Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Prodhimi i kabineteve te kuzhines

Po kërkoni një marangoz për të bërë një kuzhinë? Ne kemi 22,277 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,721 profesionistë të regjistruar
87,718 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Prodhimi i kabineteve te kuzhines

Keni nevojë për një shërbim në fushën e prodhimit të kuzhinës? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në dizajnimin e kuzhinës, matjen, vizualizimin, prodhimin e dollapëve të kuzhinës dhe njësive të kuzhinës. Çmimi i një kuzhine të bërë me porosi zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: vajosje, turshi me mordantë pozitivë ose llak të ofruar nga një prej marangozëve tanë të 22,277 në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,721 profesionistë të regjistruar
87,718 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini

Prodhimi i kuzhinës. A keni dëshirë një kuzhinë ëndërr, por keni kërkesa shumë specifike ose pamje të planit atipik të kuzhinës? Në këtë rast, një kuzhinë e bërë me porosi është një zgjidhje e përkryer që plotëson pritjet tuaja dhe përshtatet me kushtet. Dhe ndërkohë që asnjëri prej nesh nuk e merr kuzhinën çdo muaj, nganjëherë nuk është e lehtë të dihet se ku të filloni dhe çfarëdo që duhet marrë dhe zgjidhur. Prandaj, ne kemi disa këshilla për të porositur kuzhinë të përshtatur për të shmangur komplikimet dhe shpenzimet e papritura. Çfarë është kuzhina e bërë me porosi dhe ku të filloni planifikimin e saj? Kuzhina e bërë me porosi duhet të bëhet dhe të vendoset pikërisht sipas pëlqimit tuaj dhe duhet të përshtatet me ju dhe nevojat tuaja. Kështu, nuk duhet të ndërtoheni para pyetjes si një asamble kuzhine në hapësirën që keni në dispozicion, por jo këtë hapësirë ​​aq efikase për ta përdorur dhe nxjerrë atë nga maksimumi. Para se të kërkoni për një kompani mobilieri qartë përcaktoni atë që keni një buxhet të ri kuzhine dhe çfarë stili ju dëshironi një kuzhinë të re. Pastaj përshtatni idenë tuaj në lidhje me paraqitjen e kabineteve, një ide e materialeve të përdorura, pajisje ose rimbushje të ndryshme që mund të bëjnë kohën tuaj të kaluar në kuzhinë për ta bërë më të lehtë. Gjithmonë frymëzoni revista të ndryshme, broshurat e kuzhinës dhe me siguri do të ndaloni të dy rrjetet sociale si Pinterest ose Instagram që janë një burim i pafund i fotografive të të gjitha llojeve të kuzhinave nga modern pas atyre me një prekje të provanálska. Frymëzoni dhe ju lejojnë të konsultoheni me miqtë tuaj dhe të njohur. Nëse kuzhina ka një rrobaqepës që me siguri do të jetë këshilltarët më të kualifikuar që do t'ju japin këshilla të dorës së parë për të hetuar atë dhe jo në të kundërtën. Ideja jote nuk mund të jetë 100% dhe e detajuar. Epo, ideja themelore dhe opsionet që keni janë një urë e mirë reflektuese për projektuesin që do t'ju ndihmojë me planifikimin dhe udhëzimin. Me dizajnerë nga studimet e kuzhinës, patjetër do të zhvilloni dhe dizajnoni kuzhinë që do të jetë elegant, i përjetshëm dhe funksional. Layout i kabineteve, pjatalarëse, lavaman ose pajisje të tjera duhet të jetë krejtësisht i zhytur në mendime dhe të përhapur në mënyrë që të keni gjithçka që ju nevojitet brenda. Sa kushton një kuzhinë një rrobaqepës? Çmimet e Cuille të Paqes ndryshojnë shumë. Kuzhina e bërë me porosi mund të fillojë nga 2000 € në € 