Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Terrene sportive (tenis, fusha dhe bari sintetik)

Po kërkoni një ekspert në sipërfaqet sportive (tenis, fusha dhe bari sintetik)? Ne kemi 22,666 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,800 profesionistë të regjistruar
87,875 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Terrene sportive (tenis, fusha dhe bari sintetik)

Keni nevojë për shërbim në fushën e sipërfaqeve sportive (tenis, fusha dhe bari sintetik)? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në prodhimin dhe instalimin e dyshemeve me rimeso, parket, laminat dhe dysheme vinili. Çmimi i sipërfaqeve të destinuara për aktivitete fizike dhe sportive zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: kostot e nivelimit të sipërfaqes, mjetet akrilike dhe mbrojtëse të ofruara nga një prej specialistëve tanë të 22,666 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,800 profesionistë të regjistruar
87,875 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Si të zgjidhni midis sipërfaqeve të ndryshme sportive Ka disa lloje të sipërfaqeve sportive nga të cilat ju mund të zgjidhni. Është e rëndësishme t'i krahasoni ato në aspektin e performancës, jetës, mirëmbajtjes dhe pamjes. Bari sintetik Fuqia: - Sipërfaqja e barit sintetik lejon përdorimin në lojëra të ndryshme sportive, pasi prodhon të njëjtën shpejtësi, rrotullim dhe madje edhe topa në të gjithë desktopin - Përdorni gjatë gjithë vitit, shpejt thahet, kështu që ju mund të luani në të së shpejti pas shiut - Mban një temperaturë konstante në verë, nuk ndodh në dimër - është më e butë për të përbashkët dhe gjymtyrë, goditje të shkëlqyera dhe ofron tërheqje të mirë - Gjithashtu mund të përdoret nga hokej, kriket, futbolli dhe basketbolli Qëndrueshmëri: - Bari sintetik prodhohet më së shpeshti nga fijet më të larta të cilësisë - Edhe pas viteve të lojës, gjykata juaj do të mbajë cilësi të lartë - lëndinë sportive nga barin sintetik për fushat e tenisit në shtëpi kanë tendencë të testohen në kushtet e shkollës dhe klubet e tenisit kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për të Rezistenca: - një strukturë e ndërtuar me cilësi me kullim të lirë është zgjidhja më e mirë në performancën dhe jetën afatgjatë - Sipërfaqet sintetike të barit janë të dobishme për çdo kushte klimatike Mirëmbajtja: - Krahasuar me një fushë tenisi të barit natyror, sipërfaqja sintetike është shumë më e lehtë për mirëmbajtjen - Sipërfaqja sintetike është e mjaftueshme për të mbajtur të pastër, nëse mach shfaqet në të, vetëm llak atë - Nuk ka nevojë për ujitje, mbani pamjen tuaj gjatë verës së thatë Pamja: - Ngjyrat e qarta dhe të kontrastit në mënyrë të qartë përcaktojnë linjat e lojës në mënyrë që të shmangni grindjen në lojë - Nëse ju zgjidhni bar sintetik në të gjelbër të freskët me linja të ngrohta terrakote, ngjyra e ftohtë blu me linja të bardha, ju merrni një zonë të përsosur në kërkim çdo herë. Sipërfaqet natyrore me bar. Fuqia: - një gjykatë natyrore e mirëmbajtur që po mbaroni nga lloji i duhur i barit, siguron një zonë të shpejtë, jo reflektuese dhe të përshtatshme për lojë që përdorni edhe për një lojë të mrekullueshme në rrjet Rezistenca: - Gjykatat e tenisit të bëra me bar natyral të veshur shpejt, nuk ndezin shkëmbime të mprehta dhe të gjata - në mot të thatë ose me erë, është e nevojshme për të ujitur shpesh, luani ato vetëm kur ato janë plotësisht të thata - janë të ndjeshëm ndaj kushteve të motit dhe ndryshimeve në temperatura gjatë ditës, kështu që ato janë të zbatueshme vetëm për lojërat verore - Në varësi të kufizimeve të tilla si çdo lëndinë tjetër natyrore Mirëmbajtja: - Gjykatat e tenisit të bëra nga bar natyral kërkojnë mirëmbajtje të jashtëzakonshme, është e nevojshme të kujdeset për to, është e nevojshme për të ujitur ato, kosit, fekonduar, hiqni farë e keqe dhe kodrina - Kujdesi për një lëndinë natyrale nuk duhet të perceptohet si një punë, një vështrim