Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Trajtimi me dru

Po kërkoni një marangoz për trajtimin e drurit? Ne kemi 25,556 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,800 profesionistë të regjistruar
87,876 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Trajtimi me dru

Keni nevojë për shërbim në fushën e përpunimit të drurit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në kujdesin dhe lyerjen e mobiljeve të kopshtit, gardheve dhe trarëve. Çmimi i impregnimit mbrojtës ose mbrojtja e drurit me llak zakonisht varet nga qëllimi i shërbimeve. Shikoni më shumë informacion rreth shërbimeve: llak, vaj, furçë, letër zmerile, rrafshues, të cilat do të ofrohen nga një nga specialistët tanë të 25,556 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,800 profesionistë të regjistruar
87,876 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Cilat redaktime të drurit të jashtëm janë më të mirët? Vera është koha që ju mund të ju lejoni të bojës, të trajtoni dhe të abonoheni mobilje tuaj në natyrë, kuvertën dhe gardhe ... Çfarë rregullime të jashtme keni nevojë? Ne do t'ju konvertojmë disa nga mënyrat më të mira për të arritur që druri juaj i jashtëm do të durojë sa më gjatë që të jetë e mundur. Pse duhet të trajtoj dru në pjesën e jashtme? Në përgjithësi, të gjitha druri të vendosura jashtë kërkojnë një shkallë të mirëmbajtjes. Shtresa e ngjyrave siguron një nivel sipërfaqësor të mbrojtjes kundër motit, por për t'i rezistuar një rreze të mprehtë dielli, erës së mprehtë dhe shiut të fortë vetëm ai nuk është i mjaftueshëm. Druri mund të depërtojë në lagështi dhe të shkaktojë atë të kalbur, ndërsa rrezatimi diellor ndikon në ngjyrën e saj dhe mund të dëmtojë kohën e tij të përfunduar natyrore. Aplikimi i vajit të jashtëm të cilësisë së lartë, llak ose pallto të lartë mund të ofrojë gjithçka që ju nevojitet, duke mbledhur një ngjyrë të mrekullueshme dhe një strukturë druri. Vaj i jashtëm - Mënyra e lehtë Nëse ju kujdeseni për formën më të thjeshtë dhe më të shpejtë të mbrojtjes afatshkurtër, mos kërkoni asgjë tjetër përveç përfundimit të vajrave të jashtme. Vajrat i mbrojnë ata që të depërtojnë në fibrat e drurit dhe të lënë një shtresë të dylli në sipërfaqe. Ata mbrojnë kundër dëmtimit nga dielli dhe përmbajnë përbërës aktivë që mbrojnë kundër kërpudhave, algave dhe kërpudhave. Këto vajra janë në dispozicion në ngjyra të ndryshme dhe katër opsione janë në dispozicion në faqen e internetit: Qartë - nxjerr në pah ngjyrën natyrale të drurit dhe strukturën e fibrave të saj. Natyrore - mbrojtur plotësisht dru, të cilat gjithashtu do të duken si "unworked". Cédr - shton një ngjyrë të pasur të kuqe / portokalli Oak - ofron një ton të fortë ari. Të gjithë kanë një sipërfaqe saten që e bën më të lehtë për të kulluar ujin. Disavantazhi i përdorimit të naftës është se pronat mbrojtëse reduktohen me kohë dhe për këtë arsye kërkohet një tjetër shtresë për 12 muaj të tjerë. Megjithatë, nëse vazhdoni të aplikoni, druri juaj duhet të duket i madh dhe i fundit për shumë vite. Vajrat janë të dizajnuara për përdorim në sipërfaqet vertikale. Kur redaktoni një sipërfaqe horizontale, është e përshtatshme për përmirësimin e rezistencës së ujit të parë. Llak në natyrë - zgjidhje afatgjatë Përdorni llakun e jashtëm për të krijuar një pengesë solide kundër elementit. Pas aplikimit të këtyre mburojës mbrojtëse të lacquers që refuzon lagështi dhe rrezet UV. Nëse aplikoni më shumë shtresa me furçë natyrale Bristles, projekti juaj fiton një sipërfaqe të ndritshme dhe me shkëlqim. Varnikët në natyrë tentojnë t'i përgjigjen mirë të gjitha ndryshimeve të ndryshme sezonale gjatë vitit dhe zakonisht mbrojnë drurin tuaj rreth 2-3 vjet derisa të fillojnë të vishen të veshur. Kur vëreni dudes shkumës, sipërfaqja butësisht bluaj në qetësi dhe më e mira është të aplikoni një shtresë të re para se të vini re llak fillon të djersite. Nëse keni ndodhur, ju e keni vënë atë poshtë, ju do të keni për të hequr një sipërfaqe ekzistuese të pikturuar dhe të rivendosni mobilje në natyrë. Rivendosja e drurit - për rinovimin e drurit Dru me ngjyrë të plasaritur ose lëkurë me llak, shenjat e motit ndikon ose me dëmtim të dëmtuar natyror ka nevojë për rimëkëmbjen. Xhel i restaurimit të drurit është i madh kur rivendos cilësinë origjinale të drurit, në sajë të përbërjes së biodegradueshme pa erë. Dhe për të arritur rezultate të shkëlqyera, vetëm disa hapa të thjeshtë kanë nevojë. Mos harroni gjithmonë së pari në dru të dëmtuar për të aplikuar një refresher dhe pastaj përdorni ose ngjyrën tuaj të zgjedhur ose llak. Ngjitës strukturore - për punë të madhe të