim, servis dritareje. Çmimet e dritareve prej druri janë rreth 40-120 euro për copë. Artikulli më i shtrenjtë në dritaret prej druri është zakonisht prodhimi i dritareve me dimensione atipike. Shpenzimet e tjera mund të përfshijnë: shpenzimet e transportit, shërbimin pas garancisë, riparimet e pjesëve të dëmtuara, të cilat kushtojnë mesatarisht 20-50 euro. Kur futni një pyetje, ne do të kontaktojmë ofruesit e 17,085. Nuk keni më nevojë të kërkoni: dritare druri çmimi, tek ne do të merrni ofertat më të mira dhe punë cilësore.

Shiko gjithashtu:Shërbime
32,794 profesionistë të regjistruar
87,869 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Çmimi për: Dritare druriÇmimet mesatare

Çmim të ulët12 540,00 L/një copë
Çmimi mesatar14 700,00 L/një copë
Cmim i larte21 300,00 L/një copë
Çmimet mesatare janë vetëm indikative. Çmimi përfundimtar i shërbimit do të varet nga madhësia, vështirësia, materialet, cilësia dhe vendi i projektit. Ju do të merrni vetëm një çmim të saktë nga ofruesi i shërbimit.
Futni kërkesën
KalkulatorLista e çmimeve të dritareve prej druri

Për të mësuar çmimin e saktë të dritareve prej druri, dërgoni kërkesën tek ekspertët tanë të verifikuar, dhe pastaj merrni oferta të shumëfishta. Shihni çmimet për çdo shërbim në kategorinë e dritareve prej druri.

Pajisjet e dritareve27 000,00L / një copë
Korniza në çdo llaç të çimentos të okleve prej druri për Windows me krahë të thjeshtë dhe dyfishuar, pa ose dyerve të lidhura, sipërfaqet mbi 2.5 deri në 4 m2
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Çdo dritaret me kontabilitet30 000,00L / një copë
Korniza për çdo llaç çimento të occlips druri për dritare me xham, pa dyer të lidhur ose të lidhur, sipërfaqet mbi 2.5 deri në 4 m2
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Shutters12 000,00L / një copë
Instalimi i rrotave të dyfishta prej druri në kornizën e dritares deri në 4.16 m2
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Petë3 000,00L / një copë
Instalimi i fletëve mbrojtëse, sigurie dhe anti-shqip në Windows
Së bashku
një copë
Futni kërkesën
Lista e çmimeve të ngjashmeListat e çmimeve të shërbimeve të tjera
Instalim i dritareveSa kushton instalimi i dritareve? Gjatë instalimit të dritareve, ne shpesh ofrojmë...
Trego më shumë
A ishin këto informacion të dobishëm për ju?
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa qëndrojnë dritaret prej druri? Kornizat e dritareve prej druri duken të shkëlqyera, izolojnë shtëpinë tuaj dhe janë në dispozicion në një sërë stilesh. Për përzgjedhjen e dritareve, shikoni për materiale të tilla që do t'ju japin cilësinë më të lartë me çmim të drejtë dhe që do të ketë një jetë të gjatë. Kornizat e dritareve prej druri mund të blihen në lloje të ndryshme të drurit të tilla si sofër dhe panje. Çdo lloj druri do të duket ndryshe, prandaj është e rëndësishme të shqyrtojmë përzgjedhjen me kujdes para se të blini. Ndryshe nga modelet më të lira plastike ofrojnë dritare druri një vështrim elegant dhe më tradicional për shtëpinë tuaj që është e lidhur natyrshëm me muraturën e vjetër. Në mënyrë që të ju ndihmojnë me një buxhet të ri të dritareve prej druri, ne kemi krijuar një udhëzues të detajuar të çmimeve në të cilën kostoja e mirëmbajtjes së dritareve prej druri është gjithashtu e përfshirë në rastin e çmimeve të ndryshme. Kush janë dritaret prej druri? Dritaret prej druri me lustrim të dyfishtë janë më të përshtatshmet për: Shtëpi në stilin tradicional Shtëpi me murature të vjetra të stilit Ata janë gjithashtu të përshtatshëm për pronarët e shtëpive që duan të instalojnë xham të dyfishtë që: Duket natyrisht Ofron izolim të mirë. Është ekologjike (materialet e rinovueshme) Dritaret