Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Rinovim i papafingos

Po kërkoni një ndërtues për rindërtimin e papafingo? Ne kemi 25,527 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,723 profesionistë të regjistruar
87,721 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Rinovim i papafingos

Keni nevojë për një shërbim në fushën e rikonstruksionit të papafingo? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në izolimin, ndërrimin e dyshemesë, prishjen dhe muraturën, lyerjen e mureve. Çmimi i rimodelimit të hapësirës nën çati zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: izolimi, bojëra dhe grumbullimi i mbeturinave të ofruara nga një prej ndërtuesve tanë 25,527 në kategorinë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,723 profesionistë të regjistruar
87,721 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Rindërtimi i papafingo Lexoni artikullin tonë para se të përfundoni papafingo! Pavarësisht nëse jeni kati më i lartë i shtëpisë tuaj që ju përfaqësoni si një dhomë kryesore e veçantë, zyra e qetë në shtëpi ose qoshe e fëmijëve, mos bëj ose gishtin derisa të lexoni këshillën profesionale të kompanisë sonë. Nëse imagjinoni katin më të lartë të shtëpisë tuaj si një suitë që është e përshtatshme për pothuajse çdo gjë, një zyrë të qetë ose një vend për të luajtur për fëmijët, lexoni këto 14 këshilla për t'ju ndihmuar të përfundoni rindërtimin e rebelimit: Shkallët që çojnë në papafingo Çdo papafingo është e ndryshme, por ju mund të ndiqni disa standarde dhe procedura kur rinovoni. Le të kontrolloni ndërtimin e një profesionist: papafingo e përfunduar peshon shumë më tepër se ajo në të cilën vetëm kutitë me gjëra të ruajtura janë për sezonin e ardhshëm. Fast inxhinier tuaj i cili do të kontrollojë bazat dhe ndërtimin e shtëpisë tuaj dhe siguron që pesha e shtëpisë të njësive të papafingo. Ju mund të keni nevojë për të forcuar trarëve të mirë të papafingo, të cilat shpesh janë shumë të cekët ose shumë larg nga njëri-tjetri. Vlerësoni këtë qasje: nëse ndërtoni shkallët plotësisht që nga fillimi, merrni parasysh kalimin e kalimit. Edhe pse ka më shumë hapësirë ​​se një shkallë e drejtë (rreth 45 deri në 50 metra katrorë në shkallët kundrejt 33), por ndërtimi i tij është më i sheshtë se sa linear, kështu që shpesh përshtatet në ambientet ku shkallët e drejtpërdrejta nuk mund të shkonin. Sigurohuni që prodhimi është mjaft i madh për të manovruar me mobilje në dysheme. Shtoni përfundimin e tavanit Konsideroni një nga këto përfundime për tavanin në papafingo. Korniza "Wall" Linjat e aplikuara të rreshtimit sjell një nuancë elegante të hapësirës tradicionale. Panelet Beadboard. Panele Beadboard në tavanin e dhomës së papafingo. Ky është një klasik i përjetshëm, këto panele me zakon janë lehtësisht të montuara dhe të mbrojtura nga një tavan i ulët nga goditjet dhe thellohen. Rreshtim prej druri. Tavani prej druri në dhomën e papafingo operon shtëpitë. Druri i zbardhur ose i lënë i zhveshur shkakton papafingo të ulët të tavanit është komod dhe i ngrohtë. Ju mund të ndryshoni pamjen duke përdorur dërrasat e gjerësisë së ndryshme. Instaloni tifozin e tavanit për kontroll më të mirë të temperaturës Nëse keni një papafingo, tifozët do ta bëjnë më të lehtë në muajt e luftës duke ju dhënë në brendësi të një fllad të ftohtë. Në