mobilierëve në natyrë Produktet e tryezës mund të jenë shumë të ndjeshme ndaj dobësimit të elementeve të jashtme, kështu që një ngjitës i mirë strukturor në inventar është i paçmuar. Ngjitës druri i zhvilluar posaçërisht në mënyrë që të sigurojë një lidhje më të rreptë kur elementet e jashtme operohen - mbron dritaret tuaja prej druri, dyert dhe portat para dëmtimit të ujit. Ruajtja dhe trajtimi i drurit Ruajtja e një druri të ri është kosto shumë më efektive dhe më e lehtë se sa më pas trajtimi i drurit që kërcënon prishjen. Sulmet e kalbjes së thatë, kalbjet e lagura ose të zeza mund të shmangen duke përdorur pajisje efektive mbrojtëse për dru të ri. Trarët prej druri janë veçanërisht të prirur për shërimin dhe mënyra e vetme e besueshme për mbrojtjen e tyre është të përdorë një shtresë mbrojtëse kur instaloni ato. Ngjyra e sipërfaqes mbron kundër motit, por jo para se të sulmojë kërpudhat. Trarëve prej druri janë veçanërisht të ndjeshëm ndaj përmbarimit dhe shpesh është e nevojshme të vendosen kur instalohen. Duhet të trajtohen të gjitha sipërfaqet prej druri. Ballafaqimi me pyje të reja Është thelbësore që të gjitha sipërfaqet të trajtohen. Ruajtja më e thellë depërton në dru, aq më efektive. Kjo mund të varet nga metoda e aplikimit dhe përbërjes së ruajtësit. Transportuesi i shumicës së preservatives është një tretës organik që u lejon atyre një depërtim të lehtë në dru. Falë nivelit të lartë të efikasitetit mund të aplikohet me metoda të tilla si furçat derdhje, spërkatje ose njomje, dhe janë të përshtatshme për përdorim në ndërtesa, ferma, ferma dhe zona industriale. Ngjyra e sipërfaqes mbron kundër motit, por jo para se të sulmojë kërpudhat. Çfarë druri mund të trajtohet Nëse përdoret druri, ku shpesh është lagështi, mbrojtja e saj është e nevojshme për të shmangur kalb. Për shembull, për kolonat e gardhit, kornizat e dritareve, prerjet e dritareve, trarët që prekin muroneri pa shtresë efektive izoluese, druri në ndërtesat bujqësore në kontakt të menjëhershëm me plehun dhe silazhin dhe drurin e përdorur për punimet e urës, në ndërtuesit e transportit ose strukturat e ujit. Ka situata të tjera ku rreziku i kalbjes ose sulmit të insekteve ka më pak gjasa, por ende rregullimi i konsiderueshëm dhe ruajtës mund të konsiderohet sigurim i dobishëm kundrejt kostos së riparimeve të mëvonshme. Disa shembuj janë trarëve të çatisë klasike, bordeve, pllakave, pllakave të murit, trarëve të zbuluar të kulmeve të sheshta, trarëve në katin përdhes, etj. Udhëzimet e Përgjithshme të Mbrojtjes së Drurit Të gjitha druri duhet të jenë të thatë dhe të privuar nga leh, ngjyra, bojra dhe veshje të tjera sipërfaqësore. Të gjitha sipërfaqet duhet të trajtohen. Transportuesi i shumicës së preservatives është një tretës organik që u lejon atyre një depërtim të lehtë në dru. Depërtimi në fibër është i rëndësishëm. Trajtimi i furçave. Është mirë të aplikoni dy ose më shumë shtresa, kështu që më vonë duhet të aplikohen para se të thani të mëparshmen. Një furçë e madhe dhe lëngu duhet të përdoren në dru si një shtresë e lëngshme, jo si ngjyra. Penetrimi në strukturën e drurit të fibrave është më i rëndësishmi dhe më i miri është druri që të trajtohet nga zhytja në një kovë ose rezervuar që përmban lëngje mbrojtëse. Spërkatës. Çdo shtresë duhet të jetë një sipërfaqe e tërë e mbuluar dhe, pasi dy ose më shumë shtresa duhet të zbatohen kur të aplikoni me brushat. Për një trajtim të përgjithshëm të drurit, një cilësim shumë i kujdesshëm i pajisjes së llakut kërkohet për të arritur rezultate të kënaqshme. Është e nevojshme të përdoren presion të ulët dhe një hundë të përshtatshme për të shmangur formimin e aerosolit ose reflektojnë lëngun nga sipërfaqja e drurit. Të gjitha druri duhet të jenë të thatë dhe të privuar nga leh, ngjyra, bojra dhe veshje të tjera sipërfaqësore. Zhytja. Kjo është më efektive nga metodat e thjeshta të trajtimit dhe duhet të përdoret sa herë që të jetë e mundur. Mjafton për tre deri në dhjetë minuta për të ndërtuar trarëve në shtëpi të reja. Nëse druri përdoret për të zëvendësuar në rastin e kalbjes së thatë, duhet të jetë zhytja më e gjatë (brenda dhjetë minutash). Ku druri përdoret për të kontaktuar tokën, rekomandohet për shembull, postimet e tokës të paktën një orë. Nëse nuk është e mundur për një dru me një ruajtës gjatë gjithë gjatësisë, kjo redaktim i zgjeruar duhet t'i nënshtrohet tokës në tokë (plus rreth 15-30 cm) dhe pjesa tjetër trajtohet tërësisht me furçë. Nëse druri që është zhytur ose i ngjyhet, më vonë prerë ose shkurtohet, është thelbësore që pjesët e pafituara të ri-pikturohen me një furçë ose të ngjyrosur.