Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Prodhim mobiljesh

Po kërkoni një marangoz për të bërë mobilje? Ne kemi 17,332 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Prodhim mobiljesh

Keni nevojë për një shërbim në fushën e prodhimit të mobiljeve? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në vizualizimin, prodhimin dhe montimin e mobiljeve të bëra me porosi. Çmimi i mobiljeve të bëra me porosi zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit dhe lyerjes dhe lyerjes së mobiljeve të ofruara nga një prej marangozëve tanë të 17,332 në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,712 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Zgjedhja e syve të duhur për prodhimin e mobiljeve Ju duhet të mendoni për disa pyetje të rëndësishme kur zgjedhni stoll të drejtë. Në këtë artikull ne do t'ju marrim hap pas hapi. Zgjidhni dikë që ka shumë përvoja specifike. Është e rëndësishme që të zgjidhni një tregtar që ka përvojë të mjaftueshme me profesionet tuaja. Përvoja më specifike e stollit, aq më shumë ka të ngjarë të jetë në gjendje të përballojë shpejt dhe në mënyrë efektive problemet e shkaktuara. Tregtari mund të reklamohet si stakare ose marangozë ose mobilje. Megjithëse këto profesione përputhen dhe shqetësojnë veçanërisht punën me dru, ka dallime. Tregtia tradicionalisht krijon struktura prej druri të një shtëpie të tillë si kornizat e dritareve, dyert dhe shkallët, dhe punon jashtë vendit të ndërtimit. Zdrukthëtar është dikush që i instalon këto elemente dhe punon në riparimin dhe mirëmbajtjen e tyre. Stolar zakonisht konsiderohet një rol më i aftë në punën me mobilje të imta dhe produkte të tjera të zdrukthëtarëve. Shumë zejtarë do të kenë kualifikuar si stakare, ndërsa kompanitë më të mëdha shpesh përdorin të dy profesionet. Tomáš është bashkim për 17 vjet dhe ka më shumë se 220 vlerësime me reagime pozitive. Ajo shpjegon: "Disa njerëz e gjejnë dorezën për të vënë dyshemetë e tyre prej druri me synimin për të zvogëluar koston e projektit. Megjithatë, dikush që nuk është një bashkim nuk mund të dijë se sa hapësirë ​​për t'u larguar për një zgjerim natyror që ndodh, gjë që mund të shkaktojë probleme të mëtejshme të papritura. Mirëmbajtësit gjithashtu nuk kanë nevojë të kuptojnë se si ndikojnë kushtet e ndryshme se si janë pyetura dysheme të ndryshme. Si pjesë e profesionit të mobilierisë, është gjithashtu e vlefshme për të gjetur dikë që ka një përvojë të madhe për të kryer një lloj pune të veçantë që do të thotë. Pra, për shembull me mua - kuzhinë unë nuk bëj të veçantë. Kjo është për shkak se më pëlqen të punoj nga fillimi deri në fund - nga momenti i parë, kur punoj në pasuri të paluajtshme, unë jam atje deri në fund. Unë nuk më pëlqen të kapërcejë mundësitë e punësimit - duke pritur për të ofruar dhe pajisur gjëra të tjera ose për të bërë zanatet e tjera. Megjithatë, ata janë djem të cilët janë plotësisht të gatshëm për të bërë kuzhinë - kjo është ajo që ata bëjnë - dhe unë do të thosha se ata me siguri e dinë se çfarë bëjnë ata dhe bëjnë atë mirë ". Merrni një kuotë të lirë. Ne do t'ju ndihmojmë të takoni marangozët dhe miqtë e lirë në lagjen tuaj. Përveç leximit të tregtarëve të feedback Wilio lexoni fotot e punës përkatëse që ata kanë bërë. Sa më shumë që të jetë e mundur - dhe veçanërisht nëse puna juaj është e madhe ose e dashur - provoni të flisni me një ose dy nga klientët e tyre të mëparshëm. Tregtari i mirë dëshiron t'ju