dimër, zgjidhni kundërt dhe tifoz do të shtyjë ajrin më të nxehtë poshtë për të pasur një nxehtësi komode. Zgjidhni ndriçimin e duhur të papafingo Dhoma gjumi me dritë të integruar është një parajsë për shpirtin. Luminaires LED ndërtuar tërësisht në mur, nuk gjenerojnë ngrohje të padëshiruar dhe mund të ketë një izolim të instaluar plotësisht të sigurt. Fshij kate Attiku mund të shkaktojë zhurmë në dhoma. Zhurma më e fortë e katit janë të qetë, si dhe mbushjen e izolimit të dendur të mbushur me tavan. Dhe mos harroni të Low-Tech Radu: Vendosni qilimat në dysheme. Përdorni një skemë koherente të ngjyrave Muret e pikturuara, tavanet, dyshemetë dhe madje edhe pajisjet në dritë do të mbeten materiale të ndryshme, duke e bërë atë sa më shumë që të jetë e mundur. Ju nuk mund të dyshoni nëse vendosni për një ngjyrë të bardhë të ngrohtë. Zgjidh një hije të fildishtë ose krem ​​për të shmangur pamjen e spitalit antiseptik. Të përmirësojë shkumën e spërkatjes së izolimit të çatisë Megjithëse kushton dy herë në tre herë më shumë se izolimi i fibrave të qelqit, por kulmi është një mënyrë kryesore për të humbur ose për të marrë ngrohje, kështu që ia vlen të paguani para shtesë për shkumë të mbuluar. Është një pengesë shumë më e fortë dhe me më pak centimetra ju do të keni të njëjtën r, kështu që ju do të keni një hapësirë ​​më të madhe mbi kokën tuaj. "Zona" - Zona nën Vikier Tabela e shkrimit nën Vikier ju pohon. Përveç rritjes së hapësirës së dritës dhe hyrja e dritës natyrore do të ndihmojë Vikier në planin e katit të hapur për të fshehur dhomën e saj të miniaturës. Këshillë: Bashkohu me qoshet e mprehta. Këndet e çuditshme të papafingo janë simpatike, por nëse nuk ju intereson, ata mund të shikojnë në kohë për të parë. Shtoni një tavolinë dhe keni një zyrë të re në shtëpi, zona artizanale për fëmijët; Ose pajisni hapësirën me një karrige të rehatshme të leximit dhe futbollit. Këshilla për të arritur strehim të rehatshëm dhe paqësor në banjo: Minimizoni hapësirën kohore midis punës së re dhe të vazhdueshme të hidraulikës për të zvogëluar shpenzimet dhe për të kufizuar dëmtimin e murit gjatë instalimit të tubave. Tuba të reja nganjëherë mund të lidhen me të vjetrit, por për presionin optimal të ujit dhe gazit të duhur të mbeturinave është shpesh më e preferueshme duke udhëhequr tubacionin e furnizimit dhe kullimit të papafingo deri në bodrum. Merrni një hapësirë ​​të ndritshme me një skylight Kontrolli i largët ju lejon të hapni dhe mbyllni dritaret e larta të çatisë me butonin e vetëm. Për të fituar meshes insekteve për të shmangur papastërtitë. Për të pastruar xhamin, është e mundur të futni hapjen. Sunclips parandalon temperaturat e brendshme të rritura shumë. Dyqan me bilanc Sockets qark dhe kabinete të kursejnë hapësirë. Merrni një udhëzues për rimëkëmbjen e mallrave. Gjithashtu në dukje niches të papërshtatshme - përgjatë oxhakut dhe tubave ose pranë mureve të ulëta - ofrojnë një mundësi të kampionit në shtëpi për të ngritur raftet e hapura. Përcaktoni hapësirën e raftit. Ruajtja e librave përgjatë shkallëve të papafingo janë një opsion shumë interesant. Kërkoni mënyra për të inkorporuar hapësirën e magazinimit në brendësinë e dhomës. Ju gjithashtu mund të krijoni ruajtje në prag të dritares. Nëse nuk ka vend për hapësirën e magazinimit të ndërtuar, provoni