Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Punime dhe riparime te vogla hidraulike

Kërkoni hidraulik për punë të vogla hidraulike, riparime? Ne kemi 22,054 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Punime dhe riparime te vogla hidraulike

Keni nevojë për një shërbim në fushën e punëve të vogla hidraulike, riparime? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në ndërrimin e rubinetave dhe tubacioneve të vjetra, instalimin e kokave të dushit dhe mbetjeve. Çmimi i riparimeve të vogla të kanalizimeve dhe radiatorëve zakonisht varet nga qëllimi i shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: vula dhe shirita izolues të ofruara nga një prej instaluesve tanë të 22,054 në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,729 profesionistë të regjistruar
87,726 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Puna e instalimit të ujit, problemet më të shpeshta dhe kur të thërrasin profesionistë Pothuajse çdo pronar i shtëpisë ose pronari i tij është padyshim në mjetet themelore të familjes për të menaxhuar situata më të vogla emergjente për problemet e instalimit. Për të kapur tualetet ose një ikje të dobët të funksionuar përsëri punoi si ata, shpesh disa agjentë pastrimi të përshtatshëm. Nëse jeni Master në shtëpi, zakonisht mund të kryeni një riparim të vogël, të tillë si një vulë e shkëmbyer ose mbulesën e kullimit, vetë. Megjithatë, riparimet më të mëdha të punës hidraulike kërkojnë kujdes profesional. Përpjekja për të korrigjuar disa probleme të përbashkëta pa aftësitë e nevojshme profesionale mund të çojë diku në të ardhmen në komplikime shumë më të mëdha. Hidraulik dhe mirëmbajtje Një mënyrë për të shmangur riparimet e kushtueshme të shtëpisë tuaj është një orar i mirëmbajtjes së rregullt. Ju patjetër do të dalin shumë probleme me divorc, kontroll i plotë është çelësi për të kapur probleme të vogla para se të kthehen të mëdha. Rrjedhjet e fshehura në kullimet e lavamanit ose nën ngrohësit e ujit janë vetëm një shqetësim i vogël, por ato mund të shkaktojnë dëme strukturore. Uji që çizmet në suva ose plasterboard kontribuon në zhvillimin e kërpudhave. Pllaka poroze ose dysheme druri mund të ndryshojnë ngjyrën për shkak të lagështirës ose anuluar. Detyrat e zakonshme të mirëmbajtjes. Shumë aktivitete të mirëmbajtjes së zakonshme është punë e thjeshtë për mjeshtrat vendas. Baza e çdo kontrolli të saktë është orari i saktë i mirëmbajtjes. Washbasins dhe tubs ju mund të përdorni çdo ditë, por ju nuk keni nevojë të vini re aksidente më të vogla nëse nuk fitoni kohë për të kontrolluar. Ecni shtëpinë tuaj dhe shikoni në tubin e ujit. Kontrolloni të gjitha tubat e dukshme, duke përfshirë ato nën lavamanët dhe prapa tankeve të tualeteve, pavarësisht nëse nuk tregojnë shenja të lagështisë dhe nuk tejkalojnë. Gjatë ditëve të ftohta të lagështa, kondensimi në tubin metalik të ftohtë është normal, prandaj, vini re lagështinë e mundshme në temperaturë normale dhe kontrolloni përsëri pas ftohjes së tubit të shtëpisë përsëri. Kontrolloni shenjat e korrozionit në pajisje prej bronzi ose bakri. Ka korrozioni në lagjen e lagësht më shpejt, kështu që nyjet e korruptuara mund të zbulojnë një ikje të ngadaltë. Çezmat e hapura të ujit në lavaman, dushe dhe banjot kështu që ju mund të monitoroni presionin e ujit. Disa dallime në rrjedhën e ujit midis llojeve të ndryshme të baterive janë normalisht, por ata duhet të kenë një rrjedhje të qëndrueshme. Vini re se sa shpejt uji largohet edhe pas përpjekjes. Dreka e ngadaltë mund të thotë clogging. Gjatë kontrollit të banjës, flush për të parë nëse ndalon furnizimin me ujë pas mbushjes së ujit dhe nëse uji ende e lë ujin nga brenda. Turne ekspertësh Inspektimet nga një hidraulik i certifikuar do t'ju japin një pamje më të detajuar të tubave dhe kullimit të shtëpisë tuaj. Eksperti do të kontrollojë ngrohësin e ujit, kullimin e mbeturinave dhe të gjitha fushat e sistemit të ujit. Inspektimet e plota mund të përfshijnë një ndarje të largët të tubit, testimin dhe kontrollimin e sistemit të filtrit. Për inspektim të plotë, pastroni vezullimin në çezmat dhe kokat e dushit. Mund të ketë