Si punon
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni
Mirë se vini në Wilio! Ju po shihni Wilio si një klient i paregjistruar
Kaloni në profesionistë
Navigacion
Shërbime
Lista e Çmimeve
Rreth aplikimit
Shkarkoni aplikacionin
Si punon
Si mund të përmirësojmë
Na kontaktoni
Rreth Wilio
Hyni

Pastrim i makinave me lageshti

Jeni duke kërkuar për një parakolp makine? Ne kemi 9,048 ofrues në këtë kategori. Dërgo kërkesë.

Fillo
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Pastrim i makinave me lageshti

Keni nevojë për një shërbim rrahjeje makinash? Wilio do t'ju ndihmojë të gjeni ekspertë cilësorë në rrahjen dhe pastrimin e sediljeve dhe qilimave të makinës dhe pastrimin me fshesë me korrent. Çmimi i pastrimit të sediljeve të makinës zakonisht varet nga gama e shërbimeve. Shiko më shumë informacion mbi shërbimet: trajtimi i pultit dhe dezinfektimi i ajrit të kondicionuar të ofruar nga një prej 9,048 rrahësve tanë në kategori

Shiko gjithashtu:Çmimet
32,722 profesionistë të regjistruar
87,719 projekte të zgjidhura
4.8 nga 5 vlerësimi mesatar i ekspertëve tanë
226 512 Instalimet e aplikimit
Informacion i dobishëmÇfarë duhet të dini
Duke mbajtur auto. Pastruesit që përdorni në shtëpi mund të përdoren gjithashtu për të pastruar brendësinë e makinave, duke e bërë atë një fshesë me vakum nga blerja juaj më e mirë në shtëpi. Ju vetëm duhet të bashkangjitni aksesorët e saktë në të njëjtën vakumer dhe ta ktheni atë në makinën e pikut për të pastruar vendin e makinës që keni parë ndonjëherë. Me këtë fshesë me korrent ju mund të pastroni vetë vendin e makinës pa pasur nevojë të paguani për profesionistët. Ju kursen para. Të gjitha që ju duhet është një ose më shumë produkte nga shoqëria që kanë të bëjnë me makinat e pastrimit. ● pastrues me vakum për shumë qëllime për pastrimin e rregullt të sipërfaqes së makinës ● Pastrues me avull për të dezinfektuar vendin e makinës ● Pastrimi i pastrimit të tapicerisë në vendin e makinës Për më tepër, ne japim një shpjegim të hollësishëm të larjes, pastrimit dhe heqjes së njollave nga vendi i makinave pëlhurë duke përdorur këto aparate pastrimi të mahnitshme. Hapi 1: Hiqni pluhurin dhe pluhurin duke përdorur fshesë me vakum Çdo nga pastruesit vakum ju tashmë keni në shtëpi mund të ndryshohet në fshesë me korrent me aksesorin e duhur. Ju gjithashtu mund të konsideroni marrjen e një kit gjithëpërfshirës për pastrimin e brendshme të automjetit për pastrim më të plotë. Aksesorë të dobishëm për pastrimin e vendeve në makinë Set i brendshëm i automjetit është i pajisur me një mjet gjithëpërfshirës për pastrimin e brendësisë së automjetit për të arritur rezultatet më të mira të pastrimit në sipërfaqe të ndjeshme dhe të mëdha dhe në hapësira të ngushta. Për shembull, një grykë slotted do të jetë e madhe për kapjen e crumbs nga hapësira të vogla të magazinimit për makinat e vendosura rreth pultit dhe dyerve anësore. Huzzia e thithjes në makinë do të jetë ideale për pastrimin e një sipërfaqeje më të madhe, të tilla si një trungu i makinave. Brushat e thithjes së butë të furçave mbërrijnë nëse doni të heqni qafe njollat ​​që mund të hiqen lehtësisht ndërsa brushat e thithjes me shpohet të vështirë do të jenë zgjidhja më e mirë për heqjen e njollave. Pastrues vakum në vendin e makinës Funksioni praktik i defektimit të fshesës së vakumit do t'ju ndihmojë kudo që vakum. Funksioni i defektimit të ajrit të lagësht dhe të thatë mund të përdoret aty ku është e mundur të nxjerrim papastërtitë pa përpjekje dhe më vonë të thithin nga këndet më të vogla. Hapi 2: U çalojeni vendin e makinës Ka dy mundësi të pastrimit të thellë të vendeve të makinave të substancave. Opsioni 1: Shkoni jashtë ulëses me një sfungjer me detergjentë vendas të tillë si removers dhe removers njollos. Pastaj merrni më të lëngët nga microfiber të jetë e mundur nga vendi i makinës. Shpëlaj lëngun e pista nga substanca. Përsëriteni këtë procedurë derisa vendi të pastrohet plotësisht. Opsioni 2: Pastrimi i thellë