Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Specialist i kozmetikes

Jeni duke kërkuar për një estetiste? Ne kemi 914 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Specialist i kozmetikes

Keni nevojë për një shërbim estetisti? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në pastrimin dhe trajtimin e lëkurës me ozon, diagnostikimin, konsultimet. Çmimi i shërbimeve të kujdesit të lëkurës zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion rreth shërbimeve: kozmetikë dhe ujëra micellar të ofruara nga një prej estetistëve tanë 914 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Shërbime
Çfarë përfshin trajtimet e bukurisë?
Shërbimet kozmetike dhe të flokëve përfshijnë jo vetëm trajtimin e lëkurës dhe përbërjen e ngjarjeve të veçanta. Këtu janë disa nga shërbimet tona më të njohura kozmetike dhe atë që mund të prisni kur prenotoni:
Parukeri
Ju mund të porositni një floktar celular për shkurtime, ngjyra dhe rregullim të hairstyles për burrat dhe gratë, si dhe hairstyles për raste të veçanta. Kur e rezervoni berberin tuaj celular ose floktar, ata do të vijnë me mjetet e tyre, produktet kozmetike dhe pajisjet. Pas konsultimit të nevojave tuaja të kujdesit të flokëve, ata krijojnë një plan pune. Nëse ju lënë për të bërë një prerje dhe ngjyrë, të tilla si ngjyra e flokëve të Ombre, floktar juaj fillon së pari duke aplikuar ngjyra dhe pastaj flokët e prerë dhe të thata. Disa hairdressers celular janë gjithashtu të specializuar në shërbime të tilla si zgjerimet e flokëve, dreadset dhe hairstyles më komplekse për raste të veçanta.
Heqja e Chľápkov.
Kozmetikë celulare janë gjithnjë e më popullore në zonën e heqjes së flokëve me privatësinë maksimale në shtëpinë tuaj në lidhje me përdorimin e dylli në pjesë të ndryshme të trupit, ose derdhjen e vetullave dhe ngjyrosjen. Kur beautician juaj arrin, do të duhet një hapësirë ​​për përgatitjen e një hapësire për dezilim, dritat, peshqirët dhe pajisjet dhe gjithashtu qasje në ujë dhe energji elektrike për ngrohje dhe dritat e energjisë. Pasi të jenë gati, ata do t'ju tregojnë se si të qëndroni nëse ulen për heqjen e flokëve. Në fund të procedurës, kjo do t'ju ndihmojë të pastroni lëkurën për të hequr mbetjet e dylli para se të paketojnë pajisjet.
Tatuazhe dhe piercings
Kur të punësoni një artist të lëvizshëm për tatuazh ose piercing, do të duhet hapësirë ​​të mjaftueshme për të punuar. Ata zakonisht sjellin karrigen tuaj për veten tuaj në mënyrë që ata të mund të punojnë në mënyrë të përshtatshme për një periudhë më të gjatë dhe një karrige ose tavolinë të lëvizshme për ju, në varësi të cilit do të funksionojë zonat e trupit. Pasi të keni marrë dizajnin përfundimtar, Lull juaj do të fillojë tërheqjen e tatuazheve duke vënë hala të bukura të mbushura me bojë në lëkurë. Pas përfundimit të tatuazhit, ata do t'ju japin udhëzime për t'u kujdesur për lëkurën tuaj dhe për të parandaluar infeksionet.
Raste të veçanta
Përgatitja për një rast të veçantë është e thjeshtë me kozmetikë tuaj celular. Ju mund të punësoni një beautician për të bërë për të përgatitur një grup njerëzish në një pritje të dasmës, zbukuruar bunches vajzave para partisë në mbrëmje ose për të përdorur një tatuazh me një heno për ngjarjet kulturore dhe festimet. Kur vjen një beautician, do t'ju sjellë produkte dhe mjete që duhet të krijojnë pamjen tuaj të përsosur në partinë ose ngjarjen tuaj. Nëse ju keni urdhëruar një llak të lëvizshëm tan, ata zakonisht sjellin një tendë të veçantë nga tekstili që parandalon sunscreen për të marrë në muret ose qilimat. Nëse largoheni për të marrë fotografi, një martesë ose ngjarje tjetër, beautician juaj zakonisht do të sjellë karrige ose karrige tuaj dhe si dhe dritat të jenë të rehatshme për të punuar dhe për të parë punën tuaj.
