Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Roleta te jashtme

Po kërkoni një blind për blinds të jashtëm? Ne kemi 17,209 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Roleta te jashtme

Keni nevojë për një shërbim në fushën e blindave të jashtme? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në kuotimin, fokusin, prodhimin, instalimin dhe shërbimin e blindave të jashtme. Çmimi i blindave të jashtme zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shikoni më shumë informacion mbi shërbimet: rrjetat e insekteve dhe mbrojtësit e diellit të ofruara nga një prej specialistëve tanë të 17,209 në kategorinë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë shqetësoheni të dini

Blinds në natyrë, kapakët në natyrë Ka shumë lloje të ndryshme të blinds në natyrë dhe kur zgjedhni blinds tuaj të jashtme është e nevojshme për të marrë shumë vendime. Një nga vendimet më të rëndësishme që bëni është një përzgjedhje e materialit nga i cili do të bëhen blinds tuaj të jashtëm. Blinds e jashtme mund të bëhen nga materiale natyrore si druri ose materiale të tjera sintetike si vinyl. Ju gjithashtu duhet të vendosni se cili stil dhe ngjyra do të jetë më e mira për t'u përshtatur në pjesën e jashtme të shtëpisë tuaj. Ju do të duhet të gjeni një prodhues i cili prodhon blinds të jashtëm të përshtatshëm për dritaret tuaja, ose të vendosë për të verbuar të përshtatur. Blinds me cilësi janë gjithashtu në dispozicion me pajisje të ndryshme. Për shembull, nëse ka dru, ju mund të zgjidhni lazer dhe përfundon. Është e rëndësishme që t'i bëni këto vendime në mënyrë të arsyeshme dhe të saktë. Ne shqyrtojmë më tej lloje të ndryshme të materialeve dhe avantazheve dhe disavantazheve të secilit prej tyre dhe shpjegoni se si të gjeni blinds që do t'i përshtaten më së miri nevojave tuaja. Blinds të jashtëm Blinds e jashtme furnizohen në dy kategori bazë; Dru i vërtetë dhe vinyl ose shutters sintetike që zakonisht prodhohen nga lloje të ndryshme të plastikës. Është e rëndësishme të merret parasysh jo vetëm çmimin fillestar të blinds tuaj, por edhe jetën e tyre dhe dallimet e tyre të dukshme midis vinyl dhe kapakëve prej druri. Cilësia e blinds të jashtëm Vinyl blinds Vinyl blinds jashtme janë nga të gjitha opsionet të paktën të kushtueshme, por sigurisht që janë arsyeja pse ata janë gjithashtu të lirë. Blinds vinyl janë bërë nga materiale më pak të qëndrueshme (krahasuar me blinds druri prej druri) që nuk janë vetëm pak të veshur shpejt, por edhe më të vështirë. Blinds vinyl priren të zbehet shpejt, shpërthen dhe fshij. Keni një jetë të ulët dhe ju do të keni për të ndryshuar ato shpesh. Përveç kësaj, ata nuk janë aq të adaptueshëm sa disa mundësi të blinds druri. Ata zakonisht janë të disponueshëm vetëm në disa ngjyra dhe shpesh nuk mund të pikturohen ose ngjyrohen. Rregullimi i nivelit të ulët mund të jetë gjithashtu problematik nëse keni nevojë për blinds në madhësi më pak të përbashkët. Zakonisht blinds dimensionohen në rreth një deri në dy inç që nuk ulen në një aeroplan me shumë lloje të dritareve. Materialet e tyre të hollë gjithashtu zvogëlojnë efikasitetin e energjisë. Rritja e shpenzimeve të energjisë dhe frekuenca e shkëmbimit të blinds zakonisht janë më të kushtueshme sesa kostoja totale e instalimit të