Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Rinovim / riparim garazhi

Po kërkoni një ndërtues për të rindërtuar/riparuar një garazh? Ne kemi 24,633 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,788 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Rinovim / riparim garazhi

Keni nevojë për shërbim në fushën e rikonstruksionit/riparimit të garazheve? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në rinovimin, rinovimin dhe izolimin e garazheve. Çmimi i rindërtimit të garazhit zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: fuga murature, izolim, lesh mineral, suva, bojë dhe llak, të cilat do të ofrohen nga një prej riparuesve tanë 24,633 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,788 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Rindërtimin e garazhit Rindërtimi i garazhit mund të jetë shumë zbavitës kur mendoni mirë paraprakisht qëllimet tuaja. Garazh është një nga hapësirat e rëndësishme në shtëpinë tuaj dhe më së miri në të është se ju mund ta përdorni jo vetëm për të zhdukur makinën tuaj. Ju mund ta ktheni atë në një hapësirë ​​vërtet të gjallë dhe dinamike. Ai përfaqëson një mënyrë për të zgjeruar hapësirën tuaj të jetesës pa kërkuar një tjetër, shtëpi më të madhe. Ai siguron hapësirë ​​të mjaftueshme dhe është vetëm për ju nëse e përdorni atë në mënyrë efektive. Si rezultat i garazhit, zakonisht minete shumë më pak se nëse ndërtoni ambiente të reja banimi nga baza. Nëse keni hapësirë ​​të mjaftueshme për të parkuar makinën në një vend tjetër, ideja e mbajtjes së garazhit mund të qëndrojë me të vërtetë për çdo përpjekje për ta vënë atë. Lagjet mund, por ata nuk mund të pajtohen me vendimin tuaj, por kjo tashmë është një histori krejtësisht e ndryshme. Shpenzime Siç kemi përmendur, garazhi është një hapësirë ​​që tashmë është e vlefshme, kështu që nuk duhet të konsideroni ndonjë bazë të re, të ndërtoni mure dhe të zgjidhni shtrimin e një çati të re. Vetëm le të shkoni në pastrimin e pranverës dhe të zhvilloni një plan si ju dëshironi që garazhi juaj të përdorë. Shpenzimet që lidhen zakonisht arrijnë një gjysmën e një pjese të asaj se si nëse duhet të ndërtoni një port të veçantë të shtëpisë. Dhe përpjekjet tuaja gjithashtu do të jenë shumë më të ulëta, sepse nuk keni nevojë të ndërtoni hapësirë ​​të re nga zero. Karakteristika të reja të garazhit tuaj ju doni të jepni atë, kështu që ata do të formojnë pjesën më të madhe të të gjitha shpenzimeve. Duke vepruar kështu, sigurisht, më shumë pajisje do ta shtojnë atë, aq më e lartë është shpenzimet. Për shembull, nëse doni të rindërtoni garazhin në banjë, do të kaloni pak rreth 12,000 deri në 17,000 €. Dhe çfarë duhet të merret parasysh kur garazhi kompensohet? Garage rindërtuar mund të mos jetë gjithmonë aq e lehtë sa duket. Rindërtimi i garazhit në formë të ëndërruar kërkon një dozë të caktuar të durimit dhe vendosmërisë. Në të njëjtën kohë, rindërtimi i cilësisë mund të zgjasë 4 deri në 8 javë, në varësi të rangut të saj. Në veçanti, duhet gjithashtu të keni disa aspekte të tjera: është gjithashtu e nevojshme të jeni izolimi më i mirë i mureve dhe tavanit ose përmirësimi dhe rindërtimi i linjës së energjisë në garazh në mënyrë që hapësira të ketë marrë një ngarkesë më të madhe. Ju gjithashtu mund të dëshironi të keni një mur fiks plotësisht të izoluar në vend të një porta garash ekzistuese. Ju mund të keni nevojë të montoni dritare dhe dyer të tjera në garazh të rrjedhin dritë më të natyrshme në hapësirën e