ndryshe. Falë kabineteve të integruara me bazat ose dyert e vendosura nën sills dritare, ju merrni hapësirë ​​shtesë. Qëndroni krevate të dyfishtë "Kade-tade" Sigurisht, shtretërit mund të vendosin krah për krah nën pragjet e kundërta. Por një rregullim i tillë argëtues do t'i lejojë fëmijët të bien në gjumë së bashku. Përveç kësaj, ju lëshoni anën tjetër të papafingo për përdorim të tjera. Bëjnë dalje emergjente Është e këshillueshme që të keni një dritare që mund të përdoret për të shpëtuar në rast emergjence për çdo dhomë papafingo. Shkalla e litarit të murit të fshehur poshtë saj, fshehur prapa derës së kabineteve, do t'ju japë një gjumë të qetë. Përfitoni nga termostati juaj Attic tuaj ka kushtet e veta të temperaturës: është më e nxehtë në verë në dimër nëse është e izoluar mirë. Prandaj, harroni termostatin tuaj që do të lehtësojë kontrollin e temperaturës. Pas përfundimit të papafingo, është e nevojshme të notosh me dy gjëra të dobishme: Kutia në një fshesë - fshesë për pastrim ju nuk do të dëshironi të shqyej dhe përsëri poshtë. Gjithashtu është e nevojshme të largohet edhe për një pastrim të vakumit të zëvendësimit. Zgjatja e ziles pa tel në zile tuaj të lidhur fort. Bashkohuni me të dhe mos ju mungon një shpërndarje e rëndësishme ose një mysafir i papritur. Si të përfundoni papafingo dhe ta ndryshoni atë në dhomë A jeni të interesuar të ktheheni papafingo tuaj të papërfunduar për hapësirën e përdorshme të jetesës? Nëse keni nevojë për një dhomë gjumi, zyra ose dhomë lojra, rindërtimi i shkruar me dorë të papafingo është një mënyrë e shkëlqyer për të zgjeruar shtëpinë tuaj pa pasur nevojë të paguani për një port të ri. Në këtë udhëzues, mësoni se si ta ktheni hapësirën tuaj nga papafingo në dhomën e banimit. Çfarë duhet të marrin në konsideratë para përfundimit të papafingo Sigurohuni që papafingo juaj të plotësojë kuotat e ndërtimit lokal. Kur rindërtoni papafingo në hapësirën e jetesës, të njëjtat kërkesa ndërtimi si dhoma të tjera në shtëpinë tuaj duhet të takohen. Për të përmbushur shumicën e rregulloreve të ndërtimit, duhet së pari të informoni zyrën e ndërtimit mbi kushtet që duhet të plotësohen. Kërkesat themelore përfshijnë: hapësira duhet të jetë e aksesueshme pas shkallës plotësisht. Në rast emergjence, bëni një tjetër dalje ose dritare lehtësisht të arritshme. Nëse papafingo juaj është e arritshme vetëm nga shkallët ose nga shkallët e anulueshme, ju do të duhet të jeni në gjendje të ndërtoni një shkallë të përhershme përpara se të shërbeni si diçka më shumë se ruajtja. Për TIP: Nëse shumica e tavanit në papafingo është më pak se 7 metra, ju mund të punësoni një profesionist vikiera që do të rrisë lartësinë e dhomës. Gjeni nëse keni nevojë për një leje ndërtimi Kontaktoni zyrën tuaj të lejes lokale dhe shikoni nëse keni nevojë për leje për të rindërtuar papafingo. Autorizimi zakonisht kërkohet vetëm nëse shtoni linja ose ventilim të energjisë ose nëse planifikoni të ndryshoni strukturën e shtëpisë tuaj gjatë procesit, për shembull, prishni një mur ekzistues ose shtoni një Vikier. Konsideroni nevojat tuaja të ngrohjes dhe ventilimit Nëse papafingo juaj nuk ka ndonjë punë të tubacioneve, do të duhet të zbuloni nëse sistemi juaj aktual i ventilimit mund të mbështesë dhomën tjetër. Kërkojuni një eksperti për të parë kapacitetin e sistemit tuaj