Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Pllaka per banjo

Jeni duke kërkuar për një pllakë banjo? Ne kemi 25,194 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,806 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pllaka per banjo

Keni nevojë për një shërbim për vendosjen e pllakave në banjë? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë të cilësisë në projektimin, synimin, prodhimin dhe ngjitjen e pllakave të banjës. Çmimi i pllakave për banjën zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shihni më shumë informacion mbi shërbimet: ngjitës, kostot e transportit, riparime të vogla të ofruara nga një prej 25,194 pllakave tona në kategori.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,806 profesionistë të regjistruar
87,885 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Të gjithë ju duhet të dini për zgjedhjen e pllakave në banjo Sa i përket zgjedhjes së pllakave të banjës, vendimmarrja në çfarë paraqitjeje dhe përshtypje që dëshironi të arrini, është diktuar ekskluzivisht nga tjegulla që zgjidhni. Banjo është një nga punët më të rëndësishme për familjen dhe mysafirët. Mund të jetë një përvojë e këndshme me një përzgjedhje të pafund të ngjyrave, madhësive, stileve, formave, përfundimeve dhe materialeve nga të cilat mund të zgjidhni. Falë përvojave dhe njohurive tona të gjera në industrinë e pllakave dhe gurit ne do t'ju tregojmë të gjithë ju duhet të dini për zgjedhjen e pllakave të banjës. Tip nr. 1: Vendosni për materialin Kur zgjedhni pllaka në banjo është e rëndësishme të dini lloje të ndryshme të materialeve dhe atë që ata janë me vlerë më së shumti. Këtu janë llojet më të zakonshme të pllakave të përdorura në banjo: Pllaka qeramike Pllaka qeramike ose jo të rralla janë sipërfaqja e përsosur e pllakave për kuzhina, banjo, bodrume, porches, lavanderi dhe dhoma të tjera të prirur për lagështi. Pllakat qeramike zakonisht përbëhen nga balta e kuqe, kafe ose e bardhë, e cila shkarkohet në furre dhe përfundon me një lustër rezistent që krijon ngjyra dhe model në sipërfaqen e pllakave. Falë sipërfaqes me xham, pllakat janë të trasha dhe jo-poroze, duke siguruar karakteristikat e rezistencës ndaj njollave, zjarrit dhe qethjes. Pllakat e dyshemesë qeramike janë të përshtatshme për banjo që kanë dritë në trafikun e mesëm dhe mund të jenë relativisht të ndjeshëm ndaj veshin dhe copëzimin. Pllakat qeramike në përgjithësi kanë një nivel të lartë të thithjes së ujit, duke e bërë sipërfaqen e papërshkueshme ndaj ujit dhe njollave. Ka sot në një matnot, saten, me shkëlqim dhe dizajn të lëmuar, i cili ju jep një sasi jo të plotë të mënyrave për muret dhe dyshemetë e banjës suaj. Ata janë shumë të lehtë për t'u pastruar dhe për të mbajtur. Pllakat e dyshemesë qeramike janë një nga produktet më të gjata të qëndrueshme në tregun aktual. Pllaka prej porcelani Pllaka prej porcelani ofrojnë përfitime të mëdha në aspektin e dizajnit. Natyra e saj e fortë lejon ide të pafundme për aplikime të brendshme dhe të jashtme. Pllakat e porcelanit të plotë të trupit mbart ngjyrën dhe modelin në të gjithë trashësinë e pllakave, gjë që i bën ata një tjegull shumë më të vështirë dhe më të dendur. Ato janë të përshtatshme për çdo aplikacion muri ose dyshemeje në mjediset tregtare me operacionin dhe familjen më të lartë. Excellent me një banjo në drejtim të veshin në zonat me trafik të lartë, nga familje pas kafshëve shtëpiake. Ata kanë sipërfaqen rezistente, gërvishtje dhe të lehtë për t'u pastruar dhe për të ruajtur. Pllaka guri Nëse do të merrni një pamje të natyrshme tokësore, ka shumë mundësi në aspektin e një pllake guri natyror. Pllakat e gurit natyror kanë një numër ngjyrash dhe stilesh. Mermer, gur gëlqeror, travertin, propozoj dhe graniti më shpesh të përdorura. Është e rëndësishme të kuptohet se pllakat e gurit natyrorë janë porozë, që do të thotë se ata janë të prirur për thithjen e ujit, lubrifikantëve dhe njollave që mbeten për një kohë të gjatë. Tjegull nënshkrimin pas vendosjes dhe mirëmbajtjes së rregullt, t. j. Mbyllja, duke siguruar