10,000. Gjithmonë gjithmonë keni një plan si ju dëshironi dhe sa ju mund të përballoni për të shpenzuar. Mbi këtë bazë, një kompani e bashkangjitur mund të rekomandojë dhe të këshillojë se çfarë materiale investojnë dhe ku mund të kurseni. Pas caktimit të plotë kuzhinë ju duhet gjithmonë të merrni një kuotë përfundimtare. Oferta duhet të përmbajë një ndarje të hollësishme të punëve, materialeve, kostove të punës dhe orarit të dakorduar. Si të zgjidhni kompaninë më të mirë të mobilierisë? Gjithmonë zgjidhni nga kompanitë me reputacion të mirë dhe shqyrtime më të mira. Ju gjithashtu kujdeseni për t'u marrë me ju drejtpërdrejt, të dobishme dhe se komunikimi i tyre është gjithmonë në një nivel profesional, pavarësisht nëse është një stoll e vogël private ose një biznes i madh me një emër të shëndoshë. Nga kompanitë që komunikoni me ju gjithmonë kërkojnë fotografi të punës dhe projekteve të ndërprera në të cilat ata kanë punuar në të kaluarën. Nëse ju duhet të përshtateni kuzhinë të re për të përshtatur furnizimin me ujë ose energji elektrike, sigurohuni që informacioni midis ofruesve të këtyre rregullimeve dhe dizajnit të një kuzhine të re është në linjë. Ju do të shmangni komplikimet e mundshme, ju do të keni kuzhinë që keni bërë në kohën e dëshiruar dhe ju nuk do të keni për të investuar më shumë para me të cilat nuk keni llogaritur në planin origjinal. Sa mund të ndërhyj në propozim? Megjithëse mund të dukesh si një banalitet, gjetja e një kompanie të përshtatshme të mobilierëve dhe projektuesi që do të kuptoni mund të jetë thelbësor. Pas diskutimit të kërkesave tuaja, shqyrtoni se çfarë është dhe nuk mund të zbatohet brenda hapësirës dhe financave që keni në dispozicion, kompania do të hartojë një pasqyrë të detajuar dhe plan. Keni një gjë të qartë në kuzhinë të dëshiruar dhe çfarëdo që nuk dëshironi të bëni. Mos kini frikë të kërkoni detaje, por edhe për gjërat që duken të dukshme. Sa më shumë stimuj që do të keni në fazën e projektimit, aq më mirë. Këshilla për kuzhina të përshtatura. Hapësirat e kuzhinës dhe magazinimit duhet të luajnë nëse është ngjyra dhe materiale. Nëse është e mundur, merrni mostrat në shtëpi të materialeve për t'i parë ato në dritën e dhomës. Sa ju kaloni nëpër dysheme, përpiquni të keni një mostër dhe ta këshilloni atë me materialin nga e cila mobilje juaj e ardhshme ndoshta është ose akordim së bashku. Këshilla të mrekullueshme Si për të ringjallur kuzhinë është për të bërë një tapiceri stol nën dritare që mund të jetë një alternativë për të ulur ulur. Ju mund të ringjallni kuzhinën tuaj me një letër-muri ose suva dekorative që ka një kontakt krejtësisht të ndryshëm. Mundohuni të mbani aranzhimin e kuzhinës në kokë dhe thembra. Washbasin, enë, enët ose takëm duhet të vendosen në mënyrë strategjike. Po ashtu frigorifer, depo e thatë ushqimore, vitore, furrë për pjekje, pan dhe enët duhet të vendosen në "zonën përgatitore", por mos harroni se lavaman nuk vendos shumë larg nga kunj. Konsideroni se çfarë do të përdoren brekë dhe dhoma teknike dhe si do të jetë paraqitja e tyre. Në cilësinë e pajisjeve të integruara nuk bëni ndonjë kompromis dhe desktops përpiqen për të mbajtur të pastër dhe të gjerë për të krijuar hapësirë ​​për çdo gjë nga robots kuzhine për të pjekur pjatë ose miksers. Sa kohë duhet caktim, dizajn dhe instaloni kuzhinë të përshtatur? Lëreni kohën dhe disa