Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Shkalle metalike

Po kërkoni një ndërtues për shkallët metalike? Ne kemi 15,912 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Shkalle metalike

Keni nevojë për shërbim në fushën e shkallëve metalike? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në sinterim, prodhim, montim, shërbim. Çmimi i një shkalle metalike zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit, shërbimi pas garancisë i ofruar nga një prej ekspertëve tanë të 15,912 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Shkallët metalike është një zgjedhje popullore midis ndërtuesve, arkitektëve dhe dizajnuesve. Elementet metalike të tilla si railings mund të kombinohen me materiale të tjera ose të gjithë shkallët janë bërë prej metali. Ka disa arsye kryesore pse metal është një zgjedhje e madhe për projektet e shkallës së banimit dhe komerciale. Së bashku ne shqyrtojmë përfitimet e shkallëve metalike. Avantazh nr. 1: shkathtësi ekstreme Shkallët metalike mund të përshtaten për të hartuar dhe ndërtuar në forma dhe madhësi të ndryshme. Nëse stili juaj është i thjeshtë, elegante, tradicionale ose moderne, opsionet e projektimit janë të pafundme. Materialet e zakonshme të shkallëve metalike përfshijnë çelik inox, alumini dhe hekur të falsifikuar. Secila nga këto opsione metalike ofron përfitime unike estetike dhe të projektimit dhe ekipi ynë punon ngushtë me çdo klient për të përcaktuar speciet e metalit që është më e përshtatshme për projektin. Çdo mundësi metalike mund të lidhet gjithashtu me materiale të tjera të dizajnit për të formuar një pamje unike. Metal shpesh kombinohet me dru, xhami dhe / ose hekurudhë kabllor për të marrë një sipërfaqe mahnitëse. Avantazh nr. 2: Mirëmbajtja minimale Përveç shkathtësisë së dizajnit, shkallët metalike janë gjithashtu të njohura për të kërkuar mirëmbajtje shumë të vogël. Ndryshe nga shkallët e metaleve të drurit nuk kërkojnë sealant, llak ose ngjyrë për të mbajtur një pamje të shkëlqyer. Avantazh nr. 3: Jeta maksimale Shkallët metalike kërkojnë mirëmbajtje shumë të vogël dhe janë ndërtuar në të vërtetë për të kaluar. Shkallët metalike janë shumë funksionale dhe rezistente ndaj ndryshimeve ekstreme të temperaturës dhe luhatjeve të lagështisë. Zgjedhja ideale - në brendësi të jashtme. Për më tepër, shkallët metalike spirale reziston një null si një erë, det dhe rërë kur zgjedhin në shtëpi afër ujit. Për shumë vite, ndërtuesit, projektuesit, arkitektët dhe pronarët e shtëpive vendosën të përmirësojnë hapësirat rezidenciale dhe komerciale duke përdorur shkallët metalike. Ne jemi krenar që ofrojmë një gamë të gjerë stilesh dhe përfundon së bashku me shërbime të përgjithshme të dizajnit për të krijuar një shkallë metalike të përsosur për nevojat tuaja. Shkallët metalikë të përsosur të magjistarit Nëse ju bëni biznes në sektorin industrial ose gjithashtu dëshironi një shkallë në shtëpinë tuaj, është për një individ që dëshiron të përdorë një dizajn të tillë ose diçka midis përzgjedhjes ose dizajnit të një shkalle metalike. Ju mund të keni parë dizajn diku dhe dëshironi të përsërisni atë. Për fat të keq ka shumë pak dyqane me shkallë metalike nëse ato ekzistojnë fare. Ka më shumë gjasa që të flisni me një kompani që specializohet në prodhimin e tyre. Por ku filloni? Buxheti. Shumica e shkallëve metalike që keni parë janë bërë të bërë me porosi, sipas dizajnit të arkitektit ose pronarëve. Megjithatë, ka kompani të specializuara që do të konsultohen, dizajnojnë, prodhojnë dhe instalojnë. Ka shumë mënyra për të zvogëluar shpenzimet për të mbajtur një buxhet të caktuar dhe për këtë arsye ju rekomandojmë që të ktheheni në një kompani që ofron "shërbime të plota" për të bërë më të mirën. Dizajn Madhësia është e gjitha Ju patjetër do të dëshironi të filloni duke qetësuar se dizajni i dëshiruar është i përshtatshëm në hapësirën tuaj. Filloni duke matur prirjen e përgjithshme. Kjo është matja nga dyshemeja e