blinds të jashtëm nga drurit të djathtë. Lifetime e blinds: ulët (5 deri në 10 vjet) Opsionet e ngjyrave: Minimumi Çmimi: i ulët Qëndrueshmëria (instalimi i jashtëm): i ulët Niveli i përshtatjes: i ulët Efikasiteti i Energjisë: i ulët Vlera totale: e ulët Blinds parafabrikuara të drurit Blinds të parafabrikuara dhe të përbërë prej druri ofrojnë një nivel të krahasueshëm të vlerës dhe cilësisë. Blindet që janë bërë nga druri i duhur janë më efikas të energjisë dhe më rezistente sesa kapakët e vinilit të jashtëm. Nëse këto blinds trajtohen siç duhet, ata zgjasin për 10 deri në 20 vjet dhe mund të pikturohen në shtëpi ose në zbathje sipas shijes tuaj, edhe pse prodhuesi nuk ofron ngjyra dhe paqe të rrobaqepës. Megjithatë, edhe me këto lloje të blinds të jashtëm, ju do të gjeni gabime. Ato nuk janë bërë nga materiale masive prej druri, që përfaqëson disa probleme. Shumë nga blinds janë me të vërtetë të millur dhe të zbrazët dhe të mbushura me materiale të mbushura më të lira. Kjo mund të shkaktojë që blindët të jenë më pak energji dhe do të zvogëlojë jetën e tyre. Përveç kësaj, mungesa e stokut korrespondues të drurit do të thotë që drithërat e drurit nuk mund të përputhen me komponentët në kapakët. Blindet e parafabrikuara në natyrë janë të vështira për t'u identifikuar kur shihen në faqet e internetit të katalogut ose shfletimit. Prodhuesit me siguri nuk do të reklamojnë se ata kanë qoshe të trajnuar në prodhimin e produktit të tyre në mënyrë që të jeni shumë të kujdesshëm kur zgjidhni blinds druri. Lifetime e blinds: Mesme (10 - 20 vjet kur nuk duhet të jetë e vjetër) Mundësitë me ngjyrë të blinds: medium (disa ngjyra në dispozicion) Çmimi: i mesëm - i lartë Qëndrueshmëri (instalim në natyrë): medium Rregullimi i nivelit: nga më i ulëti në më të lartë (në varësi të prodhuesit) efikasiteti i energjisë: medium Vlerat totale të blinds: mes Top dritare blinds nga druri i ngurtë në nga prodhuesit kryesorë Alokuar blinds e jashtme të drurit ofrojnë rezistencë të shkëlqyeshme dhe efikasitet të energjisë në sajë të faktit se ata janë milled nga dora e zgjedhur pjesë të plotë të drurit të ngurta me cilësi të lartë. Gjithashtu siguron që të gjitha kokrra të përputhen. Të gjitha druri në blinds druri vijnë nga e njëjta pemë me pikërisht të njëjtën grurë. Opsionet e përshtatjes janë gjithashtu shumë më të ndryshme. Prodhuesit kryesorë ofrojnë përshtatje të plotë, nga madhësia me porosi në stilin e paneleve. Ju mund të përdorni shërbimet e projektuesit të verbër për të përfunduar blinds të jashtëm ose madje mund të rregulloni blinds në skicat tuaja origjinale. Nëse shumë përshtatje, ka shumë blinds para-projektuar që do të plotësojnë shtëpinë tuaj. Ne gjithashtu ofrojmë ngjyra të sakta për të siguruar që blinds tuaj të ofrojnë dizajn të përsosur në shtëpinë ose zyrën tuaj. Vlera e përgjithshme e blinds masiv druri është gjithashtu shumë më mirë. Çmimet janë të krahasueshme me çmimet e blinds të jashtëm të parafabrikuara. Jeta e blinds: lartë (20 vjeç e lart kur është e vjetër) Shutter Opsionet e ngjyrave: Lartë (Formimi i plotë i ngjyrave dhe përzgjedhja me ngjyra me porosi) Çmimi: Mesme Qëndrueshmëri (instalim në natyrë): i lartë Niveli i personalizimit: i lartë Efiçienca e Energjisë: Lartë Vlerat totale të blinds: lartë