i sediljes së makinës me një pajisje të veçantë pastrimi duke spërkatur ujë dhe detergjent në sipërfaqen e tapiceri të makinës. Pastaj papastërtitë nga sipërfaqja në kombinim me zgjidhjen e detergjentit dhe ujit menjëherë. Dallimi më i madh në mes të mundësisë prej 1 dhe 2 është se kur opsioni 1, ju duhet të jeni të habitur kur pastroni sipërfaqen e vendeve të makinave tekstile, ndërsa opsioni 2 është pa dhimbje dhe shumë efektive. Kur pastroni kështu që ju nuk duhet të kaloni shumë kohë dhe të bëni shumë përpjekje për të përfshirë vetëm furnizimin me energji elektrike dhe të kalojnë përgjatë vendit të ndotur me një makinë pastrimi që do të kryejë një punë për ju. Gjëja më e rëndësishme është se efekti i pastrimit të makinës së pastrimit do të jetë shumë më efikas në krahasim me pastrimin manual. Si të pastroni dhe të hiqni njollat ​​nga vendi i makinave Në lidhje me spote të freskëta, të tilla si Blete nga Blata, Urin, Ushqim ose Pije, është mirë që të përpiqemi t'i hiqni ato nga pëlhura e makinës së makinës sa më shpejt që ata shpejt të thatë dhe pastaj është shumë më e vështirë me largimin e tyre. Ju mund të përdorni një pastrim universal të heqjes së njollës duke e vendosur atë në vendin e ndotur me një leckë të pastër të thatë. Pastaj pastroni zonën për të pastruar pastrimin për të hequr qafe eshtrat. A mund ta pastroni vendin e makinës dhe përdorimin e avullit? Po, sikur të pastroni shtratin duke përdorur avullin. Pastruesi i avullit të sediljes së makinës është shumë efektiv në heqjen e mykut dhe shkatërrimit të baktereve, sidomos kur ju keni për të pastruar njollat ​​nga mbetjet e vjellave ose urinës nga vendi i makinës. Para pastrimit me avull, ne rekomandojmë largimin e mbetjeve të forta nga vendi i makinës së pari për të përdorur pastruesin e avullit. Shumë prej nesh shpesh vendosen në makinë në veshje të vjetra dhe ndoshta pak të pista. Nga ana tjetër, pastrimi me kujdes i vendeve me siguri nuk bëjnë çdo muaj. A keni menduar ndonjëherë kur e keni bërë këtë aktivitet të fundit? Vesh për përdorim të përditshëm mund të jetë fatale për tapiceri. Mendoni për të gjitha udhëtimet e përditshme për të punuar dhe shkollën, udhëtime me anëtarët e familjes tuaj me flokë dhe më shumë. Ju jeni patjetër të gjitha duke rënë dakord se eksperimentimi me produkte dhe taktika të ndryshme në brendësi të automjetit është e paarsyeshme. Jo vetëm që mund të shkaktoni dëme jo-kërkese, por gjithashtu të zvogëloni vlerën e shitjeve të automjeteve. Ju nuk keni nevojë të jeni një person i kualifikuar në art për të përfituar nga vende të pastra. Udhëzuesi ynë do t'ju ofrojë informacion se si t'i pastroni ato me pastrim me avull sa më të thjeshtë të jetë e mundur. Gjithashtu mësoni se si të mbroni vendet nga dëmtimi dhe teknika për të trajtuar të drejtën e punës. A mund të jeni vend i makinës së arteries? Ju mundeni, por është e rëndësishme të dini se çfarë materiali jeni të pastër. Pothuajse të gjitha vendet e pëlhurave janë bërë nga një ose më shumë nga materialet e mëposhtme të përshtatshme për pastrim të tillë. Nylon: Kjo pëlhurë përbëhet nga fibra të bëra nga plastika sintetike. Në përgjithësi është rezistent ndaj nxehtësisë, njollat ​​dhe veshin e veshur. Poliestër: Këto pëlhura mund të bëhen të jenë rrezatimi rezistent ndaj ujit dhe UV. Ashtu si me najlonin, poliesteri është zakonisht i qëndrueshëm. Polyvinyl klorur (PVC): Kjo plastike jo e ndezshme përdoret kryesisht në komponentët e automobilave dhe tapiceri. Kur është fjala për lëkurën, do të jetë e drejtë ose artificiale. Ekziston një dallim thelbësor midis tyre. Nëse nuk jeni të sigurt, lexoni manualin nga makina juaj Lëkurë artificiale: jo të papritur që lëkura artificiale është bërë zakonisht nga PVC ose plastike të tjera, poliuretani. Është më rezistente sesa lëkura e vërtetë. Lëkurë: Ky është materiali më i fuqishëm në listë, dhe kryesisht ai me të cilin shumica e njerëzve kanë frikë të trajtojnë. Vendi i makinës së lëkurës mund të pastrohet me