sediment dhe të ngadalësojë rrjedhën e ujit. Nëse zgjidhni për mirëmbajtjen profesionale të tubit të ujit, hidraulik juaj do të kujdeset për këtë dhe hapat e tjerë të nevojshëm për ju. Disa nga veprat e mirëmbajtjes që mund të kryejnë një hidraulizim të licencimit përfshijnë: përpunimin e rrjedhës për të maksimizuar rrjedhjen, trajtimin e ujërave të zeza dhe ngrohësit e ujit, testet e presionit për të zbuluar arratisjen, vlerësimin dhe rregullimin e presionit të ujit, punën normale hidraulike. As kontrolli më i shtrenjtë i kullimit nuk parandalon bllokimin ose rrjedhjen e rastësishme, veçanërisht në shtëpitë e vjetra. Niveli i lartë i ujërave nëntokësore gjithashtu kontribuon në një problem të sistemit septik që mund të ndikojë në tualetet dhe kullon. Shumë nga këto probleme të zakonshme kanë zgjidhje po aq të zakonshme. Bateri dripping. Nëse keni provuar ndonjëherë të bini në gjumë me një bateri uji dripping në dhomën anësore ose keni luftuar me trokitje e lehtë në një lavaman të kuzhinës që nuk mund të jetë afër, ju e dini se sa e pakëndshme mund të jetë ky problem i zakonshëm. Dripping Tap gjithashtu rrit faturën tuaj të ujit. Vetëm një pjesë e tillë e gabuar mund të dërgojë pika në vit për të kulluar qindra litra ujë. Uji që hyn në shtëpinë tënde është nën presion për të rrjedhur përmes tubit. Pas ndalimit të rubinetit, gome ose washers silikoni formojnë një vulë të papërshkueshme nga uji që parandalon më shumë ujë mbi tub dhe nga rubineti. Me kalimin e kohës, rondele mund të bëhen të ngurtë, lot ose lirim, duke lejuar një sasi të vogël të ujit që të depërton dhe të krijojë një pikoj të pakëndshme. Edhe nëse ju mund të zëvendësoni vetë washers, riparimi mund të jetë një sfidë më e madhe pa mjete të specializuara se ju do të prisni. Nëse rrjedhjet zgjasin mjaft kohë, vendi i valvulës mund të veshin ose të gërryen atë që kërkon një riparim më të gjerë që është më së miri për të lënë instaluesin profesional. Jo të gjitha vulat janë formuar nga pads që mbajnë rrjedhën e ujit. Çezmat qeramike përdoren me pllaka qeramike të qëndrueshme që përshtaten në njëri-tjetrin për të formuar nënshkrimin. Edhe pse ata kanë nevojë më pak se pads gome, riparimi është më kompleks. Nëse keni një lavaman ose vaskë me çezmat e vetme të baterisë së levës, ndoshta mund të keni një disk qeramik në to. Presioni i ulët i ujit Kur uji që duhet të rrjedhë me një rrymë të fortë, vetëm një mendje ose duke rënë nga rubineti, ju keni presion të ulët. Ky problem nuk mund të lidhet domosdoshmërisht me tubacionin në shtëpinë tuaj, por me një furnizim të përgjithshëm me ujë. Është e rrallë, por ndërprerja e vijës kryesore mund të zvogëlojë përkohësisht presionin e ujit në tubin tuaj. Shkaku më i shpeshtë i këtij problemi është akumulimi i depozitave ose sedimenteve në aeratorë të baterisë. Uji që hyn në tub përmban minerale të tretura që përfundimisht ruajnë sipërfaqet metalike. Nëse keni një sistem filtri, këto depozita kapen në filtra. Pa një sistem të tillë, këto depozita minerale grumbullohen në pjesët e brendshme të aeratorit dhe dushit, sieve dhe ngadalësojnë rrjedhën. Shumica e baterive të kuzhinës kanë një vepërim të lehtë të lëvizshëm që hiqet vetëm nga bateria për pastrim të lehtë. Nëse jeni duke xhiruar ajrosje dhe thith atë brenda natës në zgjidhjen acetike, depozitat e kalciumit shpërbëhen. Heqja e baterive të dushit dhe baterive të banjës mund të mos jetë absolutisht e thjeshtë dhe për këtë arsye vetëm i lidhur me ta gjatë natës një qese plastike e mbushur me uthull. Nëse pas pastrimit të perforatorëve dhe dushit nga depozitat, ju ende shihni presionin e ulët të ujit, ajo mund të tregojë një problem më të komplikuar. Rrjedhja ose shkelja e tubit që çon në shtëpinë tuaj është një kusht i rrezikshëm që mund të dëmtojë infrastrukturën ose bazat e plota të shtëpisë tuaj. Në një reduktim të papritur dhe të ndjeshëm të presionit të ujit pa shkaqe të dukshme, është e nevojshme të kontaktoni një hidraulik të autorizuar që mund të përcaktojë me saktësi arsyen. Tualet Nëse tashmë ju mungon për të drejtuar pas shpërthimit në tualet për të parë nëse rezervuari nuk e trondisin ujin, është