Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Tavane me tension

Po kërkoni një specialist për tavanet e tensionit? Ne kemi 23,581 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,791 profesionistë të regjistruar
87,853 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Tavane me tension

Keni nevojë për një shërbim në fushën e tavaneve të shtrirjes? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në projektimin, vizualizimin, prodhimin dhe instalimin e tavaneve të tensionit. Çmimi i tavaneve të varura dhe tavaneve të shtrirjes zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit, pajisje, vegla, ngjitës të ofruara nga një prej ekspertëve tanë të 23,581 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,791 profesionistë të regjistruar
87,853 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Tavanet e tensionuara Tavani i tensionuar / shtrirje është një sistem tavan i pezulluar që përbëhet nga dy komponentë bazë - pista perimetrike dhe një membranë e pëlhurës së lehtë që shtrihet në rrugën dhe pin. Përveç tavaneve, sistemi mund të përdoret gjithashtu për pllakat e murit, shpërndarësit e dritës dhe ekspozita. Tavanet e tensionit ju lejojnë të inkorporoni të gjitha llojet e ndriçimeve, gridit dhe pikave të fiksimit duke përdorur mbështetjen e trajtuar patentuar. Ato mund të ndërtohen në pothuajse të gjitha llojet e vrimave. Aktualisht është duke u përdorur si një alternativë ndaj tavanit të pllakave. Materiali i membranës (sails) është 0.2 mm i trashë PVC, plotësisht i riciklueshëm. Membrana e tensionuar vjen në një gamë të gjerë ngjyrash dhe përfundon që përfshijnë mat, saten, shkëlqim të lartë, llak, sipërfaqe të shpuar dhe transparente. Materiali mund të shtypet ose të pikturohet dhe është plotësisht i papërshkueshëm nga uji, i lahet dhe nuk parandalon avull. Materiali është gjithashtu pa mirëmbajtje, higjienike, jo-toksike dhe është zjarrdurues sipas Euro B-S1, D0 në përputhje me EN 13501.1 ekuivalent me Britaninë e Madhe me klasën "O". Sails lehtë janë bërë nga materiale të mbështjellë dhe të krijojë çdo formë dhe madhësi, zakonisht deri në 50 metra katrore në një copë. Çdo panel përmban ultratinguj të ngjitura "Harpoon Edge" që lidhet sipas nevojës për të përgëzuar; jo një vend. Në mënyrë tipike, bar PVC është një zgjedhje për arkitektët dhe designers sepse lejon formimin e lehtë të kthesave, kopjuar, viça dhe shumë forma të tjera. Matësi i rrotave të aluminit është në dispozicion nëse është e nevojshme. Instalimi kryen punëtorë të trajnuar dhe zona të mëdha të hapjeve të tavanit mund të mbulojnë shpejt me sasi minimale të mbeturinave. Cila është tavani i shtrirë? Avantazhi i sistemeve të tensionuara të tavanit është një tavan i përkryer i butë që mund të bëhet një element i rëndësishëm dhe emocionues i dizajnit të brendshëm të shtëpisë tuaj. Ju mund të jeni i sigurt se tavani juaj i tensionuar kurrë nuk kthehet dhe nuk mbledh myk apo pluhur. Ndryshe nga tavani konvencional nga plasterboard, tavani i zhveshur nuk lejohet nga koha dhe nuk ndryshon. Për një ide më të mirë të asaj që është një tavan i shtrirë imagjinoni një tavan të bukur qelqi nga një copë qelqi. A ju pëlqen më? Lexo. Ne ofrojmë një përzgjedhje të gjerë të ngjyrave të këndshme për tavanin tuaj të ardhshëm të shtrirë - thjesht zgjidhni të preferuarin tuaj. Ju mund të zgjidhni llojin e trajtimit të sipërfaqes: me shkëlqim, mat ose saten. Është për të specifikuar nëse instalimi i tavanit të shtrirjes nuk do të zgjasë një kohë të gjatë ose të shkaktojë një rrëmujë, të ngjashme me llojet e tjera të punës së ndërtimit. Lajm i mirë është se kur përdorni tavanin e hedhjes nuk është! I gjithë procesi zgjat vetëm disa orë dhe zakonisht lë mbetje ose pluhur në dhomë. Cilat janë përfitimet e tavaneve të tensionit? Tavanet e tensionuara ofrojnë shumë përfitime në krahasim me opsionet e tjera tradicionale të tavanit. Këtu janë pasqyra e tyre e shkurtër: • Instalimi nuk kërkon përgatitje strukturore të tavanit • Instalimi nuk krijon asnjë mbetje tipike të ndërtimit / punës në rindërtim • Procesi i instalimit është i thjeshtë dhe i shpejtë • membrana e tavanit nuk ndryshon ngjyrën ose kohën jo-përfshirëse • Membrana është rezistente ndaj lagështirës dhe myk • Sipërfaqja e lëmuar është jashtëzakonisht e lehtë për t'u pastruar • Tavan reflektues punon si një pasqyrë tavani dhe në mënyrë të dukshme përfundon hapësirë • Mund të përshtatet lehtësisht me modelet e shtypura dhe forma të ndryshme. Sa i përket faqes financiare të gjërave, tavanet e shtrirë janë një zgjedhje e shkëlqyer. Së pari, asnjë punë