Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Pastrimi i pllakave

Jeni duke kërkuar për një pastrues shtrimi? Ne kemi 16,272 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,800 profesionistë të regjistruar
87,877 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pastrimi i pllakave

Keni nevojë për një shërbim pastrimi të shtrimit? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni specialistë cilësorë për pastrimin e fugave, aplikimin e një lënde mbrojtëse në sipërfaqen e pllakave, pastrimin me presion të lartë. Çmimi i shtrimit të larjes zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion rreth shërbimeve: marrja me qira e pajisjeve të pastrimit, produkteve të pastrimit të ofruara nga një nga pastruesit tanë 16,272 në kategorinë e dhënë.

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,800 profesionistë të regjistruar
87,877 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Si të pastroni bllokimin e bllokut A nuk e dini këshillën me pastrimin dhe mirëmbajtjen e rrugës së rrugës? Ne do t'ju tregojmë se si ta bëni këtë. Si mund ta pastroj trotuarin? Pastroni tiled me një fshesë dhe detergjent të fortë. Hiq farë e keqe nga prerja. Sigurohuni që të shpëloni të gjithë detergjentin. Si mund të heq njollat? Njollat ​​e ndryshme kërkojnë trajtime të ndryshme. Përdorimi i ndonjë detergjent duhet të testohet në të ardhurat në një pjesë të vogël të papërfillshme derisa ta zbatoni atë për të gjithë tjegullën. Mundohuni të identifikoni burimin e njollave (p.sh. ndryshk nga gutters hekuri) dhe korrigjoni ato. Ju mund të shmangni ngjyrën e ardhshme të trotuarit tuaj. Si të mbrosh kimikatet dhe acidet? Veshin veshje mbrojtëse. Sigurimi i ventilimit të mjaftueshëm kur përdorni kimikate. Kujdes duhet të bëhet me kujdes kur përdorni kimikate për të shmangur dëmtimin ose zbutjen e një materiali fqinjë. Gjatë hollimit të acideve, mbani mend gjithmonë duke shtuar acid në ujë dhe jo ujë në acid. Çdo veshje e ndotur me kimikate duhet të hidhen në mënyrë të sigurtë. Çdo material i tepërt që rrjedh duhet të jetë i disponueshëm në mënyrë të sigurt. Mirëmbajtja fillestare e pllakave. Javët e para pas vendosjes së nyjeve do të jenë relativisht poroze. Depërtimi i ujit nga shiu ose burime të tjera të llaçit mëkatar dhe madje e shpëlaron atë (sidomos në shpatet). Është e rëndësishme që këto nyje të plotësohen nga një rërë llaç për të shmangur dëmtimin e rrugës suaj. Mirëmbajtja e përgjithshme e shtrimit Pastrimi i Përgjithshëm në fillim të pranverës me një fshesë dhe agjent të mirë pastrimi, e ndjekur nga përdorimi i një agjenti parandalues ​​kundër farë e keqe, kufizon barërat e këqija të brendshme midis nyjeve, të cilat mund të ndikojnë në jetën afatgjatë të rrugës suaj të rrugës. Nëse përdorni një pastrues elektrik për të pastruar rrugë me pemë, rrjedha e ujit nuk duhet të rrotullohet më shumë se 30 ° kundër zonës së asfaltuar dhe diagonalisht duhet të mbulohen në nyje. Pastrimi i bllokimit të bllokimit të bllokut duke përdorur një jastëk shumë të fortë të larjes (ne nuk rekomandojmë më shumë se presion të mesëm) dhe mosrespektimi i këtij bordi mund të shkaktojë një shënim të disa materialeve të shtrimit dhe thyerjen e materialit bashkues (bluarje dhe shqetësime të nyjeve të dëmtuara). Kur përdorni ndonjë agjent pastrimi, duhet të siguroheni që sipërfaqja të shpëlitet tërësisht dhe të shtrihet në faqet e përshtatshme të kullimit. Pas kontrollit, kontrolloni integritetin e të gjitha nyjeve. Si të pastroni tarracën tuaj Asfaltimi në tarracë do të kërkojë mirëmbajtje të rregullt për të parë më të mirën. Megjithëse pastrimi konvencional i furçave do të ndihmojë në mbajtjen e sipërfaqes së tarracave pa shumicën e papastërtive dhe mbetjeve të pluhurit, papastërtitë dhe spote të tjera më rezistente do të fillojnë të grumbullohen me kalimin e kohës. Kur një tarracë është e ekspozuar ndaj lagështirës dhe rrezet e diellit, shpesh formohet nga myshk, algat, lichens dhe kërpudhat e tjera. Ndiqni udhëzimet tona të hollësishme: Si të pastroni Patio me ujë me sapun Pastrimi pllaka tarracash uthull Si ta pastroni oborrin me një pastrues të presionit Si të pastroni tarracën tuaj me ujë me sapun Pastroni oborrin me ujë me sapun Më e mira për: Pllaka të bukura Ngjyrosje të ndritshme Çfarë ju nevojitet: Kopshti Metro Kovë dhe ujë të nxehtë Lëngshme për të larë enët / sapun / kristalet sode Furçë e vështirë me shpohet Cleaner presion (vendosje të ulët) ose tub çorape Sapuni dhe uji janë një procedurë tradicionale që është shumë efikase. Sidomos nëse spote janë në sipërfaqen e të ndritshme. Së