Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Vinc me qira, ashensor me qira

Po kërkoni një ofrues për të marrë me qira një vinç ose ashensor? Ne kemi 19,688 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Vinc me qira, ashensor me qira

Keni nevojë për shërbim në fushën e marrjes me qira të vinçit apo ashensorit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në montimin dhe çmontimin dhe shërbimin e vinçave të kullave, platformave të ndërtimit dhe manipuluesve. Çmimi i marrjes me qira të pajisjeve ngritëse zakonisht varet nga qëllimi i shërbimeve. Shikoni më shumë informacion rreth shërbimeve: tarifat e trajtimit, sigurimet, rikualifikimi i stafit të ofruara nga një prej specialistëve tanë të 19,688 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Çfarë peshe mund të heqë vinçin? Ne të gjithë e dimë se ku të shkojmë në qoftë se ju duhet të marr një ngarkesë të rëndë - natyrisht me qira tuaj lokale CRAN. Por sa kushton vinçi? Përgjigja nuk është e qartë. E gjitha varet nga lloji dhe modeli i vinçit korrespondues dhe natyra e punës. Për të mësuar më shumë, lexoni ndarjen e plotë të peshës që mund të trajtojë vinça të ndryshme. Për të siguruar informacion mbi një specifikim vinç - prona të ndryshme të automjetit - do t'ju ndihmojnë të vendosni nëse ky vinç do t'i përshtatet nevojave tuaja. Specifikimet e vinçave përfshijnë gjithçka nga lartësia e vinçit në peizazhin e saj. Sa i përket parametrave teknikë të vinçit, një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të keni parasysh është një kapacitet vinçi. Kjo është pesha që mund të marrësh me automjetin. Si rregull, ato maten në ton. Por për fat të keq, gjërat janë rrallë aq të thjeshta sa duket. Pesha e saktë që vinçi mund të heqë varet përfundimisht nga funksione të ndryshme. Le të shohim së pari peshën e ngarkesës së varur. Pesha e varur ngarkesës Komplikimi i parë kur iu përgjigjur peshës së madhe mund të heqë vinçin është pesha e vetë ngarkesës. Forca e zhvilluar nga çdo objekt (dhe kështu pesha e objektit) varet nga pozicioni i saj. Me fjalë të tjera, varet nëse është në terren ose në ajër. Ju duhet ta mbani në mend kur jeni duke kërkuar për një vinç me qira. Pesha e barrës së pezullimit varet nga ligji i dytë i Lëvizjes së Isakut Newton. Për fat të mirë është shumë e lehtë për të gjetur. Për të llogaritur zakonisht është e nevojshme për të përdorur F (Pesha e Objektit) = M (Pesha e Objektit në Kilogram) X dhe (përshpejtimi i një objekti). Përshpejtimi është shpejtësia në të cilën vinçi heq dhe lëviz barrën. Por kur objekti nuk varet, ju zëvendësoni atë me një përshpejtim gravitacional që është 9.8 m / s ^ 2. Në këtë rast, formula do të ketë një vlerë f = m x g. Nëse ju ofroni Crane Company të gjitha detajet do t'ju ndihmojnë të zgjidhni se cila vinç do të jetë i përshtatshëm për nevojat tuaja. Si ndikon lartësia, distanca dhe këndi i ngarkesës? Megjithatë, barra juaj e pezullimit nuk është e gjitha që ju duhet të mendoni. Një faktor tjetër që ju nevojitet për të marrë parasysh është një kënd nën të cilin vinçi merr barrën dhe e lëviz atë. Përveç kësaj, ju do të duhet të konsideroni se sa larg gjatë procesit nxjerr sup. Çdo model vinçi është i pajisur me një tabelë ngarkimi në udhëzuesin e saj. Është një tabelë që shpjegon se si ngarkesa e modelit ndryshon kur merret parasysh distanca dhe këndi. Në përgjithësi, është ndoshta burimi më i rëndësishëm për çdo operator vinçi. Për shembull, një vinç që mund të heqë 50 ton ose 110 231 kine. Megjithatë, nëse traktor është 30 metra dhe kënd prej 17 gradë bum, kapaciteti i saj është vetëm 3,950 kins. Ky