garazhit. Ngrohje dhe ajër të kondicionuar Meqenëse ju do të konvertohet një garazh për të zgjeruar hapësirën e jetesës që do të përdorni në mënyrë aktive, mund të jetë e nevojshme për ta lidhur atë me një sistem ekzistues të ngrohjes, ventilimit dhe ajrit të kondicionuar. Përndryshe, mund të instaloni një sistem të veçantë të ngrohjes dhe ajrit të kondicionuar si shkëmbyesi i nxehtësisë gjeotermale ose sistemi mini ndarës. Për shkak të izolimit, gjithashtu do të duhet të rrisni lartësinë e dyshemesë. Përndryshe, ju mund të dëshironi të hiqni një mur ndarës që ndan garazhin nga pjesa tjetër e shtëpisë për të marrë një hapësirë ​​të hapur banimi të hapur. Duket autentike Në disa garazhe të rooled, është të dimë se është vetëm një garazh i rinovuar. Nëse doni të shmangni atë do të jetë e qartë në shikim të parë që ju keni vetëm në garazh të lëvizur disa mobilje dhe deklaroni atë një pemë për të bërë, ju do të duhet të vendosni pak më shumë përpjekje në projekt. Nëse doni një garazh të duket si një pjesë autentike e shtëpisë tuaj ju duhet të hiqni të gjitha lë të kuptohet e të kaluarës së saj të vjetër. Kjo do të thotë gjithashtu për të hequr qafe të gjitha provat që furnizojnë nuancën e saj të vjetër, "garazh". Instaloni dritare të reja për të ventiluar më mirë dhe për të furnizuar dritë dhe për të rregulluar elementet e kulmit për të duken si një pjesë e shtëpisë. Ka shumë burime që mund të nxirrni frymëzim dhe ide të reja, ose gjithashtu mund të kontaktoni një arkitekt profesional për t'ju ndihmuar të vendosni. Megjithatë, arkitekti, por do të thotë kosto shtesë. Një profesionist i tillë zakonisht akuzon një normë orë, për shkak të çfarë kostove për projektin tuaj do të rritet. Pse është një izolim i rëndësishëm Ka disa ide të mëdha për të bërë me një garazh të vjetër. Ju mund të përmirësoni pjesërisht që mjetet tuaja ose pajisjet e tjera shtëpiake do të përshtaten përveç makinës suaj. Nga garazhi, ju do të bëni një hapësirë ​​magazinimi të organizuar në mënyrë të përkryer me shumë avantazhe praktike. Ju gjithashtu mund ta ktheni atë në një seminar të pajisur shumë që ju lejon të punoni në një shumëllojshmëri të projekteve artizanale ku mund të pushoni në mënyrë të përkryer. Ose mund të bëni një qoshe të meshkujve të pajisur me një televizor me ekran të madh, sistemin e teatrit në shtëpi, minibar, shigjeta, tavolinë të bilardos dhe disa sofas. Fakti është se garazhi në çdo rast ofron një hapësirë ​​praktike dhe të dobishme që mund të përdoret në mënyrë të mrekullueshme. Por kur është e ftohtë, ai fillon të jetë me të vërtetë i butë dhe i ftohtë, kështu që qëndrimi në të mund të bëhet, paradoksalisht, ferr. Prandaj, është thelbësore për të arritur për një izolim cilësor të hapësirës tuaj të re të jetesës. Çështja e izolimit në rindërtimin e garazhit Ngrohja shpëton sidomos përmes garazhit: ku modeli i Garage Gate është më i vjetër, aq më shumë nxehtësi do të rrjedhin përmes saj, pavarësisht izolimit të mureve të tjera të garazhit. Prandaj, ne rekomandojmë që të sigurojmë një garazh të ri që lejon izolim më të mirë, duke e bërë atë përsëri për të kontrolluar llogaritë tuaja të energjisë. Përveç kësaj, nxehtësia që kapni brenda dhe porta e re e garazhit do të jetë aksesi i përsosur i izolimit të murit dhe tavanit. Gates moderne Gates ofrojnë izolim më të mirë dhe nëse i siguroni ato nga një prodhues dhe furnizues i besuar, ju merrni një avantazh tjetër në formën e qëndrueshmërisë dhe jetës së gjatë në formën e një porta garash. Nëse