Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Porte te makinave

Po kërkoni një ndërtues për porta makinash? Ne kemi 24,178 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Porte te makinave

Keni nevojë për një shërbim strehimi për makina? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në fokusin, projektimin dhe ndërtimin e portave të makinave. Çmimi i gazebos për makinë zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: punët e gërmimit, kostot e transportit dhe mjetet e ofruara nga një prej marangozëve tanë 24,178 në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,805 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Strehim të makinave A doni të smelster dhe të mbroni automjetet tuaja pa marrë garazh tuaj në tokë? Nëse keni nevojë për rezistencë dhe mbrojtje të pakrahasueshme nga moti, strehimi metalik për makinën është një investim i madh. Nëse doni mbrojtje afatgjate nga të gjitha ndikimet e motit, këto strehimore të makinave janë një zgjidhje me cilësi të lartë që do të qëndrojë në testin e kohës. Çfarë është në të vërtetë një strehë e makinave? Strehimi i makinave është një strukturë pjesërisht e mbuluar që zakonisht përbëhet nga një çati prej pëlhure ose çeliku të mbështetur nga postimet e çelikut. Këto struktura të fuqishme dhe të fuqishme janë të lehta për mirëmbajtje dhe plotëson çdo hapësirë ​​të jashtme. Strehëzat e makinave kanë stile të ndryshme. Ata janë në mesin e bashkangjitur që janë të dizajnuara për t'u lidhur me shtëpinë, garazhin ose ndërtesën tjetër, dhe lirisht në këmbë që janë të dizajnuara për t'u instaluar pothuajse, për çdo vend. Ndryshe nga garazhi ata nuk përmbajnë një strehë të dyerve të makinave dhe në përgjithësi nuk kanë mure. Ata kanë vetëm një çati që i reziston motit dhe mbështetjes së trarëve. Përjashtim është vetëm një strehë e makinave që është e bashkangjitur në ndërtesë. Në varësi të strukturës, ajo ka një minimum prej një muri. Përfitimet e strehimit për makinën Për shkak të shkathtësisë së tyre dhe ka shumë arsye pse pronari i shtëpisë mund të mendojë për një strehë makine. 1. Mbrojtja e konservimit. Arsyeja kryesore për pronarët e shtëpisë të blerë një strehë makinë, është mbrojtja e automjeteve para industrisë së motit duke përfshirë diellin, shi, akull, cruises dhe borë. Përveç makinave të zakonshme, një strehë e makinave mund të përdoret për të mbrojtur automjetet SUV, kamionë, anije, traktorë, madje edhe makina banimi dhe karvanët. Nëse automjeti është i parkuar nën strehën për makinën, zakonisht nuk është një acar, për çatinë e strehimit të makinave shërben si pengesë që parandalon rrjedhjen e nxehtësisë direkt në ajër. Ajo absorbohet dhe reflektohet përsëri në automjet. 2. Asnjë taksë tjetër pronësore. Për shkak se strehimi i makinave nuk konsiderohet një ndërtesë fikse, shumica e komunave nuk e njohin atë për pronën e tatueshme. Kjo është për shkak se një strehë metalike për makinën nuk kërkon bazën. Megjithëse baza nuk është e nevojshme, ne gjithmonë rekomandojmë strukturën tuaj për t'u ankoruar. 3. Fleksibiliteti. Një nga përfitimet kryesore të një strehimi të veçantë të makinave është fleksibiliteti. Nëse vendosni se doni të lëvizni një strehë makine nga një pjesë e pronës në një tjetër, ju mundeni. Në varësi të madhësisë së strukturës, mund të zhvendoset manualisht pa çmontim. 4. Shumëllojshmëria. Edhe pse funksioni i saj primar është mbrojtja e automjeteve, strehimi i makinave ka një strukturë shumë universale, mund të shërbejë për funksione të ndryshme dhe ka përdorim jashtëzakonisht të gjerë. Për shembull, mund të shërbejë si një vend në të cilin hijet mund të fshehin dhe të relaksohen kështu që njerëzit, si dhe kafshët shtëpiake. Pra, mund t'ju shërbejë si një tarracë e improvizuar. Dhe kjo nuk mund të përfitojë vetëm për makina dhe njerëz, por ju mund të fshehni një shumëllojshmëri të arka me perime ose me mjete, dhe kështu të mbroni të gjitha gjërat nga negativisht. Në varësi të strukturës së strehimoreve mund të përdoret gjithashtu në kurset e fëmijëve dhe në zonat publike. Ju mund të mbani tavolinat, karriget dhe të krijoni hapësirë ​​për takimet