Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Stuko

Jeni duke kërkuar për një suvatues llaçi? Ne kemi 23,696 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Stuko

Keni nevojë për një shërbim llaçi? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për inspektimin, pastrimin e mureve, depërtimin në mur, aplikimin e suvasë. Çmimi i llaçit të llaçit zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: mistri, niveli i shpirtit, kovë, kamxhik, të cilat do të ofrohen nga një prej 23,696 muratorëve tanë në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Llaç E jashtme e shtëpisë tuaj është ajo që e bën përshtypjen e parë tek mysafirët. Staging freskon pjesën e jashtme të shtëpisë jo vetëm të freskët dhe të pastër në pamje, por gjithashtu ofron shumë përfitime për pronarin. Zbuloni më shumë rreth llaçit dhe pse kjo përzierje e çimentos mund të ofrojë shumë shtresa. Çfarë është llaçi? Stucco është një përzierje e çimentos, rërës, gëlqeres dhe ujit dhe mund të pikturohet pas tharjes së tyre. Furnizuesit përzierje llaç dhe duke i aplikuar ato në një themel teli të quajtur Lata, në shtresa të shumëfishta. Siguron një pamje të jashtme rezistente dhe të qetë. Stucco është ideale për përfundimin në shtëpi moderne, por furnizuesit mund të krijojnë llaç në textures të ndryshme dhe të krijojnë një pamje të dëshiruar. Këto stile mund të jenë guralecë, lojëra, të butë dhe të shtrembëruar. Përfitime Qëndrueshmëri Stucco është një material shumë i qëndrueshëm që mund të përdoret për pjesën e jashtme të shtëpisë, sepse kjo përzierje e çimentos do të zgjasë 50 vjet me mirëmbajtje minimale ose jo. Sepse llaçi punon me motin e duhur, rreziku i plasaritjeve ose prishjes është zvogëluar nën stinët e ndryshimit të presionit. Kur furnizuesi është i izoluar siç duhet nga e jashtme e llaçit, do të jetë rezistente ndaj mykut dhe kalbjes. Mirëmbajtje Mirëmbajtja e llaçit është minimale. Krahasuar me materiale të tjera, nuk është e nevojshme të përsëritet atë në mënyrë të përsëritur, rehaborne, zëvendësojë ose të pastër. Stucco është një zgjedhje e mrekullueshme. Vlera e shtuar e shtëpisë Stucco në pjesën e jashtme mund të rrisë vlerën e shtëpisë tuaj për një numër arsyesh. Është energjia efikase, zjarrfikëse, rezistente ndaj mirëmbajtjes dhe zhurma është e dëmtuar. Jo vetëm që furnizon vlerën tuaj në shtëpi nëse vendosni ta shisni atë, por këto përfitime ju lejojnë të kërkoni një siguresë më të lartë të pronës. Instalim i lehtë Instalimi i llaçit, duke përfshirë kohën e tharjes zgjat vetëm dy ditë. Procesi është i shpejtë. Stucco është një material universal, sepse mund të aplikohet për shumë materiale duke përfshirë muraturën prej druri dhe betoni. Pas instalimit të llaçit është e nevojshme për të zgjedhur ngjyrën! Have fun dhe mbani mend se ndryshe nga tulla është e mundur për të ndryshuar këtë ngjyrë në çdo kohë. Të gjithë ju duhet të dini për shtëpitë e llaçit Sucking succal, lloji i suva masoneri me handwash-shakered përbërë nga çimento, ujë dhe rërë është një element tipik i arkitekturës spanjolle dhe mesdhetare. Këto shtëpi të llaçit kanë një të jashtme në textures të ndryshme nga guralecë për pothuajse të butë, në varësi të teknikave të aplikimit dhe të sigurojnë mbrojtje të përhershme kundër motit. Por ky lloj i masonerisë ka faqet e saj me hije dhe nuk është i përshtatshëm për çdo pasuri të patundshme. Historia dhe popullariteti në rritje Stucco më i vjetër përmbante çimento të gëlqeres në vend të çimentos. Për shkak se përbërësit e saj gjenden zakonisht në natyrë, është një nga anët më të vjetra natyrore të palëve që datojnë në Greqinë e lashtë. Spanjollët u supozuan të sillnin llaçin në Meksikë dhe në jugperëndim amerikan, ku ata krijuan gurë të fortë në mënyrë që ata të aplikonin në korniza nga shkopinj, gurë ose dru. Me një prodhim pjesa më e madhe e çimentos së thatë, një murvënësi e stukuar në epokën e re hyri në një prodhim pjesa më e madhe në 20 të hershme. Çimentoja ka rritur procesin e llaçit dhe zgjatjen e kohës së tharjes lejuar ndërtuesit liri më të madhe. Megjithatë, jugperëndimi mbeti vendi ideal për llaç për shkak të kushteve të thata dhe përmbajtjes së lartë të rërës që ka qenë toka e qëndrueshme. Përpjekjet për të instaluar llaç tradicional në klimën veriore dhe lindore u takuan me rezultate të përziera. Në rajonet ku toka u zhvendos dhe shkaktoi depozitimin e themeleve të Shtëpisë, të çara u shfaqën në llaç që lejoi shiun të depërtojë dhe të lirojë muret nga veshja. Sot, shtimi i polimereve dhe substancave të tjera për të rritur fleksibilitetin së bashku me teknikat e rafinuara të aplikimit Përmirësimi i rezistencës së stuko, gjë që e bën atë gjithnjë e më të zgjedhur. Përfitimet dhe disavantazhet e llaçit Stuku është tërheqës për shumë arsye, veçanërisht në aspektin e rezistencës ndaj zjarrit. 