Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Qendra e kopshtit

Po kërkoni një kopshtar për kopshtari? Ne kemi 10,527 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Qendra e kopshtit

Keni nevojë për një shërbim kopshtarie? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në hartimin e projekteve dhe shfaqjen 3D, furnizimin e pemëve, shkurreve, dekorative, pemëve frutore dhe lëndinave. Çmimi i pemëve dekorative dhe pajisjeve të kopshtit zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: kositje dhe plehërim lëndinë, vegla kopshtarie, gërvishtje të ofruara nga një prej 10,527 kopshtarëve tanë në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,787 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Pse keni nevojë për një plan mbjelljeje gjatë gjithë vitit? Pse jeni të kufizuar në dizajnin e mbjelljes njëvjeçare kur mund të shijoni një shumëllojshmëri të gjerë të ngjyrave dhe strukturave gjatë gjithë sezoneve? Ju mund të negocioni një kopsht në Wilio në hartimin e mbjelljes së kopshtit, i cili do të përfshijë bimë dhe ngjyra të ndryshme në varësi të sezonit që do t'ju kuptojë. Ekziston edhe një dizajn kopsht në vit që nuk do të kërkojë që ne të vijmë dhe të vendosim specie të ndryshme lule çdo sezon. Kopshtari Ne do të përgatisim një plan që e bën kopshtin tuaj gjatë gjithë vitit të gjelbër dhe ngjyrës. Pavarësisht nëse zgjidhni një ose opsion të dytë, ne do të marrim kohë dhe do të diskutojmë mendimet e ndërsjella dhe procedurat e mundshme para se të krijoni vetë planin. Ju gjithashtu mund të dëshironi që bari juaj të jetë i mowed profesionalisht për pamjen e plotë dhe të përfunduar të kopshtit. Cilësia e trajtuar lëndinë dhe bimët me ngjyra të shëndetshme gjithmonë krijojnë një përshtypje të mrekullueshme të parë. Çfarë mund të përfshijë projektin e dizajnit të kopshteve dhe mbjelljen përveç bimëve? Mbjellja e jashtme jo vetëm që mund të bëhet në kopshtin tuaj. Ne ofrojmë shumë mundësi të tjera për të pluhur dhe për të shtuar oborrin, tarracën ose ballkon me ngjyrë, pavarësisht nga madhësia e tyre. Këtu janë disa zgjidhje mbjellëse që ne mund t'ju ndihmojmë: ndërtimi i eshtrave të ngritura dhe të gjitha llojet e shtretërve të luleve lule; Mbjellja e pemëve të rregulluara në kontejnerë duke përfshirë kutitë e dritareve. Ne gjithashtu ofrojmë kuti të paqes, kopsht çati dhe modelet e tarracës. Ne mund t'ju ndihmojmë me dizajne të ndryshme të dizajnimit për tarracat, ballkonet, shtëpinë e fasadës, zyrat, kafenetë dhe më shumë; Dizajnimi dhe mbjellja për kopshte të vogla dhe të mëdha. Asnjë projekt nuk është shumë i madh apo shumë i vogël. Na kërkoni për ndihmën e dorës, edhe nëse keni nevojë vetëm për ndihmë me disa bimë ose nëse keni nevojë të mbillni shkurre ose pemë. Shënim: Puna në kopsht janë një nga shërbimet më të fotografuara në Wilio. Dhe për shkak se çdo pronë ka nevojë për pak ngjyra dhe jeshile, është e përshtatshme për të gjithë: pronarët e shtëpive, qiramarrësit, pronarët ose familjet ose hapësirat komerciale. Pyetjet e bëra shpesh Pyetje: Si mund të bëj ndryshime në kërkesën time për Wilio? Përgjigje: Vetëm hyni në llogarinë tuaj Wilio dhe klikoni projektet e mia. Klikoni projektin që dëshironi të modifikoni dhe përzgjidhni Edit Project në menunë e opsioneve. Kjo është e gjitha që duhet të bëni. Ju gjithashtu mund të na telefononi për të biseduar me një nga përfaqësuesit tanë miqësor të shërbimit të klientit që mund të bëhen për ju. Pyetje: Unë nuk dua të mbjellë tërë kopshtin, sepse ju keni vetëm shumë lule dhe mirëmbajtje kopsht. A mund te me ndihmosh? Përgjigje: Po, kopshtari Wilio mund të ndihmojë me mirëmbajtjen e një lëndinë ekzistuese / lulesh. Pyetje: A mund të më jepni bimë? Përgjigje: Po ne mundemi. Wilio Gardening mund të blejë për ju, t'i dorëzojë ato për të vendosur dhe për të vendosur në kopshtin tuaj. Ju lutemi jepni këtë kërkesë kur futni kërkesën. Idealisht ju ofroni një listë të saktë të bimëve dhe tunelit që dëshironi të përdorni. Pyetje: Sa kushton bima e bimëve? Përgjigje: Çdo projekt mbjellës është unik, me bimë dhe materiale të ndryshme të përdorura në sasi të ndryshme. Në shumicën e rasteve ne mund t'ju japim një citat në bazë të fotove tuaja. Megjithatë, duhet të na tregoni se çfarë lloji dhe madhësisë së bimëve që dëshironi. Ju lutem vini re se për projekte më të mëdha dhe diagramet mbjellëse, ne mund t'ju ofrojmë një vlerësim pasi shtëpia juaj do të vizitojë punëtorin për të inspektuar dhe vlerësuar punën që duhet bërë. Pyetje: Kur është mirë të filloni me lule të fidanëve? Përgjigje: Gjithçka varet nga llojet e luleve që dëshironi të mbillni. Megjithatë, ne gjithmonë rekomandojmë klientët tanë për të planifikuar projektet e tyre të mbjelljes në pranverë për t'i marrë ato kur është fjala për verën mund edhe më shumë të gëzojnë kopshtin. Megjithatë, ka edhe lloje lulesh që lulëzojnë në dimër dhe dekorojnë kopshtin tuaj dhe gjatë muajve të ftohtë. Pyetje: A mund të vendosni hedges? Përgjigje: Po, ne mund të marrim një mbrojtje, nëse keni nevojë për të. Pyetje: A e bëni mbjelljen e dhomës? Përgjigje: Po, kopshtarët tanë gjithashtu bëjnë dekorim të brendshëm. Për të mësuar më shumë rreth kryqëzimeve në shërbimet e brendshme, ju lutemi na kontaktoni. Pyetje: A mund të instaloni dhe të vendosni një shportë të varur? Përgjigje: Po ne mundemi. Shpesh shpesh marrim kërkesa për mbjelljen e shportave të varura. Ata janë një zgjidhje e mirë për kopshte të vogla, por gjithashtu mund të bashkëngjiten në strehim, gardh dhe element tjetër kopsht.