Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Pishine me mbulese

Jeni duke kërkuar për një ndërtues pishinash? Ne kemi 19,954 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,788 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pishine me mbulese

Keni nevojë për shërbim nga zona e çatisë së pishinës? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë për të synuar, mbledhur dhe konsoliduar sektorë individualë. Çmimi i mbulesës së pishinës zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: shërbimi pas garancisë, sistemi i ankorimit i ofruar nga një prej ekspertëve tanë të 19,954 në kategorinë e dhënë

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,788 profesionistë të regjistruar
87,834 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Qëndroni dhe mbyllni pishinën e pavarur në natyrë Ndërtimi i pishinës në natyrë është gjithmonë më ekonomik. Gjithashtu pas shtimit të mbulimit, kostot do të jenë shumë më të ulëta se në rastin e një pishine të barabartë të ndërsjellë. Pishinat në natyrë janë më të lira për mirëmbajtje, sidomos kur merrni parasysh kostot e përgjithshme të energjisë. Pishina në natyrë gjithashtu mund të ventilojnë natyrshëm. Kjo është e dobishme në heqjen e kimikateve të dëmshme nga ajri, për shembull klori. Pishina të pasura të ajrosura të ajrosura ekspozojnë këto efekte të dëmshme. Mbulimi i shtuar ju lejon të përdorni pishinën tuaj në natyrë gjatë gjithë vitit. Ka shumë lloje të pishinave në natyrë mbulim. Ato mund të jenë mbulime fikse, të anulueshme dhe të lëvizshme. Ata mund të bëhen nga hapja, qelqi ose pëlhura. Dhe ka mundësi të mira, më të mira dhe më të mira. Inflatable "flluska" ose pishinë kupola janë shembuj të zgjedhjeve të mira dhe zakonisht me vlerë 5,000 dollarë. Ata mund të ofrojnë disa mbrojtje të motit dhe të ndihmojnë në parandalimin e depërtimit të papastërtive në pishinën tuaj. Opsionet më të mira përfshijnë strukturat me tuba, kornizë dhe rroba. Këtu ju mund të kaloni 15 - 25.000 dollarë dhe të merrni mbrojtje më të mirë dhe ndoshta edhe përfitimet e mbrojtjes së privatësisë. Zgjidhja më e mirë është struktura të lira që mund të përfshijnë mbulim pull-out pishinë. Ata mund të kushtojnë 60,000 dollarë dhe më shumë, por ato mund të ofrojnë të gjitha përfitimet e pishinës së brendshme duke ofruar një përvojë nga qëndrimi në natyrë. Stilet e plotë udhëzuese dhe modelet e pamjeve të pishinave Profilet e ndryshme të kulmit polikarbonat për pishina Ne përdorim materiale të forta dhe të qëndrueshme për të gjithë mbulimin tonë të pishinës. Kjo është për shkak se kjo pajisje është projektuar për motit të pafavorshëm dhe kushte klimatike, për shembull për vendet që përjetojnë erën e fortë (deri në 230 km / h). Natyrisht, ata gjithashtu durojnë një ngarkesë të madhe të dëborës - 900 kg për 1.5 m. Kjo është një strukturë e butë e çatisë që përfshijnë: Alumini i Extruded - Përdorimi i aluminit është bërë nga të gjithë strukturën e mbulimit të pishinës Fletë masive polikarbonate - si material lustrim primar me vetitë e shkëlqyera fizike dhe kimike Për materialet tona me lustrim ne përdorim pjatë polikarbonate - pllaka të shkëlqyera polikarbonate të ngurta. Ndërsa do të vazhdoni të lexoni në këtë artikull, të gjitha këto çati janë të dizajnuara për performancë maksimale edhe në kushte të pafavorshme të motit. Hartat u lejojnë atyre të shtojnë bukurinë në hapësirat e jashtme të jetesës. Ka shumë dizajn të mbulimit të pishinës. Është për ju për të zgjedhur atë që plotëson kërkesat tuaja. Stilet e ndryshme të stileve të polikarbonat pishina mbuluese Për çfarë dizajni ju vendosni? Është për ju për të zgjedhur. Ne do t'ju ndihmojmë të vendosni. Mos harroni se të gjitha hartat e çatisë së pishinës së pishinës përputhen me rregulloret dhe standardet për mbulim. Kjo siguron që mbulimi i pishinës është me të vërtetë i sigurt. Midis formave dhe modeleve më të zakonshme të çatisë së pishinës përfshijnë: