Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Riparim mobiljesh

Po kërkoni një marangoz për të riparuar mobilje? Ne kemi 22,223 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Riparim mobiljesh

Keni nevojë për një shërbim riparimi mobiljesh? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për zëvendësimin dhe pajisjet e dyerve, lyerjen, riparimet e vogla. Çmimi i riparimit të pajisjeve të banesës zakonisht varet nga qëllimi i shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: bluarje dhe lustrim sipërfaqësor, kostot e transportit, zëvendësimi i dorezave të ofruara nga një prej riparuesve tanë 22,223 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Shërbime
Riparimet e Pontel
Mes problemeve të përbashkëta të krevatit përfshijnë grila të thyera, dru gërvishtje dhe korniza të thyera. Ose ndoshta keni nevojë për një riparim obligacion, bluarje dhe njollë e saj për të qenë gati për fëmijën tuaj. Para se të shpjegoni mundësitë tuaja do të vlerësoni riparuesin tuaj të meshkujve ose ndreqjen e dëmit të debatit të divanit. Pastaj përdor gjëra të tilla si ngjitësi, pjesë këmbimi, letër gërryese, ofertë dhe ngjyrë për të bërë shtratin tuaj të duket sa më mirë.
Korrigjimet e veshjeve, kabineteve dhe mbathjeve
Riparimi i kabineteve të kuzhinës dhe një prizë kuzhine mund të përfshijnë shkëmbimin e binarëve dhe varet e bazave ose pikturës dhe bluarjes. Riparimi i veshjeve zakonisht varet nga fakti nëse është një gardërobë e pavarur ose e ndërtuar. Problemet e zakonshme përfshijnë dyert e thyera, raftet dhe varet. Megjithatë, mund të keni nevojë të gjeni miqësi për riparime më të avancuara.
Korrigjimi i shtratit dhe tapiceri
Riparimi i tapiceri është një nga llojet më të zakonshme të zëvendësimit të mobiljeve. Shumica e shtratit fillon të punojë pak të tronditur, duke filluar nga jastëkët e prerë për të copëtuar pëlhurën, para se të jeni të përgatitur për ta zëvendësuar atë. Korrigjimi në dhomën e ndenjes mund të përfshijë heqjen e njollave, riparimin e këmbëve të thyera ose kornizave ose zëvendësimit të shiritave, zipave, shkumeve ose burimeve. Riparimet e lidhjeve mund të përfshijnë gjithashtu lidhjen ose zëvendësimin e pjesëve të tilla si motorët, bashkëngjitjet elektrike, kabllot, levat, risers dhe më shumë. Ose nëse keni nevojë të korrigjoni një mobilje prej lëkure, tekniku juaj mund të jetë në gjendje të zgjidhë problemet si venitje, gërvishtje dhe lëkurë.
Riparimi i tryezës, tabelës dhe karrigeve
Ju mund të rregulloni një shumëllojshmëri të tabelave, nga darkë pas riparimit të llambave desktop dhe tavolina kafeje. Shumica e tabelave janë bërë prej druri që zakonisht riparohet duke përfshirë reinstalling këmbët e thyer, bluarje dhe madhështi. Nëse keni nevojë për riparim të karriges së riparimit, doreza juaj mund të shikojë shkëmbimin e pjesëve kyçe të tilla si kufizimet e bërrylit, rrotat dhe levat, ndërsa riparimet e karrigeve të ngrënies zakonisht përfshijnë ri-veshjen, fiksimin e këmbëve të thyera, bluarje dhe ngjyrosje.
Pyetjet e bëra shpesh
Pse riparimet e mobiljeve të librit përmes Wilio?
Nëse mobiljet tuaja duket pak më keq në aspektin e veshin, ju nuk keni nevojë të blini një të re. Mbajeni në shtratin tuaj të preferuar, karrige ose prapa tavolinës shumë më gjatë dhe merrni mobilje fikse. Njeriu i mirëmbajtjes mund të rivendosë dhe korrigjojë mobiljet, duke filluar me jastëkët e rremë në shtrat dhe këmbët e thyera të këmbëve, për të gërvishtur pllakat dhe karriget që nuk do të jenë me shkëlqim. Mobiljet tuaja do të keni gati për përdorim si një të ri, gjatë një momenti. Vendi më i mirë për të gjetur një duarsh për riparimin e mobiljeve është Wilio. Publikimi i kërkesës është i thjeshtë, atëherë vetëm kontrolloni menutë dhe rezervoni një ekspert për të riparuar mobiljet në kohën që ju përshtatet.
Unë kam mobiljet e mia për të rregulluar ose zëvendësuar?
Nëse mobiljet tuaja janë cilësore, pjesë e kit ose ka një vlerë sentimentale për ju, ndoshta është zgjedhja më e mirë e restaurimit të saj. Ju ndoshta kurseni para dhe është më mirë për mjedisin.
Cilat janë dëmtimet më të shpeshta të riparimit dhe mobiljeve?
Mobilje veshur me susta tenton të veshin dhe të krijojnë vrima, ndërsa mobilje prej druri (për shembull, tavolina dhe karrige) është e ndjeshme ndaj gërvishtjeve dhe thyen këmbët.
A keni nevojë për një kualifikim të veçantë për të riparuar mobilje?
Fix mobilje mund të gjithë. Megjithatë, shumë njerëz që punojnë me mobilje, megjithatë, kanë përfunduar një praktikë mobilieri dhe kanë përvojë me një shumëllojshmëri materialesh, nga druri pas lëkurës.
Sa kohë duhet mobilje?
Riparimet bazë të mobiljeve mund të marrin vetëm 30 minuta, por riparime më të mëdha (sidomos riparimet e tapiceri ose përfundimet e drurit) mund të marrin disa ditë.
A do ta rregulloni mobiljet e mia në vend ose më gjerë?
Riparimi i thjeshtë i mobiljeve mund të kryhet në vend. Megjithatë, në rast të rimëkëmbjes që kërkon më shumë kohë ose pajisje të posaçme, riparuesi juaj mund të përfundojë punën jashtë vendit të punës.
Sa kushton riparimi i mobiljeve?
Kjo do të varet nga lloji i mobiljeve, numri i copave, aftësitë e përdorura dhe nga sa kohë do të marrë përfundimin e detyrës.
Çfarë përfshin mobilje riparimi?
Riparimet e mobiljeve përfshijnë një përzierje të përpunimit të drurit dhe tapiceri në varësi të llojit të mobiljeve dhe riparimit. Kryesisht riparuesi juaj do të vijë tek ju në shtëpi, por nëse ka nevojë për më shumë kohë ose pajisje për të përfunduar riparimet, mobiljet mund të marrin në shtëpi me ju.