Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Trajtim siperfaqesor

Jeni duke kërkuar për një suvatues për trajtimin e sipërfaqes? Ne kemi 23,752 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,798 profesionistë të regjistruar
87,874 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Trajtim siperfaqesor

Keni nevojë për një shërbim për trajtimin e sipërfaqes? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në aplikimin e suvasë, veshjeve, tapeteve dhe betonit të ekspozuar. Kostoja e pastrimit, lustrimit ose përfundimit duke aplikuar shtresa dhe veshje në materiale zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: punë përgatitore para-rregullimit e ofruar nga një prej specialistëve tanë të 23,752 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,798 profesionistë të regjistruar
87,874 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Wizard i vogël i murit Në fillim të një mesazhi të shkëlqyer. Ka një botë të tërë të përfundimeve të murit. Që nga koha kur muri mbulonte maksimumin kaq gëlqere ose vetëm një ngjyrë të bardhë, zhvillimin e grepës përpara që të kemi një problem tjetër sot. Aktualisht, ka kaq shumë mundësi që ne shpesh nuk e dimë se si mund të gjejmë më të mirën dhe vetëm një dhomë ose të gjithë shtëpinë. Letër-muri Wallpaper është një letër e përafërt dekorative e aplikuar në mur me ngjitës. Modelet moderne shkuan nëpër një rrugë të gjatë nga paraardhësit dhe modelet e saj të thjeshta dhe i shtypin ato është aktualisht mosrespektim. Nëse jeni duke shkuar tashmë në dhomën e fëmijëve me mishërim artistik të përshtatur saktësisht për degët tuaja, ose ju do të dëshironi të mbuloni dekorimin e luleve të murit të frymëzuar nga livadhe e lulëzuar është një shans i madh që ju do të gjeni një sfond të tillë, madje edhe në lidhje me shijen ose buxhet. Kur planifikoni një projekt të mundshëm, mos harroni se në dhomat me lagështi të lartë të tilla si banjo dhe kuzhinë, zakonisht nuk rekomandohet të përdorni letër-muri. Ekspozimi i përsëritur ndaj lagështirës mund t'i dëmtojë ato, të rrëzojë ose të shtrembërojë letrën. Megjithatë, do të varet nga kushtet e sakta dhe ventilimi i shtëpisë tuaj, si dhe nga cilësia e produktit. Udhëzimet themelore për përdorim Së pari lexoni udhëzimet e prodhuesit, sepse ata mund të ndryshojnë. Si rregull, pas përgatitjes së mureve, do të jetë e nevojshme për të prerë Wallpapers për shirita sipas dimensioneve të murit. Përdorni paste në mur ose letër dhe bashkëngjitni letër-muri. Sigurohuni që të mbani një model të përsëritur duke marrë parasysh reduktimin dhe përhapjen. Pastaj shtypni sipërfaqen dhe lani nivelin. Së fundi pastroni furçën ose pëlhurën. Mjetet dhe pajisjet e nevojshme Prerja e mjeteve, letër-muri, sipërfaqe të sheshtë në zhvillimin e saj, paste, rul, të butë dhe furçë ose leckë. Dhe pastaj është e mençur dhe e duruar. Vështirësia: Moderuar e vështirë Shabllonet Modelet janë bërë nga materiale të cilësisë së hollë, të tilla si plastike ose karton, e cila është e shpuar ose prerë në një model. Ky dizajn pastaj konvertohet në mur duke aplikuar një ngjyrë ose produkt tjetër. Ju mund të përdorni shabllonet me ngjyra, textures, të shkëlqejnë dhe gëlltisin ato në gips. Përdorimi i tyre në mur është shumë i zhdërvjellët dhe i ndryshëm. Është sikur letër-muri nëse nuk ka përshtatur saktësisht sipas preferencave të tyre. Ata përshtaten pothuajse kudo, pikërisht në të njëjtat vende si një piktor. Ato mund të përdoren individualisht, të pastruara në vetëm disa vende ose mund të aplikohen në të gjithë dhomën dhe çdo sipërfaqe mur ose tavan. Udhëzimet themelore për përdorim Së pari, vlerësoni sipërfaqen e murit tuaj, sepse statusi i tij do të ndikojë në shfaqjen e propozimit që rezulton. Në muret e vockël janë krejtësisht logjike të vështira për të krijuar linja të bukura. Shtyjeni template në mur dhe derdhni me një ngjyrë ose produkt tjetër që keni vendosur të përdorni. Çelësi është të kuptoj se si të