prej druri me lustrim të dyfishtë janë të përshtatshme për pronarët e shtëpive që kërkojnë: Windows në stilin modern Windscreen Windows lirë Dritaret më të ulëta të mirëmbajtjes Dritaret e zëvendësimit që korrespondojnë me stilin e pronave të tjera Kostoja e dritareve të drurit Paneli i blerjes dhe korniza veç e veç është një mënyrë e dobishëm për të kursyer shumë para, veçanërisht nëse jeni gati për të blerë dhe për të gjetur çmimin më të mirë. Çmimet e kornizës së dritareve të drurit do të ndryshohen në përputhje me madhësinë e kornizës. Sa janë krahët prej druri Dritaret e krahut formohen nga një ose më shumë vertikalisht nga panelet rrëshqitëse. Për shumë pronarë të shtëpive, dritaret rrëshqitëse mund të duken shumë të vjetra, sepse ata mësohen për t'i parë ato në shtëpitë e vjetra. Megjithatë, Wing Windows janë gjithashtu një zgjedhje e madhe për pasuri të patundshme të sapo ndërtuar, sepse ata lehtë mund të rregullojnë stilin e një ndërtese ose shtëpie të caktuar. Dritaret e rrëshqitjes prej druri tani prodhohen sipas standardeve të fundit dhe shumë prodhuesit gjithashtu ofrojnë stilin tradicional. Dritaret prej druri me lustrim të dyfishtë Dritaret e dyfishta prej druri janë një zgjedhje popullore për shtëpitë e dukjeve tradicionalisht. Windows WinDscape Windows mund t'ju ndihmojë të mbani ngrohje në dimri, sepse kornizat prej druri janë një izolant i mirë dhe për kujdes të mirë për një kohë të gjatë. Ekziston edhe mundësia për të zgjedhur lisi, të butë dhe drurë. Megjithëse ata kanë dritare prej druri shumë përfitime dhe gjithashtu konsiderohen të jenë lloji më i mirë i dritareve, shumë pronarë të shtëpive kanë vendosur të ndikojnë në dru, sepse kërkojnë mirëmbajtje më të vogël dhe gjithashtu mund të përafrohen lehtësisht me pronën e dukshme. Kostoja e zëvendësimit të dritareve prej druri Megjithëse mund të jetë joshëse për të kursyer para dhe të gjithë punën me dritaret e shkëmbimit mund të bëhet në tuaj, instalimi i dritareve të reja prej druri mund të jetë një proces i gjatë dhe kompleks dhe nëse nuk keni ekspertizë, mund të jetë zgjidhja më e mirë për të lejuar instalimin profesional mund të jetë zgjidhja më e mirë. Natyrisht, kostoja e instalimit të dritareve prej druri do të varet nga lloji i drurit që zgjidhni. Shumica e tyre ende do të kenë dhjetë deri në pesëmbëdhjetë garanci dhe zgjat edhe më gjatë - investimet në dritare të reja do të jenë një përfitim për ju dhe shtëpinë tuaj. Përfitimet e kornizave të dritareve prej druri Zgjedhja e kornizave të dritareve prej druri nga materiale të tjera të tilla si PVC ose metal, ka shumë përfitime. Kornizat e dritareve prej druri janë: Tërheqëse: kornizat e dritareve prej druri duken të mira në çdo shtëpi dhe veçanërisht përshtaten në një shtëpi të vjetër me aluzion të periudhës. Pamja e rregulluar: Kornizat e dritareve prej druri mund të personalizohen për të përputhur stilin tuaj në shtëpi, me një zgjedhje të llojeve të ndryshme të drurit, të tilla si lisi, sofër ose panje që arrijnë një pamje tjetër. Mjedisi miqësor: si një material natyral, kornizat e dritareve prej druri janë automatikisht miqësore me mjedisin si mundësitë e prodhuara nga njeriu, të tilla si metali ose plastika e klorurit polivinil, veçanërisht nëse druri është i qëndrueshëm, që do të thotë se për çdo pemë të shteruar të përdorur, Për shembull, dritaret janë ulur një tjetër, të reja për të zëvendësuar pemën e vjetër. Ju gjithashtu mund të zgjidhni të përdorni dru të rigjeneruar për të mbajtur kornizat e dritareve prej druri edhe më miqësore me mjedisin. Izolatorët e mirë: druri është një material natyral izolues, që do të thotë se kornizat e dritareve prej druri ndihmojnë në