Dizajn i sheshtë i çatisë Ne e konsiderojmë atë një dizajn tradicional. Shumica e njerëzve në mënyrë të qartë nuk më pëlqen një mbulim pishinë me një çati të sheshtë. Në parim, e gjithë mbulesa ka një formë katrore ose drejtkëndësh. Kulmi dhe muret kryesisht këndi i kafshëve 90 gradë. Është bërë nga fletë polikarbonate dhe bare alumini extruded. Mangësitë kryesore të strukturave të kulmit të sheshtë janë: Ata nuk janë shumë tërheqës - kjo është një nga arsyet kryesore pse njerëzit e shmangin atë. Uji është akumuluar në sipërfaqe, sepse nuk ka gradient që do të lejonte ujërat. Prandaj, bora nuk shkakton një sipërfaqe, e cila rrit gjasat e një kolapsi të çatisë. Këto janë disa nga arsyet pse ky lloj i çatisë nuk rekomandohet. Sipas të gjitha, shumica e njerëzve rindërtuan kulmet e sheshta për dizajne të tjera. Dizajnimi i çatisë së pjerrët Kjo është një dizajn i sheshtë i çatisë me një shpat të lehtë. Këto sugjerime duket se përpiqen të heqin disa nga pengesat e mbulimit me një pishinë të sheshtë. Kjo ndërtim është e tillë që kulmi i kafshës në njërën anë me një kënd të murit prej më pak se 90 gradë dhe në fund të kundërt me një kënd më të madh se 90 gradë. Modelet më të shquara, të palosura uji ngadalësohet nga çatia. Prandaj, kjo çati nuk është e ekspozuar ndaj një ngarkese të lartë. Megjithatë, shumica e njerëzve nuk e pëlqejnë këtë lloj mbulimi të çatisë sepse nuk është tërheqës. Megjithatë, është një dizajn i thjeshtë që garanton të gjitha përfitimet e pishinave të mbulimit nga polikarbonat. Këto dizajne të çatisë janë të zakonshme në pishina që janë pranë ndërtesës kryesore. Prandaj, një fund i çatisë së çatisë është i bashkangjitur në ndërtesën kryesore. Dizajni i çatisë së benzinës për mbulim me pishinë Kjo është një tjetër dizajn i preferuar i mbulimit të mbulimit më të pishinës. Ndryshe nga dy të mëparshmi, shumica e pronarëve të shtëpive si ky dizajn, sidomos për mbulim të pishinës së profilit të lartë. Është një vend ku dy anët e pjerrëta të mbulimit të pishinës takohen në kreshtën e çatisë. Kështu, muri përfundimtar me zgjatje trekëndore është shkaktuar. Ju mund të vendosni për një çati shalë ose më shumë dizajne që janë fjetur me njëri-tjetrin. Kjo varet nëse keni nevojë për një mbulim të ngurtë ose të poll-out pishinë. Modelet e çatisë së bashkuar për mbulesat e pishinës Kjo është edhe një lloj tjetër i zakonshëm i strukturës së çatisë. Mbulimi i pishinës zakonisht ka një formë gjysmërështike. Procesi i mirëmbajtjes dhe instalimi është i thjeshtë. Dizajni i çatisë së kupolës është gjithashtu në dispozicion në konfigurime të ndryshme. Ju gjithashtu mund të kërkoni për dizajn të përshtatur. Pishinë në pishinë me mbulesë gjysmërrethore Ju mund të porositni një pishinë me profil të ulët ose të lartë. Megjithatë, mbulim me pishinë të lartë është gjithmonë më e mira. Kjo ju ofron hapësirë ​​të mjaftueshme për të integruar të gjitha objektet e tjera që ndihmojnë në dekorimin e mbulimit të pishinës. Mbulimi i pishinës është projektuar duke përdorur shufra të aluminit të lakuar dhe kulmet polikarbonate. Dizajni i një mbulimi të manzardit Nëse nuk doni të çaktivizoni pishinën e pulës, një zgjedhje më e mirë mund të jetë gjithashtu një dizajn i mbuluar me manzard. Forma e manzardit ka një buzë të tapered që formon më shumë se 90 gradë me mure të kundërta. Partitë e pjerrëta nuk formojnë një të përbashkët në qendër të kulmit si në rastin e propozimeve mbrojtëse. Në vend të kësaj, dy partitë e pjerrëta janë bashkuar së bashku me një sipërfaqe të sheshtë siç e shihni më poshtë. Kjo i jep atij një vështrim dhe dizajn unik që e bën pishinën tuaj në natyrë të gjallë dhe argëtuese. Përfundim Siç mund ta shihni, kaq shumë stile dhe harton çati janë në dispozicion për mbulim pishinë tuaj. Ju mund të vendosni për të manzard, batanije, të sheshtë ose me angled. Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të zgjidhni forma të personalizuara.