Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Suva veneciane

Jeni duke kërkuar për një suvatues venecian llaçi? Ne kemi 22,708 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,802 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Suva veneciane

Keni nevojë për një shërbim nga zona e stukove veneciane? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për heqjen e suvasë së vjetër, aplikimin e suvasë së re me një shpatull. Çmimi i pajisjeve të suvatimit zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion rreth shërbimeve: shpatull, material suvaje të ofruar nga një prej 22,708 muratorëve tanë në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,802 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Suva e vërtetë veneciane përmban një pluhur të drejtë mermeri që rrit bukurinë e sipërfaqes. Suva tradicionale veneciane është bërë nga gëlqere ose gips dhe aplikohet në laths, rripa horizontale prej druri të bashkangjitur në trarëve dhe rreze të njollës. Megjithatë, mund të përdoret gjithashtu për gips, tjegull, dru, tulla dhe edhe sipërfaqe me ngjyrë. Materialet sintetike përdoren shpesh në produktet e suva veneciane të sotme. Ky suva mund të përdoret brenda ose exteriors. Lajm i mirë është se është miqësore me mjedisin dhe, në sajë të pH të nivelit të lartë, reziston moulds dhe organizma të tjerë si bakteret. Si të aplikoni suva venyska Suva veneciane është një term modern që përshkruan një metodë të lashtë për të aplikuar një shtresë sipërfaqësore të succcated në mur. Suva veneciane (nganjëherë e njohur si suva e gëlqeres) është në thelb sealant i bërë nga një gur gëlqeror ose pluhur mermeri të përzier me ujë. Kur sipërfaqja është e lëmuar pas aplikimit, ne marrim modifikimin me mermer të drejtë. Sipërfaqja e suvas venecian ka arritur tradicionalisht efektin e saj duke përdorur materiale unike të aplikuara nga mjeshtrit e kualifikuar. Produktet e fundit për fat të mirë kanë mundësuar një zonjë për të arritur rezultate të ngjashme duke përdorur vetëm disa hapa dhe pa trajnim të posaçëm. Edhe më mirë, produktet e sotme përmbajnë polimere akrilik që krijojnë një sipërfaqe më të qëndrueshme dhe më të qëndrueshme. Suva veneciane do t'ju japë atë që ju do të paguani për cilësi. Produktet bosly nuk janë asgjë, por ngjyra e dendur, por suva më e mirë veneciane përmban një pluhur të drejtë mermeri të përzier në një bazë akrilike. Suva Venysko mund të gjendet në qendrat për mjeshtrat dhe ngjyrat e brendshme. Shitur në kanaçe si dhe ngjyra. Disa produkte tashmë janë toned, ndërsa të tjerët kërkojnë që ju ose tregtari juaj të shtoni ngjyra universale për të arritur ngjyrën e dëshiruar. Ju keni shumë më tepër opsione me ngjyra në qasjen e dytë. Një nga momentet pozitive të aplikimit të suva veneciane është se ju nuk keni për të blerë shumë mjete dhe materiale për të zotëruar punën. Vetëm trajtimi bazë sipërfaqësor i suva veneciane ju duhet vetëm smoothener çeliku dhe material suva. Bordi i ri i plasterboard kërkon një shtresë paraprake ose shtresë të sheshtë mur, kështu që ju gjithashtu mund të keni nevojë për nevoja të shumta të pikturës bazë. Çfarë ju nevojitet Pajisje / Mjete: Squeegee çeliku ose thikë 10 deri në 15 centimeter për plasterboard Doreza Mburojë ose syze për të mbrojtur sytë Furçë Rul Tabaka e ngjyrës Materiale Letër bluarje me madhësinë e grurit 400 deri në 600 Suva veneciane Pëlhura për të mbrojtur nga pika Bojë themelore Valček mbuluar Dyes universale Topcoat ose ngjitur dylli Udhëzime Praktikoni aftësitë tuaja Suva veneciane ndryshon nga ngjyra dhe se ju e dini se si të pikturoj dhomën, nuk do ta bëjë automatikisht mjeshtrin në punë me suva veneciane. Një stërvitje e kaluar me këtë material të ri do t'ju ndihmojë të merrni vetëbesim dhe aftësi. Një mënyrë e mirë për të praktikuar është për të blerë disa gjethe plasterboard dhe