koha për të zëvendësuar komponentët e brendshëm në rezervuar. Tualetet zakonisht nuk punojnë siç duhet në qoftë se valvula e përplasjes që lë ujin nga tank në tas, duke u ndalur siç duhet, noton është i pabalancuar ose tubi i mbushjes është lëshuar. Kits tualet punojnë sipas parazgjedhjes për shumicën e modeleve dhe instalimi i tyre nuk kërkon shumë përpjekje. Por ndonjëherë tualetet ndalojnë të punojnë për arsye që nuk janë të dukshme në shikim të parë. Nëse keni shkëmbyer përplasjen, pajisjen lundrues dhe mbushjen e tubave, mund të keni depozita që ndikojnë në shpërthimin dhe mbushjen e saktë. Llogaritë më të larta të ujit mund të tregojnë rrjedhje të pabalancuara. Për të gjetur një ikje të tillë në tualet, shtoni disa pika të ushqimit në rezervuarin e sipërm dhe prisni 15 deri në 20 minuta. Pastaj kërkoni ndonjë hint të ngjyrës në mision. Nëse e shihni ujin me ngjyrë, valvula juaj e përplasjes nuk funksionon siç duhet. Tuba rrjedhin. Nëse kontrolli juaj i rregullt zbulon ujin nën tub ose të papritur ju befasoni kur të arrini nën lavaman, rrjedhjet mund të jenë një çështje relativisht e kushtueshme. Rrjedhjet ndodhin shpesh në faqet e lidhjes, dhe për këtë arsye pjesë këmbimi, kthetrat dhe vulat mund të sigurohen në çdo tregti të specializuar. Megjithatë, shkëmbimet e thjeshta të komponentëve janë shpesh të përkohshëm dhe nganjëherë një riparim më i kërkuar, i cili mund të tregojë zëvendësimin e një kohe të caktuar të tubit ose aksesorëve të saj. Megjithëse shkëmbimi i pallto të rrjedhur nën lavaman nuk është një riparim i ndërlikuar, është i bezdisshëm. Ju mund të dëshironi të keni një profesionist që mund ta trajtojë atë për të kursyer kohë. Ndërsa ju mund të merrni një instalues, përdorni një terminal compression dhe petë gome ose shirit nënshkrimin. Këto riparime të përkohshme parandalojnë spërkatjen e ujit, por hiqen lehtësisht kur koha është zgjidhje e përhershme. Drain i ngadalshëm ose i bllokuar Nëse uji që rrjedh në një lavaman, banjë ose tualet do të zvogëlojë rrjedhën, ndoshta keni bllokim të pjesshëm ose të plotë të tubit. Në shumë raste, problemi mund të zgjidhë një pastrues të besueshëm të presionit. Kjo përdor presionin e ajrit për të hequr bllokimin, por nuk mund ta heqë plotësisht. Kullimi komercial dhe pastruesit e bllokimit, papastërtitë dhe tubat janë vetëm të sigurt për shumicën e kullimit për përdorim të rastit. Megjithatë, këto korrozivë mund të dëmtojnë disa tuba në përdorim të shpeshtë. Nëse nuk mund të këshilloni veten, është koha për të thirrur një profesionist. Megjithëse nuk keni një tub të bllokuar plotësisht, mbetjet në tuba mund të ngadalësohen ngadalë. Ana veten në ikjen e baterisë dhe të shihni nëse problemi është i dukshëm. Ju mund të arrijnë një tufë të flokëve ose një shishe mbylljeje të rënë që ju pengon në tubacionin. Instalimi i rrjetit të kullimit mund të parandalojë të fëlliqur të hyjë në kullim. Këshilla për riparimin e punës hidraulike ose për të bërë veten Fikni furnizimin kryesor të ujit para çdo riparimi. Visheni në mënyrë të përshtatshme në mënyrë që të mos ndërhyni nëse ju do të të mësosh pak. Edhe pse jeni të aftë, hidraulik për mirëmbajtjen dhe riparimet janë detyra mosmirënjohëse. Proverb dy herë meraj dhe një herë paguhet për tuba, rondele dhe pjesë të tjera të divorcit dhe për të gjithë punën e nevojshme. Nëse është e mundur, merrni pjesët e këmbimit në dyqan për t'u siguruar që jeni duke blerë mallrat e duhura. Keni një instalues ​​të numrit të numrit të çrregullimeve. Ndoshta ju nuk do të keni nevojë për këtë numër, por nëse e thyejnë valvulën dhe në kuzhinë ju do të merrni një geyser ju do të jetë i lumtur për të ruajtur atë në telefonin tuaj. Kur të telefononi një instalues ​​profesional Disa probleme janë shumë të rrezikshme ose të komplikuara për t'i zgjidhur ato veç e veç. Për të qenë të sigurt ju dhe shtëpinë tuaj, mos buzëqeshni një instalues ​​të çertifikuar për detyrat e mëposhtme: - Instalimi i tubave të rinj, landbasins ose banja, - Problemet me ngrohësin e ujit, - Ndërtimi i ri kërkon një leje ndërtimi, - Rrjedhje septike, - Ndërprerur ose të rrjedhur tubat e ujërave të zeza.