pari, pastroni tarracën nga një fshesë që të jetë e pastër. Pastaj thjesht mbushni ujë të nxehtë kovë dhe shtoni një filxhan të agjentit të larjes, sapun ose kristalet sode. Hidh ujë sapuni në një vend të ndotur - mos kini frikë të jeni bujarë - dhe të filloni pastrim. Ju mund të përdorni një fshesë ose furçë me shpohet të ngurtë - furçë ju lejon të përqendroheni në vende më rezistente. Pasi të keni ndjeni se keni bërë një punë të kënaqshme, pije ujë të pista dhe mbetjet e sapunit me një fuqi të ulët ose me presion të zorrëve. Lëreni Patio gjatë natës dhe të thatë të nesërmen. Nëse keni nevojë për një zgjidhje më radikale, mund të përdorni zbardhues në çdo kohë. Megjithatë, ruhuni nga përdorimi i saj në një gur të butë dhe rreth bimëve, sepse Basel i fortë alkaline mund të dëmtojë të dyja. Pastrimi pllaka tarracash uthull Kështu, ju pastroni targa targa. Më e mira për: Pastrimi ekologjik Heqja e papastërtive dhe njollave rezistente Çfarë ju nevojitet: Kopshti Metro Bufe Mjet heqjen e uebit Kovë dhe ujë Ocot i bardhë. Jo-toksike dhe miqësore me mjedisin. Uthull i bardhë ofron një nga mënyrat më të mira të pastrimit të tarracës dhe është ideale për ata që mendojnë se si të pastrojnë oborr pa kimikate. Nëse zgjidhja juaj është tarraca e pastrimit ekologjik, blej uthull të bardhë të bërë nga gruri, sepse kjo do të thotë të mos jetë e distiluar nga nafta. Para se të filloni, mos harroni të pastroni dhe fshini. Për shkak të natyrës acid të uthullit të bardhë, është e rëndësishme për të eliminuar critters, mobilje ose stolitë për të mos dëmtojë ujin uthull. Para se të filloni me procesin e pastrimit, përdorni mjetin e heqjes së farë e keqe për të copëtuar të gjitha barërat e këqija midis ekraneve. Përzierja juaj e ujit / vreshës duhet të jetë pjesë e barabartë ose nëse trotuari juaj është veçanërisht i ndotur, duhet të përzihet me një sasi më të madhe të uthullit si uji. Kur të keni përzierjen tuaj, derdhni atë në një salcë. Përdorni anijen e ujitjes për të derdhur përzierjen në mënyrë të barabartë pas sipërfaqes së shtruar dhe për të siguruar që të gjithë sipërfaqja të mbulohet. Kur jeni të kënaqur, le të fle 20 minuta. Për atë kohë, zgjidhja duhet të heqë papastërtitë dhe papastërtitë, që do të thotë se furça duhet të jetë e mjaftueshme për pastrim efektiv. Sigurohuni që të merrni mes të çara në një pikë çimentoje midis pllakave si uthull gjithashtu sfidon mbetjet e bardha. Pastroni vendin me ujë të ftohtë pas përfundimit. Përzierja juaj acetike duhej të ishte e suksesshme në heqjen e njollave edhe kur mbetjet e barërave të këqija janë të disponueshme. Mos u shqetësoni për erën. Pas pastrimit dhe përzierjes së përzierjes së ujit / oqeanit zhduket çdo erë. Mos harroni se mobiljet dhe stolitë tuaja duhet të shpërndahen në tarracë kur sipërfaqja është krejtësisht e thatë. Si të pastroni tarracën tuaj duke përdorur një pastrues presioni Kështu, pastroni pllakat e tarracës me një pastrues presioni. Më e mira për: Heqja e çimentos së tharë dhe materialeve të tjera më të vështira Pastrim i shpejtë. Çfarë ju nevojitet: Kopshti Metro Presion Burim uji Pastruesi i presionit mbetet mënyra më e lehtë për të pastruar pllakat e tarracës, por duhet të përdoret me kujdes. Edhe në sipërfaqet e betonit dhe tullave, pastruesi i fuqishëm i presionit është i aftë të dëmtojë sipërfaqen e pllakave. Midis presionit efikas të presionit dhe mbrojtjes së tarracës është një ekuilibër i përsosur - fillimisht do të rekomandojmë vendosjen e tifozëve mbi hundë për të mbrojtur shtrimin. Përsëri, sigurohuni që sipërfaqja juaj e tarracës të pastrohet para pastrimit. Filloni me cilësime të ulëta kur filloni të lani presionin. Nëse ndjeheni me besim, rrisni presionin, por bëni me kujdes. Rezultatet më të mira, natyrisht, do të ofrojnë rregullimin më të fortë të hundës, por mund të jetë në kurriz të shtresës së lartë të trotuarit tuaj, e cila është veçanërisht e padëshirueshme në aspektin e modeleve dhe sipërfaqeve të mozaikut. Ju mund të bëni disa teste për të vendosur ujin e duhur të bisedës. Mos kini frikë të shkoni në rrugën e gabimit të përpjekjes. Sigurohuni që të mos llakni hundën direkt në tiled, gjë që mund të shkaktojë dëme. Në vend të kësaj punoni me një distancë dhe në një kënd të vogël (jo më shumë se 30 °) duke lëvizur lëvizjen diagonale përgjatë pllakave. Kjo shmangin larjen e përbashkët të kontradikt që mund të dëmtojë çimento tilting. Lëvizni në mënyrë të barabartë për të shmangur ekspozimin e tepërt të pastrimit të presionit në shtrimin. Nëse trotuari është veçanërisht i ndotur, do të shihni rezultatet mjaft të shpejta.