doni të shmangni luhatjet e temperaturës, izoloni muret e bashkimit: nëse nuk planifikoni të kaloni shumë kohë në garazhin tuaj dhe kjo është vetëm një organizatë më e mirë e hapësirës së magazinimit, është e këshillueshme që të realizoni izolimin vetëm aty ku është e nevojshme. Në këtë rast, të gjithë garazhin nuk mund të jetë plotësisht i izoluar. Megjithatë, shtëpia është e lidhur me një mur të caktuar garazh. Nëse nuk keni vendosur ta prishni atë për të zgjeruar garazhin tuaj, ndoshta do të vlen të futni disa euro vetëm në këtë izolim të murit. Ky mur mund të ftohet në dimër dhe të rrisë llogaritë tuaja të energjisë për të gjithë shtëpinë. Falë izolimit, shtëpia juaj nuk do të ekspozohet ndaj temperaturave të kthyeshme që shkaktojnë veprimtari të tepruar të sistemit të ngrohjes dhe ajrit të kondicionuar. Nëse ka lagështirë më të madhe në shtëpi në shtëpi, nuk mund të pëlqejë në verë. Falë izolimit, do të jetë e këndshme gjatë gjithë vitit në garazh. Izolimi më i mirë do të thotë rregullim më i mirë i temperaturës së brendshme. Në verë ju nuk do të keni probleme me ndjenjat e nxehtësisë ekstreme dhe lagështi në zonën tuaj të re prerobed dhe lagështirë, sepse të ftohtit nuk do të shpëtojnë përmes derës së përparme. Në dimër, dyert e cilësisë do t'ju lejojnë të shijoni ngrohje të këndshme në garazh. Pra, kur jeni me familjen ose miqtë për t'i kushtuar një garazhi të ri hobi, nuk do të duhet të përballeni me ndjenjën e pakëndshme të dimrit. Izolimi i murit gjithashtu kap ngrohjen brenda dhe krijon një mjedis të këndshëm pavarësisht nga periudha vjetore. Krijoni një vend të mbushur me gjelbërim nga garazhi juaj Nëse keni vendosur të rindërtoni garazhin, një ide e madhe është të plotësoni sasinë e bimëve të dhomës. Nëse siguroni një furnizim të mjaftueshëm të dritës së diellit në garazh përmes dritareve të reja, gjelbërimi do të ketë kushte ideale për zbukurimin e gjithë hapësirës. Si rezultat, garazhi do të vijë dhe do të bëhet një zonë e madhe rezidenciale për ju, familjen dhe miqtë tuaj. Përveç kësaj, cilësia e ajrit në dhomë do të përmirësohet gjithashtu. Një sasi më e madhe e oksigjenit shkakton që ajri të jetë më i pastër dhe i freskët. Nëse vendosni të rindërtoni garazhin, për shembull, në një palestër të mbuluar me një rutine dhe disa shtangë dhe pesha, bimët e dhomës do t'ju japin një lidhje ideale me natyrën. Një tjetër mënyrë që ju mund të bëni garazhin tuaj më të gjelbër është të bëni atë ekologjike. Ju duhet ta trajtoni garazhin si me kujdes dhe dinjitet si me pjesën tjetër të shtëpisë. Ne kemi përmendur tashmë se si izolimi dhe porta e re e garazhit për të zvogëluar kostot tuaja të energjisë, por ka disa mënyra të tjera që ju mund të zvogëloni gjurmën tuaj të karbonit në garazh. Dhe çfarëdo që ta përdorni atë si një magazinim të makinave, ose ta bëni atë të mirëpritur zgjatjen e hapësirës suaj të jetesës. A keni konsideruar ndonjëherë panele diellore? Nëse ju lejon një buxhet familjar, sigurisht mblidhni ato. Në afat të gjatë, panelet diellore me të vërtetë qëndrojnë për të. Nëse shtëpia juaj është vendosur siç duhet në mënyrë që rrezet e diellit të kthehet drejtpërdrejt në çatinë e saj, panelet diellore janë padyshim një element që duhet marrë parasysh. Ata do të reduktojnë ndjeshëm faturat e energjisë elektrike sepse nuk do të duhet të përdorni energjinë e furnizuar në të gjithë rrjetin. Përveç kësaj, ju do të përdorni burimin e energjisë së rinovueshme dhe do të kryeni një vepër të mirë për mjedisin.