është një ndryshim mjaft i konsiderueshëm. Përveç kësaj, kapaciteti i vinçit mund të ndryshojë në varësi të çdo pajisje shtesë (p.sh., nga bumi shtesë). Dhe ju do të duhet të konsideroni se në çfarë mase ato janë zgjeruar gjithashtu. Kuptoni se diagrami i stresit mund të jetë një sfidë mjaft. Megjithatë, mund të mbështeteni në ekspertët e ndihmës. Në masë mesatare që vinçat mund të marrin Siç e keni menduar tashmë, të gjithë këta faktorë do të thotë se kapaciteti i ngarkesës së vinçeve të ndryshme mund të ndryshojë në mënyrë të konsiderueshme. Sipas të dhënave të botës Guinness, ajo ka qenë objekti më i vështirë ngritur një varkë vinçi mbushur me ujë që peshonte 20 133 ton metrikë. Kjo përkufizim i pabesueshëm u realizua nga vinçi "Taisun" në bordin e Yantai Raffles në Yantai kineze në vitin 2008. Për ta treguar atë në paqen e duhur, ngarkesa ishte më e vështirë se tërë urë Brooklyn! Por shumica e vinçave nuk mund të jenë edhe më afër këtij rekordi. Pas kapacitetit mesatar të ngarkesës për lloje të ndryshme të vinçave: Kulla vinça: 20 ton Vinça celular: 10 deri në 60 ton Por shumë vinça mund të marrin shumë më tepër. Për shembull, disa kamionë të shpatullave kanë një kapacitet ngarkimi deri në 175 ton. Por gjërat e vogla janë të fshehura në detaje Prandaj nuk ka përgjigje të lehtë për pyetjen, "Sa peshë mund të heqë vinçin?" Shumica e vinçave mund të heqin mesatarisht barrën nga 10 në 60 ton. Por disa modele bëjnë shumë peshë. Mos harroni se kapaciteti varet nga një mjet i veçantë dhe natyra e ashensorit. Për fat të mirë, ekspertët e qirasë dhe operatorët e tyre mund të ndihmojnë të deshifrojnë udhëzuesin për pajisjen dhe diagramin e ngarkesës së saj. Është e konsiderueshme që pesha nuk është e vetmja vinça karakteristike që duhet të jeni të kujdesshëm. Kështu, para se të shkoni në procesin e huamarrjes, shikoni kuptimin e specifikimeve dhe funksioneve të kamionit. Çfarë është vinçi i terrenit? Terreni Crane është një transport i rrotave të rënda (kamion vinçi) i aftë për të trajtuar materiale të rënda dhe për të kryer heqjen ose transportin shtesë të arrin në lartësitë më të larta. Crane Minicrane: Minicrane është një vinç i vogël, sidomos në një konfigurim të trafikut dhe gjithashtu mund të hyjë në ashensor, prandaj konsiderohet të jetë një vinç i brendshëm. Përdoret për të hequr në vende të paarritshme dhe, duke pasur parasysh peshën e saj, mund të përdoret gjithashtu në një terren të paqëndrueshëm ose të pabarabartë, sepse ka "këmbë si merimangë" të aftë për t'u përshtatur me situatat më komplekse dhe shirita të gomës që gjithashtu do të përdoren për hard- vende të disponueshme dhe të pabarabarta në shpatet e pjerrëta. Vinça elektrike: Gjithashtu i quajtur vinça për mbajtjen dhe transportimin me furnizimin me energji elektrike dhe trajtimin e ngarkesave të rënda brenda mjeteve ose impianteve industriale. Këto automjete karakterizohen nga dimensione të vogla dhe kapacitete të larta që lejojnë trajtimin në hapësira të vogla me performancë të lartë. Ku mund të përdoret vinçi kudo? Ashensorët metalikë Ngarkimi / shkarkimi dhe vendosja e kabinave elektrike Instalimi dhe çmontimi i vinçit në vend Kuvendi i parafabrikuar Vertikimi i tankeve. Lëvizjet e brendshme: shtyn, furrat, makinat e printimit, makinat e tekstilit. Parqet e erës Platforma e heqjes së qirasë Platformat e heqjes për të hequr personat me krahun e artikuluar ose teleskopik janë makina veçanërisht komplekse që mund të hiqen dhe vendosen në operatorë në ose në lartësinë me anë të ngritjes së shportave, pa nevojën për ura, skela ose platforma. Platformat e heqjes së