Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Riparim i roletneve - grilave

Po kërkoni një blind për të riparuar blindat? Ne kemi 17,148 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,803 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Riparim i roletneve - grilave

Keni nevojë për shërbim në fushën e riparimit të grilave, grilave? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për të zëvendësuar zinxhirin e silikonit dhe të grisur, duke riparuar funksionimin e shtrembër të blindave. Çmimi i riparimit të hijeve zakonisht varet nga qëllimi i shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: silikoni, zinxhiri, vidhat dhe veglat e ofruara nga një prej riparuesve tanë 17,148 në këtë kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,803 profesionistë të regjistruar
87,879 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Sa shpejt dhe thjesht rregulloni blinds të dëmtuara ose të përkulura? Blinds dritare dhe blinds punojnë shumë për të filtruar dritën natyrore, privatësinë dhe shtëpitë e ftohjes në ditët e nxehta. Por jeta me fëmijët, kafshët shtëpiake apo edhe një burrë apo grua të shquar mund të shkaktojë dëmin e tyre. Dhe blinds të gabuara të funksionimit mund të jenë shkaku i shkeljes së privatësisë suaj, rehati dhe si duket shtëpia juaj. Lajm i mirë është se shumë probleme me blinds mund të zgjidhen në pak minuta. Në këtë pikë, ne paraqesim disa nga problemet më të zakonshme dhe zgjidhjen e tyre. Bar i thyer në të verbër vertikale Blinds vertikale që janë të vendosura në dritare vertikale ose dyer rrëshqitëse që të çojnë jashtë, shpesh instalohen në zonat me trafik të lartë dhe të tërheqin fëmijët për të kapur ato, dhe kafshët shtëpiake mbi ta janë të njohura. Si përfundon? Shirit i copëtuar. Zgjidhja: Në krye të lamellës së shqyer, ju duhet të shihni një çarje që çon në shtrëngim që lamella është e bashkangjitur në kornizë. Riparimi i shpejtë po i kthen blinds me kokë poshtë dhe shpimit vrima në fund të kundërt. Pastaj ju mund ta mbani përsëri. Për të riparuar slot thyer dhe duke futur blinds përsëri në tastierë ju gjithashtu mund të përdorni një kasetë të ngurta ose edhe clip letër. Lamella plasaritur ose bent blinds Blinds dritare mund të plas ose të përkulem në rast se pronarët, kafshët shtëpiake ose fëmijët trajtohen me ta - edhe kur fëmijët ose kafshët shtëpiake pa qëllim të keq do të përhapin blinds të mbyllura për të parë. Një slats i dëmtuar për fat të mirë nuk kërkon zëvendësimin e blinds dritare për një të re - ju mund ta zgjidhni këtë problem vetë. Si? Nëse keni derdhje shtesë, zëvendësoni atë në Rolete për atë të plasaritur. Nëse nuk keni ndonjë bar shtesë, zgjidhni një nga fund të verbërve dhe rrëshqisni atë në një pozicion bar të dëmtuar. Këtu është rruga për të korrigjuar atë: ● Përdorni një kaçavidë të sheshtë për të liruar vida në pjesën e poshtme të blinds që mbajnë nylons fiksues. ● Tërhiqni vargun nëpër vrimë dhe divorconi nyjen. (Kini kujdes sepse pas riparimit ju do të duhet të lidhni këtë varg përsëri ose në gjunjë.) Hiqeni dantella ashensor. ● Zgjidhni një bar të thyer dhe futni një të re. Pastaj rewind kabllo heqjen përsëri për të siguruar që slats ruhen në të njëjtën drejtim. ● Shtypni vargjet prapa përmes bazës dhe bëni të dyja palët në mënyrë të gjatë. Plugs fut përsëri. ● Ju mund t'i siguroni ato me një çekiç ose çekiç të gomës. Zinxhiri në roll dritare është shqyer Kordoni i ngritjes është një pjesë thelbësore e mekanikës së verbër. Nëse shkon keq, blinds mund të hapen dhe mbyllen. Zgjidhja: Ju mund të zëvendësoni vetë kurrizin e ngritjes. Ju do ta gjeni atë në një burim lokal. Nëse nuk e gjeni se keni nevojë, ju mund të ktheheni te prodhuesi i blinds dritare ose të blini një kordon në dyqan zejtari. Kur e copëtoni zinxhirin tuaj të verbër, mjafton thjesht ta lidhni atë me tufën. Megjithatë, kur një zinxhir është shqyer jashtë tufës ose thyen topa, është e nevojshme për të zëvendësuar të gjitha. Ju do të duhet një zinxhir të ri, bashkim dhe kaçavidë. Matni zinxhirin dhe shkurtoni gjatësinë. Tërheq stilet udhëzuese, hiqni kapakët dhe hiqni vida. Vendosni të verbërit në një sipërfaqe të sheshtë, tërhiqni rastin e plastikës dhe çmontoni atë. Hidhni zinxhirin e ri përmes konsolës dhe bashkëngjitni timonin e dhëmbëzuar. Lidhni zinxhirin, tërhiqni të verbërit dhe tërhiqni tufën për të mbetur rreth 3cm nën strehim në të djathtë. Pastaj futni rastin e plastikës në Axian në profilin e verbër. Kontrolloni funksionalitetin e zinxhirit dhe instaloni mbrapa të verbërit. Vidhni vida, mbërtheni dhe shtrëngoni stilet dhe bashkëngjitni kapakët. Blinds vertikale të bllokuara Ju keni përjetuar tashmë se keni dashur të hapni blinds tuaj vertikal dhe as nuk lëvizni. Lajme të mira - ka një mënyrë të thjeshtë për të hequr problemin: Zgjidhja: Nëse blinds duket të jetë i zhurmshëm, mos i hapni ato. Në vend të kësaj, gjeni vendin në të cilin ata janë të mbërthyer dhe përpiqen të heqin problemin. Sigurohuni që mbulesat janë në pjesë që i mbajnë ato në mënyrë korrekte të përafruar. Mbikëqyrë që të gjitha binarët vendosen në mënyrë të barabartë dhe jo me njëra pas tjetrës. (Nëse është kështu, vetëm t'i kthejnë ato në faqen e mbivendosjes.) Në një vend ku blinds vertikale janë fikse, aplikoni llak silikoni. Hapni blinds disa herë dhe të afërt për të siguruar mbulimin e tyre uniformë silikoni. Ata duhet të jenë gati për përdorim brenda disa minutave. Mos u frikësoni nëse blinds tuaj të besueshëm nevojë për një kujdes të vogël të dashur. Me konsumimin e një përpjekjeje të caktuar dhe duke përdorur disa mjete të thjeshta, ju mund të gëzoni funksionim të besueshëm.