Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Pjergulla

Jeni duke kërkuar për një pjergull çati? Ne kemi 18,069 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,724 profesionistë të regjistruar
87,721 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pjergulla

Keni nevojë për shërbim nga zona e pjergullave? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në dizajnimin e pjergullës, matjen e vendosjes së pjergullës, prodhimin e pjergulës. Çmimi i strehimoreve dhe ndenjëseve zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: prizma druri, çati, gardhe, të cilat do të ofrohen nga një prej marangozëve tanë 18,069 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,724 profesionistë të regjistruar
87,721 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Të gjithë ju duhet të dini për ndërtimin e pergola Shumë pronarë të shtëpive familjare, zbuluan bukuri e kopshteve për përfitimet e relaksimit dhe argëtimit që ata sjellin. Meqenëse ata kalojnë shumë kohë të lirë në kopsht, shpesh konsiderohen si të zbukuruar ose përmirësojnë më tej jashtë shtëpisë së tij. Nga pronarët e shtëpive, ata shpesh mund të bëhen entuziazëm të cirkëve që dëshirojnë pas përmirësimit të vazhdueshëm të kësaj hapësire. Ata pëlqejnë dhe shpesh i japin kopshtet e tyre për bukurinë dhe tërheqjen vizuale, pemët e frutave, mobiljet e kopshtit ose të tjera. Këto përmirësime nuk bëjnë gëzim dhe humor të mirë vetëm pronarët e tyre, por ato përbëjnë personalitetin e shtëpisë, ata ofrojnë ngrohje ose emit mikpritjen familjare. Nëse jeni duke konsideruar rritje të re në kopshtin tuaj, merrni në konsideratë blerjen dhe instalimin e pergola. Arsyet për të blerë Pergola është menjëherë. Pergola është një ndërtim i kopshtit shumë qëllimor që mund të jetë i lidhur me shtëpinë ose të ngrihet veç e veç. Është një strukturë e hapur dhe mund të përdoret për raste të shumëfishta si vendi i Barbecue, fireplace ose shtrojë për familjen dhe miqtë tuaj në kopsht. Nëse jeni duke konsideruar shtimin e pergola në kopshtin tuaj, ju duhet të dini disa informacione themelore për ta ndërtuar atë. Qëllimi pergola. Gjëja e parë që duhet të konsideroni kur ndërtimi i pergolës është ajo që ju doni ta përdorni atë. Kjo do t'ju ndihmojë të vendosni për vendosjen e pyetjes dhe pergolës. Shumica e pergol nuk është e përshtatshme për të vendosur në hije, sepse ata kanë një mur gjysmë koloni, ndonjëherë me rrjetë ose grila të bëra nga dërrasa të ngushta prej druri mbi veten e tyre. Prandaj, ato janë të mëdha si mbivendosja ose ulja në skarë dhe ofrojnë një strehë pak dhe ofrojnë një farë mase për t'i mbrojtur ata nga shiu. Një tjetër përdorim popullor i Pergola është një strehë e shtrojë që mbron nga dielli, ndërsa temperatura e kënaqshme dhe rehati janë ruajtur. Dining në natyrë është bërë shpesh nën Pergola dhe ofron pak privatësi dhe mundësi për të përdorur kopshtin tuaj pothuajse gjatë gjithë vitit. Planifikimi i Pregola Në shumicën e rasteve ju nuk keni nevojë për një leje ndërtimi për të shtuar pergola në kopshtin tuaj. Ka përjashtime nga ky rregull nëse për shembull në një zonë të mbrojtur. Prandaj, është gjithmonë e vlefshme të verifikohet në zyrën lokale që nuk mund të zbatohen rregulloret e mëtejshme në shtëpinë tuaj. Përndryshe, ndërtesa Percola do të bjerë nën leje të ndryshme që do të kërkojnë vonesa të konsiderueshme kohore. Në këtë pikë ju gjithashtu duhet të vendosni madhësinë dhe vendndodhjen e pergola. Disa njerëz i shtojnë ato në pjesën e prapme të shtëpisë si një kopsht dimëror për të formuar një hapësirë ​​të mbrojtur të drejtë prapa dyerve të pasme ose të rradhës. Herë të tjera janë vendosur veçmas në mes ose në fund të kopshtit. Sigurohuni që rreth vendit të planifikoni të ndërtoni pergola ju keni hapësirë ​​të mjaftueshme për punë dhe lëvizje të rehatshme dhe natyrore pas tokës. Materiale Ka shumë mundësi të materialeve nga të cilat prodhohen pergols, por druri mbetet zgjedhja më e zakonshme. Dru i butë është opsioni më i lirë, por gjithashtu mund të vendosni për dru të trajtuar me presion. Nëse doni diçka që duket pak më mbresëlënëse, incdidians dhe ka një jetë shumë të gjatë, një pergola lisi është një zgjedhje e shkëlqyer. Opsionet e dizajnit të pergol janë të panumërta Kur vendosni të prokuroni pergol, vendimi i parë dhe thelbësor do të jetë nëse ju investoni në Pergola të përshtatura për simpati tuaj ose do të kërkoni përfundimin e Pegol, i përshtatshëm për hapësirën që ofron kopshti juaj. Lokale lokale Carpenter do të dizajnojë ju pergolo nga e para dhe mund të prodhojë atë direkt në vendin tuaj ose ju mund të blini një pergola të plotë të vendosur nga një nga shumë prodhuesit e njohur në dispozicion. Pergola tashmë e nxehtë nuk ju ofron një fleksibilitet të tillë se çfarë është shqetësimet e dizajnit, por sot ata