mbajtjen e nxehtësisë në shtëpinë tuaj, çfarë do të zvogëlojë emetimet e karbonit tuaj shtëpiak, e mban shtëpinë tuaj të ngrohtë dhe zvogëlon llogaritë e nxehtësisë. Gjatë afatgjatë: kornizat e dritareve prej druri mund të durojnë me mirëmbajtjen e duhur dhe ende do të rezistojnë veshin mirë. Zgjedhja e gjerë: dritaret prej druri të dyfishtë kanë shumë stile të ndryshme dhe modele elegante, duke e bërë pronarët e shtëpive të gjejnë pikërisht atë që kërkojnë. Mjedis miqësore: druri është një material natyral që e bën dritaret prej druri zgjedhje të shkëlqyera nëse duam të mbrojmë mjedisin. Vlera e pronës: Me shumë avantazhe të dritareve prej druri janë investime të shkëlqyera, nëse doni të rrisni vlerën tuaj të pasurive të paluajtshme, sepse ato janë më rezultojnë në shtëpitë e mundshme të blerësve. Kostoja e dritares së krahut Pra, tani ju e dini përfitimet e instalimit të kornizave të dritareve prej druri, por si materialet ndikojnë në kostot? Për fat të mirë, ka disa lloje druri nga të cilat ju mund të zgjidhni që ndryshojnë ndjeshëm në çmim që e bën materialin më të lehtë për shumë pronarë të shtëpive. Mahogany: Mahogany Wood zakonisht merret nga Brazili dhe tropikët; Është një grurë e ngurtë dhe e dendur që parandalon humbjet termike dhe ka ngjyrë të ndryshme nga kafe të kuqërremtë për të ngrënë hije gri, duke e bërë shtëpinë tuaj për të vepruar me një komod dhe në mënyrë ekzotike. Dub: Oak është i njohur për qëndrueshmërinë, ngurtësinë dhe forcën e saj. Dihet të jetë i korruptuar nga metali, kështu që vetëm elementët e ndërmjetme të lidhjes duhet të përdoren për falsifikim. Ju mund të gjeni lisi në ngjyra si të ngopur në memec të zbehtë dhe dru të tillë ofron shikimin tuaj të ftohtë dhe të natyrshëm. TEAK: Kjo dru vjen zakonisht nga Azia Juglindore dhe në sajë të shtresës së hollë të vajrave natyrore, është jashtëzakonisht rezistent ndaj motit. Avantazhi i këtyre vajrave është gjithashtu se druri rrezaton një shije të dobët, por të qartë. Druri është në dispozicion në shumë të kuqe dhe kafe dhe mund të jetë mjaft e shtrenjtë - çmimi mesatar për dritare në shtëpi është midis 10,000 dhe 16,000 euro. Maple: dru panje që është e lidhur tradicionalisht me Kanadanë, është e fortë dhe rezistente dhe reziston në dëmtimin e rezistencës natyrore të ujit për deformim, sepse përdoret në një klimë të lagësht dhe të moderuar. Megjithatë, restaurimi i dritareve të drurit tuaj të drurit është mjaft i shtrenjtë, në varësi të cilësisë së drurit dhe madhësisë së pasurive të paluajtshme. Riparimi i dritareve prej druri Nëse dritaret tuaja janë relativisht të reja dhe kanë xhami të plasaritur, është ndoshta riparimi më i mirë i zgjedhjes. Nëse dritaret tuaja janë të vjetra, çarje mund të jenë një mundësi e përkryer për të shkëmbyer dritaret për të përmirësuar sigurinë, efikasitetin dhe energjinë e shtëpive tuaja. Shpenzimet e korrigjimit të dritareve mund të ndryshojnë. Në varësi të cilësisë së shërbimeve dhe llojit të qelqit dhe kornizave, ju investoni mund të jenë llogaritë për rindërtimin e dritareve siç duhet të jetë e lartë. Për shkak të çmimit, ia vlen të ndërmerrni dhe të krahasoni menutë e kornizave të dritareve nga instaluesit e dritareve profesionale para se të kryeni dritaren. Gjithmonë merrni me qira një dritare të çertifikuar për të instaluar dritaret për të zëvendësuar dritaret për t'ju dhënë diçka të gabuar me diçka. Mos e mbani dritaret Pa marrë parasysh se sa tërheqëse është për të zëvendësuar dritaret tuaja për markën e re, korrigjimi i tyre është shpesh më i favorshëm në aspektin e burimeve të shpenzuara nëse dritaret tuaja po i afrohen përfundimit të jetës suaj. Ju duhet të riparoheni sa më shpejt që