Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Porta te farketuara

Jeni duke kërkuar për një hekurpunues në portat prej hekuri të farkëtuar? Ne kemi 21,837 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,713 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Porta te farketuara

Keni nevojë për një shërbim nga zona e portës së falsifikuar? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në shënjestrimin, prodhimin, montimin, shërbimin. Çmimi i portave metalike zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: kostot e transportit, përgatitjen, shërbimin pas garancisë të ofruar nga një prej ekspertëve tanë të 21,837 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,713 profesionistë të regjistruar
87,705 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Portë e falsifikuar Gates hekuri të punuar janë një mënyrë tërheqëse për të rritur sigurinë e pronës suaj. Këto porta që transformojnë transformimin / ndryshimin e pamjes së shtëpisë tuaj janë shpesh gjëja e parë që mysafirët do të shohin para se të hyjnë dhe prandaj është thelbësore për të operuar përshtypjen e duhur. Gates hekuri i punuar për fat të mirë përbëjnë materiale cilësore dhe duhet të jenë një shtojcë e bukur në kopshtin ose rrugën tuaj. Këto porta, railings dhe gardhe janë të shkruara / standarde, ndërsa kolonat e portës janë në dispozicion si pajisje opsionale - nëse keni nevojë për to. Llojet e ndryshme të portës nga hekuri i punuar Hekuri i punuar tashmë është vlerësuar pas shekujve si një material ndërtimi. Nëse përdoret si pjesë e portës ose gardhit, ai mund të sjellë në çdo formë shtëpi dhe të bukur. Gates sigurojnë jo vetëm qasjen në pasuri të paluajtshme dhe hapësirë ​​të rehatshme të hyrjes për automjetet dhe këmbësorët, portat dhe gardhe të hekurit të punuar gjithashtu krijojnë përshtypje estetike dhe rrisin vlerën dhe atraktivitetin e rrugëve. Një nga arsyet më të zakonshme pse njerëzit zgjedhin një portë metalike ose gardh për pjesën e jashtme të shtëpisë së tyre është pamja e tyre klasike - salla e tyre një ndjenjë luksoze dhe historia dhe janë mishërimi i bukurisë së sezonit të vjetër. Portat e duhura të hekurit të punuar është në të vërtetë pak dhe është larg, sepse ata kanë tendencë të ndryshk, sidomos në një mjedis të lagësht ose të kripur. Materialet e tjera janë më të zakonshme në këto mjedise dhe në proceset e përpunimit modern dhe të sofistikuar të sotme është pothuajse e pamundur të dallosh midis tyre. Cilësia e hekurit është një produkt që është në gjendje t'i rezistojë të gjitha llojeve të motit. Dhe me veshjet tona të fuqishme mbrojtëse dhe instalimin profesional ju mund të jeni i sigurt se portat tuaja të hekurit do të zgjasin për jetën. Gates dhe gardhe për mbrojtjen e privatësisë Një nga arsyet më të zakonshme pse njerëzit zgjedhin skermë ose wicket nga hekuri i punuar është mbrojtja e territorit privat. Fencimi i metaleve komerciale mund të përdoret për të zvogëluar shikueshmërinë rreth qarkut, për të parandaluar efektet e padëshiruara nga jashtë. Në varësi të llojit të privatësisë së dëshiruar, mund të krijohen dizajne të ndryshme dhe shumë prej tyre kanë elemente të falsifikuara manualisht që plotësojnë arkitekturën tuaj në shtëpi dhe stilin tuaj personal. Portat e makinës Portat e rrugës / qasjes janë shumë më tepër sesa vetëm një mënyrë për të kufizuar qasjen. Pavarësisht nga vendndodhja gjeografike - hekuri i punuar ka potencial për të kapur një numër stilesh historike artistike duke përfshirë artin nouveau, gotik ose edhe stilin barok. Gates tona të hekurit që encrypt vëmendjen dhe të krijojë një përshtypje të konsiderueshme janë një pjesë e rëndësishme e secilës pronë dhe janë krijuar për të qëndruar në testin e kohës. A preferoni diçka të vërtetë? Ne gjithashtu ofrojmë një shërbim të dizajnit të personalizuar që mund të krijojë një stil unik dhe të përshtatur të hekurit të punuar që do t'i përshtatet shtëpisë tuaj dhe preferencave tuaja estetike. Ne ofrojmë dy-copë, porta të kthjellët dhe rrëshqitje, ne gjithashtu mund të përfshijmë elemente të projektimit dhe motive të ndryshme komplekse, kthesa të gjera, spirale komplekse dhe kolona horizontale dhe vertikale. Portat e kopshtit Trajtojeni veten në hapësirën e shenjtë të kopshtit, që do të dëshironit edhe më shumë? Gates lirë të kopshtit mund të krijojë hyrje simpatik në këtë cep të veçantë të jashtme tuaj dhe mund të projektohet për të përputhur privatësinë tuaj dhe shijen estetike. Po në lidhje me një rrjet të bukur nga hekuri i punuar që do të përfundojë stoli tuaj me lule? Masterët e mbulesave tona mund të krijojnë të vetëdijshëm për çdo lloj të dizajnit dekorativ ose dekorativ që ju ëndërroni. Gardhe të sigurisë dhe portat Gardhe të sigurisë dhe portat në pishinë kanë të bëjnë me sigurinë, kështu që dizajni dhe instalimi i tyre duhet të jenë klasë e parë. Dhe sigurisht nuk zëvendësojnë mbikëqyrjen e fëmijëve, por mund të sigurojnë një ndjenjë të