në një lëndinë të freskët dhe të shëndetshme është e dobishme Pamja: - Gjykata tradicionale e tenisit, e cila është e fekonduar, e ujitur dhe pa farë e keqe, do t'ju kënaqë në çdo vizitë, vepron tërheqës dhe elegante - Gjatë momentit të lirë ju do të përmirësoni gjendjen në çdo kohë Gjykatat e tenisit akrilik me përfundimin e vështirë Këto janë sipërfaqe betoni ose asfalti me një shtresë të ngjyrës akrilike. Ato janë prodhuar në shumë dizajne me ngjyra dhe sipërfaqja e tyre mund të guled kështu që më mirë të dëmtojë ndikimet. Fuqia: - Shpejtësia e sipërfaqes akrilike varet nga sasia e rërës e shtuar në shtresën sipërfaqësore - Në një sipërfaqe akrilike të prodhuar me cilësi është një reflektim uniform i topit në të gjithë sipërfaqen - Cilësia e strukturës bazë (së bashku me tërheqjen 1 ° për kullimin) reflektohet në shpejtësinë e tharjes sipërfaqësore pas shiut Rezistenca: - Qëndrueshmëria e sipërfaqes akrilike varet nga cilësia e ndërtimit dhe përfundimit të sipërfaqes - një incident i fortë hije në gjykatën akrilike, mund të shkaktojë lagështi që ndikon negativisht në sipërfaqen e saj - Gjykatat e tenisit akrilik mund të përdoren gjatë gjithë vitit, ata janë vetëm të ndjeshëm ndaj motit të lagësht që zvogëlon jetën e tyre Mirëmbajtja: - Gjykatat e tenisit akrilik kërkojnë vetëm mirëmbajtje të pjesshme - Është e mjaftueshme për të hequr papastërtitë, ndonjëherë për t'u martuar me ta dhe për të kontrolluar sipërfaqen nëse nuk tregoni ndonjë dëm që do të ishte e nevojshme për të riparuar menjëherë Pamja: - Playground akrilik vepron elegant dhe tërheqës, dekoroj çdo kopsht Sipërfaqet e pastra Sipërfaqja e tenisit nga një baltë natyrore është bërë nga një gur natyror që është grimcuar në madhësi të klasifikuara pikërisht. Shtresa më e mirë, pluhuri formon shtresën më të lartë në gjykatë për të lidhur së bashku me ujin. Këto sipërfaqe mund të jenë të kuqe të tullave (përbëhet nga tulla grimcuar) ose balta gri (duke fituar nga shporta). Fuqia: - Gjykata e tenisit e pastër është e ngadaltë sipas vlerësimit të ITF, është i përshtatshëm për lojë nga linja bazë - Sipërfaqja është rrëshqitur, lejon lojtarët të shtyjnë, është gjithashtu mjaft pluhur Mirëmbajtja: Disavantazhet e një gjykate tenisi nga balta duhet të konsiderohen me kujdes nga sipërfaqja që kërkojnë kohë më pak të mirëmbajtjes. - Kërkoni mirëmbajtjen e përditshme për të ruajtur cilësinë më të lartë të gjykatës suaj. Linjat e lojës duhet të jenë të veshura rregullisht sepse sipërfaqja është e luajtshme - Gjykatat e balta natyrore kërkojnë ujitje të rregullt, pastrim dhe balancim. Përveç kësaj, çdo vit në pranverë është e nevojshme për t'u nënshtruar rindërtimit të sipërfaqes për të siguruar kushtet më të mira të lojës gjatë verës Rezistenca: - Gjykatat e tenisit të balta janë të destinuara për lojën në mot të thatë, nuk e lejojnë lojën gjatë muajve të dimrit, gjatë ngrirësve dhe lagështirës së ajrit të lartë - të thata e tyre merr një kohë të gjatë për të shkurtuar përdorimin e gjykatave Pamja: - Me kujdes adekuat, sipërfaqja juaj e kuqe ose gri do të veprojë tërheqëse - Megjithatë, pamja e tij varet nga sezoni dhe, varësisht nga sa kohë keni shpenzuar për mirëmbajtjen tuaj Argjilë sintetike Balta e tenisit nga balta sintetike përfaqëson një alternativë praktike për kurset e balta të natyrës, duke kërkuar më pak kujdes, por pronat e tyre të lojrave dhe pamja janë pothuajse identike. Një sipërfaqe e tillë nuk është e nevojshme për të rindërtuar fillimin e sezonit të tenisit, ata nuk kërkojnë ujë të shtrenjtë Fuqia: - Lojtarët mund t'i trajnojnë ata gjatë gjithë vitit, kështu që ata mbajnë në formë dhe do të jenë të përgatitur për konkurrencë në disa turne ndërkombëtar - Sipërfaqja e saj është rrëshqitëse, si në balta natyrore - një sipërfaqe sintetike cilësore kursen nyjet tuaja, të cilat do të vlerësojnë në veçanti atletët me ngarkesë të lartë të trajnimit Rezistenca: - pasi shiu shpejt thahet, kështu