Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Sisteme te sigurise dhe alarme te shtepise

Po kërkoni elektromekanikë për sigurinë dhe alarmet e shtëpisë? Ne kemi 21,667 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,799 profesionistë të regjistruar
87,875 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Sisteme te sigurise dhe alarme te shtepise

Keni nevojë për shërbim sigurie dhe alarme në shtëpi? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për inspektimin e vendit, instalimin e sistemeve elektronike të sigurisë, konfigurimin e sistemit, trajnimin e përdoruesve, aplikimin për sistemin e kontrollit në distancë. Çmimi i një sistemi CCTV për një shtëpi zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: shërbimi i garancisë dhe pas garancisë, linja e shërbimit pa ndalesë e ofruar nga një prej specialistëve tanë të 21,667 në kategorinë e caktuar

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,799 profesionistë të regjistruar
87,875 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të di
Pse të zgjidhni Wilio për instalimin tuaj të CCTV? Për ekspertët e Wilio, ju mund të gjeni zgjidhje të ndryshme të sigurisë, nga monitorimi i brendshëm përmes kamerës në një numër të kabllove të jashtme dhe sistemeve të kamerës së IP / HD CCTV. Çfarëdo që dëshironi të rrisni mbrojtjen e pronës suaj në mes të rritjes së vandalizmit dhe vjedhjes së shtrydhjeve, ose dëshironi të shikoni për një të afërm të prekshëm ose fëmijën tuaj në ambiente të mbyllura, ka mundësi të pasura për ju. Në Wilio ju do të gjeni instalues ​​të pajisur plotësisht të të gjithë sistemeve CCTV kamera me pajisje, kualifikime, përvojë dhe sigurim. Profesionistët Wilio janë të pajisura gjithmonë me mjete të përshtatshme të punës. Mos rrezikoni veten tuaj CCTV vetë, dhe kërcënoni sigurinë e pronës suaj! Në vend të kësaj, ftoni punën e një profesionist që e di atë që ai bën dhe ka përvojë për të përfunduar një detyrë në standardin e lartë. Wilio siguron një ekspert të lehtë një ekspert nga mjedisi juaj. Ju mund të gjeni të drejtën për të instaluar CCTV në Wilio thjesht duke krijuar një kërkesë të shkurtër ose tashmë në faqen e internetit Wilio ose përmes aplikacionit celular Wilio (shkarko në App Store dhe Google Play). Ju gjithashtu mund të përdorni opsionin Chat ose thjesht na telefononi! Agjenti i Mbështetjes së Klientit do t'ju ndihmojë me kërkesën. Shërbimi i plotë dhe një gamë e gjerë e zgjidhjeve të sigurisë së pasurive të paluajtshme. Shmangni çdo qasje të paautorizuar në pronën tuaj dhe për të përmirësuar sigurinë e saj duke përdorur shërbime profesionale të instalimit CCCTV nga ekspertët Wilio! Pavarësisht nëse keni nevojë për një aparat të jashtëm HD CCTV ose disa kamera pa tela të instaluara në fushat kyçe në brendësi Ne mund t'ju ndihmojmë. Kjo nuk është në shtëpi nuk do të thotë që ju nuk mund të gjurmoni atë që fëmijët ose kafshët tuaja bëjnë, ose të shikojnë për pronën tuaj kur jeni duke udhëtuar. Kamerat e sigurisë ju lejojnë të gjurmoni atë që ndodh në shtëpinë tuaj, në kohë reale kur jeni larg. Kështu që ju mund të jeni i sigurt se ju do të jeni në gjendje të zvogëloni rrezikun e vandalizmit, gjykimet e vjedhjes ose lloji tjetër të lojës së pandershme dhe sjelljes asociale. A mund të japim një gamë të gjerë të aseteve të zgjidhjeve të sigurisë kështu që pse shihni listën e mëposhtme? Sistemet CCTV Wire dhe Wireless: Siç u përmend, ju mund të zgjidhni nga instalimi i kamerave Cable ose Wireless CCTV për nevojat e sigurisë së shtëpisë tuaj. Dallimi në mes të dy llojeve të pajisjeve është i vetëkuptueshëm, por shqyrton disa dallime në më shumë detaje. Sistemet CCTV Wire: Sistemet e ndjekjes së CCTV tela janë shumë të njohura dhe mbështeten në lidhje të vazhdueshme me një aparat fotografik nga kamera në pajisjen e monitorimit. Ata janë të njohur për besueshmërinë e saj, sepse të gjitha lidhjet midis routerit, pajisjeve të regjistrimit, kamerës dhe monitorit nuk kanë gjasa të vuajnë nga ndonjë çrregullim i ndërhyrjes dhe sinjalit. Megjithatë, instalimi i kamerave kabllore ka një disavantazh të vogël. Personi i paautorizuar mund të jetë i aftë të gjejë kabllo, zgjerim dhe lidhje dhe të dëmtojë ato. Prandaj, siguria e pronës suaj mund të vuajë nëse instalimet elektrike nuk janë mbuluar siç duhet ose nuk është siguruar në një mënyrë që është e vështirë për t'u arritur. Sistemet CCTV Wireless: Pajisjet pa tel përdorin energjinë e internetit për të transferuar imazhe në pajisjen e monitorimit, por pa lidhje kabllore. Kjo është shpesh një mënyrë e rehatshme për të siguruar pasuri të patundshme vendase kur nuk është pronari i tyre, sepse sistemi mund të lidhet me aplikacionin dhe kështu mund të gjurmojë shtëpinë tuaj në rrugë përmes pajisjes suaj të lëvizshme. Cams Wireless janë ideale për qiramarrësit dhe qëndrimet e përkohshme, sepse ata lehtë mund të çinstalohen dhe të kalojnë në një vend tjetër. Një disavantazh i dukshëm i sistemeve të ndjekjes me valë është se ata janë të ndjeshëm ndaj braktisjes së sinjalit / internetit, të cilat mund të prishin mbrojtjen e pronës suaj. Prandaj, është thelbësore që të ketë një lidhje cilësore në internet. Pyetjet e bëra shpesh Unë kam nevojë për të bërë ndryshime në Wilio tim. Si mund të bëj? Vetëm të regjistroheni në llogarinë tuaj në Wilio dhe klikoni projektet e mia. Klikoni projektin që dëshironi të modifikoni dhe përzgjidhni Edit Project në menunë e opsioneve. Kjo është e gjitha që duhet të bëni. Ju gjithashtu mund të na telefononi për të biseduar me një nga përfaqësuesit tanë miqësor të shërbimit të klientit që mund të bëhen për ju. A mund të vijë hidrauliku CCTV gjatë fundjavës? Kjo varet nga disponueshmëria e saj. Ju mendoni se afati i caktuar dhe koha e instalimit direkt me ofruesin e shërbimit. Megjithatë, shumica janë duke u përpjekur të jenë aq fleksibël sa të jetë e mundur dhe të ofrojnë shërbime 7 ditë në javë duke përfshirë pushimet shtetërore. A furnizoni kamera CCTV? Wilio është vetëm një platformë që ndërmjetëson kontaktin me ofruesin e shërbimit. Ju mund të organizoni direkt me të nëse jepni edhe kamerat ose vetëm instalimin e tyre. Shkruani kërkesat tuaja direkt në kërkesën Wilio. Sa kohë zgjat instalimi i kamerave CCTV? Do të varet nga numri dhe lloji i kamerave CCTV që ju nevojitet për të instaluar. Në diametër, teknik mund të instalojë, për shembull, një aparat fotografik me valë në rreth 1 orë.