avull, por nuk e bëjnë shumë shpesh. Lagështia e tepërt dhe ngrohja mund të shkatërrojnë lëkurën me kalimin e kohës. Si të pastroni Seat Car Steam Disa tashmë mund të njihen. Por nëse e bëni këtë për herë të parë, mos u shqetësoni. Nuk ka asgjë të ndërlikuar dhe të veçantë për këtë. 1. Të marrësh me qira ose të blini një makinë të përshtatshme drejtuese Pastruesit me avull kanë të gjitha format dhe madhësitë. Ata prej jush që kanë tashmë në pronësi duhet të sigurohen se ata kanë një agjent me avull dhe një furçë të butë të bristin. Kondensimi është një produkt me avull thelbësor - pasi të gjitha ka ujë të avulluar. Avulli më i nxehtë, lind më pak kondensatë. Pavarësisht nga temperatura e avullit, vendet e automjetit tuaj ndoshta do të jenë të paktën pak të lagur pas përfundimit, kështu që ju do të duhet të ngarkoni kohën për të thatë. Përndryshe ju rrezikoni që brendësia e automjetit tuaj të përshtatet spore të kërpudhave. Përdoruesit që nuk kanë qasje në garazh duhet të planifikojnë punën herët në mëngjes në një ditë me diell. 2. Vendosni së pari tërësisht Përfitoni nga mundësia dhe hiqni mbeturinat në makinën dhe portet e panevojshme. Vendet e vakumimit sa më shumë të jetë e mundur. Push kokën vakum në të gjitha qoshet. Ju nuk dëshironi të ndodhë që kur pastrimi me avull shkrin një copë karamele të harruar. Vendosni në të vërtetë të gjitha që mund të bëhen nga vendet ku nuk digjni fshesë me korrent, goditje të poshtër. 3. Trajtoni spote të qëndrueshme Megjithatë, nëse keni spote të shëmtuara (për shembull, kafe të derdhur), ata ndoshta do të jenë të domosdoshëm të parë. Në këtë mënyrë, ju do të rrisni shanset për largim të suksesshëm. Gjeni një produkt të përshtatshëm për materialin e sediljes dhe zbatoni atë sipas udhëzimeve. 4. Përgatitni sterilitetin Tani që makina juaj është pa mbeturina, ju mund të përgatisni një pastrues me avull. Plotësoni tankin, e ktheni atë sipas udhëzimeve të prodhuesit dhe prisni që ajo të përgatitet. Mund të zgjasë tridhjetë sekonda ose disa minuta në varësi të modelit. Mbani një furçë të butë të bristin dhe një shtojcë me avull pëlhure. Nëse është furnizuar me agjentin mbrojtës, shtrihuni. Përdorni vetëm furçat e buta. Mos përdorni çelik ose në përgjithësi furçat e ashpra në vendet e makinave. Ju mund të maceni substancën ose përndryshe të zeroja materialin. 5. Filloni të largoheni nga vendet në makinë Me pastruesin e avullit ju do të manipuloni në mënyrë të ngjashme me pastruesin e vakumit. Vendosni nëse doni të filloni nga prapa ose nga përpara. Megjithatë, megjithatë, nga lart poshtë. Ju nuk do të duhet të gjunjëzoni në një leckë të lagur. Filloni të filloni të vjedhni pjesën e sipërme të vendeve në fund. Shmangni pjesët metalike me avull. Mundohuni të shmangni zinxhir ose komponentë të tjerë metalikë në vende. Ata mund të përmbledhur, veçanërisht nëse pastroni avullin rregullisht. Lëvizni ngadalë mbi linjat e drejtpërdrejta. Makinë me avull në pëlhurë tërheq në mënyrë të barabartë pas vendeve nga linjat e vazhdueshme në vend të lëvizjeve të rastësishme. Butësisht shtrydh njollat. Nëse goditni mbeturinat e spoteve, ndryshoni shtrirjen dhe me një furçë me shpohet të butë hidhni ato. Mos ndizni shumë presion ose fokus në një vend. Fshini vendet. Pas sipërfaqeve të pastruara, shkoni nëpër një leckë microfiber për të hequr lagështinë e tepërt. Kujdes nga lëkura e duhur. Punoni me një pastrues me avull të butë dhe mos fokusoni direkt në asnjë zonë. Mos harroni se nxehtësia e tepërt dhe lagështia mund të rezultojë në dëmtimin e lëkurës. 6. Lejo që brendësia e automjeteve të thahet Vendet duhet të jenë të thata brenda tre deri në pesë orë. Lejoni dritare ose park të hapur në një vend me diell për të përshpejtuar procesin. Nëse po nxitoni, ju gjithashtu mund të përdorni tifozin. 7. Puna e mbarimit Rregulloni lëkurën ose lëkurën artificiale për ta siguruar atë me shkëlqimin e nevojshëm me shkëlqim. Spërkateni një freskim të pajtueshëm me freski në brendësi për të lënë makinën.