Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Veshje druri

Po kërkoni një ekspert në veshjen e fasadave prej druri? Ne kemi 24,306 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,791 profesionistë të regjistruar
87,853 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Veshje druri

Keni nevojë për shërbim nga zona e veshjes së drurit për fasadë? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni profesionistë cilësorë për të synuar, projektuar, prodhuar, vendosur. Çmimi i veshjes së fasadave prej druri zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: shkallë, vegla, gozhdë të ofruara nga një prej marangozëve tanë të 24,306 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,791 profesionistë të regjistruar
87,853 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Dru i drurit në fasadë Dru i drurit në fasadën e drurit është një produkt i ndërtimit jashtëzakonisht të gjithanshëm. Mundësitë e skicave të jashtme janë të gjallë dhe përfshijnë materiale të tilla si laths, herpes, tab dhe kthetrat periferike. Pllakat prej druri janë gjithashtu në dispozicion në lloje të ndryshme të drurit të rikuperuar (shumë lloje) përmes kedrit, pishës, sequins për të duglask zakonshëm dhe shumë lloje të tjera. Pluses e pllakave prej druri Avantazhi kryesor i një veshjeje prej druri në fasadë është se ajo është marrë nga burimet e rinovueshme. Nëse një tjegull prej druri është një certifikatë FSC, mund të jeni të sigurt se druri erdhi nga pyjet e qëndrueshme. Ka disa mënyra për të "ekologizuar" mundësitë e marrjes së materialeve për pllaka prej druri. Druri i pyllëzuar është një teknikë tradicionale japoneze në të cilën druri është pak i djegur dhe më pas shërohet nga vajrat natyrore. Përveç ofrimit të një përfundimi të bukur, kjo teknikë mbron dru para se moti të jetë pa shfaqjen e gabimeve, pa preservatives kimike ose pesticideve. Trajtimi termik është një metodë tjetër për të rritur elasticitetin në përgjithësi dhe elasticitetin ndaj motit pa kimikate. Ky lloj i drurit zgjat shumë dhe është rezistent ndaj lagështirës, ​​insekteve dhe mykut. Është e mundur për ta përdorur atë në pothuajse të gjitha llojet e pllakave. Ju gjithashtu mund të krijoni pllaka dekorative në natyrë prej druri nga bordet e restauruara, të tilla si stodôl. Druri i rikuperuar mund të sigurojë shtëpinë tuaj një pamje të përafërt, tradicionale gjatë riciklimit të drurit që do të hidhnin ndryshe. Disavantazhet e përpunimit të drurit Disavantazhi është se drurit që nuk ka një certifikatë mund të vijë nga pyjet e menaxhuara paqëndrueshme - kryesisht nga pyjet tropikale të minuara në mënyrë të paligjshme në mbarë botën. Shumica e produkteve të drurit duhet të mbrohen nga llak dhe produkte të tjera për të duruar për sa kohë që ata kanë shpërthyer insekte të tilla si termite, të zeza dhe të tjerë. Këto produkte mund të bëhen nga kimikatet e rrezikshme që lëshojnë avuj të dëmshëm. Konsideroni pllaka prej druri jo toksike të tilla si druri i gazuar ose druri i modifikuar termikisht. Ngarkesa e energjisë e pllakave prej druri Barra e energjisë e drurit të shprehur nga per është një nga më të ultat e të gjitha materialeve të ndërtimit. Në ajër të thatë prerë drurë ka një vlerë të materializuar të energjisë prej vetëm 0.5 mj / kg. Nëse jeni në gjendje të merrni druri lokal, energjia do të reduktohet sepse energjia e përdorur për të transportuar dru do të jetë minimale. Materiali për tjegulla Pllakat prej druri shpenzimet shkojnë nga 5.00 në 25.00 për metër katror. Megjithatë, kostoja e punës së instalimit ndryshon midis qyteteve dhe