muaj. Është gabim të përshpejtohet procesi i planifikimit që shpesh zgjat më shumë se krijimi dhe instalimi i kuzhinës. Për një kurs të shpejtë dhe të përsosur ata duhet të vëzhgojnë kohët e dorëzimit për të shmangur që kuzhina juaj e re do të merret me një vonesë. Çfarë ndodh nëse diçka shkon keq? Mos harroni të mbani të gjitha dokumentet (broshurat e projektimit, marrëveshjet, planet dhe blloqet e parave të gatshme ose faturat), kështu që nëse ka disa probleme pasi ka ndodhur kuzhina juaj, ajo mund të zgjidhet miqësore. Para përfundimit, fillimi i të gjithë bilancit dhe nëse është e mundur, paguani me kartë krediti sepse do t'ju japë të drejta shtesë nëse hasni probleme më vonë. Garancitë e kuzhinës ndryshojnë, kështu që ia vlen të verifikosh kushtet e garancisë për kompanitë individuale. Për të marrë një alternativë më të përballueshme, ju lutemi kontaktoni tregtarët dhe kompanitë e kuzhinës që mund të personalizojnë modelet ekzistuese të pranishëm tuaj. Megjithëse nuk është përshtatur rreptësisht, mobiljet ende bëhen në rregull dhe shpesh mund t'i ngjajnë ideve tuaja pothuajse të përkryer. Materiale Vendimet materiale kryesisht tentojnë të jenë pjesa më e vështirë e rinovimit. Kur zgjedhni produktet dhe materialet, është e rëndësishme që të keni një pasqyrë të mirë të asaj që është në dispozicion për t'u siguruar që ato janë zgjidhja më e mirë për ju. Në ditët e sotme, tregu nuk do të jetë një zgjedhje e madhe e derës, pllakave të punës, trajton. Dera. Dera melamine dhe panelet janë një zgjidhje me kosto të lehtë, janë të lehta për mirëmbajtje dhe ofrojnë një gamë të gjerë të zgjidhjeve të trajtimit sipërfaqësor. Melamina është e olemated dhe ngjitur drejtpërdrejt në pllakën MDF. Ka një dorë, me shkëlqim, lustrim të lartë dhe prej druri. Nëse jeni duke kërkuar për një dizajn modern seamless me dyer të profilit të sheshtë, mund të jetë zgjedhja e duhur për ju. Poliuretani është një trajtim sipërfaqësor i pikturuar me cilësi të derës dhe mbush dhe përdoret më së shpeshti nga një llak në derë. Opsionet janë të pafundme, nga profili modern pa trajton, deri në derë në stilin retro. Zgjedhja e ngjyrave është gjithashtu e pakufizuar, duke ju lejuar të përshtateni në mënyrë të përkryer me pjesën tjetër të brendshme. Flat, saten dhe përfundime me shkëlqim të lartë janë në dispozicion. Ashtu si në rastin e një bojë makine, duhet gjithashtu të jeni pak më të kujdesshëm dhe më të kujdesshëm me poliuretanin. Akrilik është një tjetër alternativë për derën me shkëlqim të lartë. Është rezistent ndaj nxehtësisë dhe lagështisë. Është e vetmja lloj i dizajnit që dera mbron nga rrezatimi UV dhe e pengon atë nga ngjyrat e venitur dhe të paaftë, nuk e përzënë ose refuzon. Ky produkt është shumë i lehtë për t'u pastruar dhe për të ruajtur. Bordet Fenix ​​NTM është një material Super Matt nanoteknologjike me reflektim të ulët të dritës, teknologji kundër lënë gjurmët e gishtërinjve dhe prekje shumë të këndshme. Duke përdorur nanoteknologji, ky lloj i bordeve rezistente ndaj të gjitha gërvishtjeve sipërfaqësore. Është një zgjedhje ideale për ata që duan një kuti të zezë mat pa pastrim të vazhdueshëm të gjurmëve të gishtave. Veshja e drurit është një shtresë e hollë e drurit natyror të një trashësi uniforme që prodhohet me prerje ose lëkurë rrotulluese dhe është shtypur në panelin e MDF. Modelet më të zakonshme të prera