2.5 cm Veshje e llaçit përhapjen e zjarrit nga njëra anë e murit në tjetrën për të paktën një orë. Si rezultat, llaçi është i dëshirueshëm për apartamente me shumë gjenerata me rregulla të rrepta të zjarrit dhe për lagjet ku shtëpitë janë ndërtuar në afërsi. Pastaj ka pamje dhe hije të nxehtë - nga hije të bukura për tonet e thella të tokës - e cila është arritur duke shtuar ngjyra në përzierje. Stucco u shoqërua zakonisht me kulmet e sheshta dhe materialin e mbulimit nga pllakat e balta. Megjithatë, njerëzit e konsiderojnë sipërfaqen për tërheqëse, prandaj Stucco shpesh shohin edhe në shtëpi me kulmet e pjerrëta dhe me materialet e mbulimit me zall dhe metal. Por për shkak të natyrës së tij të brishtë, veshja e llaçit do të shpërthejë nëse baza e shtëpisë zgjidhet. Thjesht, kjo nuk është zgjidhja më e mirë në rajonet ku toka me baltë të lartë është e njohur për të notuar dhe bazat po lëvizin. Gjatë kohës ata mund të bëjnë edhe në familje me baza fikse për të krijuar plasaritje të flokëve. Çarje të vogla nuk ndikojnë në tërësinë e mureve dhe shpesh mund të riparohen pa e thirrur një profesionist. Disa shtëpi të llaçit të ndërtuara pas Luftës së Dytë Botërore u krijuan nga një formë spërkatje që nuk treguan aq të fuqishme sa brushat tradicionale me dorë të tronditur. Procedura e kohës mund të jetë e ndjeshme ndaj një sasi të madhe të çarjeve. E vetmja mundësi reale është heqja e mureve të gabuara dhe zëvendësimi i saj për një furnizues me reputacion. Së fundi, llaçi nuk ka faktor të rëndësishëm të izolimit: 2.5 cm shtresë e llaçit është prej 0.20 r, që do të thotë se ka vetëm 20 për qind të faktorit izolues të gjetur në të njëjtën trashësi druri. Gjyq STUCCO është instaluar në shtresa, e cila është kohë dhe procesi i punës që kryen profesionistë të kualifikuar - nuk është punë ose për mjeshtrat më ambiciozë të brendshëm - dhe për këtë arsye mund të jetë e shtrenjtë. Procesi i aplikimit varet nga struktura e mureve të shtëpisë me korniza druri kërkojnë shtresa të shumëfishta të llaçit tradicional si një bllok apo beton. Duke aplikuar llaç në shtresa dhe për të lejuar që çdo shtresë të ngurtësojë furnizuesin gradualisht rrit trashësinë e muretës. Stuku tradicional aplikohet në tre shtresa në muret e jashtme me një kornizë druri. Kjo fillon me "gërvishtje" të shtrirë në një bar metalik të lidhur në guaskën e jashtme të shtëpisë. Një sipërfaqe e përafërt lejon ngjitjen e shtresës së ardhshme, "ngjyrë kafe". Veshje Brown Furnizon Forca dhe shërben si një substrate për "Topcoat", e cila mund të handcrafted dhe të formojë një strukturë të përshtatshme sipërfaqe. Stuku me dy shtresa përdoret për mure betoni, tulla dhe bllok. Falë masonerisë ekzistuese, scraping është e panevojshme. Në vend të një litari metalik, një ngjitës bashkimi është aplikuar në muret e muratorit dhe pastaj janë aplikuar dy shtresa të llaçit. Snucco me një shtresë është një proces relativisht i ri duke përdorur llaç të përzier me fibrat e qelqit të aplikuara në një hekurudhë metalike. Jo të gjitha furnizuesit e llaçit ofrojnë procesin e aplikimit të një shtrese, kështu që është e mundur që ju do të duhet të shikoni për ndonjë prej tyre në zonën tuaj. Kujdesi dhe mirëmbajtja për llaçin Nëse tashmë keni një nga këto shtëpi llaç, i kushtoni vëmendje për mirëmbajtjen tuaj për të marrë maksimumin e kësaj jashtme. Nëse jeni të shqetësuar për zgjidhjen e bazës, bëni hapa për të zvogëluar lëvizjen e tokës. Duke instaluar buza të mira dhe të çon dhe rregullimin e pjerrësisë së oborrit larg nga baza, të zvogëlojë ngopjen e tokës dhe të zvogëlojë rrezikun e lëvizjes së bazave. Pagjet dhe mbetjet që grumbullohen në llaç heqin furçën me shpohet dhe çorape të kopshtit. Pastrimi me një pastrues të presionit të lartë nuk rekomandohet sepse dëmtimi sipërfaqësor mund të ndodhë. Për të hequr myk, lidhni një zbardhues të pakëndshëm me një përbërës me tre pjesë të ujit dhe të aplikoni direkt në njollat ​​me sfungjer ose furçë. Para shpëlarjes me çorape, lini zgjidhjen e ngjyhet në sipërfaqe. Foving, një vend i bardhë që mund të zhvillohet në llaç të ekspozuar ndaj lagështisë afatgjatë mund të hiqet duke spërkatur uthull të bardhë. Prisni disa minuta para se të shpëlarni çorape. Nëse është e nevojshme, bëni atë përsëri dhe hiqni atë plotësisht. Mbani në mend se llaçi mund të pikturohet. Me pak kujdes, stuko juaj murvjeçar mbani pamjen tuaj dalluese në vitet e ardhshme.