madhe të sigurisë, veçanërisht nëse ato janë bërë nga materiale të tilla të qëndrueshme dhe të fuqishme të tilla si hekuri i punuar. Pishina e skermës së sigurisë gjithashtu mund të përmirësojë ndjeshëm pamjen e mjedisit të saj. Me shtimin e theks dekorative, artistike dhe arkitektonike, gardhin e sigurisë nga hekuri i falsifikuar nuk mund të duket vetëm shumë, por edhe për të rritur vlerën e vërtetë dhe të perceptuar të çdo pasurie të patundshme. Ekipi ynë mund të hartojë gardhin e sigurisë së pishinës tuaj për t'iu përshtatur të gjitha specifikimeve dhe preferencave tuaja individuale të stilit. Nëse preferoni dizajnin klasik, kthesa komplekse dhe spirale, ose e doni kolonat madhështore të shënuara me spikes tradicionale gardh, mundësitë tuaja janë pothuajse të pafundme. Balustradada. Vlen të përmendet për shkak të aftësisë së tyre për të kthyer në të vërtetë hekuri i punuar me vepra arti. Balustradat nuk janë vetëm një element tërheqës i brendshëm dhe i jashtëm i brendshëm, janë një masë e rëndësishme e sigurisë në kangjella, shkallët, kuvertën dhe ballkon. Hekuri lejon kthesa komplekse, hark dhe motive të tjera, nga postimet e hekurit simetrik si pjesë e vilave të stilit të Mesdheut, ose spirale mbretërore nën kangjella e drurit të lëmuar. Çdo post i veçantë mund të prodhohet me dorë për t'iu përshtatur preferencave tuaja të dizajnit dhe në të njëjtën kohë në përputhje me rregulloret dhe specifikimet përkatëse të ndërtimit. Nëse në brendësi ose të jashtme, ne prodhojmë dhe instalojmë një sërë balustradash me një jetë të gjatë. Ndryshe nga druri ose alumini që mund të jetë subjekt i kalbjes dhe ndryshkut, hekuri i punuar do të kandidojë në të gjitha kushtet e motit, gjë që e bën atë material të përsosur për përdorim në balustradën në bord, ballkon dhe verandë. Dhe harrojmë mirëmbajtjen. Me veshje mbrojtëse dhe thelbin jo të thyeshëm janë railings tona të hekurit të dizajnuara për jetën. Dhe në krahasim me xhamin që duhet të pastrohet, kangjella jonë dekorative është pothuajse pa mirëmbajtje! I shtrenjtë Ndërsa gardhe të hekurit të punuar mund të ofrojnë shumë variacione të ndryshme nga elegante pas fshatar, pamja e tyre ka çmimin e saj. Hekuri i falsifikuar është më i kushtueshëm se druri dhe gardhe vinyl për shkak të materialeve dhe problemeve të tyre. Përveç kësaj, instalimi është gjithashtu pak më i kushtueshëm, veçanërisht nëse është bërë dizajni i hekurit të falsifikuar. Rezistente. Fencimi i falsifikuar është shumë më i fortë se materialet e tjera konvencionale të skermës si druri ose vinyl. Për shkak se hekuri i punuar nuk është i dëmtuar lehtë, ekziston një material më i mirë për arsye sigurie sesa shumë gardhe të tjera. Qëndrueshmëria gjithashtu do të thotë se gardhe të bëra prej hekuri i punuar shumë më shumë se gardhe të tjera. Kryesisht këto gardhe janë të lehta për tu ruajtur, veçanërisht nëse ngjyra e pikturuar. Ngjyra parandalon çarjet e vogla që mund të krijojnë në metale, të mbledhin substanca që mund të shkaktojnë korrozionin e tyre. Dëmtimi i motit do të tregojë me kalimin e kohës Ka studime kontradiktore nëse hekuri i tharë është më i mirë ose më i keq se lidhjet e tjera të hekurit. Fakti mbetet që nëse gardhi i hekurit të punuar është mjaft i gërryer, i korruptuarit. Me një turmë hekuri, është veçanërisht e vështirë të punosh për shkak të shllakut në metal. Mbeturinat është një nënprodukt kur shkrin mineral nga guri. Kjo është më e qartë kur metali është i vendosur ose etched. Ndërsa fibrat e daulleve japin një sipërfaqe hekuri të farkëtuar të ngjashme me drurin që është vizualisht tërheqës, kjo sipërfaqe zakonisht shoqërohet me puse të vogla që mund të mbledhin ujë duke shkaktuar korrozioni. Është e vështirë për të pastruar këto puse, veçanërisht nëse ata fillojnë të ndryshkeshin. Siç është përmendur më lart, piktura e hekurit të punuar mund të parandalojë formimin e ndryshkut. Megjithatë, gjatë kohës, kushtet e motit do të shkaktojnë plasaritje të ngjyrës dhe, si rezultat, një shtresë e re do të ri-aplikohet çdo disa vjet. Dekorativ Termi i punuar u përdor për këtë lloj hekuri, sepse u mor në forma dhe modele të ndryshme. Vetë aliazh ka një natyrë elastike dhe të urtë që shumë artistë dhe dizajnerë mund të formojnë në modele interesante. Ka libra dhe faqe interneti që përmbajnë modele interesante dhe fotografi të gardheve të hekurit të punuar që janë të shkëlqyera për të gjetur frymëzime për përdorim në kushtet e brendshme. Mbrojtja e privatësisë Megjithëse hekuri i tharë mund të përkulet në shumë dizajne dhe forma të ndryshme, gardhet e bëra nga ky material zakonisht janë shumë të mira transparente. Strips direkt horizontale që janë modele konvencionale për gardhe të foamed hekuri përgjithësisht konsiderohen modelet "të hapura". Modelet e hapura zakonisht përmbajnë bare hekuri që janë afër njëri-tjetrit për të mbajtur njerëzit dhe kafshët jashtë objektit tonë, por mjaft të fuqishme për t'u anashkaluar.