aktual të ngrohjes dhe ftohjes dhe shikoni nëse është e mundur të shtoni udhëheqje shtesë të tubacioneve në papafingo tuaj. Nëse rritja e kapacitetit të tubave përtej buxhetit tuaj, opsionet e tjera përfshijnë, për shembull, ngrohjen e barit të thjeshtë. Përveç kësaj, mos harroni të kontrolloni nëse furnizuesi mbizotëron ose i furnizon mahi për të siguruar që ajri të mund të lëvizë pas izolimit që montoni për të përfunduar papafingo. Vrimat e boshtit e mbajnë çatinë tuaj të ftohtë edhe kur papafingo është e ngrohtë. Konsideroni koston e përfundimit të papafingo Kostoja mesatare e rindërtimit të papafingo është e ndryshme. Kostoja e rindërtimit do të varet nga elementet që përmban projekti juaj. Elementet e kostove për të hequr papafingo Instalimi i tubave dhe vinds Sistemi i ri HVAC Ndërtimi Vikiera. Project Kilnský Instalimi profesional Shtimi i shkallëve Instalimi profesional i linjave të energjisë Nëse planifikoni të rindërtoni papafingo për nevojën tuaj, ju mund të prisni që, në varësi të madhësisë së papafingo, ju do të paguani për materialet duke përfshirë pllakën, izolimin dhe qilimat e rreth 4500 euro. Përfundimi i papafingo nga Krovmi. Nëse kulmi juaj mbështetet nga burgjet, ndoshta nuk do të keni një dhomë në papafingo për të ndërtuar një dhomë. Ju do të duhet të lëvizni në të burgosurit për të krijuar lartësi hapësirë ​​dhe tavan të kërkuar nga rregulloret e ndërtimit. Kjo do të kërkonte një arkitekt, inxhinier dhe investim të konsiderueshëm financiar. Si të përfundoni papafingo Kur kryejnë vetë punën të jetë realiste në nivelin e tyre të aftësive. Nëse kjo është rindërtimi i parë, konsideroni punësimin e një eksperti që do t'ju ndihmojë me rebelimin e papafingo. 1. Pastroni papafingo Ju duhet të pastroni dhe hiqni të gjitha graburts vjetër dhe materialeve të ndërtimit që ju nuk do të keni më nevojë. Duke supozuar se ju shtoni izolim të ri para instalimit të pllakës, hiqni të gjithë izolimin e vjetër. Nëse izolimi është lëshuar ose varur, hiqni atë duke përdorur një fshesë me korrent industrial. Nëse izolimi është në gjendje të mirë, ju mund të vendosni substratin mbi të. Nëse është e vjetër dhe extruded, e konsideroni zëvendësimin e saj. 2. Lidhni papafingo me energji elektrike Kur papafingo juaj është gati dhe ju merrni leje, të drejtuar një elektricist të licencuar që do të sigurojë që të gjitha përfshirjet përputhen me kërkesat profesionale. Me qira një profesionist për të instaluar linjat e energjisë përmes mureve dhe tavani mund të parandalojë shumë probleme shpesh të rezultuara me të cilat zakonisht mblidhen mjeshtrat e brendshëm. Nëse ju bëni një punë vetë, ju ekspozoni rrezikun e zjarrit që rezulton se goditja elektrike. Si rregull, duhet të ketë të paktën një prizë në çdo mur dhe gjithashtu të paktën një zhvillim çdo 12 metra. 3. Qëndroni një substrate të përshtatshme Nëse ka trare të dukshme në dysheme të papafingo tuaj, do t'ju duhet të ndërtoni substratin. Filloni këtë proces pas përfundimit të të gjitha instalimeve elektrike dhe të ventilimit. Për të zvogëluar zhurmën që përhapet nga dyshemeja e papafingo e përfunduar në pjesën tjetër të shtëpisë, mund të shtoni izolim nën rreshtin e dyshemesë ose të zgjidhni një panel me dysheme. Për të krijuar substrate: krijoni një linjë shkumës që tregon qendrën e rrezes gjatë gjithë gjatësisë