karrigeve dhe rrotave përdoren për të hequr veçanërisht në ndërtim Llojet e platformave të ngritjes. Ka shumë lloje të ndryshme të platformave të ngritjes: Platformat e heqjes 10, 20, 45, 50 metra; Platformat e heqjes 60, 73, 80 metra; Platformat e heqjes pas 100 metra; 2 platforma ekskluzive të ngritjes së lartë 103 metra; Platforma e ngritjes e aftë për prejardhje prej 20 metrash nën nivelin e rrugës, specifike për të punuar dhe për të mirëmbajtjen e urave dhe pasagjerëve. Pyetje: Si mund ta gjej atë vinç që kam nevojë? Përgjigje: Është projektuar ekskluzivisht nga ju dhënë nga detajet dhe parametrat e ngarkesës, kënd ... Ne shpesh kërkojmë kontrollin e performancës për të ndihmuar në përcaktimin e pajisjeve të sakta për situatën. Për një vendim, ne gjithashtu do t'ju ofrojmë një kopje të diagramit të stresit të prodhuesit. Pyetje: Sa ditë më parë duhet të planifikoj një qira vinçi? Përgjigje: Sa më shumë kohë që ne do të duhet të planifikojmë një qira vinçi, aq më mirë do të jetë për ju - klientët tanë. Në varësi të llojit të vinçit, ne do të duhet të marrim një leje shpërndarjeje, të planifikojmë një ekuipazh në rritje për të ndërtuar një vinç dhe disa vinça duhet të rezervohen paraprakisht për nxjerrjen e tyre të lartë. Prandaj, sapo të plotësoni të gjitha lehtësitë e nevojshme për projektin tuaj, ne ju rekomandojmë që të kontaktoni përfaqësuesin e shitjeve sa më shpejt që të jetë e mundur. Menjëherë pas nënshkrimit të kontratës së qirasë është një vinç i rezervuar për ju. Megjithatë, nëse kjo është minutën e fundit, mos hezitoni të na kontaktoni. Ne e kuptojmë se ka situata të jashtëzakonshme ose ka nevoja të paparashikuara dhe mund të jeni të sigurt se ne kemi përvojë me atë që ne ofrojmë pajisjet e nevojshme sa më shpejt që të jetë e mundur nëse është e mundur në flotën tonë. Pyetje: Çfarë ngarkoni për mbajtjen e pajisjeve? Përgjigje: Normat e transportit ndryshojnë në varësi të: Çfarë lloj pajisjeje keni nevojë dhe konfigurimi i dëshiruar (platforma, bumi, kulla, vinçi i servilit, etj.). Në çfarë lloj vinçi është vetëm e vendosur. Ku ka një projekt / ndërtim. Shuma e kundërpeshës e dhënë. Pas diskutimit të këtij informacioni, përfaqësuesi i shitjeve do të jetë në gjendje të ofrojë një kosto të caktuar të transportit të sheshtë, instalim dhe operator të nevojshëm. Çfarë informacioni duhet të mbledh para se të telefononi operatorin e dinte të përcaktojë madhësinë e saktë të vinçit? Kur zgjedhni madhësinë e vinçit gjatë telefonit, është e nevojshme të mbani mend gjërat e mëposhtme: • Cila është pesha e subjektit (subjekteve) që do të hiqet? • Cila është madhësia dimensionale e artikujve që duhet të hiqen? • Ku janë pikat e ngritjes? Si i lidhim artikujt tuaj për t'i marr ato? • A është e nevojshme ndonjë pajisje speciale? • Cilat janë dimensionet fizike të një ndërtese ose pengese mbi të cilën ne do të heqim, duke përfshirë dhe. Distanca nga bumper vinçi në anën e ndërtesës b. Lartësia e lartësisë c. distanca përmes çatisë së ndërtesës • Bëni një kontroll të shpejtë të sigurisë në vend. Ka disa tela mbi tokë, pemë, rrjete inxhinierike nëntokësore, tokë të paqëndrueshme ose çështje të tjera të sigurisë që kërkojnë një vend të caktuar? • A do të qëndrojë vinçi në pasuri private apo publike? Nëse do të ketë një vinç të ndërtuar në një zonë publike, ne do të duhet të marrim leje për të përdorur këtë pronë, ose në disa raste lejojnë lejen për të qëndruar në tokën publike të talentuar. • Ku vjen variu kudo? Makinat tona më të mëdha kërkojnë një udhëtim në fusha të caktuara të lejeve të udhëtimit. Ne duhet ta bëjmë paraprakisht.