të jetë e mundur për të ruajtur sigurinë e shtëpisë tuaj dhe për të shmangur një rritje të mprehtë të akuzave për ngrohje. Mirëmbajtja e dritareve prej druri Mbani në mend se kornizat e dritareve të drurit kërkojnë që mbrojtja e motit të mbahet dhe në gjendje të mirë. Reclavation rregullt ose pickling do të sigurojë që kornizat tuaja prej druri të duken të mira dhe janë në gjendje t'i rezistojnë motit. Pastrimi i kornizave të dritareve prej druri Kornizat e dritareve të pista të dritareve transformojnë shtëpitë më të qëndrueshme në botë. Ndiqni këto hapa të thjeshtë për të bërë kornizat tuaja të dritareve të dritareve të pastra dhe të këndshme: Së pari, do t'ju duhet të heqni qafe të gjitha mbetjet e mëdha të papastërtive nga mjedisi ose nga brenda dritareve tuaja. Pastaj ju duhet të prokuroni një fshesë me korrent me një shtrirje të vogël të çorape që përdorni për të shkarkuar ndonjë pjesë më të vogël të mbetjeve dhe të poshtër dhe pluhur. Tani dritaret tuaja pa pluhur dhe gati për pastrim. Plotësoni kovën me ujë të nxehtë dhe përzieni atë me disa pika të agjentit të pastrimit të hollë të përshtatshëm për dritaret prej druri. Para se të filloni, sigurohuni që pastruesi të shfaqet plotësisht. Dampen sfungjer dhe dekurajoni jo të lagur. Përdoreni atë për të pastruar kornizat dhe dritat e dritareve të dritareve tuaja prej druri. Përsëriteni sa më shumë që është e nevojshme derisa të gjithë të jenë të pastra. Nëse doni një prag të pastër, merrni furçë dhëmbësh të vjetër me shpohet të butë dhe e lagni me ujë të nxehtë me sapun, hiqni të gjithë të tepërt dhe me të me qoshet e kornizave të dritareve prej druri. Edhe pse mund të tingëllojë me pedanall, ajo do të parandalojë akumulimin e papastër dhe në afat të gjatë do të mbetet një dritare shumë e pastër prej druri. Tani merrni një leckë të thjeshtë dhe e lagni atë me ujë të ftohtë. Përdorni rroba për të shpëlarë sapun nga kornizat e dritareve prej druri. Së fundi, duke përdorur leckë të thatë për të hequr të gjithë ujin nga dritarja prej druri derisa të jetë plotësisht e thatë. Pikturë korniza dritare druri Nëse shtëpia juaj fillon të punojë një zile e vogël mund ta pasurojë shpejt duke aplikuar një llak të ri për kornizat e dritareve prej druri. Ngjyra e plasaritur duket e papërgatitur dhe ekspozon kornizat e dritareve të lagështisë dhe mund t'i bëjë ata të kalbet. Këtu janë disa këshilla për pikturë kornizat e dritareve prej druri: Së pari ju duhet të hiqni gjithçka që ju pengon në rrugë, të tilla si perde dhe blinds. Pastaj ju do të duhet të lani llak ekzistues dhe jo të tharë atë dhe bibritë. Nëse keni një sipërfaqe të pastër dhe të braktisur, pastroni lojëra elektronike që do t'ju duhet të plotësoni tmel. Ju do të duhet të prisni që ngjitësit të ngurtësohet para se të vazhdoni më tej. Shkrini të gjithë kornizën tuaj të dritareve prej druri deri sa të jetë e mundur; Çdo pabarazitë hyjnë në fuqi në llak. Kur jeni të kënaqur me sipërfaqen, fshini atë me një leckë të pastër të thatë për të hequr qafe pluhurin dhe papastërtitë. Mbuloni skajet e xhamit duke përdorur kasetën e mbuluar. Nëse ju pikturoni një dritare të re, ose dritaren e vjetër, së pari ju duhet të pikturoni një pallto bazë në dritaren e drurit dhe pastaj mund ta pikturoni me ngjyrë. Përdorni një furçë më të vogël për pjesët e disponueshme dhe më të mëdha për zona më të lehta në dispozicion. Mos harroni gjithmonë bojë në drejtimin e fijeve dhe gjithmonë përdorni një furçë të butë. Mos përdorni shumë ngjyra sepse mund të shkaktojë fërkim, të përdorë më së paku dhe të preferoni shtresa të shumëfishta sa të jetë e mundur. Kur të përfundoni, lini dritaren të hapur dhe prisni derisa të mos jetë e thatë.