parandaloni ngjyrën që të depërtojë nën shabllon. Rregullimi i drougës rekomandohet të mos dëmtojë template. Përndryshe, një ngjyrë e dendur duhet të përdoret për të mos ndaluar. Lejoni gjithçka për të ngurtësuar dhe hequr template dhe me kujdes hiqni. Mjetet dhe pajisjet e nevojshme Template, ngjyra ose produkte të tjera, furçë ose minutore dhe tabaka. Për të mbuluar një template zonë shumë të madhe të murit, rekomandohet për përfundimin më të shpejtë për të siguruar dy dhe më shumë shabllone. Në këtë mënyrë ju nuk duhet të prisni për një derisa të thahet ose të ngurtësohet dhe ju mund të vazhdoni të pastroni më tej dhe gradualisht, alternoni dhe përparoni më shpejt. Vështirësia: Lightweight Lime Rainer. Suva e gëlqeres është tashmë nga antikiteti, shembuj të përdorimit të saj deri në 7200 para vitit tonë. Suva e gëlqeres natyrore shpesh përbëhet nga gëlqere hidratuar (hidroksid kalciumi), ujë dhe agregate. Suva e lagur e vështirë në mishërim gëlqeror, i cili është rezistent dhe në të njëjtën kohë breathable, që do të thotë se lagështia nuk e kapur murin. Suva e gëlqeres natyrore ka rezistencë ndaj mykut, përmirëson cilësinë e ajrit të brendshëm dhe është pothuajse neutral i karbonit, duke e bërë atë një zgjedhje të preferuar për projektet e ndërtimit të gjelbër. Së fundi - "suva veneciane" është një lloj trajtimi sipërfaqësor që zakonisht lidhet me llaçin që vjen nga Italia. Suva e limonit është pothuajse e pakrahasueshme. Është interesante si vizualisht, si dhe Hmatovë. Është në dispozicion në ngjyra të ndryshme, hije dhe leskoch. Nëse aplikohet siç duhet, mund të shkojë kudo - duke përfshirë sauna, dushe dhe të jashtme. Elegante të vjetër dhe ende përmirëson karakteristikat e tij. Aplikimi bazë do të varet nga produkti dhe pamja që ju dëshironi, por përfshin teknikat tradicionale të suvatuesit duke përdorur një lugë murature, zbutjen, shtrirjen dhe shpatullën. Mjetet dhe pajisjet e kërkuara: suva, kovë, ujë, stirer, lugë murature dhe të qetë Për shkak: Kjo nuk është një punë që do të ishte për të gjithë. Nëse doni të keni një të drejtë të suvatuar me mur dhe nuk jeni miq të drejtë me punë profesionale dhe tipit teknik, vendosni që të preferoni të kontaktoni ekspertin. Stone Dyha. Veshja e gurit furnizon muret e një pamjeje më moderne dhe industriale që është e përshtatshme për mjedisin rezidencial dhe komercial, por gjithashtu mund të krijojë shtëpi të ngrohjes dhe është projektuar si për aplikime të brendshme dhe të jashtme. Është një material rezistent i bërë nga guri i duhur, por shumë i hollë, fleksibël, fleksibël, dhe sidomos dritë. Mund të përdoret për muret, dyshemetë dhe sportelet. Ajo gjithashtu mund të mbulojë dru, petëzuar dhe pllaka, si dhe beton të vjetër për të mbuluar. Përdoret kudo ku paraqitja e dëshiruar e betonit, duke përfshirë banjo dhe kuzhinë. Udhëzimet themelore për përdorim Ju jeni të lehtë për ta aplikuar atë në pothuajse të gjitha sipërfaqet e mundshme me një masë ngjitëse të përshtatshme. Mjete të nevojshme. Kjo varet nga pamja e dëshiruar, vështirësia dhe madhësia e zonës që do të hani rimeso tuaj, por në përgjithësi mund të kërkojë një kruajtje, furçë, sfungjer ose rul, si dhe një shtresë bazë dhe sealant. DENTITETI: Është e nevojshme pastërtia dhe saktësia kur aplikoni në mure. Në parim, ky nuk është një aktivitet shumë kompleks. Veshja më e lehtë zbatohet në sipërfaqet horizontale. Çdo gjë tjetër Mundësitë e metodave të ndryshme të përfundimit dekorativ janë aktualisht pafundësisht të pafundme. Krijo modele, zakonisht textures ose textures klasike të përdorura sipas propozimit të tyre. Imitoni një cilësi natyrore si druri ose guri, për shembull, tavanin e stolisur. Kërkoni për fotot Pinterest të dhomave që ju pëlqen dhe pastaj frymëzoni ato. Përdorni ato në çdo dhomë ku dëshironi të krijoni një efekt dramatik, artistik ose në të vërtetë personal ose të luajë me njëri-tjetrin mure të kundërta. Në këtë fushë, shpifja e kufijve nuk shpjegohet.