përgatitore në tavan nënkupton kursimin e materialeve dhe orarit të punës. Së dyti, instalimi është në shumë raste kaq të thjeshta saqë nuk kërkon shërbime profesionale dhe mund të punoni me siguri. Së fundi, jeta dhe kërkesat e ulëta për mirëmbajtjen e tavaneve të shtrirjes do të thotë edhe kursime më të mëdha për një kohë të gjatë! Nëse unë instaloj një tavan të shtrirë sa nga lartësia e dhomës unë jam e humbur? Sistemi i tensionit të tensionit të shkëlqyeshëm kursen hapësirë ​​dhe shkon vetëm 2.5 - 5 cm nga lartësia e dhomës. Megjithatë, disa pajisje mund të rrisin këtë numër. Në varësi të llojit të veçantë të vendosjes dhe efektit të dëshiruar, është e nevojshme të merret parasysh prania dhe vendndodhja e sistemeve dhe pajisjeve të mëposhtme kur instaloni tavanin e ardhshëm kërkohet: • Luminaires • Vrima me ajër të kondicionuar • Tuba ajri dhe tuba • Menaxhimi i tensionit të lartë • Kabllo të ashpra ose të shumëfishta • Detektorë të tymit • Spërkatësit e zjarrit • Tifozët • Kamerat e sigurisë Në shumicën e rasteve, tubat dhe tubat teknik ndodhen prapa tavanit dhe nuk kanë efekt në lartësinë e tavanit të shtrirë. Megjithatë, nganjëherë qëllimi i instalimit të tavanit të shtrirë është të mbulojë tubin e ajrit ose tubin për një vështrim më të këndshëm. Në këtë rast, instalimi kërkon më shumë hapësirë. Në mënyrë të ngjashme, disa lloje të ndriçimeve dhe pajisjeve të tjera mund të kërkojnë instalimin e diçkaje më poshtë. Cila është koha më e mirë për të instaluar një tavan të tensionuar gjatë rinovimit të dhomës? Filloni tavanin e tensionit kur të përfundojnë të gjitha punët në dhomë. Prandaj, për të siguruar që membrana e mundshme e tavanit nuk dëmton aksidentalisht një mjet të mprehtë ose pjesë të materialit të ndërtimit. Të gjitha punët në mure dhe sipërfaqja e dyshemesë në dhomë duhet të përfundojë para se të ftoni instaluesit e tavanit - përndryshe mund të jetë e vështirë për të instaluar tavanin e shtrirjes njëkohësisht me dysheme dhe në kënde të drejta në mure. Kur planifikoni të mbuloni muret me materiale dekorative ose funksionale si Wallpapers në dhomën e gjumit ose panelet në banjo, varet nga ju që të zgjidhni dhe të miratoni se cila punë do të jetë furnizues për të bërë si të parën. Megjithatë, në instalimin e parë të paneleve ose pllakave, është mirë të kontrolloni nëse nuk ka hapësirë ​​boshe midis murit strukturor dhe rreshtave të sipërme të pllakave. Si mund ta pastroj tavanin tim të tensionuar? Një nga avantazhet e shumta që ofron tavan modern të tavanit është mirëmbajtje e thjeshtë dhe e lehtë. Membrana e drejtuar nga sistemi i tavanit është krejtësisht i sheshtë dhe i qetë derisa të reflektohet. Përveç kësaj, një tavan i tillë rezistent ndaj moulds, duke bërë tavanet e kulmit me një zgjedhje të shkëlqyer banjo për të dy pishina të brendshme. Për këto arsye, tavani i shtrirë është i thjeshtë. Mbani në mend shenjat e mëposhtme: • Nëse tavani juaj i tensionuar nuk është i njollosur ose i mbuluar, nuk është e nevojshme të lani atë • Mos përdorni objekte fikse, sipërfaqe të përafërt ose mops dhe furçë me shpohet të vështirë për pastrimin e tavanit të tensionuar • Kimikatet korrozive ose tretës të fortë nuk mund të përdoren për të pastruar tavanin e tensionuar. Një zgjidhje e përshtatshme është përdorimi i një pëlhure të butë me një shtresë të butë të detergjentit ose ujit të nxehtë me sapun. Pluhuri mund të hiqet duke përdorur një fshesë me vakum, por në këtë rast duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm që të mos priejeni sipërfaqen e mirë. A është e mundur të printoni një foto në tavanin e zhveshur? Po! Tavanet e tensionuara ofrojnë një përzgjedhje të madhe, duke përfshirë imazhet e shtypura. Ky opsion hap mundësi të pakufizuara për pronarët e shtëpive krijuese dhe dizajnerët e brendshëm profesional. Nga modelet e thjeshta në një ndërpower dhe hije të sofistikuar, nga fotot e ndritshme dhe të gjalla të printimeve në forma të pastra të ekstravagancës abstrakte - çdo imazh që mbani mend mund të shtypet në membranën e tavanit të tensionuar dhe plotësimin e paraqitjes së dhomës. Për një ide më të mirë, këtu është një listë e shkurtër e printimeve konvencionale: • Fotografia e qiellit në mesditë me disa re të bukura • Shtënë e qartë e qiellit të mesnatës me konstelacionet • Printimi i simulimit të një tavani me formë luksoze të modës së vjetër me pragjet etj. • Fotografia e pyllit të thellë të pyllit nga poshtë. Një kombinim i printimeve të imazhit me një tavan të shtrirë dhe pajisje të tjera, të tilla si ndriçimi LED, ofron mundësi edhe më të mëdha të dizajnit.