Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Veshje oxhaku

Jeni duke kërkuar për një tjegull për një oxhak? Ne kemi 23,763 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Veshje oxhaku

Keni nevojë për një shërbim në fushën e tjegullave të oxhakut? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në projektimin dhe vizualizimin, transportin dhe vendosjen e pllakave të oxhakut. Çmimi i rreshtimit të oxhakut zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: shërbimi pas garancisë, avullimi, ngjitësi, të cilat do të ofrohen nga një prej 23,763 pllakave tona në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Pllaka fireplace - Pyetje të shpeshta Cilat materiale janë më të përshtatshme për një tjegulla fireplace? Ne shpenzojmë shumë më tepër kohë në të brendshme, ideale në një rreth afër dhe rreth zjarrit. Nëse i përkisni atyre që ndjehen në atmosferën e duhur që qetësohet nga një fireplace në shtëpi, ju me siguri e dini se vetëm zjarri nuk është i mjaftueshëm. Fireplace gjithashtu duhet të kryejë funksionin estetik, duhet të punojë moderne dhe natyrisht të jetë plotësisht funksional dhe të sigurojë shumë nxehtësi. Faktori themelor për të gjitha këto aspekte është materiali në të cilin fireplace është zbukuruar. Ka disa opsione dhe ndryshime që mund të zgjidhni. Ne ju sjellim një pasqyrë të shkurtër të materialeve të përshtatshme dhe përfitimeve ose kufizimeve të tyre. Çeliku. Kjo është një nga materialet më të njohura të veshjes. Steel vjen në shumë përfundime të ndryshme kështu që përshtatet në shumë të brendshme. Korniza e çelikut të fireplace jep dhoma shpesh moderne dhe industriale. Dru. Zgjedhje më pak e dukshme për rreshtimin e drurit, duke pasur parasysh atë që digjet është druri. Kur ndërtimi i një fireplace - nëse trupi është projektuar siç duhet - do të ketë një problem me një kornizë druri për sa kohë që lejohen rregullat e aplikueshme. Beton. Fireplace konkrete me linja të pastra dhe përfundime natyrore sjell në brendësi të një përshtypje moderne dhe nxesin hapësirën në mënyrë më efikase, sepse ajo mban ngrohje. Ky është një material i qëndrueshëm që është ideal për zjarrit dhe në sajë të një numri të madh të ngjyrës dhe teksteve, mund të krijoni një element unik të dizajnit në hapësirën tuaj. Gur. Rreshtimi i gurit furnizon brendësinë e një bukuri të thjeshtë. Gurët ofrojnë një cilësi interesante dhe ngrohje së bashku me një fireplace, të ndihmojë për të rrezatuar ngrohjes, ngrohjen e brendshme më të shpejtë dhe të mbajtur atë të ngrohtë për një kohë të gjatë. Me një gamë të gjerë të redaktimit të sipërfaqes, ju mund të rregulloje fireplace tuaj me stilin e ndryshme dhe llojin e dizajnit. Třehla. Mbulesa e tullave do të gjejë përdorimin e saj në brendshme moderne, punon herjivo dhe elegant. Tulla kanë shumë ngjyra dhe madhësi dhe mund të organizohen në modele të ndryshme për të krijuar një pamje të larmishme që do të dorëzojë hapësirën e duhur të stilit. Pllaka. Pllakat janë në dispozicion në materiale, ngjyra, madhësi dhe textures, mund të përdoren në çdo brendshme. Sipas llojit të pllakave të përzgjedhura, është e mundur të arrihet një vështrim tërheqës dhe luksoz me kosto relativisht të ulëta të hyrjes. Tilters. Kërkimi i pllakës për fireplace tuaj kërkon një dozë të caktuar të aftësive. Për këtë specie, ka rregullore të veçanta të ndërtimit dhe gjithashtu teknikat e montimit që duhet të ndiqen. Qeramikë. Tjegulla qeramike përdoret për zjarrit dhe dalje. Pllakat dekorative ishin veçanërisht të njohura në fund të shekullit të 19-të. Qeramika po rezistojnë mirë dhe është mjaft rezistente për të duruar kërkesat e fireplace. Për një fireplace, pllakat janë më të përshtatshme me një trashësi më të madhe. Porcelani. Porcelani është gjithashtu një zgjedhje e shkëlqyer për fireplace. Ai digjet në një temperaturë më të lartë, e cila i jep atij një pamje të vogël; Edhe në temperatura të larta, si dhe qeramika dhe më shumë opsione të dizajnit shpesh janë në dispozicion për popullaritetin e tyre. Sidomos pllakat e mëdha prej porcelani janë gjithnjë e më popullore sepse ato ofrojnë një pamje unike. Çfarë duhet të merret për të hequr fireplace? Vetë vendi pritet të hapë zjarr duhet të jetë i veshur me materialet përkatëse që përputhen me rregulloret e ndërtimit. Pllakat nuk janë të rekomanduara për temperatura mbi 80 ° C, kështu që përdorimi i tyre për rreshtim të brendshëm nuk rekomandohet, por ato janë ideale për veshjen e jashtme. Ata gjithashtu i përshtaten mjedisit të fireplace, pasi ata mund të mbrojnë hapësirën nga fireplace që është e ekspozuar ndaj ndezjeve ose karbonit. Ka shumë lloje të ndryshme të pllakave dhe mund të përdorni. Megjithatë, gjithmonë sigurohuni që ato të rekomandohen për aplikime me temperaturë të lartë.