së saj. Kufiri i paneleve duhet të jetë në këtë markë. Vendosni panelin e parë përgjatë murit më të gjatë të papafingo ¼ inç nga muri. Buzë më e gjatë e panelit duhet të jetë paralel me trarët e dyshemeve. Stërvitja e bulonave 2 ½ inç në trarëve të dyshemesë çdo 6 inç. Instaloni një panel tjetër me një hendek ¼ inç midis panelit ekzistues. Kur instaloni serinë e ardhshme, shmangni ruajtjen e seams fund në krye të njëri-tjetrit. Përsëriteni procedurën derisa dyshemeja të mbulohet. Shtrëngoni të gjitha shtresat dhe krerët e bulonave. 4. izoloni papafingo Para instalimit të ndjerë, vulosni të gjitha hapësirat ose rrjedhjet ku ajri mund të depërtojë në dhoma poshtë. Izolimi i parmakut zakonisht është gdhendur për t'u përshtatur midis trarëve standardë dhe 8 metra mure të larta. Muret e papafingo nuk janë gjithmonë aq të larta. Instalimi i izolimit të papafingo: izolimi izolues në zgavrën midis trarëve të avullit përballë dhomës dhe jo në muret e jashtme. Mundohuni të jeni të paktën duke shtypur izolimin për të shmangur reduktimin e vlerës izoluese. Sipas udhëzimeve të prodhuesit të izolimit, lidhni izolimin në trarëve. Vazhdoni procesin në të gjitha muret e papafingo dhe tavanin. Nëse keni nevojë për izolim pas tubave ose udhëzimeve elektrike, izolim të veçantë dhe formoni dy shtresa. Vendosni shtresat rreth pengesës në mënyrë që Parozabrana të shkojë në dhomë. 5. Instaloni pllakën dhe tavanin Kur instalimi i izolimit është i plotë, është koha për të përfunduar muret. Bordi i varur i pllakave do të lejojë që mjetet tuaja të papafingo të jenë të përshkruara. Hang gips horizontalisht për këmbët e ekspozuara dhe për të siguruar atë me bulona në plasterboard. Plotësoni atë duke mbuluar shtresat dhe bulonat e kapakëve të gipsit. Në varësi të lartësisë suaj të tavanit ju do të jeni në gjendje të zgjidhni një tavan të përkulur për të arritur një pamje më të përsosur. Megjithatë, nëse keni nevojë për të kursyer hapësirë ​​për të përmbushur standardet e ndërtimit të ligjit, instaloni plasterboard gjithashtu direkt në tavan. 6. Paint tavan të papafingo dhe muret Plasterboard Next Coast dhe filloni të shihni se si papafingo juaj do të fillojë të duket si një hapësirë ​​e vërtetë banimi. Plasterboard i ri do të jetë i nevojshëm para pikturës me shtresë bazë. Pas shtresës bazë, shtoni të paktën dy shtresa të ngjyrës për të pasur një bord të plasterboard një pamje të përsosur. Nëse keni përdorur një plasterboard në tavan, mbani atë para se të filloni me muret. Në përzgjedhjen e ngjyrave për dhomën tuaj të papafingo konsideroni opsionet më të ndritshme, veçanërisht nëse dhoma ka pak dritare dhe pak dritë natyrore. 7. Zgjidhni dhe instaloni dysheme papafingo Me stilin tuaj të papafingo tuaj të rimëkëmbjes ju bëni veten pothuajse të bërë. Hapi tjetër është që të zgjidhni dhe instaloni dyshemenë në dhomë. Qilimat janë në papafingo të një zgjedhjeje të mirë, sepse ata ndihmojnë në zvogëlimin e zhurmës dhe të dorëzojnë izolimin e mëtejshëm të dyshemesë. Ndiqni udhëzimet e instalimit të dyshemesë sipas zgjedhjes suaj. Gëzoni papafingo tuaj të përfunduar Hapi tjetër është të dekoroj papafingo prerobed! Tani që papafingo juaj tashmë është pikturuar me mure dhe dysheme të përfunduara, të përqëndrohet në mobilje dhe dekorime për t'u bërë një hapësirë ​​e vërtetë banimi nga dhoma.