janë në treg qindra sugjerime që do të garantoheni për të zgjedhur. Pergolets përfunduar zakonisht janë të kufizuara në drejtkëndëshe dhe dimensione të ngurta. Megjithatë, të gjitha pjesët e tregtarit do t'ju furnizojnë në shtëpi gati për instalim dhe instalim. Kur ju tashmë keni zgjedhur të gjitha materialet ju jeni gati për të krijuar një bazë për pergol tuaj të ardhshëm. Betoni është alternativa më e mirë si kolonat e mbështetjes së Pergolës në tokë dhe sigurohuni që të arrini stabilitetin 100% dhe sigurinë hapësinore. Nëse nuk jeni duke kërkuar për Pergola tashmë në një zonë konkrete ose në një bazë fikse, kolona Pergola ju duhet të lidhni pllaka metalike që ju direk vida fikse. Materiale Një vendim tjetër i rëndësishëm do të jetë materiale. Duhet të merren parasysh materiale të ndryshme dhe avantazhet dhe disavantazhet e tyre. Presioni i trajtuar me lëndë drusore: Pergola e bërë prej druri të rregulluar me presion është shpesh zgjedhja më e lirë. Megjithatë, ajo që mund të pasqyrohet në qëndrueshmërinë e tyre, sepse druri i trajtuar me presion mund të deformohet me kohë, plas dhe degradohet. Ky lloj i pergolës në përgjithësi duket më i mirë nëse është pikturuar ose ngritur. Cedar Wood: Cédr (zakonisht Western Red Cédr) është një zgjedhje popullore për Pergolas. Është natyrisht rezistent ndaj insekteve dhe duket mrekullisht direkt nga sharra. Ju mund ta lini atë të patrajtuar të biftek natyrshëm në një ngjyrë të butë argjendi gri ose të ngjyrosni atë dhe të aplikoni llak mbrojtës për të mbajtur ngjyrën tuaj. Cedar Pergola është më e kushtueshme se pergola e trajtuar me presion, por cédr zakonisht do t'ju japë një jetë më të gjatë. Vinyl: Nëse jeni duke kërkuar për Pergol që kërkon vetëm shumë pak mirëmbajtje, vinyl është padyshim vlerë të vlefshme. Megjithatë, ju nuk mund të pikturoj lehtë sipërfaqen vinyl në mënyrë që përzgjedhja e ngjyrave të jetë e kufizuar. Tekstil me fije qelqi: pergolas e fibrave të qelqit janë në përgjithësi mundësia më e shtrenjtë e materialeve të disponueshme, por kanë përfitime të konsiderueshme. Fibrat tekstil me fije qelqi janë shumë të forta, prandaj distanca e kolonave të bashkangjitura në tokë mund të jenë më të mëdha. Kështu të ndërtuar pergolas duket janë të ajrosur dhe më elegante dhe të sigurojë një pamje më të pastër. Tekstil me fije qelqi mund të fshihet me çdo ngjyrë që dëshironi dhe ngjyra do të mbajë më mirë se në dru. Ky lloj i materialit përdoret për rezistencën dhe forcën e tyre për ndërtimin e një tarracë ose zgjerimi tashmë ekzistues. Pergolas e fibrave të qelqit për shkak të peshës së saj të ulët nuk kërkojnë një ankorim të tillë të thellë pasi ata kërkojnë materiale të tjera. Zgjero hapësirën tënde të jetesës Nëse tashmë keni qenë një tarracë, ndoshta keni vendosur të zgjeroni hapësirën tuaj të banimit për muret e shtëpisë tuaj. Nëse keni hapësirën tuaj të banimit në natyrë duke rënë aq shumë sa që kaloni shumë kohë që patjetër keni gjetur se në pasdite të verës është e humbur. Gjatë diellit të verës, dielli zakonisht djeg mjaft dhe ulur në tarracë në atë kohë nuk është krejtësisht e rehatshme dhe e këndshme. Pergola do t'ju mbrojë në mënyrë të besueshme përpara rrezet e diellit direkte dhe do të jeni në gjendje të kaloni të gjithë kohën tuaj të lirë, qoftë në mesditë të djathtë ose kur fillon një stuhi verore. Pergola zgjeron në masë të madhe hapësirën tuaj të jetesës që kaloni në shtëpi dhe do të rrisni kohën që mund të kaloni jashtë në ajër. Pergola, projektuar dhe orientuar siç duhet në vendin tuaj, mund të hedhin hije të mjaftueshme të lehta për të qenë të këndshëm dhe pasdite të ulur. Nëse keni nevojë për mbrojtje të mëtejshme, mund të instaloni një ngjarje të hijes së tërheqjes. një marquis që siguron një hije edhe më të madhe. Disa awnings do t'ju mbrojnë nga shiu i dobët kur një dush i papritur i verës do t'ju habisë. Pergola - një vend ku do të dëshironit të kaloni kohë Spell Pergola aktuale ndodh kur të gjitha mjetet janë të mbushura dhe të fillojnë të ofrojnë një formular dhe të funksionojnë në hapësirën tuaj të jashtme të banimit. Pergolas sigurojnë hapësirë ​​për çdo instalim elektronik modern që pergolu ndryshon nivelin e mësipërm. Nga mundësia e montimit të lojtarëve të ndryshëm të lussels dhe tavanit në folësit e vegjël ose përmirësime të tjera të dizajnit. Opsionet janë të pafundme vetëm atë që kufizon është imagjinata juaj dhe injoranca e opsioneve në dispozicion në treg. Pergolas do të zgjerojë hapësirën tuaj në natyrë, të ofrojë mundësi të ndryshme të projektimit dhe mund të përshtatet për të përmbushur një buxhet modest. Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë për të krijuar një oazë të jashtme që ofron energji ose në mënyrë paqësore të dy, Pergola mund të jetë shtesë e përsosur për tarracën dhe tokën tuaj vetëm.