Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Tende oborri

Jeni duke kërkuar për një ndërtues belveder? Ne kemi 23,846 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,803 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Tende oborri

Keni nevojë për një shërbim belveder? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në dizajnimin e belvederit, matjen e vendndodhjes së belvederit, prodhimin e belvederëve. Çmimi i strehimoreve zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: prizma druri, çati, gardhe, të cilat do të ofrohen nga një prej kontraktorëve tanë 23,846 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,803 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
A e konsideroni blerjen e një belveder, pavijon ose pergola? Nëse keni ndërmend të blini një belveder, pavijon ose pergola, ne kemi një listë të disa gjërave që duhet të konsideroni për ju. Së pari, cili është dallimi midis belveder, pavijon dhe pergola? Dallimi kryesor midis pergola dhe belveder është në funksionin e çatisë. Bower dhe pavioni sigurojnë mbulim të plotë nga dielli, ndërsa Pergola lejon rrezet e diellit të shkëlqejë përmes çatisë së saj të lamellës. Pergola zakonisht siguron një strehë të pjesshme dhe hije në kopsht ose tarracë, me çati të kryqëzuar është një vend ideal për Bougainvillea dhe hardhi. Për krahasim, arbor është i brendshëm dhe i projektuar për t'u ulur në kopsht që ofron mbrojtje më të madhe kundër motit. Pasi të vendosni për një belveder ose pergol, disa gjëra të tjera duhet të merren parasysh. Kush e qëndron? Ju, miq të zgjuar ose a do të ndihmoni? A jeni në shtëpi për Kutils Kush janë mjaft aventurë për ta provuar atë vetëm? Udhëzimet tona të detajuara me siguri do t'ju ndihmojnë, ose ne mund t'ju ndihmojmë në gjetjen e ekspertëve që qëndrojnë për ju. Imagjinoni atë si një sfidë të re. A jeni gati për një sfidë? Mendoni në fund të ndërtesës dhe kur instaloni çatinë ju duhet ende të paktën 2 duar shtesë, por ata janë mik të mirë-Kuti, megjithatë? Nëse ju përfundimisht ju ndihmon të merrni me qira, presin që ajo të marrë rreth 2 ditë të plota të biznesit. Nëse shkoni në vetvete, lini me siguri dy fundjavë të tërë (4 ditë). Lejet e ndërtimit dhe rrjetet inxhinierike nëntokësore Një tjetër gjë që duhet marrë në konsideratë është leja e ndërtimit dhe të gjitha rrjetet inxhinierike. Kontrolloni rregulloret e ndërtimit lokal dhe zbuloni se madhësia e strukturës që po planifikoni mund të ndërtohet në oborrin tuaj. Në shumicën e rasteve ju nuk do të keni nevojë për privilegje të veçanta nëse një ndërtim është më pak se 100 metra katrorë, por është gjithmonë më mirë të bëni kontroll të dyfishtë. Disa qytete kërkojnë një distancë midis strukturës dhe shtyllave ose kolonave inxhinierike dhe të ngjashme. Nëse do të jeni në gjendje të goditni për instalim, kontaktoni kompaninë tuaj lokale komunale për t'u siguruar që nuk e goditni ujin, kanalizimet ose fuqinë. Çdo ndërtim i vazhdueshëm i belveder duhet të ketë një bazë që ka kullimin e duhur të ujit dhe duhet të jetë i ankoruar në këmbë betoni. Meqenëse belgebo është shumë e ndryshme me madhësinë, projektimin dhe përpilimin e saj, ju do të bëni më së miri nëse ndiqni udhëzimet për përdorim. Moti Gjithmonë merrni gjëra të tilla si balotazhi i shiut, pozita e diellit, një erë e fortë, një vend për të siguruar hijen dhe mbledhjen e borës. Përafërsisht 3 muaj pas asamblesë dhe pastaj rekomandojmë përdorimin e një sealant hidroizolues çdo vit, i cili mbron dru nga moti. Ne nuk rekomandojmë përdorimin e produktit të bazuar në vaj. Stili juaj personal Më e mira në belveder ose pergole është se ajo reflekton stilin tuaj unik. Shtoni një mur për privatësinë më të madhe, kundër, karrige ose rrjetë mushkonjë. Ju mund të jeni kaq krijues sa të doni. Mos harroni jo çdo belveder, kështu që ju mund të jeni i pari midis miqve ose fqinjëve tuaj. Por të gjithë patjetër do të dëshirojnë t'ju falënderojnë për ditë të këndshme dhe mbrëmje të shpenzuara jashtë. Rritja e vlerës së pasurive të paluajtshme Së fundi, mos harroni më pak të njohur, por sekrete shumë të këndshme që arbor mund të ndihmojë në rritjen e vlerës tuaj të pronës. Çfarë belveder do të jetë pjesa tjetër? Gjithkush pëlqen belveder, por thonë të drejtën, disa lloje të belveder mund të jenë mjaft të vështira për t'u ndërtuar. Çfarë belveder është instaluar më e lehtë? Kur flasim për belveder, ne po flasim për një gamë të gjerë të strukturave të jashtme me një çati të ngurtë. Në këtë artikull ne do të tregojmë procesin e instalimit të të gjitha, por ne do të përqendrohemi në llojin që qëndron më e lehtë. Ndërsa rezultatet e titullit, belvedo më e lehtë e ndërtuar është e ashtuquajtura. pop-up (pop-up) belveder. Ky belveder portativ, i cili është i njohur edhe si një belveder kampe, është në të njëjtën kohë lloji më i suksesshëm që mund të