që mund të luajë në të gjatë gjithë sezonit Mirëmbajtja: - Ajo lehtë mund të vendoset në një substrate ekzistuese, të ndërtuar mirë të asfaltit - Nëse baza e saj po absorbon me një strukturë uniforme, është një fushë tenisi clayturf një sipërfaqe me kosto efektive që kërkon mirëmbajtje të vogël (rreth 30 minuta në javë) dhe nuk kërkon një rindërtim të madh, ndryshe nga balta natyrore Pamja: - Sipërfaqja e balta sintetike mban ngjyrën e tij të ndritshme terrakote gjatë gjithë vitit dhe linjat e bardha, sipërfaqja mban integritetin për çdo kushte të motit - duket tërheqëse - Kurt nga balta sintetike bëhet zemra e kopshtit tuaj Sipërfaqet e asfaltit Fuqia: - ritmi i lojës së sipërfaqes së asfaltit është pak i ngadalshëm, asfalti përdoret si një pllakë mbështetëse që vendoset një sipërfaqe tjetër nga e cila shpejtësia dhe reflektimi i topit do të varet - Sipërfaqet e asfaltit ndryshojnë me cilësinë e tyre që varet nga faktorë të shumëfishtë Rezistencë - Në gjykatën e tenisit të asfaltit ju mund të luani gjatë gjithë vitit dhe nëse është ndërtuar mirë, mbani qëndrueshmëri të lartë për një kohë të gjatë - Është e prirur për plasaritje, mund të fillojë të shkëputet, pas kohës që ata shfaqin pabarazi në të cilën mund të mbahet uji Mirëmbajtje - Sipërfaqet e asfaltit janë vetëm të rrepta, ata janë pothuajse pa mirëmbajtje, por në rast të dëmtimit ata janë më të vështirë për t'u korrigjuar - mund të formojë një myshk që lind në vende me lagështi të lartë, kështu që është e nevojshme për të shlyerjen atë Paraqitje - Asphalt Kurt Veprat e modifikuara dhe të pastra në qoftë se linjat e vjetra dhe të lojës restaurohen rregullisht - siguron një rehati të këndshme të lojrave, por zakonisht janë shumë të nxehtë në verë Gjykatat e tenisit të betonit Fuqia: - Një sipërfaqe e betonit të sheshtë siguron një lojë të ngadaltë në të moderuar - Ndërtimi i cilësisë është një faktor vendimtar për një standard të lartë të lojrave dhe është gjithashtu e rëndësishme për të marrë një sipërfaqe uniforme për një lojë të qëndrueshme - Materialet e ndërtimit janë lehtësisht të arritshme, por cilësia e secilit material mund të ndryshojë në mënyrë të konsiderueshme - Gjykatat e betonit janë shumë të vështira, të cilat reflektojnë negativisht mbi gjendjen e nyjeve tuaja Rezistencë - Sipërfaqja e betonit është shumë e qëndrueshme, terrenet e lojërave përdoren gjatë gjithë vitit - Një sistem i kullimit cilësor do të ndihmojë kullimin më të shpejtë të ujit dhe për këtë arsye ju mund të shkoni në shesh lojërash pas një kohe të shkurtër pas shiut - Kostoja e riparimit të një sipërfaqe të tillë është shumë e lartë, veçanërisht në lidhje me çarje të ndryshme, ose do të fillojë të shkërmoqet Mirëmbajtja: - Kurset e betonit vetëm duhet të pastrohen nga pluhuri dhe papastërtitë e tjera - Linjat e shënimit të lojës duhet të mbulohen në çdo pranverë nëse përdoret zona e lojës - Në varësi të hijes së incidentit dhe lagështirës, ​​moss dhe lichens që duhet të mbulohen në sipërfaqen e saj Pamja: - Kurset konkrete nuk janë shumë tërheqëse, por janë praktike, të karakterizuara nga të ashtuquajturat. Pamja e shërbimeve. Një sipërfaqe e mirëmbajtur e betonit me mbjelljen përreth është zgjidhja më e mirë për të arritur një nivel të caktuar estetik - Në gjykatën e tenisit të betonit ju mund të aplikoni ngjyrën akrilike - Përndryshe, ajo gjithashtu përfaqëson vendosjen e barit sintetik në sipërfaqen e betonit nëse është e ndërtuar mirë, me një sistem të kullimit të cilësisë Duke zgjedhur gjykatën e djathtë të tenisit për kushtet e brendshme Kushtet klimatike lokale ndikojnë në përzgjedhjen e sipërfaqes së sportit, është kryesisht sipërfaqe natyrore si bari ose balta, prandaj është e nevojshme të konsideroni vendin në të cilin do të kushtojë gjykata e tenisit tuaj të ardhshëm. Gjykata e tenisit me bar ose balta kërkon mirëmbajtje intensive, përbëjnë një zgjedhje më pak tërheqëse sesa një sipërfaqe sintetike e tenisit.