kontaktojë me klientët e tij të mëparshëm. Kjo do t'ju ndihmojë të vlerësoni cilësinë e punës së tyre. Pyetja e këtyre çështjeve kyçe mund të ndihmojë gjithashtu: A vëzhgonte tregtari ofertën e tyre origjinale ose janë kostoja e klasës? Ishte e lehtë për ta kontaktuar atë kur ishte e nevojshme? Përfundoi punën në kornizën kohore origjinale? Diçka shkoi keq dhe si e zgjidhi një tregtar? Dubal përveç punës për të mbrojtur pronën tuaj dhe a keni bërë pas punës? Kërkoni më parë materialet e përdorura. Nëse vendosni, stolla e të cilit është marrë me qira në një projekt të madh (për shembull, dyshemeja e shtëpisë tuaj), sigurohuni që të gjithë të ofrojnë mostra të materialeve që i përdorin ato për të parë dhe hije ato. Për shembull, "dysheme masive e lisit" ka shumë forma, trashësi dhe ngjyra - dhe duhet t'ju ndihmojë të hidhni zgjedhjen tuaj të kujtdo që planifikon të kursejë para duke përdorur materiale më pak të cilësisë. E drejta në fillim të procesit ia vlen të diskutohet se kush përdoret materiali dhe nga ku është fituar. Karol, është anëtar i Wilio që nga viti 2018 dhe ka gati 300 vlerësime me reagime pozitive. Ajo shpjegon: "Sa i përket materialeve të mobilierëve bazë - të tilla si drurit-cmomes duhet patjetër të blejnë ato vetë ose mallra hekuri. Sepse cilësia e gjërave në dyqanin e zakonshëm është shpesh minimale. Nga ana tjetër, si një rrallë blini atë që unë e quaj "përzgjedhje" materiale - pjesë dekorative të tilla si pajisjet e gatshme të kuzhinës dhe dorezat e derës që të gjithë e shohin. Shumë njerëz janë stil shumë të jetesës dhe duan t'i marrin ato për t'i marrë ato vetëm. Karol është një zdrukthëtar për 12 vjet dhe ka reagime fantastike nga klientët Wilio. Ajo shpjegon se duke folur në kohë për materialet mund të kursejë shumë para: "Sa për materialet, disa njerëz duan të blejnë të tyren, gjë që është e mirë. Megjithatë, gjithmonë do t'ju sugjeroja që të udhëheqni bisedën para se të shihni se cilat janë mundësitë tuaja. Për shembull, unë gjithmonë do të përpiqem të rekomandoj vendet më të lira ku mund të shkoni gjëra të cilësisë së blerjes. Ka disa dyqane që publiku i zakonshëm nuk mund të përdorë - vetëm tregtarët - kështu që nëse këto dyqane kanë stoqe të gjërave që dëshironi, unë mund të propozoj për të blerë atje, duke përdorur zbritjen time, të cilën e kam ". Merrni një kuotim të detajuar nga secili tregtar që po shqyrton. Çdo makinë që viziton familjen tuaj duhet të përpunojë një kuotim që ndan të gjitha shpenzimet potencialisht të lidhura. Kjo do të thotë punë dhe materiale, por edhe ndonjë shpenzim të mëtejshëm si deponimi i mbeturinave ose kostoja e qirasë së skelës. Siç thekson Wilio Carpenter David, është e rëndësishme të siguroheni se jeni të kënaqur me mënyrën se si tabela po ofron një ofertë. Gjithkush jep oferta një mënyrë të vogël, "thotë ai. "Për shembull, në punë të vogël, zakonisht dërgoj marrëveshjet e mia si lajme për klientët potencialë. Në këtë mënyrë unë gjithmonë kisha një rekord në telefonin tuaj - ofertën time dhe përgjigjen e tyre që e pranon atë. Ajo mban gjërat me të vërtetë të qarta. Megjithatë, unë gjithmonë do të kërkoj të parë konsumatorin për të siguruar që është në rregull kur unë kështu të jetë duke kërcënuar punë. Asnjëherë mos paguani paraprakisht. Jakub është një zdrukthëtar i aftë. Anëtarët e Wilio ka që nga viti 2018, ka shumë komente të shkëlqyera dhe janë të kualifikuar si një qëndrueshmëri dhe zdrukthëtar. Siç shpjegon, mënyrat