që guri juaj të duket i përsosur dhe të shmangë njollat ​​ose dëmtimet sipërfaqësore. Vula ndihmon për të krijuar një barrierë midis ujit dhe gurit për të shmangur absorbimin e lëngjeve në sipërfaqe dhe siguron jetëgjatësi. Vetë toka është një nga prodhuesit më të mirë të materialeve, kështu që ju do të garantoheni të keni një sipërfaqe të përafërt që është më e këndshme. Bukuria e një modeli unik të gurit natyror ndryshon me pllaka individuale, kështu që mbani në mend se nuk ka dy sipërfaqe të pllakave natyrore të gurit nuk do të jetë e njëjtë. Është e rëndësishme për të shmangur agjentin zbardhues ose kimikate të tjera agresive në gurë natyral, sepse ata tentojnë të dëmtojnë sipërfaqen. Pllaka mozaiku Pllakat e mozaikut janë të shkëlqyera për krijimin e një prone unike në çdo dizajn banjo. Falë opsioneve të pafundme në ngjyrë, stil dhe madhësi ju do të jeni me të vërtetë të magjepsur. Nuk mund të mohojë se sa e madhe duket pllaka mozaiku, por për lagështi mund të priren të jenë të mjaftueshme të rrëshqitshme. Në përzgjedhjen e pllakave të mozaikut për dyshemenë në banjë, mos harroni të kontrolloni të shtëna dhe standardet e garancisë. Pllakat e mozaikut të qelqit pastrohen mjaft lehtë, por mbani mend se linjat më të mëdha që keni, aq më shumë do të duhet të pastrohen! Tip nr. 2: Vlerësimi i veshin e mundshme Mund të jetë një përzgjedhje dërrmuese nga një sërë opsionesh në aspektin e zonave të lagura. Ngjyrat, madhësitë dhe përfundimet janë të pafundme! Megjithatë, kyç është të zgjidhni një tjegull që ka një vlerësim të lartë. Pllakat i nënshtrohen një test rrëshqitës që vlerëson karakteristikat e fërkimit të sipërfaqes për të përcaktuar se çfarë është më e përshtatshme për kushte të ndryshme mjedisore. Masat e testit veshin afatgjatë gjatë gjithë dyshemesë me dysheme, duke marrë parasysh procesin e aplikimit, veshin karakteristikat, mirëmbajtjen e pastrimit dhe trafikun e parashikuar. Tabela në vijim do t'ju ndihmojë në përzgjedhjen e pllakave për përdorim rezidencial ose komercial. Vlerësimi PEI Klasa 1 (pa trafik) - rekomandohet për përdorim në mur vetëm në vende rezidenciale dhe komerciale. Vlerësimi PEI Klasa 2 (trafiku i dobët) - i rekomanduar për përdorim në mur dhe dysheme në banjo. Vlerësimi PEI Klasa 3 (dritë deri në trafikun e mesëm) - rekomandohet për bordet, muret dhe dyshemetë ku pritet trafiku normal. Vlerësimi i klasës PEI 4 (trafiku i mesëm i madh) - i rekomanduar për të gjitha vendet e banimit, si dhe për institucionet e mesme tregtare dhe të lehta. Vlerësim Pei Class 5 (i madh në trafikun shumë të madh) - rekomandohet për të gjitha apartamentet, si dhe vende të rënda komerciale dhe institucionale. Shumica e pllakave prej porcelani kanë vlerësim PEI 5, gjë që i bën ata tjegull më të largët në treg. Tip nr. 3: Përzgjedhja e madhësisë së detyrimit Rregulli në hartimin e banjës është që të marrë parasysh madhësinë e dhomës së parë. Pllaka të formatit të madh duken amazingly në të dy muret dhe dyshemetë për të siguruar një sipërfaqe të madhe banjo të përsosur. Megjithatë, për banjo më të vogla, ne rekomandojmë, për shembull, pllaka të rrumbullakëta ose pllaka mozaiku. Nëse keni një hapësirë ​​të kufizuar, modeli i përsëritur diamanti në dysheme në banjo mund të krijojë linja diagonale që krijojnë një vijë nga njëra anë e dhomës në tjetrën, kështu që dhoma do të duket më e madhe se në të vërtetë. Kjo mund të duket kontradiktore, por zgjedhja e pllakave më të mëdha për një banjo të vogël punon, sepse ju keni më pak nyje të injektuar që krijojnë një iluzion të hapësirës më të madhe. Pllakat e formateve të mëdha janë të shkëlqyera për të theksuar madhësinë e banjës për të parë zgjatur. Kur zgjedhni pllaka dushi, duhet të merrni parasysh llojin e kullimit të instaluar në banjën tuaj. Nëse zgjidhni një pllakë të madhe në banjo me një hapësirë ​​të kufizuar, do të gjeni se më shumë litarët e dhëmbëve janë të nevojshme në dushe që duken të papërgatitur dhe në mënyrë kootike. Nëse jeni duke përdorur barin e kullimit në dushin tuaj, ju do të gjeni ndonjë