në kurorë. Rimeso është më e kushtueshme dhe më e gjelbër se përdorimi i drurit masiv. Është një mënyrë e thjeshtë për të furnizuar hapësirë ​​të ngrohtë dhe të këndshme. Bordet Avantazhi i petëzuar është çmimi i ulët, elasticiteti dhe mirëmbajtja. Ka një dizajn dhe ngjyra jo të shumta. Pllakat e gurit përdoren shpesh në kombinimin e gurit të rëndë të gurit natyror dhe të polimerit. Është një alternativë pa mirëmbajtje dhe me kosto efektive për një gur të natyrshëm, të tillë si graniti ose mermeri. Ato janë kryesisht të disponueshme në trashësi të ndryshme nga ora 12 mm dhe standarde 20 mm dhe 40 mm deri në 60 mm, 80 mm dhe 100 mm të trashë duke përdorur skajet e zbërthyera. Ka një gamë të madhe të modeleve dhe ngjyrave që japin ngjyrën tuaj krijuese të kuzhinës. Midis gurit natyror renditet në formë të natyrshme dhe mermer angled, granit dhe kuarc. Zgjedhja midis mermerit dhe granit varet nga efektet estetike që dëshironi të arrini, dhe nga ajo që përdorimi i shpeshtë dhe intensiv do të ekspozohet ndaj gurit. Edhe pse të dy llojet janë minuar nga toka, reciprokisht të ndryshme. Dallimi më i madh midis mermerit dhe granit është poroziteti, butësia dhe qëndrueshmëria e tyre. Mermeri është më elegante dhe luksoze nga gurët, është mjaft i butë dhe poroz. Nga ana tjetër, graniti vjen nga magma e shkrirë dhe është jashtëzakonisht e qëndrueshme dhe funksionale. Dru i ricikluar do të furnizojë stilin tuaj të hapësirës, ​​ngrohtësinë dhe cilësinë, me kosto dhe miqësore me mjedisin. Racks dhe pjesë të tjera të mobiljeve janë bërë shpesh nga drurë të ricikluar për të krijuar pjesë të qëndrueshme që me pak dashuri dhe kujdes do të zgjasë një jetë. Pllaka çeliku inox përdoret më shpesh në kuzhina profesionale, por më popullore gjithashtu bëhet më popullor si një sipërfaqe kuzhine shtëpiake. Familjet furnizojnë më shumë pamje industriale, megjithatë, mund të zbuten nga kombinimi i duhur i kabineteve. Në parim, ata janë të pashkatërrueshme dhe të fundit. I vrazhdë Pervers tiled janë përsëri në modë. Falë gamës së mrekullueshme të pllakave të zgjedhura që janë në dispozicion sot është kaq shumë e lehtë për të zgjedhur të përshtatshme vetëm për ju. Avantazhi i tyre nuk është vetëm se ata duken pamje fantastike dhe të furnizimit të hapësirës, ​​por është rezistente ndaj nxehtësisë, me kosto efektive dhe të lehtë për t'u mbajtur. Xhami i pikturuar është bërë një zgjedhje shumë e popullarizuar gjatë viteve për shkak të pamjes së saj moderne. Xhami mund të pikturohet çdo ngjyrë ose të shtypë imazhet e zgjedhjes suaj, kështu që opsionet janë të pafundme. Ju gjithashtu mund të rrini sfond për një xhami transparente, dhe ju merrni një element të bukur dhe unik. Xhami është gjithashtu i ngurtësuar dhe prandaj janë rezistente ndaj flakës së hapur. Hit janë shfaqje pasqyrë! Periferia prodhohet nga një pasqyrë e ngurtë, kështu që është rezistente ndaj flakës së hapur, të tilla si kunj. Është një zgjedhje e përshtatshme në rastin e një hapësire të vogël, optikisht zgjeron një kuzhinë të vogël. Kuarc është një material shumë universal, kështu që është e kombinueshme me elemente të ndryshme dhe krijon një pamje të bukur moderne. Kuarci nuk është rezistent ndaj nxehtësisë, kështu që nuk mund të përdoret pas një burimi të hapur të ngrohjes, siç është një kunj me gaz, por mund të përdoret pas burimit të nxehtësisë elektrike.