blini. Arkadat e pop-up janë struktura të përkohshme të dizajnuara për të siguruar një hije në plazh në një të shtënë ose kudo tjetër. Ato janë bërë prej najloni ose poliestër me një kornizë alumini ose plastike, me faqe anësore shpesh nga rrjetë që mbron kundër beetles. Pop-up belveder janë ndryshe nga belveder i përhershëm i projektuar për pozitë të shpejtë dhe përbërjen. E gjithë ndërtimi është i palosshëm dhe i lëvizshëm në qese. A mund të ndërtojë një person një arbor pop-up? Po një person mund ta trajtojë atë. Pop-up belveder janë të dizajnuara për t'u shpërndarë shpejt dhe janë ideale për aventurat solo në natyrë ose në plazh. Ka një numër të prodhuesve të statuteve të cilët gjithashtu prodhojnë belveder pop-up. E vetmja ndryshim real midis tendës dhe belveder pop-up është në thelb një lartësi. Tenda përdoren si strehimore të gjumit, ndërsa Camping Gazebo kanë për qëllim të sigurojnë hije gjatë ditës. Shumë statute kërkojnë vetëm një person të shkruajë, dhe e njëjta gjë vlen edhe për belveder pop-up. Sa kohë duhet një belveder? Pop-up belveder Sa i përket belveder pop-up, shuma e modeleve është e gatshme për përdorim në më pak se 2 minuta. Edhe ato modele "më të vështira" janë palosur vetëm në një kohë të shkurtër. Sapo të tërhiqni belazinë nga çanta dhe shpërndani kornizën, shumica e modeleve kërkojnë që të tërhiqni në vendndodhjen qendrore dhe të siguroni këmbët e kornizës. Kjo është e gjitha. Pop-up e belveder merr vetëm disa minuta dhe nëse keni një mik për t'ju ndihmuar, edhe më pak. Belveder i butë Asambleja e butë e belveder (çati metabolike) është dukshëm më e gjatë. Ne flasim për orë, jo minuta, dhe është padyshim një ide e mirë për të thirrur për ndihmë me të paktën një person. Belveder me një pëlhurë të sipërme është krejtësisht ndryshe nga një arbor kampe. Është në të vërtetë një zgjatje e hapësirës suaj të jetesës në pjesën e jashtme. Kur bleni ose ndërtoni një belveder të butë, ju investoni në ndërtim të përhershëm jo vetëm në një plotësim të dobishëm rekreativ. Ka shumë belveder të madh me një çati pëlhure. Kornizat jetojnë deri në përjashtime të vogla të bëra prej alumini të veshur me pluhur ose çeliku të galvanizuar dhe çati të poliestrës ose pjerrësisë. Belveder me kulmet pëlhurë (të butë) janë të dizajnuara për përdorim gjatë gjithë vitit. Nëse jetoni në një klimë veçanërisht të ftohtë, me shi ose me dëborë, ne rekomandojmë një çati të substancave për të ruajtur në një pjesë të vitit. Përndryshe, por mbeten në vend. Kështu, Kuvendi i këtyre belveder merr diçka. Në vend që të mbërrijë në një qese udhëtimi si një belveder pop-up, ata mbërrijnë si një çantë që peshon diku midis 50 dhe 250 kilamarë në varësi të materialit nga i cili është bërë korniza. Të gjitha belveder me çati pëlhure do të kërkojë të paktën asamblenë e pjesshme, shumica do të kërkojnë asamblenë e përgjithshme. Ndër mjetet më të zakonshme që ju nevojitet përfshin një stërvitje elektrike dhe një çelës immobus. Pozita e belveder 4x4 do të marrë rreth 6 deri në 48 orë dy (të papërvojë) njerëz. Udhëzimet më të mira, pozicioni më i shpejtë. Belveder i lartë i lartë Bazo me çati të ngurta ka si një emër sugjeron: alumini, çeliku, druri ose korniza vinyl përfundoi me një çati të të njëjtëve materiale. Në botën e lustrës ka një plumb me një mbretëri të ngurtë të çatisë. Të gjitha tiparet dhe rregullat për belveder me një çati pëlhure aplikohen (edhe më shumë) për belveder të lartë të lartë. Ato janë struktura të përhershme që kanë madhësi të ndryshme. Projektuar janë kështu që ata mund të qëndrojnë jashtë gjatë gjithë vitit. Shuma e belveder të tillë është paraqitur për klimën me dëborë dhe kapaciteti i tyre i ngarkimit të borës është qindra cis. Gjatësia e montimit të çatisë së ngurta ndikon gjithashtu nëse ata kanë dritare rrëshqitëse dhe / ose modelet e derës. Mbyllur belveder që ose qëndrojnë vetëm në oborrin tuaj, ose janë të bashkangjitur në muret e jashtme të shtëpisë tuaj janë belveder më të mirë. Disavantazhi është se pozicioni i tyre merr mjaft kohë. Bajanat e ngurta të çatisë kërkojnë të njëjtat lloje të mjeteve të tilla si belveder me çati pëlhure (çelësi i imobilit minimal dhe stërvitja) dhe asambleja e tyre mund të zgjasë deri në 24 orë, nëse të paktën 2 persona do të punojnë në të. Një alternativë është që të punësojë një profesionist, por edhe në këtë rast ju mund të prisni që Kuvendi të marrë një gjatë gjithë ditës. Në fund Nëse jeni avokatë të dritës dhe shpejtësisë, me një belveder pop-up definitivisht nuk prish ndonjë gjë. Nëse keni 2 minuta për të hedhur poshtë për të shijuar qëndrimin tuaj në hije dhe rehati jashtë shtëpisë, ky belveder portativ me siguri do t'ju shërbejë mirë. Belveder me metabol ose çati të ngurtë ka vendin e tyre në ëndrrat e çdo personi për belveder. Por kur është se belveder qëndron më e lehtë, është padyshim një pop-up arbor.