pllakë, të mëdha ose të vogla, të parregullta, katrore ose drejtkëndëshe, dhe madje edhe pllaka format të mëdha do të debugged dhe ju mund të mbani stilin tuaj! Drains Crawler janë një zgjedhje popullore për diskrecionin dhe kërkojnë një sasi minimale të pllakave, që do të thotë ndarje më të vogël të gripit. Para se të zgjidhni një pllakë që mund të mos jetë e përshtatshme për banjën tuaj, ne ju inkurajojmë të bisedoni me pllakat tuaja. Tip nr. 4: Rregullat e ngjyrave Një nga pjesët më shumë në zgjedhjen e pllakave është një zgjedhje e ngjyrës që i përshtatet stilit dhe personalitetit tuaj. Megjithatë, rregulli është se ngjyra luan një rol të rëndësishëm në hartimin e një mjedisi të këndshëm ose oazë të ftohtë dhe paqësorë. Ngjyrat e errëta jo vetëm që japin ngrohje dhe fshehin gjurmët e papastërtive në banjo, por gjithashtu mund të veprojnë me hapësirën e impresionuar. Prandaj është e rëndësishme që ju të jeni më të kujdesshëm në ngjyra të errëta. Konsideroni shtimin e një muri me shkëlqim në mur për të përmirësuar dhe krijuar një iluzion të hapësirës. Tjegull me shkëlqim ka një karakter reflektues dhe kur çiftëzohet me skemat e ngjyrave të errëta priren të duken më të ndritshme dhe më të lehta. Tonet e ngjyrave neutrale janë të shkëlqyera për mbajtjen e një dizajni të thjeshtë dhe themelor që i bën aksesorët tuaj për të mbështetur banjën tuaj. Ngjyrat më të lehta neutrale janë të mëdha për banjo të vogla që e bëjnë hapësirën e ngushtë më të gjerë dhe të hapur. Në kërkim të pllakave për banjën tuaj mund të keni të njëjtën pamje, megjithatë, është e rëndësishme që një ndryshim i lehtë në hije mund të ndikojë në pamjen e përgjithshme (ose edhe një rezultat katastrofik!). Konsulentët tanë me përvojë në fushën e dizajnit të brendshëm do t'ju ofrojnë këshilla teknike profesionale dhe t'ju ndihmojë të merrni një rezultat të përsosur për banjën tuaj. Tip nr. 5: Merrni shembullin e shtëpisë para se të blini Një gjë që duam të rekomandojmë është të marrim pllakat e mostrës në shtëpi. Megjithëse ju mendoni se keni zgjedhur me 100% të drejtë, është gjithmonë mirë të merrni shtëpinë tuaj të zgjedhur për veten tuaj dhe të gjeni se si ngjyra, madhësia dhe sipërfaqja e pllakave do të duken. Ngjyra e pllakave mund të duket krejtësisht ndryshe në varësi të llojit të dritës në banjo, pavarësisht nëse është një dritë e natyrshme, llambat më të ulëta ose llambat fluoreshente. Pjesa e ndërlikuar është e lehtë që nuk është e qëndrueshme dhe gjithashtu mund të varet nga drita dhe mjedisi përreth. Tip nr. 6: Mat Nuk ka asgjë më të keqe se ju zgjidhni pllaka për shtëpinë tuaj dhe pastaj kur të ndodhë për vendosjen e pllakave nuk ka madhësinë e duhur! Në rindërtimin e shtëpisë, e konsideroni formën dhe rregullimin e dhomës dhe si meloditë e hapësirës me hapësirat e mbetura. Rregulli i përgjithshëm kur hedhjen e dyshemesë 300 × 600 është që të qëndrojë në derën e banjës dhe muret e pasme për të lënë horizontalisht. Rekomandohet të vendosni një buzë prej 600 mm horizontalisht në mënyrë që të përafroheni me pllaka dyshemeje. Megjithatë, çdo banjo është një tjetër madhësi dhe marrëveshje. Pllaka vertikale të hedhjes Nëse banjo juaj është e vogël dhe e ngushtë me tavane të ulët, ne rekomandojmë që të vendosim vertikalisht për të përfunduar lartësinë e hapësirës. Në vend të tjegullave me dimensione të vogla, vendosni për dimensione 300 × 600 ose tjegulla më të mëdha - linjat më të injektuara do të shohin më shumë se mund të veprojë i kufizuar dhe hapet. Pllaka horizontale të hedhjes Nëse banjo juaj ka një hapësirë ​​të kufizuar të dyshemesë me tavane të lartë, pllakat e dyshemesë horizontale në banjë krijon një iluzion të gjerësisë, falë se cila hapësirë ​​do të funksionojë më e hapur. Çdo tjegull drejtkëndëshe thekson hapësirën sepse sytë tuaj janë tërhequr në një linjat horizontale, duke e bërë hapësirën që duket më e gjerë dhe më e gjatë se është në të vërtetë! Nëse përdorni të njëjtën pllakë në mure dhe në dysheme të banjës suaj, ajo ngre iluzionin e hapësirës që duket më e gjerë dhe më e hapur.