Manikyr dhe pedikyr
Ekspertët e celularëve mund të vizitojnë shtëpinë tuaj dhe t'ju ofrojnë shërbime të plota në manikyr dhe pedikyr. Beautician juaj do të sjellë gjithçka që ju nevojitet për të rregulluar thonjtë, punën dhe lëndimin. Para se të lagni lëkurën përreth dhe trajtimin e duarve dhe këmbëve të blushled me tapiceri të rehatshëm, ata aplikohen në manikyrin tuaj natyral të thonjve ose krijojnë thonjtë artificiale nga materiali sipas ideve tuaja.
Pyetjet e bëra shpesh
Pse punëson një beautician nga ju përmes Wilio?
Duke kërkuar për një kozmetikë me përvojë në ngjarjen tuaj fqinje apo rastin e veçantë? Kur mund të shijoni një ekspert të bukurisë, ju mund të shijoni ndihmë profesionale me çdo gjë nga flokët dhe të bëni deri në sunbathing, manikyr, pedikyr dhe më shumë. Do të jetë gati me të gjitha produktet, mjetet dhe pajisjet më të fundit për t'u çlodhur. Nëse keni një ngjarje të caktuar ose dëshironi të mbani modalitetin tuaj të rregullt të bukurisë, eksperti juaj do t'ju ndihmojë të dukeni dhe të ndiheni të mirë sa mund të jetë. Ju do të gjeni të gjithë beauticianin më të mirë në lagjen tuaj në Wilio. Hiqni përgatitjet për ngjarjet ose rutinat kozmetike dhe gëzoni një shërbim profesional kozmetikë në komoditetin e shtëpisë tuaj.
Kush është një beautician?
Kozmetikë janë profesionistë që punojnë në përmirësimin estetik ose një ndryshim në pamjen e lëkurës.
Cilat janë trajtimet më të njohura të bukurisë?
Midis trajtimeve më të njohura të bukurisë përfshijnë trajtimin e lëkurës kozmetike, ngjyrosjen e vetullave dhe trajtimin përfundimtar dhe manikyr dhe pedikyr.
A ka nevojë për kozmetikë disa kualifikime apo trajnime?
Shumica e kozmetikës përfundon studimin ose mësimin në mënyrë që të mësojnë se si të përdorin dhe të aplikojnë produkte të sigurta. Kualifikimi dhe përvoja profesionale demonstrojnë se ata kanë aftësi dhe njohuri për të marrë një punë të madhe.
Pse të punësosh një beautician nga unë për t'u mbyllur?
Lejimi i një kozmetike mobile për ju në shtëpi është më e rehatshme dhe ofron privatësi më të madhe. Ju mund të kurseni edhe para për shkak të kostove të tyre të vogla në krahasim me disa kompani që ofrojnë trajtime bukurie.
Sa kohë duhet të rezervoj për afatin e kozmetikës?
Gjatësia e këngës kozmetika do të varet nga procedura që plotësoni. Për shembull, trajtimi i plotë i fytyrës mund të marrë një orë e gjysmë, ndërsa rregullimi i vetullave mund të zgjasë 15 minuta.
Sa kushton shërbimet beautician?
Kostot mesatare të kozmetikës variojnë nga 20 në 80 euro për shërbim nëse i urdhëroni ato nëpërmjet Wilio. Megjithatë, çmimi do të varet nga lloji i shërbimit që rezervoni nga pajisjet e nevojshme të veçanta dhe nga sa kohë ka të ngjarë të zgjasë.