sociale të të rriturve dhe fëmijëve. Për shembull, këto struktura mund të përdoren gjithashtu si një stacion autobusi ose në pritje të improvizuar. Ka shumë mundësi pasi këto struktura të strehimore përdorin. Në këtë fushë, boshllëqet janë me të vërtetë fantazi. Le të shohim disa nga këto përdorime në më shumë detaje 1. Tërheqja e tarracës. Strehimi i lidhur i makinave është një mbulesë e shkëlqyer për një tarracë ku mund të shijoni familjen tuaj dhe të ftuarit për të kënaqur një kohë të bukur të shpenzuar jashtë, sepse ata do të kursejnë rrezet e dëmshme UV. Ashtu si mbulesa e makinës, strehimi i makinës do të mbrojë familjen dhe mysafirët tuaj nga shiu, dëbora, breshri dhe elementë të tjerë. 2. Punëtoria e jashtme. Nëse jeni duke punuar në rinovimin e shtëpisë ose për të rregulluar makinën tuaj, strehimi i makinave ofron një fuqi punëtore të shaded për projektet tuaja në natyrë të mbrojtura nga moti. Strehimoret e makinave janë mjaft të mëdha për të përshtatur gjithçka që ju nevojitet për të kryer punën tuaj: kuti me mjete, vegla pushteti, tavolina pune, saws dhe më shumë. Nën strehimin e makinës ju qëndroni të thatë dhe të mbrojtur nga dielli. 3. Si një hapësirë ​​për një piknik. Strehimi i makinave është një hapësirë ​​e shkëlqyer që mbulon për një piknik. Mund të jetë ankoruar në një pllakë betoni në kopshtin tuaj, parkun publik ose në shkollë për të mbrojtur njerëzit gjatë ngrënies ose gjatë pushimeve. 4. Mbuloni pajisjen e sheshit të fëmijëve. Edhe terrenet më të mira të shkollës mund të jenë shumë me diell në orët e caktuara ditore. Strehimi metal i makinës mund të përdoret për të mbuluar të gjithë shesh lojërash ose një pjesë të caktuar të pajisjeve të saj që duhet të mbrohen nga dielli. 5. Si një hapësirë ​​e jashtme për takime. A është hapësira juaj e zyrës të kufizuar? Strehimi i makinave mund të jetë i hutuar në një pjatë betoni ose në parkingun për objektet shtesë të konferencës së jashtme. Nëse kjo hapësirë ​​nuk përdoret për emërimet, mund të përdoret gjithashtu si vend për punonjësit ose mbledhjet e korporatave dhe festimet. Për më tepër, është e mundur të përdoret për të rregulluar pritjet, konferencat e përdoruesit dhe ngjarjet e tjera në vend për klientët tuaj. 6. Si dhoma e pritjes. Nga stacionet e autobusëve pas qëndrimeve taksi, strehimi i makinës mund të përdoret si një hapësirë ​​për njerëzit që presin për ngarje. Nëse në shkollat, në parqe, në aeroporte apo trotuare të qytetit, qytete dhe fshatra mund të përdorin strehimoret e makinave si një strehim të ndaluar të autobusit. Kështu, njerëzit që presin për autobusë, taksi ose shërbime të përbashkëta hipur mund të mbrohen nga Živlas. 7. Për mirëmbajtjen e automjeteve teknike. Administratorët e ndërtesave publike, kurseve të golfit, shkollave dhe shtëpive të banimit kanë nevojë për një vend për të ruajtur automjetet e mirëmbajtjes. Strehimi i makinave është një vend ideal për të mbrojtur automjete të tilla si traktorë, mowers, rimorkio dhe plows borë para motit. Strehimoret e automjeteve ofrojnë qasje të lehtë në të gjitha pajisjet e nevojshme. Çfarë janë bërë Strehimoret e çelikut shkëlqejnë me një jetë të gjatë dhe pothuajse nuk kërkohet mirëmbajtje. Çeliku me cilësi më të lartë përdoret për prodhimin e tyre, i cili do t'i rezistojë kushteve më të vështira të motit. Për këto strehimore, është e garantuar jeta deri në dhjetë vjet. Strehimoret e aluminit kanë vetitë shumë të ngjashme se çeliku. Ata shkëlqejnë me mirëmbajtjen e dritës dhe asamblenë e thjeshtë. Strehimoret prej druri janë bërë kryesisht nga masiv për të duruar kushtet më të rënda. Ata janë mjaft të përshtatshëm për një fshat, anulim ose prej druri, por nuk ka asnjë problem për të ndërtuar një strehë të tillë në çdo vend në botë. Është krejtësisht një për çfarë strehë që vendosni, të gjitha llojet që keni mundësinë për të siguruar ju nga materialet më të fundit dhe më të larta të cilësisë dhe në versionet elegant në mënyrë që të përmbushni qëllimin që blini dhe ndërtoni një strehë. Është e rëndësishme të mbani shërbyer mirë dhe të gjatë, ishte e sigurt dhe e mbrojtur, makinën tuaj dhe pronën tuaj që do të shtyni.