për të kryer kohën, nganjëherë varen nga lloji i projektit: "Nëse dikush ka shumë punë më të vogël për mua, unë do të ngarkoj për gjysmën e ditës, ndonjëherë për tërë ditën. Punon më mirë se sa të paguani çdo punë të vogël veç e veç. Sa i përket materialeve, unë do të përfshij materialet me vlerë deri në 20 euro të tilla si bulonat, silikoni, ngjitëse dhe priza ". Ju kurrë nuk duhet të paguani të gjithë shumën derisa të përfundojë puna dhe kush nuk e keni kontrolluar atë: sidomos për veprat e vogla - ku ka shpenzime të vogla ose pa materiale - sa herë që puna është e përfunduar kur marangozët duhet të pranojnë pagesën për punën marrë. "As në konvikt për punë të mëdha unë kurrë nuk do të marrë më shumë se kostot materiale. Sepse ndihem sikur e di se çfarë bëj unë, jam i sigurt se njerëzit do të jenë të lumtur me punën time dhe projektin e përfunduar. Nëse unë duhet të jem i sinqertë unë mendoj se ata janë njerëz që bëjnë gabime mund të dëshirojnë të përpiqen të marrin sa më shumë para në fillim - sepse ata e dinë se nëse bëjnë një gabim, pronari i shtëpive nuk dëshiron të paguajë të gjithë shumën Pastaj, "shpjegon bartësin David. Pyetni për ekspertin e profesionalizmit. Shumë detyra për rinovimin e një shtëpie, të tilla si pajisjet e kuzhinës, fokusohen kryesisht në mobilieri, por gjithashtu përfshijnë punë të mëtejshme, të tilla si ri-aeroplan ose përfshirje elektrike. Nëse projekti juaj bie në këtë kategori, kërkoni karpentjerët potencialë kur planifikojnë të merren. Nëse një tabelë ka një rrjet të elektricistëve të besueshëm, llaçit dhe të ngjashme me të, mund të bëjë më të lehtë për procesin. Siç shpjegon Carol Carol, një rrjet i kontakteve të besueshme mbi trafikantët që ai ka thirrur për të punuar me të në projekte: "Me disa njerëz të njëjtë - tregti të specializuara - ne kemi punuar për një kohë të gjatë. Ne të gjithë dalim shumë mirë, unë i besoj, unë mund të mbështetem në to dhe janë të këndshme për klientët! "Andrej ndërkohë zgjodhi një qasje të vogël të ndryshme dhe vetë kryen shumë detyra më të vogla. "Nëse keni më shumë aftësi, mund të jetë me të vërtetë e dobishme. Së pari dhe më kryesorja unë jam një standard, por unë gjithashtu më të aftë, sepse kam punuar në Ministrinë e Mbrojtjes dhe kam diplomuar disa kurse të ndryshme të trajnimit. Shumë shpesh është e përshtatshme nëse makina mund të kryhet edhe nga detyrat që lidhen me projektin kryesor. Për shembull, nëse doni të pajisni bordet e punës së kuzhinës, zakonisht do të dëshironi që ajo të brumë. Pra, nëse keni një mobilier që mund të trajtojë pllaka, ju nuk keni për të angazhuar disa njerëz të ndryshëm. Pika kryesore e zdrukthëtar të mirë është vetëm për të qenë i sinqertë në atë që mund të bëjë punë tjetër. Shumë njerëz kur fillon, duke pretenduar se mund të bëjë shumë gjëra, mirë dhe pastaj ata marrin një konfuzion të vogël, "shton një zdrukthëtar me përvojë. Kërkoni kualifikime. Ka shumë marangozë të mirë që nuk kanë kualifikim profesional. Shumë nga ky profesion kryen një jetë të tërë ose të mësuar si një nxënës. Megjithatë, kualifikimi i duhur i mobilierëve është një shenjë tjetër që eksperti e merr seriozisht profesionin e tyre. Disa stolarë janë anëtarë të shoqatave të biznesit profesional. Çdo shoqatë ka anëtarë të tregtarëve të vetëm sipas standardeve të tjera, prandaj ia vlen të kontrollosh me saktësi se çfarë lloj anëtarësimi zotëron dhe çfarë do të thotë në aspektin e trajnimit ose përvojës.