pastaj duke përdorur një kruajtës për të aplikuar një suva të vogël dhe të provoni goditje dhe kënde të ndryshme. Eksperimentoni me aplikimin e sasive të ndryshme të strukturës në sipërfaqe. Nëse shtoni hijen tuaj në suva, përzieni doza të vogla me sasi të ndryshme të ngjyrave, duke bërë shënime deri sa të gjeni përzierjen e duhur. Përgatitni dhomën Çfarë pastroni më mirë dhomën dhe dekompozoni pëlhurat në dysheme (p.sh. qilima të vjetra) për të mbrojtur nga pika. Ju mund të përdorni suva për shumicën e mureve dhe tavaneve, por sipërfaqja duhet të jetë e barabartë dhe e qetë. Nëse plasat ose vrimat janë në të, plotësoni dhe ri-bluaj ato. Lani të gjitha papastërtitë dhe yndyrat. Para aplikimit të suvës së Venecias, sipërfaqet duhet së pari të pikturohen me ngjyrë bazë ose pallto uniforme. Këshilla. Sipërfaqet me ngjyra të shkëlqyeshme mund të suvatohen duke i marrë ato para gëzimit të butë për të hequr shkëlqimin. Çdo kërkesë tjetër përgatitore e lexuar në manualin e suvas benetian mund. Squeegeat e çelikut dhe thikat për gips mund të kenë spikes të mprehta që mund të marrin gërvishtje në llaçe. Për të shmangur këto probleme, rreth veglave të tipit me letër bluarje me madhësinë e grurit 100. Kur përzierni dhe aplikoni gips ju mund të keni nevojë të shtriheni dorezat pasi acarimi i lëkurës mund të ndodhë. Nëse ju aplikoni suva venyska në tavane, respektivisht. Në desktop mbi kokën tuaj, vishni mbrojtjen e syve. Llokoçis tërësisht para çdo përdorimi të suva venyska. Aplikoni shtresën e parë Hapni kanalin e suvës së Venecias dhe shtoni hije nëse është e nevojshme. Llokoçis lëndët e para. Duke filluar në cep të dhomës aplikoni suva në sipërfaqe me një kruajtës fleksibël të çelikut. Aplikoni shtresën e hollë të suva dhe shëmtuar për atë mbajnë në një kënd prej 15 deri në 30 gradë nga muri. Udhëtim përhapur me goditje që ndryshojnë në gjatësi dhe kënd. Mos u shqetësoni me mbulimin edhe të çdo centimetri katror. Lini disa nga sipërfaqet origjinale të murit, por mbani sipërfaqen në mënyrë të përshtatshme të qetë. Pastroni kriminelin nga koha për të pastruar suva të thata që nuk mbahen në punë. Lejo që suva të thahet tërësisht para se të aplikoni shtresën e ardhshme (rreth katër orë). Aplikoni shtresën e dytë Përdorni të njëjtën ngjyrë të suva veneciane në pallton e dytë. Xhirimi ose thika për plasterboard të mbajë në 60 deri në 90 gradë dhe të aplikoni një shtresë tjetër të hollë. Përdorni mbivendosjen (x-formë) goditje të gjata dhe të shkurtra. Mbuloni sipërfaqen tërësisht, plotësoni zgavrat dhe hiqni gungat e mundshme. Lëreni suva për të thatë të paktën 24 orë para se të përfundoni. Lustrim përfundimtar Hapat e fundit të suva veneciane të përbërë nga sipërfaqja e lustrimit ose gjithashtu në shtresën e shtresës së lartë. Nëse doni të polish sipërfaqen, fshij atë duke rrotulluar lëvizjet me letër shumë të hollë bluarje (madhësia e grurit 400 ose 600). Pastroni sipërfaqen me një leckë të lagur. Shiner Look mund të arrihet duke fërkuar sipërfaqen me një anë të sheshtë të një shtesash ose traktati të pastër. Aplikoni topcoat (opsional) Ju mund të përdorni përfundimin si një hap opsional të fundit për të rritur rezistencën e ngjyrave. Kjo rekomandohet kryesisht në dhomat e larta të lagështirës (të tilla si banjo) dhe ku shumë njerëz shkojnë. Nëse vendosni të përdorni shtresën më të lartë, zgjidhni një produkt që rekomandohet në mënyrë specifike për çdo suva të përdorur. Topcoat zakonisht zbatohet nga kruajtësi pak pasi suva është tharë. Mos harroni se topcoat mund të ngjyrosni pak errësirë. Pas tharjes, ju mund të rifitoni sipërfaqen me një anë të sheshtë të një shtesash të pastër ose sealant. Ju gjithashtu mund të arrini një shkëlqim të lartë duke shtuar një dylli të kullotave në shtresën e lartë. Aplikoni një shtresë të hollë të dylli dhe pastaj fërkoni atë në sipërfaqe.