përfunduar deri në nivelin e katit të përfunduar lart. Ju pastaj do të keni për të llogaritur numrin e dëshiruar të shkallëve. Në mënyrë që të mbeten në përputhje me rregulloret e ndërtimit, shkallët shtëpiake duhet të rriten nga 190 në 220 mm. Lartësia e hapit standard është rreth 200 mm. Tani llogarisni numrin e shkallëve. Si rregull, ju duhet një nga bastisjet më pak se numri i shkallëve. Zhvillimi i mëtejshëm i procedurës - matja nga buza e një hapi në tjetrën. Në përputhje me rregulloret, distanca minimale duhet të jetë 220 mm, ndërsa ngjitja e shkallëve nuk duhet të kalojë 42 °. Sa i përket gjerësisë, nuk ka kufizime, por binarët standarde matin 860 mm dhe propozojnë një gjerësi prej 800 mm dhe 900 mm për shkallët kryesore. Gjerësia minimale 600 mm rekomandohet për shkallët sekondare Shkallët dhe rrjedhjet e zjarrit Drejt dhe i ngushtë, ose rrotullimi? Një nga trendet në rritje që kemi vërejtur është një shkallë spirale. Ajo është ende e dominuar nga një shkallë e drejtpërdrejtë që është alternativa më e thjeshtë dhe zakonisht më e lirë, shkallët spirale të Allead ende përdoren më shpesh. Ju duhet të bëni një pyetje të thjeshtë: se si shkallët tuaja metalike merr nga ku fillon, në vendin ku duhet të përfundojë? Si rregull, baza e shkallëve është vendosur më mirë pranë hyrjes kryesore dhe nëse është e mundur, ju nuk duhet të kaloni nëpër një dhomë tjetër për të marrë shkallët nga hyrja e përparme. Kjo është absolutisht e nevojshme nëse ka një hyrje të tretë, sepse shkallët gjithashtu do të duhet të shërbejnë si një rrugë shpëtimi. Nëse shkallët janë të nevojshme për të prishur, opsioni më i lehtë është ndarja e shkallës në 2 pjesë dhe kombinoni ato me qëndrim rrotullues prej 90 °. Nëse duhet të përdorni një kthesë nga 180 °, do të njihej si gjysma e qëndrimit. Hapat që kthehen në tape kur ngjiten, quhen "retractors" për të lundruar 90 °. Kthesa e përbërë nga tre retractors njihet si një "retractor dragua". Ata shpesh përdoren në pjesën e sipërme dhe të poshtme të fluturimeve të qosheve. Shkallët spirale nuk janë më praktike, kështu që është e vështirë të marrësh mobilje lart e poshtë. Ata gjithashtu jetojnë pak më të kushtueshëm sesa shkallët standarde. Megjithatë, ata mund të dorëzojnë një ndërtesë një karakter të vërtetë dhe në përgjithësi duken fantastike. Ata janë gjithashtu një zgjedhje e mrekullueshme nëse hapësira juaj është e kufizuar. Railings. Kjo është gjëja e parë që njerëzit në shkallët tuaja duke vërejtur. Railings janë një kombinim i spindles, railings dhe postimet. Këto elemente shpesh furnizojnë shkallët metalike karakterin e saj. Druri, xhami, metalike dhe madje edhe muret e studios mund të formojnë një kangjella. Në shtëpitë e periudhës, radhët shpesh u gdhendën sot, megjithatë, njerëzit thjeshtojnë. Zakonisht, duke përdorur materiale moderne të tilla si panele qelqi të shtresuara dhe telave të tensionit metalik. Pse përdorni metalin? Shkallët metalike kaluan nga perspektiva e thjesht industriale në një amvise moderne. Pamja është më pak e vështirë se druri. Shkallët metalike zgjasin më shumë në hapësira të lagura si bodrume ose jashtë nëse galvanizohet. Ata mund të jenë llak pluhur në çdo ngjyrë që ju pëlqen. Me kanalet kangjella dhe çelik inox të kombinuara me shkallët nga qelqi i qartë mund të keni një vështrim të rafinuar dhe të shtrenjtë me një çmim shumë të arsyeshëm. Me pak fjalë, ato mund të jenë krejtësisht fantastike, por mbani mend se shkallët metalike të projektuara keq mund të veprojnë shumë industri. Rregullor Shkallët duhet të kenë një goditje maksimale prej 220 mm dhe një goditje minimale prej 220 mm Ata duhet të kenë një prirje maksimale prej 42 ° Shkallët duhet të kenë railings të paktën në njërën anë nëse ato janë më pak se 1 metër, dhe në të dyja anët nëse ato janë më të gjera se kjo. Railings në shkallët dhe restaurs duhet të jetë një lartësi minimale prej 900 mm Nuk ka vrima kangjella nuk duhet të lejojë një kalim top prej 100 mm