Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Pllaka per terasa

Jeni duke kërkuar për një pllakëtari në tarracë? Ne kemi 24,041 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,791 profesionistë të regjistruar
87,853 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pllaka per terasa

Keni nevojë për shërbim nga zona e shtrimit deri në tarracë? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në përgatitjen e sipërfaqeve, shtrimin, përfundimin e sipërfaqes. Çmimi i dyshemesë në verandë zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacione rreth shërbimeve: veshje kundër ngrirjes dhe kundër rrëshqitjes, niveli i alkoolit, fino, të cilat do të ofrohen nga një nga dyshemetë tona 24,041 në kategorinë e caktuar.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,791 profesionistë të regjistruar
87,853 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Ne zgjedhim duke hapur në tarracë Kur dizajnoni një shtëpi, ju nuk duhet të paguani të gjithë vëmendjen vetëm se si do të duket e brendshme. Shfaqja e jashtme është e pandryshuar. Në fund të fundit, kush nuk do të donte të shijonte kupën e kafesë në mëngjes në një tarracë të këndshme dhe të këndshme? Megjithatë, është gjithashtu e nevojshme për të zgjedhur shtrimin e duhur në tarracë. Pra, si mund të bëj? Mos shikoni vetëm në faqen estetike Kur zgjedhni shtrimin në tarracë, ju duhet patjetër të mos shikoni në pamjen e saj, por sidomos në funksionalitetin e saj. Pllakat e tarracës duhet patjetër të jenë të fiksuara dhe jashtëzakonisht rezistente për të trajtuar kushtet ekstreme të motit pa ndryshuar ato pas një kohe. Cerel ju duhet gjithashtu të keni një sipërfaqe anti-shqip. Ajo do të vlerësojë kryesisht njerëzit dhe fëmijët e moshuar, por të gjithë të tjerët pas u rritën. Megjithatë duhet të debugojë Kur zgjedhni shtrimin në tarracë, të gjitha kërkesat për cilësinë e tij ende me një gjë të konsiderueshme duhet të përafrohen. Duhet të hidhet në mjedisin përreth, ideale për materialet e përdorura dhe karakterin e përgjithshëm të shtëpisë. Gjithashtu ju tregon shumë qëllime të tarracës Një tjetër gjë që ju do të keni në përzgjedhjen e asfaltimit në tarracë për të menduar është ajo që ju do të bëni në të. A do të pini vetëm me një kafe? Ose gjithashtu skarë? Nëse duhet të përdorni si një seminar kreativ? E gjithë kjo është pyetjeve korrespondenca e të cilave përcaktohet me kërkesa minimale në pllakat e tarracës. Megjithatë, ata duhet të jenë përgjithësisht të papërshkueshëm nga uji, ecje rezistente ndaj ndikimit, më shumë bauzer (tavolinë, enë, etj.), Tronditje termike, anti-shqip, e lehtë për t'u pastruar me pretendime minimale të mirëmbajtjes. Ju gjithashtu do ta vlerësoni nëse një indeks i ulët refraktiv (dritë) do të zvogëlojë sasinë e nxehtësisë të gjeneruar dhe sipërfaqja e shtrimit nuk është e nxehtë. Nuk ka nevojë të harrosh rëndësinë e materialit Pavarësisht nga një numër i madh faktorësh që duhet të plotësojnë pllakat e tarracës, ka shumë materiale që janë gjithashtu të përshtatshme për hapësira të jashtme. Kështu që ju keni një zgjedhje të porcelanit, gurit gurore, propozoj ose gur. Megjithatë, ju mund të zgjidhni të zgjidhni ju me "dritare" të shkurtër dhe të shkurtër materiale. Pllaka prej porcelani Pllakat prej porcelani janë të dizajnuara për hapësira të jashtme. Besohet të jetë fakti se ata djegin në temperatura jashtëzakonisht të larta, por gjithashtu se ata janë të aftë të parandalojnë të ngrirë gjatë muajve të ftohtë dhe të rezistojnë plas gjatë nxehtësisë së fortë. Me rezistencë dhe ngjyrosje të mykut, ju gjithashtu do të duhet të shqetësoheni që së shpejti të humbni pamjen e shkëlqyeshme të shkëlqyeshme. Kjo trotuar mund të gjendet në treg në ngjyra, madhësi dhe textures të ndryshme. Disa textures madje janë të pashënuara nga guri i vërtetë. Pllaka gurore Nëse dëshironi trotuarin e një pamjeje më tradicionale, kështu që pllakat e gurore do të jenë zgjedhja e duhur. Ato prodhohen nga një balte natyrore që e bën të dendur dhe të qëndrueshëm. Ju mund të jeni i sigurt se ky pllakë i reziston elementit më të madh dhe ende do të duket mirë. Ajo ka një ngjyrë të kuqe të thellë dhe të kuqërremtë që bën një përshtypje unike mesdhetare. Format e diversitetit të kësaj trotimi ju lejon të krijoni modele interesante dhe të angazhuara. Pllaka Slate Fshatar ose bashkëkohor, tradicional ose modern. Pllakat e shndritjes operojnë jashtë orarit, le t'i përdorin ato në çdo të jashtme. Sipërfaqja e pllakave të propozuara në shikim të parë duket në mënyrë që të jetë e pabarabartë. Kjo e bën këtë trotuar për përshtypje natyrore dhe organike. Në të njëjtën kohë duhet thënë se është mirëmbajtje më sfiduese. Megjithëse propozimi është një material i dendur natyror, nuk lë acarin më të mirë dhe nëse nuk është vulosur ngurtësisht, mund të gërvishten dhe të absorbojnë papastërtitë dhe vajrat e ndryshme. Megjithatë, nuk ka nevojë të largohet menjëherë. Është e mjaftueshme nëse kujdeseni për të përdorur një përgatitje të pastrimit të cilësisë për një gur natyral. Pllaka guri Guri përdoret si një material ndërtimi për mijëra vjet dhe është popullor sot. Nuk ka asgjë për t'u çuditur, pasi trajtimi i saj sipërfaqësor i jep atij tërheqje të jashtëzakonshme dhe një sipërfaqe natyrale anti-shqip. Ashtu si në rastin e propozimit dhe në rast të gurit ka nevojë për kujdes dhe mirëmbajtje më të lartë. Përzgjedhja e asfaltimit në tarracë nuk do të duket e thjeshtë në fillim, por nëse jeni duke pastruar se ju presin nga asfaltimi dhe doni që ajo të mos jetë detyrë kaq sfiduese.