rajoneve, por zakonisht janë mesatarisht prej 5.00 deri në 15.00 euro për metër katror. Shpenzimet materiale janë të prekura nga lloji i drurit të përdorur dhe stili i tjegullave. Llojet e zakonshme të pllakave prej druri janë bredhi të kuq, bredh siberian dhe pisha, më shumë kedër, pisha, sekvoja, duuglaska, accoya. Shumica e prodhuesve vendas ose furnizuesit e pllakave prej druri sigurojnë karton dhe lath, zam, shkrime, herpes, speca. Çdo lloj ofron një vështrim unik dhe kostot shoqëruese. Druri i fortë dhe dru i butë - i cili është më i miri për pllakat prej druri? Cili është dallimi në mes të drurit të fortë dhe të butë? Dallimi midis drurit të fortë dhe të butë nuk është në ngurtësinë e dendësisë ose drurit, por ndikon në pemën dhe riprodhimin e saj. Pemë të ndryshme krijojnë fara të ndryshme dhe ky është dallimi kryesor midis drurit dhe drurit. Drurë prodhohet nga pemët e njohur si bimët lulëzuar dhe dru i butë vjen nga pemët e njohura si gjimnosperma. Në mënyrë tipike, farat e farës kanë një lloj paketimi të veçantë, fara e drurit të butë janë të zhveshur dhe janë të ekspozuar ndaj mjedisit. Dru i butë është zakonisht një hije e lehtë, për shembull kafe e artë dhe megjithëse ka një sipërfaqe më të butë, është dru i fortë. Është e lehtë, duke punuar mirë me të dhe shumë më e lehtë për të absorbuar trajtimin sipërfaqësor, ngjitësit dhe preservatives. Dru i butë është një lloj më i qëndrueshëm i drurit si një drurë që përfaqëson rreth 80% të të gjithë drurit. Dru i butë është gjithashtu relativisht rezistent ndaj baktereve, kërpudhave, i zi dhe lagështi, kështu që është ideale për tjegulla, tarraca dhe projekte të tjera të jashtme. Speciet e pllakave të butë Druri i butë i butë me të cilin është i lehtë për të punuar dhe është popullor me projekte ku rezistenca e motit dhe pamja tërheqëse është shumë e rëndësishme. Djali i dytë që është i përshtatshëm për përdorim në zbatimin e pllakave prej druri është siberian Smrekovec. Ajo konsiderohet globalisht një nga materialet më të mira të drurit. Ajo kundërshton kohën e kohës dhe është e shkëlqyer për aplikacione të ndryshme të mobilierisë në natyrë të tilla si pllaka, fasada dhe dysheme. Megjithatë, duhet të theksohet se nëse druri halor i përdorur për shishe nuk trajtohet siç duhet me shtresë të lartë të cilësisë ose të përfundojë, ajo do të shkojë në gri argjendi. Rregullimi premium që mund të aplikohet në dru të butë gjatë kohës është i pasuruar me ngjyra dhe kërkon mirëmbajtje të vogël. Tjegulla nga drurë Llojet e ndryshme të drurit mund të përdoren gjithashtu në projektet e prerjes së drurit. Duke pasur parasysh strukturën e saj komplekse, ajo ka rritje më të ngadalshme. Ngjyra e drurit është shumë e errët në krahasim me një dru të butë, por nëse druri nuk trajtohet me përfundimin e cilësisë, ai gjithashtu do të veprojë me gri të argjendtë. Druri i gështenjës është një dru i vështirë popullor për tjegulla në Mbretërinë e Bashkuar - shpesh është në dispozicion për dubin evropian në specifikimet e pllakave prej druri H21. Çmimet e pllakave të buta dhe të drurit Si rregull, druri i butë është më i lirë se drurë, por çmimi për çdo projekt individual do të ndryshojë në varësi të detajeve dhe madhësisë specifike të projektit tuaj. Nëse keni nevojë për ndihmë duke filluar projektin, ju lutem mos hezitoni të na kontaktoni. Nëse doni të merrni një kuotë për projektin tuaj të ardhshëm ose doni të diskutoni llojet më të mira të drurit në dispozicion, ne do të jemi në gjendje të ofrojmë këshilla dhe këshilla të ekspertëve që do të bëjnë cilësinë e projektit tuaj.